Instagram Firma Hesaplarına Yönelmeye Başladı

Instagram Firma Hesaplarına Yönelmeye Başladı

instagram takipçi satın al instatakipci

Dünyanın en çok kullanılan görsel tabanlı sosyal medya uygulaması Instagram firma hesaplarına kolaylık sağlıyacak yöntemler üzerinde çalışıyor. 2015 ortalarında 400 milyon kullanıcı rakamını geçen uygulama şimdilerde ise 400 milyon rakamını da epey bir geride bırakmaya başladı. Tabi bu durumunda Instagram’ın son dönemdeki etkinliği de oldukça etkili. Zira uygulama bir an olsun bile kullanıcı etkinliğini kaybederse, hemen uygulamaya yeni bir güncelleme verilerek kaybedilen etkinlik geri kazanılıyor. Son dönemde ne kadar sevilmese de Instagram’ın bu şekilde birçok değişiklik yaptığını da biliyoruz. Özellikle tasarımsal konuda gelen değişikliklerle beraber Instagram bir hayli adından söz ettirmeye başladı. Fakat dediğimiz gibi yeni tasarımda beklentilerin altında kaldı.

Yapılan tüm tasarım değişikliğinin istenen etkiyi yaratmamasından mı yoksa reklam etkinliği konusunda yeni adımlar atma çabasından mı bilinmez ama Instagram’ın tüm bunlarla beraber artık son dönemde firma hesaplarına doğru bir yönelim içerisinde olduğunu da söylemek gerekiyor. Zira yeni tasarım açıklamalarından hemen sonra ardı ardına firma hesapları için güncelleme haberleri gelmişti. Hatta Instagram’ın bu şekilde bir yönelim gösterdiği de gerçek. Bakalım Instagram sadece 1 yıl içerisinde firma hesapları için ne gibi adımlar atmış ne gibi yenilik haberleri vermiş.

Firma Hesapları İçin Atılan Adımlar

  1. Firmalara Ekstra Profil Eklentileri

Yeni tasarım haberleri gelmeye başladığı andan bu yana Instagram, bir yandan da firma hesapları için yeni profil menüsü tasarımına gideceğini açıklamıştı. Net bir açıklama yapılmasa da söz konusu sistemle beraber Instagram’ın artık firma hesaplarına tıpkı bir e ticaret hesabı gibi imkanlar vereceği, kullanıcıların doğrudan firma hesabı ile iletişime geçebileceği sistemlerin kullanılacağı ve sadece profil resminin yanında yer alan iletişim butonları ile kullanıcıların firmalara mesajlar gönderebileceği açıklanmıştı. Kısa bir süre önce duyurulan yenilik nasıl entegre edilecek hala merak konusu.

Bu yazıyı da sevebilirsiniz: WhatsApp Durumuna Baktığımı Görmesin 2019

  1. Firma Hesaplarına Sayfa İçi Reklam 

Özellikle büyük firmalar için yeni reklam modelleri düşünen Instagram, bu konuda artık firma hesaplarının sayfa içi reklamlarda kullanabileceği belirtilmişti. Hata Instagram ile bu konuda anlaşma yapılıp kullanıcıların sayfalarında da firmaların reklamlarına yer verileceği belirtilmişti. Fakat bu konuda resmi açıklama gelmesine rağmen henüz reklam modelinde belirtilen köklü değişim yapılmadı.

  1. Analiz Sistemi

Bununla beraber geçtiğimiz günlerde Instagram firma hesapları için bir de analiz sistemi düşünüldüğünü açıklamıştı. Yapılan açıklamaya göre firmaların artık sayfalarını analiz etme özelliklerine de kavuşacakları belirtildi. Söz konusu açıklamada yer alan güncelleme ile ilgili olarak firma hesaplarının istedikleri an hesaplarını ziyaret eden kullanıcı niteliklerini öğrenme konusunda detaylar verilmişti. Firma hesaplarının hesaba giren tüm kullanıcıların niteliklerini öğrenebileceği analiz sisteminde ayrıca hangi paylaşım ne kadar görüntülenmiş bunun da öğrenilebileceği açıklandı. Fakat güncellemenin geleceği kesin olsa da ne zaman geleceği konusunda net bir bilgi verilmedi.

Tüm bu güncellemelerle beraber artık firma hesaplarına ciddi bir şekilde yöneleceğini gösteren Instagram’ın bundan sonraki planı ne olur bilinmez ama amacın 400 milyonun üzerinde kullanıcı kitlesini kullanarak reklam etkinliğini arttırmak olduğunu da söylemek gerekiyor. Zira video süresinin 60 saniyeye çıkarılmasının ardından videolu reklam döneminin de başladığının açıklanması Instagram’ın reklamlara büyük önem verdiğini hatta bazı güncellemeleri de sadece reklam etkinliği için yayınladığı görüşünü ortaya çıkarmıştı. Tüm bunlarla beraber Instagram’ın firma hesaplarına neden bu derece yöneldiği şimdilik merak konusu.

İlginizi çekebilecek sayfalar: https://www.instatakipci.com/youtube/abone-satin-al

Instagram Haberleri hakkındaki bir önceki yazımız olan ile de ilgilenebileceğinizi düşünüyoruz.
Instagram Firma Hesaplarına Yönelmeye Başladı
4.5 (90.84%) 107 vote[s]

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir