Instagram Fotoğraf ve Video Nasıl Silinir?

Instagram Fotoğraf ve Video Nasıl Silinir?

Instagram doğrudan ve dolaylı yollardan iletişim kurabilmemize olanak sağlayan bir sosyal medya aracıdır. Instagram fotoğraf ve video paylaşımları aslında sosyal medyanın da temelini oluşturan iki etmendir. Kullanıcılar istedikleri zaman paylaşım yapabilir ve istedikleri anda bu paylaşımları silebilirler. Bugünkü yazımızda Instagram fotoğraf ve video nasıl silinir konusunu işleyerek, kullanıcıların sorunlarını gidermeye çalışacağız.

Instagram Fotoğraf ve Video Silme

Instagram kullanıcıları fotoğraf ve video kaldırmada sorun yaşayabilmekte olup, bu sorunlar genellikle geçici olmakta ve basit çözümlerle giderilebilmektedir. Instagram fotoğraf ve video kaldırma sorunlarını sırasıyla inceleyerek çözümleri inceleyelim.

Instagram Fotoğraf Silme

Günümüzde her gün sosyal medyada bir fotoğraf paylaşmak gayet olağan bir hale geldi. Elbette yeri geliyor olumlu yorumlarla karşılaşıyoruz, yer geldiğinde de hoşumuza gitmeyecek bildirimler alabiliyoruz. Bir fotoğraf hoşumuza gitmeyen yorumlarla dolduğunda onu silmek istememiz gayet normal bir durumdur. Instagram’da paylaştığımız bir fotoğrafı silmek için, ilk olarak paylaşımı buluyoruz ve sağ üstünde bulunan (…) üç nokta simgesine tıklıyoruz. Burada karşımıza çıkan seçeneklerden “Sil” olanı tıkladığımızda fotoğraf tamamen silinecektir.

Instagram Video Silme

Fotoğraf silme işleminde anlattığımız üzere bir videoda aynı şekilde istenilmeyen yorumlara maruz kalabilir ya da herhangi bir nedenle silmek isteyebilirsiniz. Instagram’da paylaştığımız bir videoyu silmek için, ilk olarak paylaşımı buluyoruz ve sağ üstünde bulunan (…) üç nokta simgesine tıklıyoruz. Burada karşımıza çıkan seçeneklerden “Sil” olanı tıkladığımızda video tamamen silinecektir.

Instagram’da Fotoğraf ve Videolar Neden Silinmiyor?

Instagram’da paylaştığınız bir fotoğraf ya da videoyu silmeye çalıştığınızda silinmediğini görüyorsanız, öncelikle internet bağlantınızı kontrol etmelisiniz. Mobil veri üzerinden bağlanıyorsanız wi-fi kullanabilir ya da DNS ayarlarını değiştirebilirsiniz. İnternet bağlantınızdaki sorun çözüldüğünde istediğiniz paylaşımı anlattığımız şekilde kolayca silebileceksiniz.

Instagram fotoğraf ve video nasıl silinir konusunda sizleri bilgilendirmeye çalıştığımız yazımızın sonuna geldik. Konu hakkındaki sorunlarınızı yorumlar kısmından bizlere iletebilirsiniz. Instagram’ın yeni özelliklerinden haberdar olmak ve merak ettiklerinizi öğrenmek için sitemizi takipte kalın. Ayrıca Instagram Türk takipçi satın alma ve Instagram Türk beğeni satın alma konularında yardıma ihtiyacınız varsa bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Bu yazıyı da sevebilirsiniz: Instagram Tbt Nedir Ne İşe Yarar Neden Herkes Kullanır

  • Yapılan paylaşımın kaldırılması için öncelikle Instagram hesabına giriş yapmanız gerekiyor. Instagram hesabınıza giriş yaptıktan sonra ise paylaşımlarınızın bulunduğu sayfanıza gelmeniz gerekiyor.
  • Şimdi ise silmek istediğiniz paylaşımınızın üzerine gelerek paylaşımın sol üst kısmında yer alan üç nokta ifadesine tıklamanız gerekiyor. Android işletim sisteminde üst üste iOS işletim sisteminde ise yan yana olan üç noktaya tıkladığınız da ise açılan ekrandan sil sekmesine tıklamanız gerekiyor. Bu işlemden sonra paylaşımınız silinecektir.
Sosyal Medya hakkındaki bir önceki yazımız olan ile de ilgilenebileceğinizi düşünüyoruz.
3 yorum
  1. Merhaba instgarma video yuklemek istedim ancak 2 gundur yuklemeye calisiyor bu videoyu yukleme islemnini nasil iptal edebilirim

    Tsk

  2. şey ben bişey söylemek istiyorum ben şimdi instegram sosyal paylaşımından bir video paylaştım onu normal hesaplarımdan sildim ama sosyal paylaşımda hala güzüküyor onu ordan nasıl silebilirim acill

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir