Instagram Etiket

Instagram Etiket

Instagram etiket sorunu ile karşılaştığınızda ne yapacağınızı bilemeyebilirsiniz, ancak endişe duymanıza gerek olmadığını söylemek isteriz. Burada Instagram’da birisini nasıl etiketleyeceğinizi ve etiketleme sorununu çözmek için bazı çözümlere sahip olduğumuzu açıkladık.

Instagram, aileniz ve arkadaşlarınızla fotoğraf paylaşmanıza izin veren harika bir platformdur. Bu, insanlar tatil fotoğraflarını ve diğer unutulmaz görüntülerini paylaştıkça büyük heyecanlar ve bağlar oluşturmaya yardımcı olur. Bu nedenle, gönderilerinizdeki kişileri etiketlemek için iyi bir fırsat olabilir veya Instagram’da etiketleme sorunları yaşadığınızda hayal kırıklığı yaratabilir.

Instagram Etiket Nedir? Neden Kullanılır?

Instagram etiket, uygulamada veya webde paylaştığınız hikayelere ve görsellere, kullanıcıların profillerini fotoğrafta belli etme işlemidir. Etiketlediğiniz kişiye fotoğrafa etiketlendiğine dair bildirim gider ve böylece kullanıcının etiket işleminden haberi olur. Etiketlediğiniz kişi fotoğrafı kendi profilinde gösterebilir ve içeriği hikayesine ekleyebilir. Takipçileriniz sizin etiketlediğiniz kişinin profiline etiketin üzerine tıklayarak erişebilir. Ayrıca Instagram Hashtag İşareti Nasıl Yapılır? yazımıza göz atarak etiket ve hashtag kullanımları arasındaki farkı daha rahat öğrenebilirsiniz.

Instagram Yayınındaki Birisini Nasıl Etiketleyebilirim?

Instagram etiket A, B, C kadar kolaydır. Adımları gözden geçirelim:

 • 1. Instagram’ı açın ve yeni bir gönderi oluşturun.
 • 2. Göndereceğiniz bir fotoğrafı seçin ve ilerleyin.
 • 3. Fotoğraf seçtikten sonra kişileri etiketleyeceğiz seçeneği seçin ve kullanıcının kullanıcı adını girin.
  • İpucu: Doğru kullanıcı adını girdiğinizden emin olun; Bu, kullanıcının adı değildir.
  • Yayındaki birkaç kişiyi etiketlemek için işlemi tekrarlayabilirsiniz.
 • 4. Paylaş üzerine dokunun, bitti!
instagram etiketleme

Instagram Hikayesinde Kişiyi Nasıl Etiketlerim?

Instagram’ın Ağustos 2016’da kullanıcıların 24 saat boyunca fotoğraf ve video paylaşmasına olanak tanıyan hikaye özelliğini başlattığını hatırlayabilirsiniz. Instagram, hikayelere çıkartma etiketlemenin bunlardan biri olduğu bazı çıkartmalar ekledi.

Birini Instagram hikayesinde nasıl etiketleyeceğinizi bilelim:

 • Instagram uygulamasına giriş yapın ve hikayenizi açın.
 • Galerinizden bir fotoğrafı yükleyin ya da yeni fotoğraf çekinin ve çıkartma simgesine dokunun.
 • @mention simgesine dokunun ve etiketlemek istediğiniz kullanıcı adını yazın.
 • Etiket rengini düzenleyebilir, yeniden boyutlandırabilir, taşıyabilir veya değiştirebilirsiniz. (Instagram)
  • Çıkartmaya dokunduğunuzda rengi değişecektir.
  • Etiketi küçültmek ve daha büyük hale getirmek için ters yönde parmaklarınızı kullanarak bir sıkıştırma hareket halinde işaret ve başparmağı kullanın.
  • Etiketi taşımak için, etikette dokunun ve parmağınızı bırakmadan sürükleyin.
 • Artık hikaye yayınlanmaya hazır.

Hikayeyi tüm Instagram takipçilerinizle veya yakın arkadaşlarınızla paylaşmak için “Gönder” tuşuna basın.

instagram hikaye etiketleme

Instagram Etiket Sorununu Nasıl Düzeltebilirim?

Bazen Instagram’da işler iyi gitmez, Instagram’da birisini etiketlemek istediğinizde olduğu gibi Instagram’da gerçekleşmediğini bekleriz, ancak endişelenmeyin!

Instagram’da birini etiketlemek için çözüm:

 1. Kullanıcı adını kontrol edin.
  • Bazı kullanıcıların Instagram’da birini etiketlemek istediklerinde kullanıcının “Kullanıcı adı” yerine kullanıcının adını girdiklerini tespit ettik! Bu nedenle, doğru ve tam kullanıcı adını girdiğinizden emin olun.
 2. Zaman verin.
  • Neyse ki, yayınınızın başlığını, konumunu ve etiketlerini istediğiniz zaman düzenleyebilirsiniz. Birini bir Instagram yayınında etiketleyemiyorsanız, yayınlamadan vazgeçmeyin! Fotoğrafı paylaşın, ardından telefonunuzu yeniden başlatın ve biraz zaman verin, ardından Instagram’da herhangi bir kullanıcıyı etiketlemek için uygulamaya geri dönün.
  • Yayını düzenlemek için fotoğrafın sağ üst köşesindeki üç noktaya dokunun, düzenle’yi tıklayın ve ardından etiketleri düzenlemek için fotoğraftaki kişi simgesini tıklayın.
 3. Sorunu bildirin.
  • Çoğu zaman, belirtilen yollar işe yarar, ancak işe yaramadıysa, Instagram etiketleme sorununu bildirebilirsiniz.
  • Etiketleme sorununu bildirmek uzun vadede işe yarayacak ve Instagram’da uygulamada bir sorun olduğunu uyaracaktır!
 4. Kullanıcının özel bir hesabı olduğu için etiketleme işlemi yapamıyor olabilirsiniz.
  • Etiketleyeceğiniz kişinin profili gizli ise etiketleme yapamazsınız.
 5. Kullanıcıyı takip edin.
  • Başka bir neden ise etiketlemeye çalıştığınız kişiyi takip etmediğiniz için etiketleme yapamazsınız. Bu nedenle, kullanıcıyı takip edin, ardından etiketlemeyi deneyin.
 6. Instagram etiketleme sorunu dünya çapında ise sorun sizden kaynaklı olmadığı için çözüm için Instagramı beklemeniz gerekir.
  • Bazen Instagram hatalarla karşı karşıyadır ve her Instagram kullanıcısı gibi Instagram’da boş bir beyaz ekran gibi sorunlarla karşılaşabilirsiniz.
  • Ardından, Instagram’ın birkaç gün sürebilen sorunu çözmesini bekleyin.

Instagram Destek yazılarımız ile yaşadığınız tüm Instagram sorunlarını çözüme kavuşturun!

Sık Sorulan Sorular

Instagram Kişi Ekleyemiyorum Neden?

Gönderilerinize istediğiniz kişileri etiketleme konusunda sıkıntı yaşamanız durumunda ilk olarak gönderinizi kapatın ve yeniden paylaşmayı deneyin eğer sonunuz çözülmez ise yukarıda ki blog yazımızdan yararlanabilirsiniz.

Instagram Etiket Sınırı Var mı?

Uygulama üzerinden yapacağınız gönderilerinize tek seferde etiketleme yapmak adına herhangi bir sınır bulunmamaktadır. İstediğiniz kadar arkadaşınızı etiketleyebilirsiniz.

Instagram Etiket Nasıl Yapılır?

Paylaşmak istediğiniz gönderiyi henüz paylaşmadan önceki detaylar ekranından “Kişiyi Etiketle” seçeneğine gelerek etiketlemek istediğiniz arkadaşınızı seçebilir ve kolayca etiketleyebilirsiniz.

Instagram Etiketleri Kullanmak Avantajlı mı?

Paylaşımlarınıza etiketler ekleyerek daha çok kullanıcıya ulaşmasını sağlayabilirsiniz.

Instagram Kişi Etiketleri Daha Sonra Kaldırılabilir mi?

Paylaşımlarınıza eklediğiniz kişileri daha sonra paylaşım düzenleme bölümünden kaldırabilirsiniz.

Etiketlediğim Kişiye Bildirim Gider mi?

Etiketlediğiniz kişiye direkt olarak bildirim gitmektedir.

Instagram Destek hakkındaki bir önceki yazımız olan ile de ilgilenebileceğinizi düşünüyoruz.
[Toplam: 23 Ortamala: 5]
Enes Bulut

Yazılar: 477

Ben Enes Bulut, 2014 yılında Yeditepe Üniversitesi Reklamcılık bölümünü tamamladıktan sonra İçerik Yazarlığı ve Editörlük alanına yöneldim. Bu alanda yaklaşık 6 yıldır Instatakipci.com bünyesinde çalışıyorum. Sosyal medya ve dijital pazarlama uzmanlık alanım olmak üz...

41 yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. Merhabalar
   İşletme hesabımızı hiç bir şekilde hiç bir yerde etiketleyemiyoruz
   Konum olarak Google Maps te görünüyoruz ama İnstagramda kimse bizi bulup etiketleyemiyor?? Ne olabilir acaba

  1. Merhaba bazı hesaplar gönderilerimizde kendi kullanıcı adını etiketlememizi istiyor bu onlara ne kazandırıyor. Mesela benim kullanıcı adimi birileri etiketledigi zaman bana faydası var mı onu bilmek istiyorum

   1. Merhaba, bu durum kullanıcı etiketinin daha fazla kişi tarafından görülmesini, etkileşim oranlarının artmasını ve organik kazanım elde etmesini sağlayacaktır.

  1. Merhaba, profilinizi başka bir cihaz üzerinden kontrol ettiniz mi? Cihazınızın yeni güncellemeleri desteklememesi nedeniyle göremiyor olabilirsiniz.

 1. Bir gönderide etiketlenmiştim, yanlışlıkla etiketi kaldirdim, arkadaşımdan tekrar etiketlemesini istedim, çok denedi ama olmuyor. Bunun çözümü nedir acaba?

  1. Merhaba, siz etiketi kaldırdığınız için o fotoğrafta yer almayı kabul etmemiş olarak algılandınız. O nedenle tekrar etikete izin vermeyecektir.

 2. sevdiğim unlulun faniyim gece hiç bir sorun yok iken sabah Erkilet yapamama ve kullanıcıyı bulamama son iki gün çok #yaptim etiket yapmıştım sizce ne olabilir

 3. Merhabalar, takipçilerimden herhangi birini etiketliyorum fakat karşı taraf aynı storyi hikayede ekleyip paylaşamıyor. ona mesaj olarak gidiyor fakat hikayesine ekleyip paylaşamıyor

 4. Merhaba , bende ekli olmayan bir sayfayı hesabimda etiketleyeceğim ona bildirim gitmesini istiyorum hesabini herkese acik yapmadan beni takıp etmeyen birini etiketlediğimde bildirim gitme yöntemi varmi sadece story için …

  1. İnstagramda aylardır devam eden sorunum post paylaştığımda fotoğrafa kişi etiketleyemem bunu uzun süredir yaşıyorum hem kişisel hesabımda hemde blog sayfamda lütfen yardm edin

 5. Merhaba işletme hesabı kullanıyorum beni takip eden ama benim takip etmedim insanlar beni hikayede etiketlediği zaman bana bildirim gelmiyor bu konuda yardımcı olursanız şimdiden teşekkür ederim

  1. Merhabalar. İşletme hesabı kullanıyorum. Hikayelerinden benden bahsettiklerinde bana ne bildirim ne de mesaj geliyor gözükmüyor. Ne yapmam lazım. Lütfen cevap verin 🙏🙏

 6. Iphone 11 de instagramda ne yaparsam yapayım fotoğraflar ı etıketleme kısmında hiçbir isim cıkmıyor ve etiketleme yapamıyorum.

 7. İnstagramda aylardır devam eden sorun post paylaşırken yada sonrasında fotoğrafa kişi etiketleyemıyorum hem kişisel hesabımdan hem blog hesabımdan bumu bildirmeme rağmen sorunum devam ediyor ne yapıcağımı bilemiyorum artık lütfen yardım edin

 8. Merhaba ilk defa bu sorunla karşılaştım Instagram da etiketledigim kişi beni hikayesinde paylasamiyor instagrami sildim yükledim ayarlar da sıkıntı yok 10 gündür böyle çözüm bulamadım

 9. Merhabalar, hikaye paylaşımı yaparken arkadaşlarımı etiketliyorum ancak onlarda hikayeme ekle seçeneği çıkmıyor ve paylaşamıyorlar. Yardımcı olabilirseniz çok sevinirim. İyi çalışmalar…

 10. Instagram etiket sorunu hakkında yazığınız makaleyi okudum ve çok faydalı buldum. Uzun süredir bu soruna çözüm bulamıyordum. Teşekkürler..

 11. Merhaba benim işletme hesabım var. Benim takip eden ancak benim takip etmediğim kişiler beni hikayelerinde etiketlediklerinde bana bildirim gelmiyor. Bütün ayarlarım açık olmasına rağmen gelmiyor. Yani instagramı açtığımda da gelmiyor telefona bildirim de gelmiyor.hiçbir şekilde etiketlemeden haberdar olamıyorum.bu sorunu nasıl çözebilirim yardımcı olabilir misiniz

  1. Merhabalar, e-mail adresiniz ile aktivasyon sağlamaya çalışır mısınız. Yine olmazsa hesabınızın kayıtlı olduğu numarayı “ayarlar” bölümünden değiştirebilirsiniz.

 12. Ben normal bir kullaniciyim reel den video attım ama etiketlerin en yeni bölümünde görünmüyor paylaşımlar ama videoyu attigimda 2 3 bin izlenim geldi nasıl geldi bilmiyorum ama 4 koyduğum etiketlerin kendi sayfasında yok 1000 takipçisi olan sıradan bir profilim var nerede hata var nasıl etiketlerim olmasi gerektiği yerlerde görünecek veya ne yapmam gerek acaba başınıza geldim böyle bir hata duydunuzmu