Instagram Engelleyenler Nasıl Anlaşılır?

Instagram Engelleyenler Nasıl Anlaşılır?

Akıllı telefon, tablet ve bilgisayarlar farklı modelleri ile birlikte raflarda yerini almaktadır. Hem telefon hem de tablet ve bilgisayarların internete bağlanması sonucunda sosyal medya uygulamalarına erişilmektedir. Günümüzde bilinen ve dünya genelinde popüler olan uygulamalardan bir tanesi Instagram’dır. Yapılan düzenlemeler neticesinde Instagram’a yeni özellikler dâhil edilmektedir. Instagram’da gerçekleştirilen işlemlerden biri hesap engelleme olmaktadır. Peki, Instagram engelleyenler nasıl anlaşılır? Bu sorunun cevabını yazımızda vermeye çalışacağız.

Instagram Engelleyenlerinstagram engelleyenler

Instagram’a kısaca değinecek olursak fotoğraf ve video paylaşımı yapılan bir sosyal medya uygulaması diyebiliriz. Elbette zaman içerisinde yenilikler sosyal medya uygulamalarına da yansımakta ve yeni özelliklerle karşımıza çıkmaktadır. Instagram’a eklenen hikayeler bölümünün yanı sıra IGTV’de son dâhil edilen özelliktir. Uygulama içerisinde yer alan kavramlar takip etme, takipten çıkma, Instagram engelleyenler şeklinde sıralanmaktadır.  Instagram engelleyenler kimler anlamak için Instagram’da ilgili profile bakılabilir. Bir Instagram hesabının sizi engellediğinden şüpheleniyorsanız o profili arayın. Arama sonuçlarında bulamazsanız bu sizi engellediği anlamına gelmeyebilir zira profil tamamen kapatılmış olabilir. Bu sebeple Instagramda sizi engellediğinden şüphelendiğiniz profili başka bir hesaptan kontrol edebilirsiniz.

Instagram’da Birisini Nasıl Engellerim?

Instagramda engelleyenler nasıl anlaşılır başlıklı yazımızda bahsetmek istediğimiz bir diğer husus Instagram’da birisini nasıl engellerim sorusunu içeriyor. Birisini engellemek için kişinin profiline gidin ve sağ üstteki iPhone veya Android simgesine dokunun. Daha sonra çıkan Engelle’ye tıklayın. Birisini engellediğiniz takdirde o kişi Instagram’da sizin profilinizi veya gönderilerinizi bulamaz.

Instagram’da kullanıcılar normal bir gönderi olarak fotoğraf/ video paylaşımı yapabildiği gibi hikayeler bölümünde de fotoğraf ya videoları takipçileriyle paylaşabilmektedir. Hikayeler kısmının özelliği ise buraya eklenen paylaşımların 24 saat sonra kaybolmasıdır. Yeni özellik olan IGTV ile de kullanıcılar artık süresi 1 saate çıkan videolar izleyebilecek.

Bu yazıyı da sevebilirsiniz: Nasıl Influencer Olunur?

Instagram engelleyenler nasıl anlaşılır konusunda sizleri bilgilendirmeye çalıştığımız bu yazının sonuna geldik. Konu hakkındaki ve tüm sosyal medya platformlarında yaşadığınız sorunları yorumlar kısmından bizlere iletebilirsiniz. Ekibimiz tarafından incelenen sorularınız en kısa sürede yanıtlanmaktadır. Instagram’ın yeni özelliklerinden haberdar olmak ve merak ettiklerinizi öğrenmek için sitemizi takipte kalın. Ayrıca Instagram Türk gerçek takipçi satın alma ve Instagram Yabancı gerçek beğeni satın alma konularında yardıma ihtiyacınız varsa bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Instagram engelleyenler nasıl anlaşılır konusundaki videoyu aşağıdan izleyebilirsiniz.

Sosyal medya uygulamalarında genel özellik iletişime geçmek istemediğiniz kişileri engelleyebilmenizdir. Birçok kişide Instagramda engellendiğini anlamanın yolları hakkında araştırma yaparak engellenip engellenmediğini anlamaya çalışır. Daha önce irtibat kurduğunuz bir kişiye ulaşamadığınızda akla ilk olarak engellenmiş olduğunuz gelmektedir. Aslında bu genel bir gösterge değildir. Bugünkü yazımızda bu konuyu ele alarak engellenip engellenmediğinizi kesin olarak anlamanızı sağlayacağız. Sizi daha fazla merakta bırakmadan konumuza geçelim.

Instagramda Engellediğini Anlamanın Yolları Nelerdir?instagramda engellenmek

Bir kişi tarafından engellendiğinizi düşünüyorsanız ve Instagramda engellendiğini anlamanın yolları hakkında araştırma yapıyorsanız, bu yazımızda istediğiniz sonuca ulaşabileceksiniz. Öncelikle biri sizi engellediğinde o kişiyi kesinlikle takip edemezsiniz. Sizi engelleyen kişinin paylaşımları herkes açık olsa bile siz bu paylaşımları göremezsiniz. Bir kişinin kesin olarak sizi engelleyip engellemediğini öğrenmek için kullanılan yöntem oldukça basittir. Sizi engellediğini düşündüğünüz kişiye takip isteği gönderiniz ve ardından sayfayı yenileyiniz. Sayfada istek göndermenize rağmen hala göndermemiş gibi takip et yazısı çıkıyorsa kesinlikle engellenmişsinizdir. Hatta birkaç defa tekrarlayarak sonucu kontrol edebilirsiniz.

Instagramda engellendiğini anlamanın yolları

Engellendiğinizi anlamanız için ikinci bir yöntem daha anlatacağız. Siz baktığınızda profilini göremediğiniz kişinin kullanıcı adını (Örnek olarak instatakipci olsun) not alın ve telefonunuzdan tarayıcı açın. Tarayıcınıza instagram.com/instatakipci yazın. Eğer profil görünüyorsa bu sizin engellendiğinizin kanıtıdır. Aslında en basit anlama yolu bir kişinin paylaşımlarına erişemiyorsanız ve takip edemiyorsanız engellenmişsinizdir.

Instagramda Engelleyen kişiye Mesaj Göndermek

Birçok kişi engellendiğini bilse bile mesaj gönderip iletişim kurmanın yollarını aramaktadır. Fakat ne yazık ki sizi engelleyen bir kişiye mesaj gönderme ihtimaliniz bulunmamaktadır. Mesaj gönderilmiş göründe bile asla iletilmez. Engelleyen kişiyle mutlaka iletişim kurmak istiyorsanız, yeni bir hesap açarak mesaj atmayı deneyebilirsiniz. Mesajınız istekler bölümüne düşecek olup, kişi bu kısma baktığında görecektir.

Bu yazıyı da sevebilirsiniz: Influencer Marketing

Instagramda engellendiğini anlamanın yolları konusunda sizleri bilgilendirmeye çalıştığımız bu yazının sonuna geldik. Instagram’ın yeni özelliklerinden haberdar olmak ve merak ettiklerinizi öğrenmek için sitemizi takipte kalın. Ayrıca Instagram Türk takipçi satın alma ve Instagram beğeni satın alma konularında yardıma ihtiyacınız varsa bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Instagram engelleme özelliği nedir?

Instagram üzerinde sizi rahatsız eden kullanıcıları ya da profilini görmek istemediğiniz kullanıcıları engelleme özelliği sayesinde engelleyerek hem kullanıcının size erişimini hemde sizin kullanıcıya olan erişiminizi kapatabilirsiniz.

Instagram’da bir kullanıcıyı engelleme nasıl yapılır?

Instagram üzerinden engellemek istediğiniz kullanıcının profiline girerek seçeneklerden “Engelle” seçeneğini tıklayarak kullanıcıyı engelleyebilirsiniz.

Instagram’da engelleyen kullanıcıları görebilir miyim?

Instagram üzerinden sizi engelleyen kullanıcıları bulmanız mümkündür. Engelleme yapan kullanıcıları öğrenmek için blog yazımızı okumanızı tavsiye ederiz.

Sosyal Medya hakkındaki bir önceki yazımız olan ile de ilgilenebileceğinizi düşünüyoruz.
[Toplam: 2 Ortamala: 5]
Gösterilecek yorum yok.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir