Instagram Fenomenlerine Nasıl Reklam Verilir?

Instagram Fenomenlerine Nasıl Reklam Verilir?

Instagram fenomen reklam alarak ciddi paralar kazanabilmektedir. Günümüzde artık bu tip sistemler oturmuş ve insanlarda bu sistemleri doğal kabul etmiş bulunuyorlar. Elbette bu işlemleri yapmak için öncelikli olarak fenomen olmak gerekiyor. Fenomen olmak derken burada farklı takipçi sayılarına göre farklı rakamlarla reklam alabiliyorsunuz. Bilindiği gibi Instagram artık günümüzün en popüler sosyal medya aracı olarak karşımıza çıkmakta. Fenomenler ise burada öncelikli olarak yapmış oldukları paylaşımlar veya farklı yetenekleri ile ön plana çıkıyor. Sonrasında ise hikaye veya paylaşımlarında sizlerden almış oldukları reklam doneleri paylaşarak para kazanmaya devam ediyorlar.

Burada sizlere sunulmuş olan sistemlerde bazı farklılıklar bulunuyor. Örneğin bir mobilya firması mobilya firması ile çalışırken özellikle giyim sektöründeki firmalar moda konusunda fenomen olmuş ve insanların takip ettiği fenomenleri tercih etmektedirler. Elbette burada Instagram’ın kendi içerisinde yapmış olduğu reklam çalışmalarının yani sponsorlu bağlantılarında önemi büyüktür. Bir paylaşım yaptığınızda takipçilerimizin yani sizi takip edenlerin resimlerinizi beğenmesi önemli. Ancak burada en önemli olan şeylerden biri fenomenler olarak karşımıza çıkıyor. Yüzbinlerce hatta milyonlarca takipçisi olan fenomenler rahatlıkla bu fotoğrafları beğen direkt sizleri keşfet verilen alana düşünebiliyor ya buradan da daha fazla insana ulaşmanızı sağlayabiliyor.

1 milyon abonesi olan birinin yapmış olduğu reklam sonrasında firmanızın satışlarının ciddi anlamda artmış olduğunu da çok rahatlıkla görüyorsunuz. Instagram fenomen reklam konusunda sizler de çalışmalarınızı gerçekleştirerek gerek fenomen olarak reklam alabilir ve para kazanabilir gerekse fenomenlere vermiş olduğunuz reklamlar sayesinde ön plana çıkabilirsiniz. Firmaların bu tip çalışmalarında önemli olan şey kendi bütçeleridir. Her fenomen kendine göre belirli bütçeler belirlemiş bulunuyor ve sizlere de bunları sunuyor. Örneğin 10000 takipçisi olan da sizlere reklam yapabiliyor. 100000 ya da 1000000 takipçisi olan bir fenomen de reklam yapabiliyor. Bunun haricinde ünlüler içerisinde reklam yapan da var reklam yapmayan da var. Elbette ki bunları bulmak veya anlaşmak zaman zaman zor olabiliyor.

Bu yazıyı da sevebilirsiniz: WhatsApp Mesaj Gitmiyor Sorunu

Instagram Fenomen Reklam Sistemleri Nedir?instagram fenomenlerine reklam vermek

Instagram fenomen reklam sistemlerinin arasında öncelikli olarak hikaye paylaşımı gelmektedir. Hikaye bilindiği üzere Instagram üzerinden paylaşılmakta ve belirli bir süre sonra silinmektedir. Bu yüzden de fenomenlerin ağırlıklı olarak tercih etmiş oldukları şey hikayedir. Hikayelerin paylaşımları insanlar tarafından izlenmekte ve kaç kişinin gördüğü de net bir şekilde ortaya çıkmaktadır. Bu yüzden firmalar da reklamları verirken bu mimari de vermektedir. Fenomenlerin paylaşımlarında görmek istemesi yerine yani kendi paylaşımları üzerinden görmek istemesi yerine ağırlıklı olarak hikaye üzerinden paylaşması hatta Instagramını yeni sistemi nedeniyle öne çıkarsın faydalarını kullanmaları çok daha avantajlı ve kontrollü bir şekilde karşımıza çıkmaktadır.

Bu reklam sistemlerini kullanırken sizler de çok daha rahat bir şekilde hareket edebilir ve istediğiniz sonuçları ulaşma şansına sahip olabilirsiniz. Elbette ki bu işlemleri gerçekleştirirken önemli noktaların başında sistematik bir şekilde bu işlemleri kullanmak gelmektedir. Yani bir fenomenin doğru paylaşımları yapması aynı zamanda da sizleri doğru bir şekilde öne çıkarma son derece önemlidir. Günümüzde fenomenlerin bazıları canlı paylaşım yaparak da reklam yapmaktadır.

Instagram Fenomen Reklam Çeşitleri

Instagram fenomen reklam çeşitleri denilince hikaye ve paylaşmanın yanı sıra aynı zamanda da canlı yayın çok ön plana çıkmaktadır. Canlı yayın ön plana çıkan en önemli sebebi canlı yayın başladığı andan itibaren herkesin takip etmiş olduğun kişinin canlı yayını ile ilgili olarak bilgi verilmesidir. Böylece daha rahat şekilde daha çok insana ulaşma şansına sahip olursunuz. Burada en önemli olan şey sizlerin hedef kitlenizdir. Bir reklam sistemi seçilirken özellikle Instagram fenomenlerinde her bir fenomenin belirli bir kütlesi bulunmaktadır. Örnek vermek gerekirse az önce de bahsettiğimiz gibi bir mobilya firmasının yapacağız paylaşımlar için mobilya ve dekorasyon konusunda ön plana çıkmış olan firmaları tercih etmek ve bu fenomenler üzerinden yürümek çok daha avantajlı olacaktır veya moda ile ilgili olarak bir giyim tasarımı paylaşımın yapılacaksa bu durumdan moda ve tasarım konusunda ön planda olan insanların seçilmesi sizler için daha avantajlı ve daha doğru şekilde sonuçları alma şansına sahip olmanızı sağlayacaktır.

Elbette ki fenomenlerin kitlesi bu kadar önemliyken yapmış oldukları reklamdaki paylaşım düzeni de çok büyük önem arz etmektedir. Yani herhangi bir paylaşım yaptığınız sırada reklamın doğru insanları ulaştığı kadar doğru şekilde ulaşması da önemlidir. Sizlerin etiketlendiğiniz aynı zamanda da sayfanıza takipçi olarak insanların yönlendirildiği teklamların bulunması büyük bir avantaj olarak karşımıza çıkacaktır.

Bu yazıyı da sevebilirsiniz: Telegram Nedir? Nasıl Kullanılır?

Instagram Fenomen Reklam Seçimi Nasıl Yapılır?

Instagram fenomen reklam seçimi konusunda sizler de herhangi bir reklamı seçeceğiniz zaman az önce söylemiş olduğumuz kriterleri doğrultusunda hareket ederseniz hiçbir şekilde sıkıntı yaşamazsınız. Ancak önemli olan hususlardan bir tanesi de ne kadarlık bir bütçeyle reklam yapmak istediğiniz bir eğer dar bir bütçeyle sizler reklam çıkmak istiyorsanız bu durumda takipçi sayısı daha az olan insanları tercih etmeniz gerekmektedir. Ayrıca takipçi satın al tercihleri ile de istediğiniz sonuçları ulaşma şansına sahip oluyorsunuz. Ancak her zaman için beğeni satın almak özellikle oto beğeni yaptırmak Instagram tarafından dikkat çekmeniz ve ön plana çıkmanızı sağlayacaktır. Bu yüzden dolayı bunları da unutmadan hareket etmek daha sağlıklı sonuçlar doğurur.

Instagram Fenomenlerine Nasıl Reklam Verilir? Kriterler Nelerdir konusunda sizleri bilgilendirmeye çalıştığımız yazımızın sonuna geldik. Konu hakkındaki sorunlarınızı yorumlar kısmından bizlere iletebilirsiniz. Instagram’ın yeni özelliklerinden haberdar olmak ve merak ettiklerinizi öğrenmek için sitemizi takipte kalın. Ayrıca Instagram takipçi satın alma ve Instagram beğeni satın alma konularında yardıma ihtiyacınız varsa bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Instagram fenomenlerine nasıl reklam verilir? Kriterler nelerdir konusundaki videoyu aşağıdan izleyebilirsiniz.

Instagram Üzerinde Reklam Verebilir Miyim?

Instagram üzerinde satışını yaptığınız ürünleriniz için reklam vermeniz mümkündür. Reklamlarınızı isterseniz ‘Sponsorlu İçerik’ olarak direkt instagram üzerinden ya da instagram fenomenleri ile iletişime geçerek fenomenler üzerinden reklam verebilmeniz mümkün.

Instagram Hikaye İle Reklam Vermek Mümkün Mü?

Instagram üzerinde ki Hikayeleri kullanarak reklam vermeniz mümkündür. Ayrıca Hikayeler en çok kullanılan reklam yöntemlerinden biridir. Hikaye reklam yöntemini seçerek daha fazla kullanıcıya ulaşabilirsiniz.

Instagram Fenomeni Olarak Para Kazanabilir Miyim?

Instagram Fenomeni olarak, reklamlar sayesinde para kazanmanız çok kolay olacaktır. Reklam vermek isteyen müşteriler sizlerle iletişime geçecek ve bu sayede profilinizden reklam vererek para kazanabileceksiniz.

Facebook Destek hakkındaki bir önceki yazımız olan ile de ilgilenebileceğinizi düşünüyoruz.
[Toplam: 2 Ortamala: 3.5]
3 yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. Normal bir şirkete veya firmaya reklam ver daha iyi. Fenomenler dünyanın parasını isterler. Ancak çok samimi olacaksınız da belki o zaman size bir kıyak yapabilir.