Instagram Fotoğraf ve Video Nasıl Silinir?

Instagram Fotoğraf ve Video Nasıl Silinir?

Instagram doğrudan ve dolaylı yollardan iletişim kurabilmemize olanak sağlayan bir sosyal medya aracıdır. Instagram fotoğraf ve video paylaşımları aslında sosyal medyanın da temelini oluşturan iki etmendir. Kullanıcılar istedikleri zaman paylaşım yapabilir ve istedikleri anda bu paylaşımları silebilirler.  Paylaşımların kalıcı olarak nasıl silindiğini veya geçici olarak nasıl silindiğini tüm detayları ile siz değerli okuyucularımıza aktaracağız. Gerekli tüm bilgilere aşağıdaki başlıklar üzerinden ulaşabilirsiniz.

Bugünkü yazımızda Instagram fotoğraf ve video nasıl silinir konusunu işleyerek, kullanıcıların sorunlarını gidermeye çalışacağız. İçeriği aşağı doğru kaydırarak sorunuzu yanıtlandırabilirsiniz.

Instagram Fotoğraf ve Video Silmeinstagram fotograf ve video silme

Instagram, en sık fotoğraf ve video paylaşılan ve kullanıcıların en aktif kullandığı sosyal medya uygulamasıdır. Bu özelliği bakımından milyonlarca fotoğraf ve videoyu bünyesinde barındırmaktadır. Kimi kullanıcılar sık sık fotoğraf ve video paylaşmakta ve çoğu zaman eski gönderilerini profilinden kaldırmak istemektedirler. Aşağıdaki başlıklar üzerinde, fotoğraf ve video nasıl silinir konusunda aradığını bulamayan kullanıcılar için detaylı açıklamalar getirdik. Ayrıca sadece fotoğraf ve videolarını kalıcı olarak silme işlemlerini değil, geçici olarak profilinden nasıl kaldırabileceklerini de açıkladık.

Instagram kullanıcılarının çoğu, fotoğraf ve video kaldırmada sorun yaşayabilmekte olup, bu sorunlar genellikle geçici olmakta ve basit çözümlerle giderilebilmektedir. Instagram fotoğraf ve video kaldırma sorunlarını sırasıyla inceleyerek çözümleri inceleyelim.

Instagram Fotoğraf Silme

Instagram uygulamasında paylaştığınız herhangi bir fotoğraf veya videoyu kalıcı olarak silme nasıl yapılır konusunu özetle sizlere açıkladık. Belirtilen işlemleri gerçekleştirerek kolayca fotoğraf veya videolarınızı kalıcı olarak profilinizden silebilirsiniz.

Günümüzde her gün sosyal medyada bir fotoğraf paylaşmak gayet olağan bir hale geldi. Elbette yeri geliyor olumlu yorumlarla karşılaşıyoruz, yer geldiğinde de hoşumuza gitmeyecek bildirimler alabiliyoruz. Bir fotoğraf hoşumuza gitmeyen yorumlarla dolduğunda onu silmek istememiz gayet normal bir durumdur. Instagram’da paylaştığımız bir fotoğrafı silmek için, belirtilen aşamaları sırasıyla uygulamanız gerekmektedir.

  • İlk aşamada, silmek istediğiniz fotoğraf veya videyu açın,
  • Bir sonraki aşamada, fotoğrafın üstünde bulunan üç nokta simgesine tıklayın,
  • Bu kısımda karşınıza çıkan seçenekler üzerinden, ‘sil’ butonuna tıklayın,
  • Karşınıza çıkan uyarıda bu gönderiyi kalıcı olarak silmek mi istiyorsunuz yoksa Instagram’da arşive taşıyarak sadece kendi görebileceğiniz şekilde mi ayarlamak istiyorsunuz diye belirtiyor. Eğer sil derseniz kalıcı olarak bu gönderi silinecektir ve tekrar profilinizde görünmesini istediğinizde yeniden paylaşmak zorunda olacaksınız. Ancak, ‘arşivle’ seçeneğine tıklarsanız, gönderi Instagram arşivlerine gidecektir ve gönderi sadece sizin görebileceğiniz şekilde revize edilecektir. İleride tekrar paylaşmak istediğinizde arşivden çıkararak aynı beğeni sayıları ile, gönderinin ilk paylaşım tarihinde ve profilde kendi yerine tekrar gidecektir. Böylece diğer kullanıcılar da gönderiye erişebileceklerdir.

Anlatıldığı üzere çok basit bir şekilde kalıcı veya geçici olarak gönderilerinizi kaldırabilirsiniz.

Instagram Video Silme

Fotoğraf silme işleminde anlattığımız üzere bir videoda aynı şekilde istenilmeyen yorumlara maruz kalabilir ya da herhangi bir nedenle silmek isteyebilirsiniz. Instagram’da paylaştığımız bir videoyu silmek için, ilk olarak paylaşımı buluyoruz ve sağ üstünde bulunan (…) üç nokta simgesine tıklıyoruz. Burada karşımıza çıkan seçeneklerden “Sil” olanı tıkladığımızda video tamamen silinecektir.

Instagram’da Fotoğraf ve Videolar Neden Silinmiyor?

Instagram’da paylaştığınız bir fotoğraf ya da videoyu silmeye çalıştığınızda silinmediğini görüyorsanız, öncelikle internet bağlantınızı kontrol etmelisiniz. Mobil veri üzerinden bağlanıyorsanız wi-fi kullanabilir ya da DNS ayarlarını değiştirebilirsiniz. İnternet bağlantınızdaki sorun çözüldüğünde istediğiniz paylaşımı anlattığımız şekilde kolayca silebileceksiniz.

Instagram fotoğraf ve video nasıl silinir konusunda sizleri bilgilendirmeye çalıştığımız yazımızın sonuna geldik. Konu hakkındaki sorunlarınızı yorumlar kısmından bizlere iletebilirsiniz. Instagram’ın yeni özelliklerinden haberdar olmak ve merak ettiklerinizi öğrenmek için sitemizi takipte kalın. Ayrıca Instagram Türk takipçi satın alma ve Instagram Türk beğeni satın alma konularında yardıma ihtiyacınız varsa bizimle iletişime geçebilirsiniz.

  • Yapılan paylaşımın kaldırılması için öncelikle Instagram hesabına giriş yapmanız gerekiyor. Instagram hesabınıza giriş yaptıktan sonra ise paylaşımlarınızın bulunduğu sayfanıza gelmeniz gerekiyor.
  • Şimdi ise silmek istediğiniz paylaşımınızın üzerine gelerek paylaşımın sol üst kısmında yer alan üç nokta ifadesine tıklamanız gerekiyor. Android işletim sisteminde üst üste iOS işletim sisteminde ise yan yana olan üç noktaya tıkladığınız da ise açılan ekrandan sil sekmesine tıklamanız gerekiyor. Bu işlemden sonra paylaşımınız silinecektir.
Instagram Paylaşımlarımı Daha Sonra Silebilir Miyim?

Instagram üzerinden yaptığınız paylaşımlarınızı, istediğiniz zaman silmeniz ve profilinizden kaldırmanız mümkündür.

Silinen Fotoğraflarımı Geri Getirebilir Miyim?

Instagram profilinizden silinen fotoğraflarınızı geri getirme imkanınız bulunmamaktadır. İçeriklerinizi tekrar yüklemeniz gerekecektir.

Instagram Fotoğraf Ve Videolar Neden Silinmiyor?

Instagram üzerinden yaptığınız paylaşımlarınızı silme konusunda bazı durumlarda sorunlar yaşayabilirsiniz. Bu tarz durumlarda yapmanız gerekenleri öğrenmek için blog yazımızdan faydalanabilirsiniz.

Instagram Hesabım Silinirse Bilgilerim Ne Olur?

Instagram hesabınız silinirse profilinize ait olan tüm bilgiler tamamen silinecektir.

Hesabımı Dondurursam Bilgilerim Ne Olur?

Instagram hesabınızı dondurmanız neticesinde tüm bilgileriniz koruma altında kalır ve silinmez.

Instagram Arşive Atmak Nedir?

Instagram paylaşımlarınızı arşive atarak, profil akışınızdan kaldırabilirsiniz ancak paylaşımlarınız silinmez ve istediğiniz zaten profilinize dahil edebilirsiniz.

Sosyal Medya hakkındaki bir önceki yazımız olan ile de ilgilenebileceğinizi düşünüyoruz.
[Toplam: 52 Ortamala: 5]
Enes Bulut

Yazılar: 477

Ben Enes Bulut, 2014 yılında Yeditepe Üniversitesi Reklamcılık bölümünü tamamladıktan sonra İçerik Yazarlığı ve Editörlük alanına yöneldim. Bu alanda yaklaşık 6 yıldır Instatakipci.com bünyesinde çalışıyorum. Sosyal medya ve dijital pazarlama uzmanlık alanım olmak üz...

6 yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. şey ben bişey söylemek istiyorum ben şimdi instegram sosyal paylaşımından bir video paylaştım onu normal hesaplarımdan sildim ama sosyal paylaşımda hala güzüküyor onu ordan nasıl silebilirim acill