Instagram kullanımı

Instagram Fotoğraflarını Bilgisayara İndirmek Mümkün Mü?

Yavaş yavaş en popüler sosyal medya uygulaması haline gelen Instagram’ın iyi yönleri olduğu kadar birçok kötü yönü de bulunuyor. Özellikle kullanıcıların yaptıkları paylaşımları her noktadan kontrol edememeleri büyük bir eksiklik. Bu durumun nedeni ise Instagram’ın sadece akıllı telefonlar üzerinden resim kabul ediyor olması. Yani bir nevi Instagram’ın tek bir platformda çalıştığını söylemek mümkün. Tabi bilgisayarlarınızdan da Instagram hesaplarında gezinebilme imkânı bulabiliyorsunuz ama ne yazık fotoğraf paylaşımı mümkün değil. Bununla beraber Instagram fotoğraflarını da ne yazık ki bilgisayara indirilmiyor. Aslında bu fotoğrafları indirmek mümkün. Resmi görüntüleyip farklı kaydet seçeneğini kullanabilirsiniz. Ama bu seçenek hem fotoğrafın çok saçma boyutlarda inmesine hem de fotoğraf dosyası olarak değil de bağlantı dosyası olarak inmesine neden oluyor. Zira başka hesaplarda ki beğendiğiniz fotoğrafları indirmek istediğiniz de bu işlemleri de yapmanız mümkün fakat direk fotoğraf olarak indirme imkânınız ne yazık ki olmuyor. Sadece sayfa bağlantısı şeklinde indirip fotoğrafı görüntüleyebiliyorsunuz.

İşte bu evrede kullanabileceğiniz birkaç program mevcut. Bu programlardan biri olan Free Instagram Downloader da hemen her Instagram sayfasından fotoğraf indirmenize imkân sağlayacak. İstediğiniz her hangi bir sayfaya girip ardından programı çalıştırmanı ve indirmek istediğiniz fotoğrafları belirtmeniz yeterli. Ardından indirme işlemi direk olarak başlayacaktır. Tabi tüm bu süreçte dikkat etmeniz gereken nokta istediğiniz fotoğrafların boyutu. Zira indirme işlemi sırasında fotoğrafın ebatlarının değişmesi söz konusu olabilir. Bu gibi bir durumda sizin fotoğrafları paylaşmanız ya da kullanmanız mümkün olmayacağından indirme işlemini yapmadan program ayarlarını düzenlemenizde yarar vardır. Tüm bu noktalara dikkat ettiğiniz zaman rahatlıkla indirme işlemini yapabilirsiniz. Böylece kendi fotoğraflarınızı da yedeklemeniz mümkün.


Bir önceki yazımız olan Hadise’nin Yeni klibinin Görüntüleri Sosyal Medyayı Salladı başlıklı makalemizde Hadise, Hadise Dominik ve Hadise Instagram hakkında bilgiler verilmektedir.

Bu yazı tarihinde yayınlanmıştır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir