Fotoğraflarınızı Instagram Onaylı Kişiler Görme Ayarı

Fotoğraflarınızı Instagram Onaylı Kişiler Görme Ayarı

Fotoğraflarınızı Instagram onaylı kişiler görme ayarı yaparak sahte hesaplardan koruyabilirsiniz. Instagram’da artık 500 milyon kullanıcı rakamlarına ulaşıldı. Instagram’da ulaşılan bu rakamlar artık uygulamanın daha çok önlem almasına neden olmaya başladı. Zira artı bu kadar çok kullanıcının bulunduğu bir ortamda en önemli konuların başında güvenlik geliyor. Hal böyle olunca uygulama yetkilileri de güvenliği daha da sıkı tutmak için birçok yeni önlem almaya başladı. Kullanıcıların hesaplarının başka kişilerin eline geçmemesi için alınan güvenlik önlemlerini biliyoruz. Çift doğrulama sistemi cihaz doğrulama sistemi gibi güvenlik önlemleriyle hesap korunması sağlanabiliyor. Fakat bunun dışında kullanıcıların fotoğraflarını da korumak gerekiyor. Zira kötü amaçlı kişilerin eline geçebilecek fotoğraflar ciddi sorunlar doğurabiliyor.

İşte bu seçim ise aslında kullanıcılara bırakılmış durumda. Kullanıcılar eğer ki paylaştıkları fotoğrafları tüm kullanıcılara açık değil sadece onaylı kullanıcılara açık yapmak istiyorlarsa bu şekilde birkaç küçük ayar yaparak fotoğrafların kimler tarafından görüntüleneceğini de belirleyebiliyor. Eğer fotoğraflarınızı sadece onaylı kişiler görsün bunun dışın başka kimse hesabınıza erişemesin istiyorsanız o zaman yapacağınız ayarlarda oldukça basit. Öncelikle Instagram hesabınıza giriş yapmanız gerekiyor. Instagram hesabınıza giriş yaptıktan sonra ise profil sekmesine dokunmanız gerekli. Profil sekmesinin hemen arından ise çark simgesine basmanız gerekli. Çark simgesine tıkladığınız zaman ise buradan gizli hesap ayarlarını açmanız gerekecek. Gizli hesap ayarlarını da açtıktan sonra artık profilinizde sizin onaylamadığınız kabul etmediğiniz hiç kimse fotoğrafları göremiyor.

Profil Gizlilik Ayarları Nasıl Yapılır?

Instagram’da profil gizliliği son zamanlarda kötü niyetli kullanıcıların artmasıyla orantılı olarak artmıştır. Hesabınızın gizli durumda olması kötü niyetli kullanıcılara karşı alınan bir tedbir olarak görülebilir. Çünkü, herkese açık bir profile herkes erişim sağlayabilmekte ve paylaşımlarını herkes görebilmektedir. Bu gönderilere ulaşan kötü niyetli kullanıcılar fotoğraflarınızı alıp farklı bir yerde sizin izniniz olmadan kullanabilir veya sizin adınıza sahte bir hesap açabilir aynı zamanda sahte hesabına da sizin fotoğraflarınızı yükleyebilir. Üstelik sizin ruhunuz bile duymadan bunu yapabilirler. Bu nedenle profil gizliliği son derece önemli bir konudur. Eğer çok fazla bilinen bir kullanıcı değilseniz ve onaylı hesabınız yoksa, profilinizi ‘herkese açık’ duruma getirmek son derece önemli bir konudur.

Bu yazıyı da sevebilirsiniz: Sosyal Medya Uzmanı Nedir?

Instagram profilinizi ‘gizli’ yapmak için aşağıda belirtilen adımları sırasıyla uygulamanız yeterli olacaktır.

  • İlk olarak, profil sayfanızda, sağ üst köşede bulunan üç çizgiye dokunun,
  • Daha sonra ‘ayarlar’ kısmını açarak işleme devam edin,
  • Karşınıza çıkan listeden, ‘gizlilik’ kısmını seçin ve buradan ‘hesap gizliliği’ seçeneğine dokunun,
  •  Burada bulunan kısımda hesabınızı gizli yapabilmek için, gizli hesap butonuna dokunarak yeşil renge gelmesini sağlamanız gerekmektedir.
  • Artık hesabınızı güvenle kullanabilir, sadece onayladığınız kişilerin profilinizi görmesini sağlayabilirsiniz.
  • Instagram’da hesabınızın gizli olması oluşabilecek tüm güvenlik sorunlarına karşı alabileceğiniz en doğru önlemdir.

İlginizi çekebilecek sayfalar: https://www.instatakipci.com/facebook/post-fotograf-begeni

Instagram Onaylı Kişiler Ne Anlama Gelmektedir?

Instagram Onaylı kişiler, çift doğrulama yöntemlerini kullanmış ve gerçekliğini kanıtlamış kullanıcılardır. Yani sahte hesap değildirler.

Profil Gizliliği Neden Önemli?

Instagram, hayatımızın her anını paylaşabildiğimiz bir sosyal medyadır. Kendimiz ile ilgili fotoğrafları paylaştığımız, konumlar eklediğimiz ve belki de canlı yayınlar yaptığımız bir mecradır. Hal böyle olunca paylaşmış olduğumuz içerikler, art niyetli kişilerin hedefine girmektedir. Bu nedenle profil gizliliği ön planda tutulmalıdır ve unutulmamalıdır.

Profil Gizliliği Ayarları Nasıl Yapılır?

Profil gizliliği ayarlarını yapmanız hayati önem arz eder. Bu gizlilik ayarları sayesinde instagram sizler için daha güvenli bir yer haline gelir. O yüzden blog yazımızdan sizlerle sunduğumuz ayarları yaptığınızdan emin olmalısınız. Detaylı ayarlar için yukarıda yer alan blog yazımızdan faydalanabilirsiniz.

Instagram Destek hakkındaki bir önceki yazımız olan ile de ilgilenebileceğinizi düşünüyoruz.
[Toplam: 1 Ortamala: 5]
3 yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

    1. Merhaba, Instagram paylaşımlarınızın daha çok beğeni almasını sağlamak için sitemizde bulunan sosyal medya hizmetlerimizden yararlanabilirsiniz.