Instagram kazançları

Instagram Gelirinde 5 Milyar Dolarlık Artış

Yazımızı Ortalama Okuma Süreniz : 1 Saniye

Facebook 2012 yılında aldığı bir karar ile Instagram’ı satın almıştı. İlk etapta Instagram’ı 1 milyar dolar gibi bir fiyata satın alması Facebook’un eleştirilmesine neden olmuştu. Hatta bu karar sonrasında Facebook’un büyük oranda zarar ettiği de düşünülmeye başlanmıştı. Fakat kısa bir süre sonra yapılan yatırımın ne kadar doğru bir hamle olduğu ortaya çıktı. Zira 2015 yılsonu verileri de bu durumu net bir şekilde ortaya çıkardı. Açıklanan son verilere göre ise Facebook tabiri caizse altın yumurtlayan bir tavuk satın almış.

Söz konusu veriler geçtiğimiz hafta içerisinde açıklandı. İlk olarak Instagram’ın kullanıcı potansiyeli hakkında bilgi verildi. Verilen bilgilere göre Instagram’ın sadece 4 yıl içerisinde 350 milyon civarında bir kullanıcı artışı sağladığı ortaya çıktı. Üstelik bu rakamlar sadece kullanıcı sayısında ki artışı da göstermiyor. Bununla beraber aktif kullanıcı olarak tabir ettiğimiz yani sıklıkla paylaşım yapmayı tercih eden kullanıcıların sayısında ki artışı da net bir şekilde ortaya koyuyor. Tabi kullanıcı sayılarının artması gelirleri artıran ilk neden. Fakat bir diğer büyük nedende Instagram’ın yakın zamanda aldığı reklam görüntüleme kararı. Eskiden sadece ana sayfada birkaç reklam görüntülemesi yaparken artık Instagram’ın kullanıcı sayfalarında da reklamları görüntüleyebiliyorsunuz. Bu durum haliyle Instagram kullanıcılarının gelirleri arttırmasına neden oluyor. Açıklanan rakamlara göre sadece bu reklam modeli sayesinde Instagram reklam gelirlerini tam 5 milyar dolara çıkardı. Sadece bir sene içerisinde 5 milyar dolar kazanan uygulama Facebook’un da en büyük yatırımı olarak tarihe geçmiş oldu.

 

Instagram Gelirinde 5 Milyar Dolarlık Artış
4.4 (87.75%) 80 votes

Bir önceki yazımız olan Sibel Can’dan Oğlu Engincan’a Doğum Günü Mesajı başlıklı makalemizde Engincan Instagram, Instagram ünlüler ve Sibel Can hakkında bilgiler verilmektedir.

Bu Yazımızıda Hemen İnceleyin:  Facebook Fotoğraf Çerçeveleri Güncellemesi Aldı
Bu yazı tarihinde yayınlanmıştır.

Instagram Gelirinde 5 Milyar Dolarlık Artış” üzerine bir düşünce

  1. Naime UÇAN

    Facebook boşuna almamış demekki. Yeni güncellemeler sonrasında tik tok da bağlanır buraya görürsünüz.

    Cevapla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir