Instagram Eylem Engellendi Hatası

Instagram Eylem Engellendi Hatası

Son zamanlarda karşınıza sıkça çıkan instagram eylem engellendi hatası ve çözümü! Instagram üyelerinin, Instagram’ı kullanırken kimi zaman bazı hatalar ile karşı karşıya kaldıklarını belirtmek pek de yanlış olmayacaktır. Fakat en çok dikkat çeken ve üyelerin canını sıkan hata ”instagram eylem engellendi” hatası olarak tanımlanabilir. Bu sorun çokça paylaşım ve beğeni yapan bireylerin önüne çıkmaktadır. Kimi zaman ise engelleme süresi geçse dahi, bu sorun devam etmektedir.

Instagram hesabının çokça aktif kullanılmasıyla ve her zaman paylaşım yapılmasıyla beraber, bu engelle karşılaşmak mümkündür. İnstagram eylem engellendi hatası, Instagram’ın bir önlemidir. Bu durumda kişiye hesabının şüpheli vaziyette olduğu gösterilmektedir. Sistemin algoritmasının bu hesapları incelemesi, bot ya da robot olup olmadığını anlamak için kısa zamanlığına engel koyulmaktadır. Bu vaziyetlerin olmamasına karşın, bu sorun ile karşı karşıya gelen üyelerin de pek fazla olduğu söylenebilir. Bu vaziyetlerden hiçbirinin olmamasına karşın, aktif biçimde kullanılmasa dahi instagram hata ile karşılaşıp engel yeniyor ise, algoritmalar ile sistem yürütüldüğünden ötürü kişileri bot şeklinde algılayabilmektedir.

Eylem Engellemesi Vaziyeti Nasıl Çözülür?

Bu hata ile karşı karşıya geliniyorsa, bu problemin çözüm yolu bulunmaktadır. İşlemin yaklaşık olarak iki saat kadar sürmektedir. Çözümün kesinlikle işe yaradığını belirtmek mümkündür. Sağ üst bölümde üç noktaya tıklamak gerekir. Ardından hata bildir penceresine tıklanır. Sorunu bildirerek, instagram engel kaldırma konusunda yardımcı olacaktır. (Instagram Destek)

Bu hatanın alınması istenmiyorsa, aşağıdaki yolları da denemek faydalı olabilir;

 •   Sosyal medya hesapları, Instagram hesabına bağlanmalıdır. Bunu yapmak, kişinin gerçek üye olduğunu algoritmaya tanıtır.
 •   Kısa zaman içinde çok fazla paylaşım ve beğeni, takip yapılmamalıdır.
 •   Kişi hesabını mümkünse tek cihazla kullanmalıdır.
 •   Takipçi sayısını arttırmak adına hızlı olarak kişi takibi yapılmamalıdır.
 •   Devamlı olarak kullanıcı ismi değişikliği ve ad değişikliği yapılmamalıdır.
 •   Telefon ya da mail adresi devamlı değiştirilmemelidir.

Bu işlemlerin uygulanması ile beraber aykırı bir durum olmayacaktır. Bu yüzden de böyle bir hatayla karşı karşıya gelinmeyecektir. Eylem engellenmesi geçici bir durumdur. Böyle bir hatayla karşı karşıya gelindiğinde beklemek oldukça önemlidir. Topluluk kuralları ihlal edilmediği takdirde bu hatayla karşılaşmak mümkün olmayacaktır.

Bu yazıyı da sevebilirsiniz: Instagram Yorum Sabitleme Özelliği Geldi!

instagram eylem engellendi hatasi

Instagramda Eylem Engellemesi

Instagramda eylem engellemesi uyarısı alındığı zaman, birini takip etmeye çalışıldığında hep aynı uyarıyla karşılaşmak mümkündür. Bu durumdan kurtulmanın bir tek yolu 1- 2 gün hiç kimseyi takip etmeden beklemek gerekmektedir. Bu süre içinde takip işlemi yapılmaz ise problem ortadan kalkar. Yapılan yeni güncellemeler ile beraber İnstagram, geçici şekilde eylem engellemesi uyarısı vermektedir.

Bu sorun ile karşılaşıldığı zaman yapılması gereken tek durum hiçbir işlem yapmayarak, vaktin dolmasını beklemek olmaktadır. Israr ile devam edilmesi, vaktin uzamasına hatta hesabın kapatılmasına dek gidebilmekte. Devamlı olarak uyarının üzerine gidilmesi ile hesabın kapanmasının göz önünde bulundurulması gerekir. Kapanan hesapların ise hiçbir şekilde geri alınmayacağı bilinmelidir.

Sosyal medya hesaplarınızı yükseltmek ve öne çıkarmak için hizmetlerimizi kullanabilirsiniz; https://www.instatakipci.com/oto-begeni/turk-gercek

Instagram Eylem Engellemesi Ne Anlama Gelir?

Instagram eylem engellemesi , instagram tarafından profilinize getirilmiş kısıttır. Beğeni yapmanız ve takipleşmeniz engellenmiştir.

Neden Eylem Engellendi Hatası Alıyorum?

Instagram profiliniz üzerinden şüpheli işlemler yapmanız sonucunda profiliniz bu tarz bir kısıtla karşılaşabilir. Gün içerisinde çok paylaşım yapmanız, çok beğeni göndermeniz bu duruma sebep olabilir. Engel genellikle geçici sürelidir.

Eylem Engeli Nasıl Kaldırılır?

Instagram Eylem engelini kaldırmak çok basittir. Yukarıda ki blog yazımızda belirttiğimiz yöntemleri izleyerek instagramla iletişime geçebilir ve engelinizi kaldırabilirsiniz.

Tiktok Destek hakkındaki bir önceki yazımız olan ile de ilgilenebileceğinizi düşünüyoruz.
[Toplam: 2 Ortamala: 4]
26 yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

 1. Merhaba hocam ya benim hesabım eylem engellendi sorunu ile karşılaşıyorum ve genelde 1 hafta engel yiyorum uzun zamandır nasıl engelleyebilirim takip etmeyenleri takipten çıkarınca veya ekleyince oluyor benim hesap şirket ticari bir hesap yardımcı olup yol gösterirseniz sevinirim

  1. Kardeş önce tarayıcıdan gir bir kaç beğeni takip yap eğer yapabiliyorsa tarayıcıdan çıkışını yap. Instagram uygulamasına gir sonra ordanda çıkışını yap giriş bilgilerini dahi hatırlama baştan giriyormuş gibi girişini yap düzelir belim öyle düzeldi.

 2. Merhabalar. Ben hesabımdan takip atma engeli aldım ve bu engel 3 gündür devam ediyor. Sorun bildirdiğim halde bir türlü kalkmadı. Acil engelin kalkması için ne yapabilirim yardın edin lütfen?

  1. Merhaba Çiğdem Hanım,
   Instagram engelli ile ilgili sürenin dolmasını beklemeniz gerekmektedir. Bir hata veya yanlışlık olduğunu düşünüyor iseniz Instagram Destek ile irtibata geçebilirsiniz.

 3. Instagram’da eylem engelledi diyiyor ve hiç bir şey begenemiyorum yorum yapamıyorum kimseyi takip edemiyorum neden böyle oluyor bilmiyorum 1 haftadır böyle lütfen yardımcı olun yoksa yeni hesap mı açmam gerekiyor eylem engelledi yazısında 30 Mart’ta dolacak diyor bugün 31 Mart ama hala daha dolmadı bir yardimci olun lütfen

   1. Merhabalar, bende eylem engeli aldım 2020.06.01 yazıyor. Bu süre dolmuş olmadına rağmen engelim kalkmadı. Yardımcımoljrsanız sevinirim . Şimdiden teşekkürler

 4. Merhaba Arkadaşlar Bende Instagramda Eylem Engellendi Sorunuyla Karşılaşıyorum Instagramda Takip Ettiğim Zaman Da Bu Sosyal Medya Kısıtlaması Nezaman Geçiceğini Söylermisiniz

  1. Merhaba, bunun için belli bir süre geçmesi gerekiyor. İşleme göre bu süre kısalıp uzayabiliyor. Ancak önce şifrenizi değiştirerek düzelmesi için deneme yapabilirsiniz.

 5. Merhaba benim işlem engelim var fakat sadece mobil üzerinden pc de hiçbir sıkıntı yaşamıyorum ve ayrıca mobilden taracıyı üzerinden girdimmide sıkıntı olmuyor fakat uygulama üzerinden sadece bu hatayı veriyor nedeni nedir acaba teşekkürler

 6. Merhaba. Ben bir hafta önce başka hesaptan takipçi toplamaya kalkıştım ama olmadı.
  Sonra ise hesabım çalındı tekrar aldım ama 1 haftadır hesabım eylem engelinde.
  Bugün son ama hala eskiye dönmedi. Yardmcı olun lütfen ya 😢😣

  1. Merhaba, hesap güvenliğinizi arttırmak amacıyla iki faktörlü doğrulamayı etkinleştirmenizi, mail adresinizin ve numaranızın güncel olduğunu kontrol etmenizi öneririz.
   Şifrenizi de yeniledikten sonra bir daha tekrar aynı sorunlar yaşanmayacaktır.

 7. Merhaba benim hesabım eylem engeli aldı ve süresi bir haftaydı bugün bitmesi gerekiyor yazan tarihe göre ama hâlâ engel kalkmadı instagram desteğe baktım ama birşey bulamadım sorunda bildirdim ama birşey olmadı lütfen yardımcı olabilirmisiniz ☹️