Instagram Fotoğrafçılığı Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Instagram Fotoğrafçılığı Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Instagram her zaman fotoğraf paylaşımını ön plana çıkaran bir sosyal medya platformu olmuştur. Bu nedenle de Instagram fotoğrafçılığı diye bir kavram hayatımıza girdi. Birçok insan günlük yaşamını sosyal medya üzerinden sunmakta ve bunu da daha profesyonel yapmanın yollarını aramaktadır. Bu yazımızda Instagram fotoğrafçılığı hakkında bilgi vererek amatör fotoğrafçıların nasıl profesyonel işler ortaya çıkarabildiklerinden bahsedeceğiz.

Günlük Yaşam Fotoğrafları Çekininstagram fotografciligi

Günlük yaşantımızda o kadar ilgi çekici durumla karşılaşıyoruz ki, hiçbir arayışa girmesek bile çekebileceğimiz güzel kareler mutlaka karşımıza çıkıyor. Bu nedenle güzel manzara ya da ilginç bir olay aramayı bırakın, yalnızca etrafınıza daha dikkatli bakın. Basit nesnelerdeki güzelliği keşfetmeye çalışın.

Fotoğraflarınızı Farklı Açılardan Çekin

Günümüzde herkesin cebinde bir akıllı telefon var. Eskisi gibi kocaman fotoğraf makinelerini yanımızda taşımamıza gerek kalmadı (Gerçi onlarında ayrı bir havası vardı). Telefonunuz sayesinde hızlı bir şekilde fotoğraf çekebiliyorsunuz ve telefonunuzun hafızası yeterliyse binlerce fotoğrafı da saklayabiliyorsunuz. Bu nedenle artık tek tip fotoğraflardan kurtulun. Farklı açıları keşfedin ve sürekli deneme halinde olun.

Fotoğrafçılıktaki Temel Teknikleri Öğrenin

Profesyonel bir fotoğrafçı kadar bilgiyi öğrenmenizi beklemiyoruz sizden fakat basit temel bilgiler mutlaka işinize yarayacaktır. Fotoğraflarınıza uyguladığınız küçük dokunuşlar belki de binlerce kişi arasından fark edilmenizi sağlayacak.

Gölge Oyunları Yapın

Fotoğraflardaki gölgeler her zaman göze hoş gelmiş ve birçok kişi tarafından beğenilmiştir. Sizde bu durumu fırsata çevirin ve özellikle gün doğumunda ve gün batımında oluşan gölgelerden yararlanın.

Yansımaları Kullanın

Gölge oyunlarından bahsetmişken yansımalara değinmesek olmazdı. Parlak yüzeylerde veya su üzerinde ortaya çıkan yansımaları değerlendirin. Açınızı düşürün ve yansımanın ortaya çıkmasını sağlayın.

Fotoğraf Düzenleme Uygulamalarıyla Instagram Fotoğrafçılığı Geliştirilebilir

Instagram üzerinde sunulan fotoğraf düzenleme araçları sizin için yeterli değilse farklı uygulamalar kullanmayı deneyin. Instagram fotoğrafçılığı dediğimiz aslında hep bir arayış içerinde olmayı gerektirir. Bu nedenle sizde en iyiye ulaşana kadar çeşitli programları kullanmaktan çekinmeyin.

Bu yazıyı da sevebilirsiniz: Signal Uygulaması Nedir?

Instagram fotoğrafçılığı hakkında bilinmesi gerekenler konusunda sizleri bilgilendirmeye çalıştığımız yazımızın sonuna geldik. Konu hakkındaki sorunlarınızı yorumlar kısmından bizlere iletebilirsiniz. Instagram’ın yeni özelliklerinden haberdar olmak ve merak ettiklerinizi öğrenmek için sitemizi takipte kalın. Ayrıca Instagram takipçi satın alma ve Instagram beğeni satın alma konularında yardıma ihtiyacınız varsa bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Instagram fotoğrafçısı Daniel Arnol’dan rekor kazanç. Facebook tarafından satın alındıktan sonra kısa bir süre içerisinde büyük bir patlama yapan Instagram şuan 200 milyon kullanıcı sayısını da aşmaya başladı. Hal böyle olunca Instagram kullanıcıları da sürekli olarak popüler olma ve bu platformda kendilerine yer bulmaya çalışıyor. Instagram’da hiçbir ekstra uygulama kullanmadan fenomen haline gelen birçok kullanıcıda yer alıyor.

Instagram fotoğrafçısı Daniel Arnold’dan rekor kazanç

Daniel Arnold Instagram’da oldukça popüler ve binlerce kullanıcıya ulaşan bir fotoğrafçı. Son yaptığı etkinlik ile de bunu kanıtlayan Daniel Arnold kısa süre içerisinde Instagram üzerinden 15 bin dolar para kazandı. Çektiği ve paylaşımlarını yaptığı fotoğrafları takipçileri ile paylaşan Daniel Arnold doğum gününde bu fotoğrafların hepsini satışa çıkardı. Satışa çıkardığı fotoğrafları kısa süre içerisinde 30 bin kişi tarafından satın alınan Daniel Arnold kısa süre içerisinde 15 bin dolar gibi bir paraya sahip oldu. Bunun sadece doğum günü satışı olduğunu açıklayan ünlü fotoğrafçı satışlarında devam edeceğini belirtti.

Instagram Fotoğrafçılığı Nedir?

Instagram fotoğrafçılığı, amatör ve profesyonel fotoğrafçıların Instagram profillerinden çektikleri fotoğrafları paylaşma durumuna denir.

Instagramda Fotoğraf Efekti Var mıdır?

Instagram uygulaması üzerinden çekeceğiniz fotoğraflarınız için onlarca orjinal efekt bulunmaktadır. İstediğinizi seçip ücretsiz bir şekilde kullanabilirsiniz.

Instagramda Fotoğraf Çekerek Fenomen Olabilir miyim?

Instagram profillerinizden çektiğini etkileyici fotoğraflarınızı paylaşarak kendi hayran kitlenizi oluşturabilirsiniz.

Sosyal Medya hakkındaki bir önceki yazımız olan ile de ilgilenebileceğinizi düşünüyoruz.
[Toplam: 52 Ortamala: 5]
Enes Bulut

Yazılar: 1620

Ben Enes Bulut, 2014 yılında Yeditepe Üniversitesi Reklamcılık bölümünü tamamladıktan sonra İçerik Yazarlığı ve Editörlük alanına yöneldim. Bu alanda yaklaşık 6 yıldır Instatakipci.com bünyesinde çalışıyorum. Sosyal medya ve dijital pazarlama uzmanlık alanım olmak üz...

Gösterilecek yorum yok.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir