Instagram Engellediğim Kişiyi Tekrar Nasıl Bulabilirim?

Instagram Engellediğim Kişiyi Tekrar Nasıl Bulabilirim?

Herkese merhaba! Yoğun istek üzerine, sizden gelen sorulara yanıt verebilmek adına bugünkü yazımızda Instagram engellediğim kişiyi tekrar nasıl bulabilirim konusuna değineceğiz. Instagram engelleme nedir? Instagram engelleme nasıl yapılır? Instagram engellediğim kişiyi tekrar nasıl bulabilirim? Bu soruların tamamına birlikte cevap bulacağız. Sonrasında istediğiniz kişiyi kolay bir şekilde engelleyebilir ve engeli kaldırabilirsiniz. Hadi başlayalım.

Instagram kişi engelleme nedir?

Instagram camiasında sürekli yenilikler gündeme gelmektedir. Bu yeniliklerden bazıları konfor sunmak amacıyla yapılırken bazıları ise güvenlik önlemleri amacıyla yapılmaktadır. Özellikle rahatsız etme, görmek istememe gibi durumlarda bu özellikler kurtarıcı oluyor. Instagram kişi engelleme yöntemi sayesinde, sorun yaşadığınız durumlarda kısa yoldan çözüm bulabilirsiniz.

Instagram hesabınız varsa sizde mutlaka bu yöntemi kullanmışsınızdır. Dünya üzerinde en çok kullanılan özelliklerden biri olduğunu söyleyebiliriz. Tanıdığı biriyle arası açılan kişi onu engellemek isteyebilir. Sevgilisiyle sorun yaşayan biri engelleyerek, ona tepkisini gösterebilir. Bunların haricinde tanımadığınız biri sizi rahatsız ettiğinde, engelleyerek bu sorunun önüne geçebilirsiniz. Engellediğiniz kişi sizi görmez ve mesaj gönderemez. Yukarıdaki sorunları yaşadınız ve karşınızdaki kişiyi engelleme kararı aldınız buraya kadar güzel. Engellediniz fakat sorun çözüldüğünde ne yapacaksınız? Asıl önemli nokta tam olarak burası. Birini engellediğinizde onu kullanıcı adıyla arattığınızda bulamazsınız. Birbirinize görünmezsiniz. Bu kişiyi bulup engeli kaldırıp kaldıramayacağınızı yazının devamında anlatacağız.

Instagram da kişi engelleme nasıl yapılır?

Instagram üzerinde birini engellemek

  • Instagram üzerinde birini engellemek için ilk olarak Instagram hesabınıza giriş yapın.
  • Kimi engellemek istiyorsanız o kişinin profiline gelin. Sağ üst köşede üç nokta şeklinde bir simge bulunmaktadır. Bu simgeye tıkladığınızda, bu hesaba dair verebileceğiniz komutlar yer almaktadır. Biz karşıdaki kişiyi engellemek istediğimiz için ‘’kullanıcıyı engelle’’ diyerek işleme devam ediyoruz.

Bu aşamadan sonra işlem tamam! Artık kişiyi engellediniz. Birbirinizi göremez ve mesaj gönderemezsiniz. Peki ya pişman olursanız ne yapacaksınız, engeli kaldırmanın bir yolu var mı?

Bu yazıyı da sevebilirsiniz: Tinder Nedir, Nasıl Kullanılır?

Instagram da engellediğim kişiyi nasıl bulurum?

  • Instagram üzerinde birini engellediğiniz ve engeli kaldırmak istiyorsanız ilk olarak Instagram hesabınıza giriş yapın. Profilinize gelin.

Instagram da kişi engelleme

  • Sağ üst köşede üç çizgi şeklinde simge yer almaktadır. Buraya tıklayın. Alt kısımda çark şekline benzer ayarlar kısmı yer almaktadır. Aradığımız kısım burada yer almaktadır.

Instagram kişi engelleme

  • Ayarlar kısmı içerisinde hesaba dair farklı ayarlar yer almaktadır. Bunlar arasından gizlilik ve güvenlik kısmını seçerek işleme devam ediyoruz.

Instagram engellenen hesaplar

  • Gizlilik ve güvenlik kısmı içerisinde, hesabın güvenliğini sağlamak adına farklı ayarlar yer almaktadır. Bizi ilgilendiren bölümse engellenen hesaplar. Burada engellediğiniz tüm hesaplar yer almaktadır. Engellemesini kaldırmak istediğiniz hesabın üzerine tıklayın ve engellemeyi kaldır deyin. İşlem bu kadar basit!

Toplu bir şekilde engellemeyi kaldırma yoktur. Hangi hesabın engelini kaldırmak istiyorsanız, hesaplara tek tek girerek engellemeyi kaldır diyebilirsiniz. Böylece önceden engellemiş olduğunuz kişilerin engelini kolay bir şekilde kaldırabilirsiniz.

Kısa hatırlatma: Unutmayın! Bu tür özellikleri çok sık kullanmak hesap için sorun yaratabilir. Sürekli engelleme yapıp, engeli kaldırmanız durumunda Instagram bunu olağan dışı durum olarak saptayabilir. Hesabınız geçici olarak engellenebilir. Bu tür sorunlar yaşamamak adına, bu tür özellikler gerektiği kadar kullanmaya özen gösterin.

Sonuç

Bu yazıda Instagram engeli hakkında detaylı olarak konuştuk. Instagram engeli nedir? Instagram engellediğim kişiyi tekrar nasıl bulabilirim? Bu sorulara birlikte cevap bulduk. Birini nasıl engelleyeceğinizi ya da engelledikten sonra engeli nasıl kaldıracağınızı biliyorsunuz.

Yazımız umarım sorularınıza cevap olmuştur. Bir sonraki yazıya kadar kendinize iyi bakın.

Instagram Destek hakkındaki bir önceki yazımız olan ile de ilgilenebileceğinizi düşünüyoruz.
Hümeyra Ö.

Yazılar: 44

1994 yılı Mersin doğumluyum. Psikolojik danışmanlık ve rehberlik bölümü mezunuyum. Teknoloji ve sosyal medya konularına karşı ayrı bir ilgim var. Sosyal medya kullanımı, kodlamalar ve teknolojiye dair diğer gelişmeler konusunda uzun zamandır çalışma yapmaktayım. Bilginin payl...

Gösterilecek yorum yok.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir