Instagram

Instagram fenomenlerinin Takipçi Sayıları Artıyor

Yakın zamanda Instagram zirvede bulunan yeni kullanıcı listesini açıkladı. Açıklanan listede daha önce eşine pek fazla rastlanmayan istatistiklerde ortaya çıktı. Açıklanan listede en çok dikkat çeken isim ise dünya yıldızı Taylor Swift oldu. Zira yıldız isim geçen listeye göre bu sefer liderliği eline aldı. Tam 50 milyon takipçisi olan ünlü isim böylece uzun süre Instagram’da konuşulmuş olan Kim Kardashian, Beyonce gibi isimleri de geride bırakmış oldu. Başarılı şarkıcı bu haberin ardından kutlama paylaşımı da yaparken yeni bir rekorda kırıldı. Söz konusu rekor ise Instagram takipçi sayısıyla alakalı. Zirveye yerleşen ünlü isim ilk defa 50 milyon takipçi sayısına ulaşan kullanıcı oldu. Bunun yanında açıklanan takipçi sayılarında ki değişim ise kafaları karıştırdı.

Yaklaşık 1 ay kadar öncesinde 42 milyon takipçisi olan ünlüler 50 milyon rakamına dayandı. Bir anda gelen bu yükseliş ve daha önce bu tarz bir takipçi artışı olmaması kafaları karıştırdı. Akla sahte takipçi konusunu getiren gelişme hakkında pek bir açıklamada yapılmadı. Fakat daha öncede sahte hesap operasyonunda bu tarz iddialar ortaya atılmış ve hatta Instagram yetkilileri yapılan çalışmalarda fenomen isimlerden ciddi oranlarda takipçi silmişti. 10-14 milyon civarında takipçisinin hesaplardan silinmesi o dönemde de bu yönde bir sahtecilik yapıldığını ortaya çıkarmıştı. Yine böyle bir durum mu var yoksa gerçekten artan kullanıcı sayısına bağlı olarak mı fenomen isimlerin takipçileri bu oranda artıyor bilmek güç.

Instagram fenomenlerinin Takipçi Sayıları Artıyor
4.5 (90%) 98 votes

Bir önceki yazımız olan Twitter Kan Kaybediyor Instagram İse Yükseliyor başlıklı makalemizde instagram, Sosyal medya ve Sosyal Medya uygulamaları hakkında bilgiler verilmektedir.

Bu Yazımızıda Hemen İnceleyin:  Instagram’da Spor Paylaşımları Zirveye Oynamaya Başladı
Bu yazı tarihinde yayınlanmıştır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir