Instagram Fotoğrafçılığı Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Yazımızı Ortalama Okuma Süreniz : 2 Dakika

Instagram her zaman fotoğraf paylaşımını ön plana çıkaran bir sosyal medya platformu olmuştur. Bu nedenle de Instagram fotoğrafçılığı diye bir kavram hayatımıza girdi. Birçok insan günlük yaşamını sosyal medya üzerinden sunmakta ve bunu da daha profesyonel yapmanın yollarını aramaktadır. Bu yazımızda Instagram fotoğrafçılığı hakkında bilgi vererek amatör fotoğrafçıların nasıl profesyonel işler ortaya çıkarabildiklerinden bahsedeceğiz.

Günlük Yaşam Fotoğrafları Çekin

Günlük yaşantımızda o kadar ilgi çekici durumla karşılaşıyoruz ki, hiçbir arayışa girmesek bile çekebileceğimiz güzel kareler mutlaka karşımıza çıkıyor. Bu nedenle güzel manzara ya da ilginç bir olay aramayı bırakın, yalnızca etrafınıza daha dikkatli bakın. Basit nesnelerdeki güzelliği keşfetmeye çalışın.

Fotoğraflarınızı Farklı Açılardan Çekin

Günümüzde herkesin cebinde bir akıllı telefon var. Eskisi gibi kocaman fotoğraf makinelerini yanımızda taşımamıza gerek kalmadı (Gerçi onlarında ayrı bir havası vardı). Telefonunuz sayesinde hızlı bir şekilde fotoğraf çekebiliyorsunuz ve telefonunuzun hafızası yeterliyse binlerce fotoğrafı da saklayabiliyorsunuz. Bu nedenle artık tek tip fotoğraflardan kurtulun. Farklı açıları keşfedin ve sürekli deneme halinde olun.

Fotoğrafçılıktaki Temel Teknikleri Öğrenin

Profesyonel bir fotoğrafçı kadar bilgiyi öğrenmenizi beklemiyoruz sizden fakat basit temel bilgiler mutlaka işinize yarayacaktır. Fotoğraflarınıza uyguladığınız küçük dokunuşlar belki de binlerce kişi arasından fark edilmenizi sağlayacak.

Gölge Oyunları Yapın

Fotoğraflardaki gölgeler her zaman göze hoş gelmiş ve birçok kişi tarafından beğenilmiştir. Sizde bu durumu fırsata çevirin ve özellikle gün doğumunda ve gün batımında oluşan gölgelerden yararlanın.

Bu Yazımızıda Hemen İnceleyin:  Instagram’da Gönderi Bildirimi Kontrolünü Sağlama

Yansımaları Kullanın

Gölge oyunlarından bahsetmişken yansımalara değinmesek olmazdı. Parlak yüzeylerde veya su üzerinde ortaya çıkan yansımaları değerlendirin. Açınızı düşürün ve yansımanın ortaya çıkmasını sağlayın.

Fotoğraf Düzenleme Uygulamalarıyla Instagram Fotoğrafçılığı Geliştirilebilir

Instagram üzerinde sunulan fotoğraf düzenleme araçları sizin için yeterli değilse farklı uygulamalar kullanmayı deneyin. Instagram fotoğrafçılığı dediğimiz aslında hep bir arayış içerinde olmayı gerektirir. Bu nedenle sizde en iyiye ulaşana kadar çeşitli programları kullanmaktan çekinmeyin.

Instagram fotoğrafçılığı hakkında bilinmesi gerekenler konusunda sizleri bilgilendirmeye çalıştığımız yazımızın sonuna geldik. Konu hakkındaki sorunlarınızı yorumlar kısmından bizlere iletebilirsiniz. Instagram’ın yeni özelliklerinden haberdar olmak ve merak ettiklerinizi öğrenmek için sitemizi takipte kalın. Ayrıca Instagram takipçi satın alma ve Instagram beğeni satın alma konularında yardıma ihtiyacınız varsa bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Instagram Fotoğrafçılığı Hakkında Bilinmesi Gerekenler
İçeriğimize oy verebilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Instagram Güzel Fotoğraf Paylaşma başlıklı makalemizde instagram güzel fotoğraf paylaşma ve instagram kaliteli fotoğraf paylaşma hakkında bilgiler verilmektedir.

Bu yazı tarihinde yayınlanmıştır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir