Instagram Fotoğraflarının Facebook’ta Görünmeme Sorunu

Instagram Fotoğraflarının Facebook’ta Görünmeme Sorunu

Sosyal medya uygulamaları arasında bağlantı kurmak sosyal medyada takipçi kazanmaktan daha fazla kişiye ulaşmak gibi birçok konuya etki ediyor. Bu durum Instagram uygulaması için çok daha fazla ön plana çıkmakta Instagram Fotoğraflarının etkisi yadsınamaz… Zira Instagram hesabınızı Facebook veya başka sosyal medya hesaplarınıza bağlayarak yaptığınız paylaşımların diğer sosyal medya hesaplarında yer alan kullanıcılar tarafından da görüntülenmesini sağlayabiliyorsunuz. Bu noktada yapmanız gereken ise doğrudan Instagram hesabınız üzerinden diğer sosyal medya hesapları ile bağlantı kurmak. Ardından yaptığınız paylaşımlar diğer sosyal medya hesaplarına da otomatik olarak gönderiliyor.

Bu noktaya kadar aslında yapılması gereken işlemler basit. Fakat bazı durumlarda sosyal medya hesaplarınız arasında bağlantı kurmuş olsanız da yaptığınız paylaşımlar diğer sosyal medya hesaplarınızda görüntülenmiyor. Instagram Fotoğraflarının bağlantısını siz görseniz bile arkadaşlarınız göremiyor. Bu sorun genelde Facebook ve Instagram bağlantısı arasında yaşanmakta.

Instagram Fotoğraflarının Facebook Hesabında Görünmeme Sorunu Nasıl Çözülür?

Aslında bu duruma bir sorun demekte yanlış olur. Zira belli ayarlamaları yaparak bu durumu çözebiliyorsunuz. Bu ayarlamalar neler ve nasıl yapılır? Daha detaylı anlatalım. Instagram hesabınızda paylaştığınız fotoğraf veya videoların Facebook’da da görülmesini istiyorsanız önce iki hesabı birbirine bağlamanız gerekecek daha sonra da Instagram’da paylaştığınız her gönderide Facebook seçeneğini de işaretlemeniz gerekecektir. Böylece gönderileriniz hem Facebook hem de Instagram’da paylaşılacaktır. Aşağıdaki maddeler üzerinden konuyu daha detaylı bir şekilde inceleyebilirsiniz.

  • Eğer böyle bir durum ile karşı karşıyaysanız ve paylaşımlarınızı yalnızca siz görebiliyorsanız bu durumda paylaşım ayarlarında görünürlük ayarları “yalnızca ben” şeklinde ayarlı olabilir. Öncelikle bu ayarı değiştirmeniz gerekiyor.
  • Bunun için Facebook sayfanıza giriş yapmalısınız. Ardından ise Facebook sayfasından sağ kısımda yer alan ayarlar kısmına giriş yapmanız gerekiyor.
  • Daha sonra “gizlilik” kısmına girmeniz gerekmekte. Gizlilik kısmından ise “paylaştıklarımı kimler görebilir” kısmına gelip buradan “düzenle” sekmesini kullanmanız ve paylaşımlarınızı arkadaşlarım görebilir şeklinde değiştirmeniz gerekiyor. Bu ayarlardan sonra paylaşımlarınız görüntülenmiş olacaktır.

Facebook ve Instagram dünya üzerinde en aktif kullanıcı sayısına sahip ve en çok etkileşim alan iki ayrı sosyal medya platformudur. Bu iki platform arasında bulunan ortaklık, kullanıcılar için de faydalı olmuş ve iki ayrı hesabı birbirine bağlayarak paylaşımlarını ortak gerçekleştirmişlerdir. Böylece sosyal medyada daha aktif ve uyumlu paylaşımları kolayca gerçekleştirmişlerdir. Bu durumun sağladığı kolaylık ve özellikle işletme hesapları için son derece önem taşımaktadır.

Bu yazıyı da sevebilirsiniz: Twitch Yayıncıları Ne Kadar Kazanıyor?

Facebook ve Instagram hesaplarını bağlayarak ortak paylaşımlar gerçekleştirmek isteyen kullanıcılar, yukarıda belirtilen işlemleri uygulayarak kolayca talep ettikleri işlemleri kolayca gerçekleştirebilirler.

https://www.instatakipci.com/blog/

Instagram Destek hakkındaki bir önceki yazımız olan ile de ilgilenebileceğinizi düşünüyoruz.
Ayşegül Köse

Yazılar: 309

Ben Ayşegül Köse. 1995 yılında İstanbul'da doğdum. Yaklaşık 1 senedir sosyal medya ile ilgili içerikler üretiyorum. Kitap okumayı ve araştırma yapmayı çok sevdiğimden dolayı içerikleri büyük bir keyifle hazırlıyorum. Özellikle sosyal medya ile yakından ilgileniyorum ve sos...

Gösterilecek yorum yok.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir