Instagram Fotoğraflarının Facebook’ta Görünmeme Sorunu

Instagram Fotoğraflarının Facebook’ta Görünmeme Sorunu

Sosyal medya uygulamaları arasında bağlantı kurmak sosyal medyada takipçi kazanmaktan daha fazla kişiye ulaşmak gibi birçok konuya etki ediyor. Bu durum Instagram uygulaması için çok daha fazla ön plana çıkmakta Instagram Fotoğraflarının etkisi yadsınamaz… Zira Instagram hesabınızı Facebook veya başka sosyal medya hesaplarınıza bağlayarak yaptığınız paylaşımların diğer sosyal medya hesaplarında yer alan kullanıcılar tarafından da görüntülenmesini sağlayabiliyorsunuz. Bu noktada yapmanız gereken ise doğrudan Instagram hesabınız üzerinden diğer sosyal medya hesapları ile bağlantı kurmak. Ardından yaptığınız paylaşımlar diğer sosyal medya hesaplarına da otomatik olarak gönderiliyor.

Bu noktaya kadar aslında yapılması gereken işlemler basit. Fakat bazı durumlarda sosyal medya hesaplarınız arasında bağlantı kurmuş olsanız da yaptığınız paylaşımlar diğer sosyal medya hesaplarınızda görüntülenmiyor. Instagram Fotoğraflarının bağlantısını siz görseniz bile arkadaşlarınız göremiyor. Bu sorun genelde Facebook ve Instagram bağlantısı arasında yaşanmakta.

Aslında bu duruma bir sorun demekte yanlış olur. Zira belli ayarlamaları yaparak bu durumu çözebiliyorsunuz. Bu ayarlamalar neler ve nasıl yapılır? Daha detaylı anlatalım.

  • Eğer böyle bir durum ile karşı karşıyaysanız ve paylaşımlarınızı yalnızca siz görebiliyorsanız bu durumda paylaşım ayarlarında görünürlük ayarları “yalnızca ben” şeklinde ayarlı olabilir. Öncelikle bu ayarı değiştirmeniz gerekiyor.
  • Bunun için Facebook sayfanıza giriş yapmalısınız. Ardından ise Facebook sayfasından sağ kısımda yer alan ayarlar kısmına giriş yapmanız gerekiyor.
  • Daha sonra “gizlilik” kısmına girmeniz gerekmekte. Gizlilik kısmından ise “paylaştıklarımı kimler görebilir” kısmına gelip buradan “düzenle” sekmesini kullanmanız ve paylaşımlarınızı arkadaşlarım görebilir şeklinde değiştirmeniz gerekiyor. Bu ayarlardan sonra paylaşımlarınız görüntülenmiş olacaktır.

https://www.instatakipci.com/blog/

Bu yazıyı da sevebilirsiniz: Instagram Tbt Nedir Ne İşe Yarar Neden Herkes Kullanır

Instagram Destek hakkındaki bir önceki yazımız olan ile de ilgilenebileceğinizi düşünüyoruz.
Gösterilecek yorum yok.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir