Instagram’ın En Popüler Hashtagleri Hangileri ?

Instagram’ın En Popüler Hashtagleri Hangileri ?

İçindekiler

Instagram’ın popüler hashtagleri, sosyal medya uygulaması Instagram’ın fotoğraf ve video gönderilerinin altında bulunan yazı yazma bölümünde kullanılan etiketlerdir. Bu etiketler fotoğrafların konusuna göre daha kolay bulunmasını ve daha çok kişiye ulaşmasını sağlayabiliyor. Instagram’ın En Popüler Hashtagleri Hangileri ? Detaylıca inceledik.

Geçen Yıl İçin Instagram’ın En Popüler Hashtagleri

Bu etiketler ya da hashtagler fotoğraftan fotoğrafa kişisel amaçlar için istenildiği gibi ayarlanabiliyor. Instagram’ın popüler hashtagleri bildiğiniz gibi yıldan yıla değişiklik gösterebiliyor. Bu yazımızda sizlere geçtiğimiz yılın en popüler etiketlerini hatırlatacağız ve yeni etiketlere nerelerde ihtiyaç duyuluyor bu konuyu tartışmaya açacağız.

Instagram Bugüne Nasıl Geldi ?

instagramın en popüler hashtagleri

Instagram bildiğiniz gibi en çok sevilen sosyal medya uygulamalarından biri. Geçtiğimiz yaklaşık olarak 800 milyon kullanıcı sayısına ulaşan uygulama, sosyal medya alanında yeni bir çağ başlattı. Yeni başlayan bu çağın genç prensleri Snapchat ve Instagram yaşlı kralı ise Facebook olarak anlatılabilir.

Facebook’un dünya genelinde yayılmasının en büyük nedenlerinden biri fotoğraf paylaşma ve paylaşılan bu fotoğrafları beğenme özelliklerine sahip olmasıydı. Diğer bir değişle insanlar kendi fotoğraflarını arkadaşlarıyla paylaşabildikleri ve bunları beğenebildikleri bir sosyal medya uygulamasına aşırı derecede sahip çıktı. Daha sonra zamanla bu sahip çıkış ve ilgi Twitter ile paylaşılmaya başlandı.

Twitter, Facebook ve Instagram

instagram-hashtagleri

Twitter’ın sosyal medyaya getirdiği mikro blog, düşünceni 140 karakterle anlat mottosu, sosyal medya kullanıcıları tarafından Facebook kadar olmasa da güçlü bir şekilde benimsendi.

Bu ikili arasında süren rekabet 2010 yılında Instagram’ın piyasaya dahil olması ile birlikte sarsılmaya başladı. Bu rekabet ortamından faydalanmak isteyen Facebook büyük bir hamle yaparak Instagram’ı 2012 yılının Nisan’ında tam 1 milyar dolar karşılığında satın aldı. Daha önce bilgisayar ve yazılım pazarından böylesi büyük bir alım yapılmamıştı. Bu alımla birlikte Facebook ve Instagram kol kola girmiş oldu. Instagram’ın En Popüler Hashtagleri Hangileri ? Devam edelim

Bu yazıyı da sevebilirsiniz: Instagram'da Reklam Verirken Dikkat Etmeniz Gereken Kurallar

Ancak burada bir konudan bahsetmeyi unuttuk o da Twitter’ın sosyal medya alanına getirdiği “hashtag” yani etiket yeniliği. Instagram kuruluş aşamasında fotoğraf paylaşımının yanı sıra bir de fotoğraf beğenisi ve hashtag paylaşımı özelliklerine de sahipti. Bu özelliklerin hiçbiri Instagram’a özgü değildi Instagram bu özellikleri diğer sosyal medya mecralarından kopyalayarak kendi sistemine adapte etmişti.

En Popüler Instagram Hashtagleri ?

Instagram Popüler Hashtagleri

Dünya üzerinde milyonlarca insanın Instagram kullandığından bahsetmiştik. Bu insanların Instagram’da yalnızca bir tek ortak noktası var o da ortak etiketler paylaşmak.

Geçtiğimiz yılın en çok kullanılan etiketlerini sıralayacağımız bu yazıda öncelik tabi ki “throwback thursday” etiketinde. Bu etiketin manası perşembeye bir hatıra bırak olarak çevrilebilir. Instagram kullananlar bu etiketi kısaca #tbt olarak yazmaktadırlar.

Bu etiket 2003 yılında Amerikalı bir sözlük tarafından ortaya çıkarılmış. Yani bırakın Instagram’ı bütün sosyal medya ortada yokken tbt etiketi tanımlanmış bile. O zaman ki anlamı da eskiye dönüş olarak sözlükte yer alıyor, şimdiki anlamından çok da farklı değil. Bu etiket uzun yıllardır Instagram’da açık ara en çok kullanılan etiket olarak yer alıyor.

Diğer bir en çok kullanılan Instagram etiketi ise tb yani sadece throwback anlamına geliyor. Bu etikette Perşembe günü dışında eski bir fotoğraf paylaşacağınız zaman kullanılan bir etiket.

Yaz Aylarında En Çok Kullanılan Instagram Etiketleri

Yazın herkes tatile gittiğinde Instagram adeta cıvıl cıvıl oluyor. Deniz kenarından, yaylalara ve yurt dışındaki tatil cennetlerine kadar birçok fotoğraf kullanıcıların profilinde yer alıyor. Bu fotoğrafların birçoğu da benzer yaz etiketleriyle bezendiriliyor ki daha fazla kişiye ulaşsın ve daha fazla beğeni alsın.

Yazın en çok kullanılan etiket hiç şüphesiz #summer etiketi. Bu etiketin Türkçesi yaz demek ancak gerek yabancı Instagram kullanıcıları gerekse Türk Instagram kullanıcıları yalnızca İngilizce dilinde etiketleri gönderileri ile birlikte paylaşıyorlar. Diğer bir yaz etiketleri ise #sun #beach #beachball #sea #sunset gibi etiketlerdir.

Etiket Kullanımı

Instagram’da takipçi kazanmak için birçok yöntem bulunuyor. Uygulanacak bu yöntemler arasında en popüler olanı ise doğru ve yeterli etiket kullanımı. Son günlerde büyük önem kazanmaya başlayan etiket kullanımının takipçi kazanma noktasında büyük bir katısının olduğunu tartışmak bile gerekmiyor. Tabi etiket kullanımını da yaparken belli kurallara dikkat etmek gerekiyor. Bu kurallara dikkat etmek hem daha düzenli bir hesaba kavuşmayı hem de çok daha fazla takipçi kazanmanızı sağlıyor. Bu noktada en çok dikkat etmeniz gereken şey ise kullandığınız etiketlerin ne kadar popüler olduğu. Eğer yeterli oranda ilgi çekmeyen etiketler kullanıyorsanız tüm çabalarınıza rağmen istediğiniz takipçi rakamlarına ulaşamayabilirsiniz.

Bu yazıyı da sevebilirsiniz: Instagram'da Kaliteli İçerik Nasıl Hazırlanır?

Bu bağlamda mutlaka popüler olan etiketleri bilmek gerekiyor. 2015 yılı için en popüler etiketlerden örnekler verelim. Instagram hakkında yapılan paylaşımlarda en ünlü olmuş hashtaglar “#instagram #instagrammers #igers #TagsForLikes #instalove #instamood #instagood #like #follow #comment #shoutout #photography #iphoneography #androidography #filter #filters #hipster #contests #photo #ig #igaddict #TFLers #photooftheday #blogmuratarik#picoftheday #bestoftheday #instadaily #instafamous #popularpage #popular” şeklinde sıralanıyor. Bunun dışında daha birçok alanda popüler hashtagleri bulmak mümkün. Hatta Instagram’ın bu konu hakkında çalışmalarının da olduğu söyleniyor. Yapılacak olan çalışmalarda Instagram üzerinden de popüler etiketlerin kullanıcılara sunulacağı belirtiliyor. Tüm bu etiketleri kullanarak paylaşım yapmanın ise büyük bir faydası olduğunu söylemek lazım. Zira 300 milyon kullanıcı gibi dev bir kitlenin hemen her gün bu etiketlere giriş yaptığını söyleyebiliriz.

Hashtags #

Instagram ile ile ilgili bilinmesi gereken ilk şey hashtag kullanımı ve 2021 Instagram hashtag listesidir bu sayede takipçilerini arttırabilirsiniz.

Hashtagler genel olarak paylaştığınız fotoğrafın neyle ilgili olduğunu ve ne mesajlar verdiğini Instagrama söyleyen yazılardır.

Kullanıcılar da hashtag araması yaparak belirli konulardaki fotoğraflara ulaşıp o konu hakkında fotoğraf yükleyebilirler.

Instagram’da takipçi kazanmanın ilk ve en önemli kurallarından olan hashtagler yakın zamanda güncellenen Instagram özelliği ile takip edilebilir hale geldi.

Kullanıcılar her seferinde arama yapmak yerine belirli konulardaki hashtagleri takip edip sürekli olarak güncellemelere ulaşabileceklerdir.

2021 Instagram Hashtag Listesi

Keşfet için 2021 Instagram Hashtag Listesi 

#popular #instagram #takipçi #satın #al  #instagood #tbt #iphonesia #fotoğraf #photooftheday #instagram#takipçi #satın #al #instamood #picoftheday #bestoftheday #instagram #takipçi #satın #al #instadaily #igdaily #instagram #epinefra #takipçi #satın #al

#instagramhub #instagram #takipçi #satın #al #instacool #me #fotoğraf #photo #twelveskip #beautiful #girl

Yılbaşı için 2021 Instagram Hashtag Listesi

#Newyear #Newyearseve #Newyears #Newyearsresolution #Newyears2021 #2021 #Goodbye2020 #Hello2021 #Topliketags #Happynewyear #L4l #Celebrate #Happynewyears #epinefra #Likesreturned #Cold #Happynewyearseve #Likesforlikes #Fireworks #Family

#Holidays #Snow #Winter #Party #Happy #Cheers #Partytime #Gifts #Presents #Snowing #Familytime

Teknoloji için 2021 Instagram Hashtag Listesi

#iphone #techaddict #tech #technology #tagsforlikes #fotoğraf #photooftheday #epinefra #nerd #techie #gadgets #device #instagram #takipçi #satın #al #instagood #instagram #takipçi #satın #al #instatech #fotoğraf #photooftheday #picoftheday

Arkadaşlık için 2021 Instagram Hashtag Listesi

#bestfriend #bestie #best #us #jj #a #friend #instagram #takipçi #satın #al #instagramer #goodtimes #likeback #jj_forum #to #cute #twelveskip #sisters #friendship #bestoftheday

Evlilik için 2021 Instagram Hashtag Listesi

#Wedding #Weddings #Couple #epinefra #Marriage #Weddingday #Weddingdress #Weddingphotography #Weddingphotographer #Weddingcake #Happy #TopLikeTags

#Weddingplanner #Weddingparty #Weddinginspiration #Likesreturned #Weddingideas #Likesforlikes #Weddinggown #Weddingtime #Weddingseason #L4l

#instagram#takipçi #satın #al #instawedding #Weddinghair #Weddingmakeup #Happy #Weddingphoto #Weddingring #Weddingdecor #Weddingflowers #Married

Özlü sözler için 2021 Instagram Hashtag Listesi

#truth #pinquotes #advicequotes #epinefra #reality #quoteoftheday #quotes #quote #quotesdaily #quotestoliveby #twelveskip #instagram #takipçi #satın #al #instadaily

Bu yazıyı da sevebilirsiniz: Instagram Biyografinize Birden Fazla Link Nasıl Eklenir?

#reminder #instagram #takipçi #satın #al #instaquote #lifeiswhatyoumakeit #staystrong #igers

Fitness için 2021 Instagram Hashtag Listesi

#fitfam #instagram #takipçi #satın #al #instafitness #beastmode #epinefra #gym #instagram #takipçi#satın #al #instafit #fitnessaddict #active #bestoftheday #instagram

#takipçi #satın #al #instadaily #fitnessfreak #health #healthylife #eatclean #twelveskip #fitspo #abs #foodgasm #lifestyle #diet #instagram #takipçi #satın #al #instahealth #wellness #getmoving

Moda için 2021 Instagram Hashtag Listesi

#style #swag #fashion #epinefra #pretty #instagram #takipçi #satın #al #instacool #instagram #takipçi#satın #al #instamood #iphonesia #fashionista #picoftheday #beauty

#ootd #outfitoftheday #likeback #shopping #dress #fresh #instagram #takipçi #satın #al #instafashion #twelveskip

İşle ilgili 2021 Instagram Hashtag Listesi

#business #jobs #sales #epinefra #twelveskip #marketing #startup

Selfie’ler için 2021 Instagram Hashtag Listesi

#selfie #me #i #a  #instagram #takipçi #satın #al #instagood #ig #iphonesia #jj #likes #party #f4f #igers #picoftheday #fotoğraf #photofotheday #cute #follow #follow4follow #bestoftheday #twelveskip #instagram #takipçi #satın #al  #instalove

“Geri takip” için 2021 Instagram HashtagListesi

#teamfollowback #epinefra #followback #twelveskip #instagram #takipçi #satın #al #instafollow #instagram #takipçi#satın #al #instagood

Yiyecekler için 2021 Instagram Hashtag Listesi

#food #yummy #epinefra #foodie #delicious #happy #instagram #takipçi #satın #al #instagood #foodoftheday #follow #tagsforlikes #foodgasm #twelveskip #tweegram

#instagram #takipçi #satın #al #instago #tflers #yum #dessert #statigram #instagram #takipçi #satın #al #instalike #instagram #takipçi #satın #al #instamood

Gündoğumu için 2021 Instagram Hashtag Listesi

#Sunrise #epinefra #Sunrise_sunsets_aroundworld #sunriseavenue #sunrises #Earlymorning #Vsco #Vscocam #fotoğraf #photograph #Picoftheday #Likesforlikes #Beautifulview #Morning

#Amazingview #Likes4likes #Sun #TopLikeTags #Sky #L4l #Skyporn #Cloudporn #Likeforlike #Horizon #Nature #Naturelovers #instagram #takipçi #satın #al #instasunrise #Scenery

#Landscape #instagram #takipçi #satın #al #instasky #Orange #Goodstart

İlham veren sözler için 2021 Instagram Hashtag Listesi

#quote #quoteoftheday #goodvibes #quotes #inspire #igers #instagram #takipçi #satın #al  #instalike #instagram#takipçi #satın #al #instadaily #all_shots #tweegram #twelveskip

#repost #instagram #takipçi #satın #al #instagood #motivation #inspiration #determined #quotestagram #realifequotes #dreams

Sonbahar için 2021 Instagram Hashtag Listesi

#fall #autumn #leaves #falltime #season #seasons #instagram #takipçi #satın #al  #instafall #instagram #takipçi #satın #al  #instagood #topliketags  #instagram #takipçi #satın

Bu yazıyı da sevebilirsiniz: 2021 Instagram Trendleri Nelerdir?

#al #instaautumn #backtoschool #fotoğraf #photooftheday #leaf #imisssummer #breeze #likesforlikes #colorful #autumnleaves #l4l #nature #rain #orange #red #autumnweather

#nature #september #october #november

Yaz ayı için 2021 Instagram Hashtag Listesi

#summer #summertime  #sun #hot #sunny #warm #fun #beautiful #sky #clearskys #season #seasons #instagram #takipçi #satın #al #instagood #instagram #takipçi #satın

#al#instasummer #fotoğraf #photooftheday #nature #beachbody #bikini #bluesky #vacationtime #weather #summerfun #topliketags #summerweather #sunshine

#summertimeshine #beach #summer2021

Kış için 2021 Instagram Hashtag Listesi

#winter #cold #holidays  #freezing #snow #rain #christmas #snowing #blizzard #wintertime #staywarm #cloudy #instagram #takipçi #satın #al #instawinter #topliketags #holidayseason

#Likesforlikes #Likesback #seasons #f4f #winterwonderland #winter2021 #frozen #newyearseve #L4l #newyear #newyears #happynewyear #f4f

Genel fotoğrafçılık için 2021 Instagram Hashtag Listesi

#fotoğraf #photograph #fotoğraf #photographer #Vsco #Vscocam #fotoğraf #photographers_tr #fotoğraf #photographie #Landscape_captures #fotoğraf #photographers

#fotoğraf #photographysouls #All_shots #Portrait #Vscocamphotos #Likesforlikes #fotoğraf#photographs #Beautiful #fotoğraf #photographylovers #TopLikeTags #Nature

#TLTer #Outdoorphotography #Foto #TopLikeTagsPhotography #Pictureoftheday #Likesreturned #Silhouette #Picoftheday #Likeforlike #Art #Contrast #Landscape

İlkbahar için 2021 Instagram Hashtag Listesi

#spring #blossom #flowers #beautiful #season #seasons #instagram #takipçi #satın #al #instaspring #instagram #takipçi #satın #al #instagood #springtime #color #ilovespring

#warm #sunny #sun #tree #pretty #springbreak #trees #flower #bloom #colorful #spring2021 #topliketags #easter #breeze #april #march #may #holiday #holidays

Günbatımı için 2021 Instagram Hashtag Listesi

#Sunset #Sunsets #Sunset_madness #Sunsetlovers #Sunsetporn #Sunsetniper #Sunset_pics #Sunset_hub #Sunsethunter #Sunsets_captures #Vsco #Likeforlike #Vscocam #fotoğraf

#photooftheday #Nature #L4l #fotoğraf #photograph #fotoğraf #photographier #TopLikeTags#instagram #takipçi #satın #al #instasunset #instagram #takipçi #satın #al

#instasunsets #Amazingview #Likesforlikes #Beautifulview #Naturelovers #Likesreturned #Nature_perfection #Natureaz #Naturelover #Skyporn

Instagram’ın En Popüler Hashtagleri; Yolculuk için 2021 Instagram Hashtag Listesi

#Travel #Holidays #Trip #Traveling #Travelgram #TopLikeTags #Travelling #Travelingram #Traveler #Travels #Travelphotography #Likesforlikes #instagram #takipçi #satın #al

#instatravel #instagram #takipçi #satın #al #instatraveling #Travelph #Travelpic #Travelblogger #L4l #Traveller #Traveltheworld #Travelblog #Travelbug #Likeforlike #Travelpics

Instagram’ın En Popüler Hashtagleri; İlişkiler için 2021 Instagram Hashtag Listesi

#couple #boyfriend #girlfiend #love #instagram #takipçi #satın #al #instalove #happy #us #statigram #home #best #sweet #jj #perfect #loveyou #lovehim #loveher #twelveskip

Bu yazıyı da sevebilirsiniz: Instagram İletişime Geç Butonu Nasıl Eklenir?

#bestoftheday #amazing#Travelphoto #Traveldiaries #Likesreturned #Traveladdict #Travelstoke #TravelLife

Daha fazla bilgi için diğer içeriklerimize göz atabilirsiniz. Hesaplarınızı öne çıkarmak için lütfen takipçi satın al hizmetlerimize göz atın.

Her kullanıcı için düzenlenebilir olan ve takipçi kazanma konusunda da oldukça etkili olduğu gibi kullanıcıların kendisini ifade etmesini sağlayan Instagram Biyografi bölümü, yeni bir güncelleme ile gündemde. Bu kez Instagram Biyografi bölümüne kullanıcılar kendi istedikleri hashtagleri bir bağlantı olarak ekleyebilecek. Hemen kısa süre önce duyurulan güncellemenin detaylarından söz edelim.

Instagram Biyografi bölümü, genel değerlendirmelere baktığımız zaman çok önemli bölümler arasında yer alıyor. Öyle ki bu bölümde kullanıcılar, profillerine ilk giren kişilere ya da takipçilerine kendilerini anlatıyor.

Aynı zaman ilgi alanlarını da yine bu bölümden paylaşabiliyorsunuz. Instagram Biyografi bölümünün bu alanda ne kadar önemli olduğunun farkında olan sosyal medya devi, şimdi ise hashtag sistemini güncelledi. Yeni güncellemeyle beraber etiket takip sisteminden kullanıcıların en iyi şekilde yararlanması sağlandı. Hemen detaylardan söz edelim.

Instagram Biyografi Bölümü İçin Etiket Bağlantıları

Yeni güncelleme sonrasında Instagram Biyografi bölümüne eklenen etiketlerin doğrudan bağlantı olarak eklenmesi sağlandı. Yani kullanıcıların “#” veya “@” işaretlerini kullanarak bu alandan paylaştıkları etiketler, artık direk olarak etiket sayfasına yönlendiren ya da başka bir profile yönlendiren canlı bağlantılar olabiliyor.

Instagram Biyografi

Bir nevi bu bağlantılar link haline geliyor. Kullanıcıların ildi duydukları alanları etiket olarak paylaşmalarını önemli hale getiren güncelleme biyografi kısmını biraz daha zenginleştirmiş demek yanlış olmayacaktır.

Etiket Takip Sistemi İçin Büyük Bir Artı

Kullanımı oldukça basit olacak olan yeni sistemin, etiket takip sisteminden sonra büyük oranda artısı olacağından söz ediliyor. Etiket takibi sayesinde kullanıcıların etkileşimlerinin arttığını biliyoruz. Şimdi bu etiketlerin profil alanında da link olarak paylaşabiliyor olması, etkinliğin biraz daha artmasını sağlayacak. Ayrıca kullanıcıların takipçi sayısının artması konusunda da önemli bir artısı olacağından söz ediliyor.

Bu yazıyı da sevebilirsiniz: Instagram Filtreleri Nasıl Oluşturulur?

Yeni güncelleme sonrasında Instagram Biyografi alanını düzenlemek için yapmanız gereken işlemlerde oldukça basit. Bunun için “profil düzenle” butonuna dokunup, ardından ise biyo bölümüne gelmeniz gerekiyor. # veya @ işaretini kullandığınız zaman önerilen birçok etiket göreceksiniz. İstediğiniz hashtagleri ve hesapları seçtikten sonra, otomatik olarak biyografinize bağlanırlar.

Doğrudan kişilerin bu alana bağlanabilecek olması da büyük bir artı olacak. Bunu da eklemiş olalım. Güncellemenin parça parça yayınlanmaya devam ettiğini de ekleyelim. Güncelleme tamamen yayınlandıktan sonra yeni özellik hakkında daha detaylı olarak bilgiler vereceğiz. Instagram’ın En Popüler Hashtagleri konusunu detaylı olarak sizi anlattık, bizi takipte kalın.

Instagram hashtag nedir?

Instagram’da içeriklerinizin daha fazla kişiye ulaşmasına yarayan popüler sözcüklerdir. İçeriğiniz ile alakalı konu başlıkları da denebilir.

Hashtag işareti nasıl yapılır?

Hashtag işareti yapmak için klavyenizin ALT+3 tuşlarına “#” basmanız yeterlidir.

Gönderilerim de kaç hashtag kullanmalıyım?

Instagram gönderilerinizde yüksek sayıda hashtag kullanımının bir faydası yoktur. Hashtagler paylaştığınız içerikle alakalı olmalı ve spama girmeyecek sayıda kullanılmalıdır.

Instagram Destek hakkındaki bir önceki yazımız olan ile de ilgilenebileceğinizi düşünüyoruz.
[Toplam: 52 Ortamala: 5]
Enes Bulut

Yazılar: 1640

Ben Enes Bulut, 2014 yılında Yeditepe Üniversitesi Reklamcılık bölümünü tamamladıktan sonra İçerik Yazarlığı ve Editörlük alanına yöneldim. Bu alanda yaklaşık 6 yıldır Instatakipci.com bünyesinde çalışıyorum. Sosyal medya ve dijital pazarlama uzmanlık alanım olmak üz...

1 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir