Instagram Etiket Kullanım Oranları Artmaya Başladı

Yazımızı Ortalama Okuma Süreniz : 1 Saniye

Instagram’da takipçi kazanma konusu son dönemde en çok önem verilen konulardan biri olmaya başladı. Bu durumda tabi ki Instagram’ın artık çok büyük bir platform haline gelmesinin de etkisi oldukça fazla. Zira 500 milyon kullanıcı sayılarının üzerinde kullanıcı sayılarına sahip olan bir platform üzerinde fenomen olmak hem maddi hem de manevi olarak kullanıcıların büyük bir kazanç elde etmesini de sağlıyor. Sadece bu nedenler bile Instagram üzerinden fenomen olma çabalarının artmasına neden olmakta.

Instagram fenomenliği denildiğinde ise kullanıcıların yapması gereken birçok çalışma akla geliyor. Düzenli olarak resim paylaşımı yapma, başka hesapları takip etme, Instagram’da yorum ve beğeni durumlarında aktif rol oynama, paylaşımlara yorumlar ekleme gibi birçok kritere dikkat edilmesi fenomen olma yolunda en önem verilen konulardan biri olarak dikkat çekiyor. Tüm bu yöntemler arasında en çok ilgi çekeninin ise etiket kullanımı olduğunu da belirtelim. Instagram takipçi kazanma konusunda etiket kullanımı hem kullanıcıların ilgi alanlarına ilgi duyan kullanıcıları takip etmelerini sağlamakta hem de bir nevi paylaşımlarınızın kullanıcılara tarafından rahat bulunmasını sağlamakta.

Hal böyle olunca Instagram’ın önerileri arasından en çok vurguladığı özelliklerden birinin etiket kullanımı olduğunu belirtelim. Etiket kullanarak daha fazla takipçi kazanılabileceğinin Instagram tarafından da öneri olarak açıklanması son yıllarda sürekli olarak etiket kullanımının da yukarı doğru bir hareket göstermesini sağlamaya başladı. Zira açıklanan son raporlara göre Instagram etiket kullanımı geçen seneye göre %20 oranında artış gösterdi. Instagram takipçi kazanma konusunda en çok önem verilen ayarlardan biri olması ilerleyen dönemlerde de etiket kullanımın artmasına neden olacak gibi.


Bir önceki yazımız olan Instagram Hikayeler Özelliği İçin Bilinmesi Gereken Püf Noktalar başlıklı makalemizde Instagram beğeni kazan, Instagram hikayaler ve Instagram Hikayeler güncellemesi hakkında bilgiler verilmektedir.

Benzer Yazılarımız :
Bu yazı tarihinde yayınlanmıştır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir