Instagram Emoji Hashtag Kullanımı

Instagram Emoji Hashtag Kullanımı

Japonca’dan gelen ve hayatımıza giren Emoji her geçen gün biraz daha popüler olmaya başladı. Artık yavaş yavaş bir alfabe olarak bile kabul eden emojiler, sosyal medya üzerinden de en çok kullanıcıların paylaşımlar içerisinde yer almaya başladı. Söz konusu görselliği ile öne çıkan Emoji karakterleri olunca, akla ilk gelen sosyal medya platformu ise Instagram oluyor. Zaten görsellik üzerine kurulu bir uygulama olan Instagram, Emoji kullanımına en çok önem veren platformalar arasında gelmekte. Öyle ki geçtiğimiz dönemlerde yayınlanan güncellemelerle beraber Emoji Hashtag kavramı da yaygınlaşmaya başladı.

Hatta artık Emoji Hashtag sistemi sayesinde takipçi kazanmak bir nebze daha kolaylaşıyor. Peki, Instagram Emoji Hashtag kullanımını nasıl yaparız? Bilinmesi gerekenler neler? Detaylara geçelim.

Instagram Emoji Hashtag Nasıl Oluşturulur?

Aslında bu işlem oldukça basit ve standart kelimelerden farklı bir kullanım sunmuyor. Yapmanız gerekenler işlemler hemen hemen aynı.

Emoji Hashtag paylaşımı için paylaşım açıklamanız kısmında “#” sembolünü kullanmanız gerekiyor. Yine “#” sembolünü kullanıyorsunuz ve ardından klavyenizden emoji ifadelerine geçiyorsunuz. Boşluk kullanmadan istediğiniz herhangi bir emoji karakterini seçiyorsunuz. Bu şekilde emojiler, hashtag bağlantısı olarak eklemiş oluyor. Tıpkı kelimelerde olduğu gibi Emoji kullanımında da tek tıkla aynı emojinin etiket olarak kullanıldığı paylaşımlara bakabiliyorsunuz.

Emoji Hashtag

Burada bilmeniz gereken püf nokta ise birden fazla emoji karakteri kullanabileniz ya da kelimelerle birleştirme yapabileceğiniz. # simgesinden sonra yan yana birden fazla emoji kullanarak da etiket paylaşımı yapabilirsiniz. Fakat burada bazı emojilerin kullanımının yasaklandığını da ekleyelim. Instagram topluluk kurallarına uymadığı için engellenen emojilerde var.

Yorum Kısmında Emoji Hashtag Kullanılabilir Mi?

Sorunun cevabı evet. Tıpkı ana paylaşımlarda olduğu gibi yorum bölümlerinde de Emoji Hashtag kullanımını gerçekleştirmek mümkün. Bunun için yapacağınız işlemler ise değişmiyor. Sadece yorum yazdığınız kısımda bu işlemleri gerçekleştirmeniz gerekiyor.

Bu yazıyı da sevebilirsiniz: Instagram Uygulama Kaldırma

Emojiler son zamanlarda, internet kullanıcılarının kendilerini kolayca ifade ettikleri ve en çok kullanılan ifade aracı haline gelmişlerdir. Çok sık kullanılması, hashtag kullanımlarına da yansımış ve popüler hale gelmiştir. Popülerliğini arttırması sebebiyle etkileşimlerin de artmasınnı sağlamıştır. Takipçilerini ve Instagram hesaplarının etkileşimlerini arttırmak isteyen kullanıcılar, gündemi takip ederek emoji hashtag kullanımlarını arttırmak için araştırmalara başlamışlardır. Böylece, en sık kullanılan emojiler ve etkili emojiler ile hesaplarında olumlu ilerlemeler sağlamışlardır.

Birçok kullanıcı hashtag etiket kullanımı ile takipçi sayısını ikiyekatlamıştır. Çünkü, emoji hashtagler ile hem keşfete çıkma olasılığınız çok yüksek olmakta hem de bu etiketleri takip eden kullanıcı sayılarının gün geçtikçe artmasıyla birlikte hesabınızın belirtilen kullanıcıların karşısına çıkma olasılığı artmaktadır. Aşağıdaki başlıkta emoji hashtagler ile ilgili detaylı bilgilere erişebilirsiniz.

Emoji Hashtag

Emoji Hashtag’a Göre Mesajları Aramak

Kullandığınız etiketler emojilerden oluşuyorsa, bu durumda aramalarınızı da bu emoji ifadelerine göre yapabilirsiniz. Arama alanına geldiğinizde “hashtags” kısmını seçmeniz gerekiyor. Ardından sadece arayacağınız emoji ifadesini kullanmanız yeterli. İfadenin önüne # işaretini getirmenize de gerek yok. Bu durumda aradığınız emojinin kullanıldığı etiketlerin yer aldığı paylaşımlar görüntülenecektir.

Bu içeriğimizde sizlere, emoji hashtag ile ilgili bilmeniz gereken detayları açıkladık. Siz de hashtag’lerinizde emoji kullanarak etiketlerinizi özelleştirebilir ve daha güzel görünmesini sağlayabilirsiniz. Instagram ve diğer sosyal medya hesaplarınızda emoji hashtag kullanabilir ve gönderilerinizin altında bulunan etiketleri eğlenceli ve görsel açıdan ilgi çekici hale getirebilirsiniz.

Emoji Hashtag Ne İşe Yarar?

Instagram paylaşımlarınıza emoji hashtagler ekleyerek, paylaşımlarınızın daha fazla kullanıcı tarafından dikkat çekmesini sağlayabilirsiniz. Bu sayede daha fazla etkileşim oranı kazanacaksınız.

Hangi Emoji Hashtagleri Kullanmalıyım?

Emoji Hashtagleri kullanırken popüler olanları seçmek çok önemlidir. Popüler hashtagleri seçmeniz durumunda daha fazla etkileşim kazanırsınız. Popüler hashtagleri öğrenmek için blog yazımızdan yararlanabilirsiniz.

Emoji Hashtag’e Göre Arama Yapabilir Miyim?

Emoji Hashtag’ler kullanılarak yapılan paylaşımları bulabilirsiniz. Bu tarz bir arama yapmak için, Keşfet sekmesinden Arama kısmına giriniz ve ardından Hashtags yazan sekme üzerinden emojileri kullanarak arama yapınız.

Instagram Destek hakkındaki bir önceki yazımız olan ile de ilgilenebileceğinizi düşünüyoruz.
[Toplam: 1 Ortamala: 5]
Gösterilecek yorum yok.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir