Instagram Engelleyenler Nasıl Anlaşılır?

Yazımızı Ortalama Okuma Süreniz : 2 Dakika

Akıllı telefon, tablet ve bilgisayarlar farklı modelleri ile birlikte raflarda yerini almaktadır. Hem telefon hem de tablet ve bilgisayarların internete bağlanması sonucunda sosyal medya uygulamalarına erişilmektedir. Günümüzde bilinen ve dünya genelinde popüler olan uygulamalardan bir tanesi Instagram’dır. Yapılan düzenlemeler neticesinde Instagram’a yeni özellikler dâhil edilmektedir. Instagram’da gerçekleştirilen işlemlerden biri hesap engelleme olmaktadır. Peki, Instagram engelleyenler nasıl anlaşılır? Bu sorunun cevabını yazımızda vermeye çalışacağız.

Instagram Engelleyenler

Instagram’a kısaca değinecek olursak fotoğraf ve video paylaşımı yapılan bir sosyal medya uygulaması diyebiliriz. Elbette zaman içerisinde yenilikler sosyal medya uygulamalarına da yansımakta ve yeni özelliklerle karşımıza çıkmaktadır. Instagram’a eklenen hikayeler bölümünün yanı sıra IGTV’de son dâhil edilen özelliktir. Uygulama içerisinde yer alan kavramlar takip etme, takipten çıkma, Instagram engelleyenler şeklinde sıralanmaktadır.  Instagram engelleyenler kimler anlamak için Instagram’da ilgili profile bakılabilir. Bir Instagram hesabının sizi engellediğinden şüpheleniyorsanız o profili arayın. Arama sonuçlarında bulamazsanız bu sizi engellediği anlamına gelmeyebilir zira profil tamamen kapatılmış olabilir. Bu sebeple Instagramda sizi engellediğinden şüphelendiğiniz profili başka bir hesaptan kontrol edebilirsiniz.

Instagram’da Birisini Nasıl Engellerim?

Instagramda engelleyenler nasıl anlaşılır başlıklı yazımızda bahsetmek istediğimiz bir diğer husus Instagram’da birisini nasıl engellerim sorusunu içeriyor. Birisini engellemek için kişinin profiline gidin ve sağ üstteki iPhone veya Android simgesine dokunun. Daha sonra çıkan Engelle’ye tıklayın. Birisini engellediğiniz takdirde o kişi Instagram’da sizin profilinizi veya gönderilerinizi bulamaz.

Instagram’da kullanıcılar normal bir gönderi olarak fotoğraf/ video paylaşımı yapabildiği gibi hikayeler bölümünde de fotoğraf ya videoları takipçileriyle paylaşabilmektedir. Hikayeler kısmının özelliği ise buraya eklenen paylaşımların 24 saat sonra kaybolmasıdır. Yeni özellik olan IGTV ile de kullanıcılar artık süresi 1 saate çıkan videolar izleyebilecek.

Bu Yazımızıda Hemen İnceleyin:  Ebru Gündeş Instagram Paylaşımı

Instagram engelleyenler nasıl anlaşılır konusunda sizleri bilgilendirmeye çalıştığımız bu yazının sonuna geldik. Konu hakkındaki ve tüm sosyal medya platformlarında yaşadığınız sorunları yorumlar kısmından bizlere iletebilirsiniz. Ekibimiz tarafından incelenen sorularınız en kısa sürede yanıtlanmaktadır. Instagram’ın yeni özelliklerinden haberdar olmak ve merak ettiklerinizi öğrenmek için sitemizi takipte kalın. Ayrıca Instagram Türk gerçek takipçi satın alma ve Instagram Yabancı gerçek beğeni satın alma konularında yardıma ihtiyacınız varsa bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Instagram engelleyenler nasıl anlaşılır konusundaki videoyu aşağıdan izleyebilirsiniz.

Instagram Engelleyenler Nasıl Anlaşılır?
5 (100%) 1 vote

Bir önceki yazımız olan Instagram Kırpmadan Hikaye Atma başlıklı makalemizde instagram hikaye atma ve instagram kırpmadan hikaye yükleme hakkında bilgiler verilmektedir.

Bu yazı tarihinde yayınlanmıştır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir