Instagram Etiket Kaldırma

Instagram Etiket Kaldırma

Instagram uygulamasının kullanıcılarına sunduğu bir diğer özellikse etiketleme özelliği. Bu özellik sayesinde kullanıcılar birlikte fotoğraf paylaştıkları ya da paylaştıkları fotoğrafları görmelerini istedikleri kullanıcıları paylaşımlarına etiketleyebiliyorlar. Kullanıcılar çoğunlukla birlikte fotoğraf paylaştıkları kişileri etiketleseler de kimi zaman çeşitli ticari hesaplar reklam veya başka amaçlarla kullanıcıları paylaşımlarına etiketleyebiliyorlar. Birçok Instagram kullanıcısı tanımadığı ya da kendisinin takip etmediği kullanıcıların kendi hesaplarını paylaşımlarına etiketlemelerinden rahatsız oluyor. Bu gibi durumlar nedeniyle kullanıcılar hesaplarının etiketlendiği paylaşımlardan bu etiketleri kaldırmak istiyorlar. Instagram etiket kaldırma işleminin nasıl gerçekleşeceğini bilmeyen kullanıcılarsa Instagram etiket kaldırma işleminin nasıl gerçekleştirilebileceği hakkında internet üzerinden araştırma yapıyorlar. Bu yazımızda sizlere Instagram etiket kaldırma nasıl yapılır, aşamalarıyla anlattık.

Instagram Hesabım Neden Sürekli Paylaşımlarda Etiketleniyor?

Kullanıcılar son zamanlarda Instagram hesaplarının tanımadıkları kişilerin paylaşımlarına etiketlenmesinden rahatsızlık duyuyor. Bu durumla karşı karşıya kalan pek çok kullanıcı oldukça tedirgin oluyor. Instagram hesaplarının neden başkalarının paylaşımlarında devamlı olarak etiketlendiğini merak eden kullanıcılar bu sorunun cevabını internet üzerinden sıklıkla araştırıyor. Bunun en büyük nedenlerinden biri Instagram uygulaması üzerinde mevcut olan hesapların bir kısmının ticari amaçlı olarak açılması. Ticari amaçla açılan bu Instagram hesapları daha fazla takipçiye erişebilmek ve daha fazla görüntülenme yakalayabilmek amacıyla tanımadıkları pek çok Instagram hesabını kendi paylaşımlarına etiketleyebiliyorlar. Etkileşim amaçlı yapılan bu etiketlemelerse kullanıcıların büyük çoğunluğunu rahatsız ediyor. Bunun yanı sıra tanıdıkları hesaplar tarafından paylaşımlara etiketlenen kullanıcılar da kimi zaman bu etiketleri kaldırmak isteyebiliyorlar. Instagram etiket kaldırma işlemini gerçekleştirmekse oldukça kolay. Sizin Android ve iOS işlemcili cihazlarda Instagram etiket kaldırma nasıl yapılır, aşamalı şekilde aşağıda anlattık. (Instagram)

Instagram Etiket Kaldırma Nasıl Yapılır?

Instagram etiket kaldırma işlemi oldukça kolay gerçekleştirilebilen bir işlem. İstemediğiniz hesaplar tarafından alakasız paylaşımlara etiketleniyorsanız ve bundan rahatsızlık duyuyorsanız aşağıda anlattığımız adımları gerçekleştirerek Instagram etiket kaldırma işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

Bu yazıyı da sevebilirsiniz: Instagram Uygulama Kaldırma

  1. Instagram hesabınıza giriş yapın ve profil kısmını açın.
  2. Profil kısmında profili düzenle butonunun hemen alt kısmında iki tane simge bulunuyor. Bunlardan sağ tarafta bulunan simgeye dokunun.
  3. Bu simgeye dokunduktan sonra karşınıza etiketlendiğiniz paylaşımların toplu olarak bulunduğu sayfa gelecek. Bu sayfadan etiketi kaldırmak istediğiniz paylaşımı seçin.
  4. Paylaşım üzerinden kullanıcı adınızın bulunduğu etikete basılı tutun.
  5. Karşınıza çıkan seçenekler arasından beni gönderiden kaldır yazan seçeneğe dokunun.
instagram etiket kaldırma

Anlattığımız işlemleri sırasıyla gerçekleştirdiğinizde Instagram etiket silme işlemini sorunsuz bir şekilde halletmiş olacaksınız. Ancak siz etiket kaldırma işlemini gerçekleştirdiğiniz halde Instagram hesabınızı istemediğiniz paylaşımlara etiketlemeye devam ediyorlarsa son aşamayı gerçekleştirirken karşınıza çıkan seçenekler arasından şikâyet et seçeneğini seçebilirsiniz. Bunun yanı sıra sizi devamlı etiketleyen hesaplar bulunuyorsa bu hesapları engelleyerek sizi etiketlemelerine de engel olabilirsiniz. Bunun yanı sıra hesabınızı gizli konuma getirmenizde tanımadığınız hesapların sizi etiketlemelerini büyük ölçüde engelleyecektir.

Instagram Destek kategorisi yazılarımız ile Instagram güncellemeleri ve sorunları hakkında çözüm bulabilirsiniz.

Instagram Etiket Nedir?

Instagram etiketleri, kullanıcıların paylaşımlarına ekledikleri ve bu sayede paylaşımlarının daha evrensel bir boyuta ulaşabildiği bir özelliktir. Etiketler sayesinde, aynı etikete sahip olan paylaşımlar bir sekme altında toplanabilir.

Instagram Etiket Eklemenin Önemi Nedir?

Instagram paylaşımlarınıza etiketler ekleyerek, paylaşımlarınıza daha yüksek organik etkileşim kazandırmış olursunuz. Bu sayede daha farklı kişiler ile tanışabilir ve daha fazla takipçi toplayabilirsiniz.

Instagram Etiket Kaldırma Yapmak Mümkün mü?

Instagram paylaşımlarınıza eklediğiniz etiketleri daha sonra istemeniz durumunda kaldırmanız mümkündür. Bu konu hakkında detaylı bilgi için blog yazımızdan faydalanabilirsiniz.

Sosyal Medya hakkındaki bir önceki yazımız olan ile de ilgilenebileceğinizi düşünüyoruz.
[Toplam: 1 Ortamala: 5]
Gösterilecek yorum yok.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir