Instagram Engellediğim Kişiyi Tekrar Nasıl Bulabilirim?

Instagram Engellediğim Kişiyi Tekrar Nasıl Bulabilirim?

Herkese merhaba! Yoğun istek üzerine, sizden gelen sorulara yanıt verebilmek adına bugünkü yazımızda Instagram engellediğim kişiyi tekrar nasıl bulabilirim konusuna değineceğiz. Instagram engelleme nedir? Instagram engelleme nasıl yapılır? Instagram engellediğim kişiyi tekrar nasıl bulabilirim? Bu soruların tamamına birlikte cevap bulacağız. Sonrasında istediğiniz kişiyi kolay bir şekilde engelleyebilir ve engeli kaldırabilirsiniz. Hadi başlayalım.

Instagram Kişi Engelleme Nedir?

Instagram camiasında sürekli yenilikler gündeme gelmektedir. Bu yeniliklerden bazıları konfor sunmak amacıyla yapılırken bazıları ise güvenlik önlemleri amacıyla yapılmaktadır. Özellikle rahatsız etme, görmek istememe gibi durumlarda bu özellikler kurtarıcı oluyor. Instagram kişi engelleme yöntemi sayesinde, sorun yaşadığınız durumlarda kısa yoldan çözüm bulabilirsiniz.

Instagram hesabınız varsa sizde mutlaka bu yöntemi kullanmışsınızdır. Dünya üzerinde en çok kullanılan özelliklerden biri olduğunu söyleyebiliriz. Tanıdığı biriyle arası açılan kişi onu engellemek isteyebilir. Sevgilisiyle sorun yaşayan biri engelleyerek, ona tepkisini gösterebilir. Bunların haricinde tanımadığınız biri sizi rahatsız ettiğinde, engelleyerek bu sorunun önüne geçebilirsiniz. Engellediğiniz kişi sizi görmez ve mesaj gönderemez. Yukarıdaki sorunları yaşadınız ve karşınızdaki kişiyi engelleme kararı aldınız buraya kadar güzel. Engellediniz fakat sorun çözüldüğünde ne yapacaksınız? Asıl önemli nokta tam olarak burası. Birini engellediğinizde onu kullanıcı adıyla arattığınızda bulamazsınız. Birbirinize görünmezsiniz. Bu kişiyi bulup engeli kaldırıp kaldıramayacağınızı yazının devamında anlatacağız.

Instagram da Kişi Engelleme Nasıl Yapılır?

Instagram üzerinde birini engellemek
 • Instagram üzerinde birini engellemek için ilk olarak Instagram hesabınıza giriş yapın.
 • Kimi engellemek istiyorsanız o kişinin profiline gelin. Sağ üst köşede üç nokta şeklinde bir simge bulunmaktadır. Bu simgeye tıkladığınızda, bu hesaba dair verebileceğiniz komutlar yer almaktadır. Biz karşıdaki kişiyi engellemek istediğimiz için ‘’kullanıcıyı engelle’’ diyerek işleme devam ediyoruz.

Bu aşamadan sonra işlem tamam! Artık kişiyi engellediniz. Birbirinizi göremez ve mesaj gönderemezsiniz. Peki ya pişman olursanız ne yapacaksınız, engeli kaldırmanın bir yolu var mı?

Instagram da Engellediğim Kişiyi Nasıl Bulurum?

 • Instagram üzerinde birini engellediğiniz ve engeli kaldırmak istiyorsanız ilk olarak Instagram hesabınıza giriş yapın. Profilinize gelin.
Instagram da kişi engelleme
 • Sağ üst köşede üç çizgi şeklinde simge yer almaktadır. Buraya tıklayın. Alt kısımda çark şekline benzer ayarlar kısmı yer almaktadır. Aradığımız kısım burada yer almaktadır.
Instagram kişi engelleme
 • Ayarlar kısmı içerisinde hesaba dair farklı ayarlar yer almaktadır. Bunlar arasından gizlilik ve güvenlik kısmını seçerek işleme devam ediyoruz.
Instagram engellenen hesaplar
 • Gizlilik ve güvenlik kısmı içerisinde, hesabın güvenliğini sağlamak adına farklı ayarlar yer almaktadır. Bizi ilgilendiren bölümse engellenen hesaplar. Burada engellediğiniz tüm hesaplar yer almaktadır. Engellemesini kaldırmak istediğiniz hesabın üzerine tıklayın ve engellemeyi kaldır deyin. İşlem bu kadar basit!

Toplu bir şekilde engellemeyi kaldırma yoktur. Hangi hesabın engelini kaldırmak istiyorsanız, hesaplara tek tek girerek engellemeyi kaldır diyebilirsiniz. Böylece önceden engellemiş olduğunuz kişilerin engelini kolay bir şekilde kaldırabilirsiniz.

Kısa hatırlatma: Unutmayın! Bu tür özellikleri çok sık kullanmak hesap için sorun yaratabilir. Sürekli engelleme yapıp, engeli kaldırmanız durumunda Instagram bunu olağan dışı durum olarak saptayabilir. Hesabınız geçici olarak engellenebilir. Bu tür sorunlar yaşamamak adına, bu tür özellikler gerektiği kadar kullanmaya özen gösterin.

Sonuç

Bu yazıda Instagram engeli hakkında detaylı olarak konuştuk. Instagram engeli nedir? Instagram engellediğim kişiyi tekrar nasıl bulabilirim? Bu sorulara birlikte cevap bulduk. Birini nasıl engelleyeceğinizi ya da engelledikten sonra engeli nasıl kaldıracağınızı biliyorsunuz.

Bu Yazıları da Sevebilirsiniz
Instagram Hareket Kısıtlaması Nedir, Neden Olur?  
Instagram Hareket Kısıtlaması Nedir, Neden Olur?  

Instagram hareket kısıtlaması, bu sosyal medya platformunu kullanan kişilerin merak ettiği bir konudur. Aktif kullanıcıların hareket kısıtlaması kavra...

Instagram Canlı Yayın Engeli Nasıl Kaldırılır?
Instagram Canlı Yayın Engeli Nasıl Kaldırılır?

Her geçen gün değişen algoritması ve eklenen yeni özellikleri ile Instagram, büyük bir kullanıcı kitlesine sahip. Bu platformun kullanıcılarına sunduğ...

Yazımız umarım sorularınıza cevap olmuştur. Bir sonraki yazıya kadar kendinize iyi bakın.

Sıkça Sorulan Sorular

Instagram kullanıcı engellemek için engelleyeceğiniz kişini profiline girerek seçeneklerden engelle seçeneğini işaretleyerek kullanıcıyı engelleyebilirsiniz.

Instagram’da sizi engelleyen birini bulmak için aracı uygulamalar bulunmaktadır. Fakat bu uygulamalar hesap bilgilerinizi alarak hesabınızı tehlikeye atmaktadır. Sizi engellediğini düşündüğünüz kişiyi farklı bir hesaptan bularak kontrol edebilirsiniz.

Instagram kısıtlama özelliği ile bazı kullanıcıların size yorum atma, mesaj atma gibi fonksiyonlarını kısıtlayarak engelleyebilirsiniz. Kullanıcıları koruma adına yapılan bu yenilik ile rahatsız olduğunuz profilleri engellemek yerine kısıtlayabilirsiniz.

Profilinizi gizlemek, paylaşımlarınızın sadece takipçiler tarafından görüntülenmesini ve istemediğiniz kişilerin sizleri takip edememesini sağlar.

Instagram profilinizde yer alan e-mail adresiniz başkaları tarafından görüntülenemeyen bir gizli bilgidir.

Instagram profilinizde yer almakta olan telefon numaranız kesinlikle başkaları tarafından görüntülenememektedir.

Enes Bulut

Yazılar: 473

Ben Enes Bulut, 2014 yılında Yeditepe Üniversitesi Reklamcılık bölümünü tamamladıktan sonra İçerik Yazarlığı ve Editörlük alanına yöneldim. Bu alanda yaklaşık 6 yıldır Instatakipci.com bünyesinde çalışıyorum. Sosyal medya ve dijital pazarlama uzmanlık alanım olmak üzere birçok konuda özgün ve özel... Devamını Oku

Bu Yazıları da Sevebilirsiniz
Yorum Gönder

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

(Toplam: 53 Ortalama: 5 )

5 yorum

 1. Ayten
  Ayten

  Mən engenlediyim imsanların sırasında ellenden kaldırmak irtədiyim şəxsi tapa bilmirəm.Onu buımam için nə edə bilərəm

 2. Ayça
  Ayça

  Engellediğim kişiyi instagramdan nasıl tekrar bulabilirim diye merak ediyordum merakımı gidermiş oldum güzel bir yazı 🙂

 3. Doğan ER
  Doğan ER

  instagramda engellenen kisinin nasıl tekrar bulunabileceğini gayet güzel anlatmışsınız ellerinize sağlık

 4. Kenan
  Kenan

  Merhabalar daha önce engelledim bir insan yanlışlıkla engeli kaldırdım fakat şu an oda beni engellemiş ismini bulamıyorum onu tekrar nasıl engellerim

  • Zuhalll
   Zuhalll

   Beni taklit eden kişi engelledim yanlışlıkla engeli kaldırdım. O da beni engellediği için tekrar bulamıyorum. Eskiden engelledigim kisileri nasıl görebilirim.