Instagram Gif Gönderemiyorum Gitmiyor Sorun Çözümü

Instagram Gif Gönderemiyorum Gitmiyor Sorun Çözümü

Son zamanların popüler uygulamalarından olan Instagram, adını her geçen gün daha çok duyurmaya devam ediyor. Sürekli yeni özelliklerle karşımıza çıkıyor. Bu özelliklerin temel amacı ise, takipçilere daha çok doyum yaşatmak ve uygulamadan keyif almalarını sağlamak. Bu özelliklerden bir tanesi de DM kısmında gönderilen gif özelliği. Bunu kullanarak mesajları çok daha eğlenceli hale getirebilirsiniz. Ancak eğlenceli olduğu kadar bazen sorunlar da ortaya çıkabilir. Son zamanlarda bu konuyla ilgili karşılaşılan sorunlardan bir tanesi Instagram gif gönderemiyorum gitmiyor sorunu olarak karşımıza çıkıyor. Instagram Gif Gönderemiyorum Gitmiyor Sorun Çözümü 2020 gelin yakından inceleyelim.

Instagram gif gönderemiyorum gitmiyor sorunu nedir? Instagram gif gönderemiyorum gitmiyor sorununun çözümü için neler yapılması gerekir? Yoğun istek üzerine bu konuda yazı yayınlamaya karar verdik. Yazımızı sonuna kadar okuduğunuzda, aradığınız soruların cevabını kolay bir şekilde bulabileceksiniz. İlk olarak teori sonrasında uygulama üzerine bilgi vereceğiz. Hadi vakit kaybetmeden konuya geçelim.

Instagram gif

Instagram gif nedir?

Instagram uygulaması, daha çok vakit geçirmeniz için uygulamayı daha eğlenceli hale getirmeyi amaçlıyor. Bunun için atılan adımlardan bir tanesi de gif özelliği. Hem hikayeler kısmında hem de DM kısmında görebileceğiniz bu gifler, konuşmanın daha renkli olmasına ve dolu dolu bir deneyim yaşamanıza yardımcı oluyor. Gif nedir diye sorduğunuzda, hareketli resimler olarak adlandırabiliriz. Gif kısmına girdiğinizde birçok duygunun ya da davranışın resimlerle hareketli hale geldiğini göreceksiniz.

Instagram gif gönderemiyorum gitmiyor sorunu nedir?

DM bölümünde gif göndererek, çok daha eğlenceli hale getirebilirsiniz. Ancak zaman zaman bu alanda sorun ortaya çıkabilir. Bazen nasıl yapacağınızı bilmediğinizden dolayı, bazen de uygulamanın kendisinden kaynaklı olarak sorun yaşayabilirsiniz. Her iki şekilde de ortaya çıkan sorunları tespit ederek, ortadan kaldırma durumunuz bulunmaktadır. Nasıl yapacağınızı aşama aşama detaylı olarak anlatacağız.

Bu yazıyı da sevebilirsiniz: Nasıl Influencer Olunur?

Instagram gif gönderememe sorunu nasıl çözülür?

İlk olarak Instagram üzerinde nasıl gif gönderildiğinden bahsedeceğiz. Gidiş yolunu takip ederek, bu kısımda mı hata yaptığınızı kolay bir şekilde öğrenebilirsiniz. Instagram DM gif gönderme aşama aşama. Instagram Gif Gönderemiyorum Gitmiyor Sorun Çözümü 2020 DM sorunu.

 

  • İlk olarak Instagram hesabınıza giriş yapın. Buradan mesajlar bölümüne gelin. Kime mesaj göndermek istiyorsanız, o kişinin mesaj ekranına gelmeniz gerekiyor.

Instagram gif gönderememe

 

 

  • Mesaj göndermek istediğiniz kişinin mesaj ekranına geldikten sonra, sağ alt köşede yer alan + simgesine tıklayın. Buraya tıkladığınızda gif göndermeniz için gerekli olan kısım açılacak. Açılan kısımda gif seçeneğine tıkladığınızda, hareketli resimlerin çıktığını göreceksiniz. Buradan istediğinizi seçerek tıkladığınızda, karşı tarafa gönderilecektir.

İşlem bu kadar basit. Bu adımları uyguladıktan sonra gif karşı tarafın mesaj kutusuna düşecektir. Tüm bunları yapmanıza rağmen hala gif gönderimi yapamıyorsanız bir sorun olabilir. Bunun için bazı noktalara dikkat etmenizde fayda var. Gif gönderememenin olası nedenleri:

İnternet bağlantısı

İnternet bağlantısında sorun olduğu zamanlarda, tüm adımları uygulasanız bile karşı tarafa gif gitmeyecektir. Bunun için internetinizin açık olup olmadığını kontrol etmenizde fayda var. Kendi internet bağlantınızı değiştirerek wi-fi ağına bağlanmayı deneyebilirsiniz. Ya da wi-fi kullanıyorsanız kendi internet bağlantınızdan gönderim yapmayı deneyebilirsiniz. Sorun ağdan dolayıysa, bu değişikliği yaptığınızda Instagram DM gif gönderememe sorunu ortadan kalkacaktır.

Karşı taraftaki güncelleme sorunu

Göndereceğiniz hesapta güncelleme sorunu varsa, gönderdiğiniz gifler gitmeyebilir. Bu sorun sizden kaynaklı değildir. Bu sorunun düzelmesi için, karşı tarafın uygulamasını en güncel sürüme yüklemesi gerekebilir. Sorunun bundan kaynaklı olup olmadığını anlamak için karşı tarafı uyarabilirsiniz.  Ya uygulamayı güncellemesi ya da uygulamasını tekrardan silip yüklemesini isteyebilirsiniz. Bu işlemler uygulandığında sorun ortadan kalkabilir.

Uygulamayı yeniden yükleyin

Sadece karşı tarafın yüklemesinden kaynaklı değil sizden kaynaklı da sorun olabilir. Uygulamanız güncel değilse ya da uygulamadan kaynaklı bir sorunla karşı karşıyaysanız kaldırıp tekrardan yüklemeniz gerekiyor. Böylece ayardan kaynaklı bir sorun varsa, yeniden yüklediğinizde sorun ortadan kalkacaktır. Ya da uygulama güncellemesinden kaynaklı bir sorun varsa durum düzelecektir.

Bu yazıyı da sevebilirsiniz: Influencer Marketing

Sonuç

Bu yazıda Instagram gif gönderemiyorum gitmiyor sorunu nedir konusuna detaylı olarak değindik. Instagram gif gönderemiyorum gitmiyor sorunu çözümünde neler yapılması gerektiği hakkında artık bilgi sahibisiniz. Böyle bir sorunla karşılaşmanız durumunda farklı alternatiflere sahip olduğunuzu gördünüz. Umarım aklınızdaki soru işaretlerine cevap bulmuşuzdur.

Bir sonraki yazıya kadar hoşça kalın.

Instagram’da gif gönderme işlemi nasıl yapılır?

Instagram mesaj kutunuza girerek gif göndermek istediğiniz kişiyi bulun. Daha sonra gif göndermek istediğiniz kişiye mesaj penceresinden göndereceğiniz gifi seçip gönderebilirsiniz.

Instagram gif nedir?

Instagram gif hareketli bir çok resim tarafından oluşturulan resimler topluluğudur.

Instagram’da gönderdiğim mesajı nasıl silebilirim?

Instagram mesaj kutusunu açın. Daha sonra silmek istediğiniz mesajın üzerinde basılı tutarak Gönderimi Geri Al seçeneğini tıklayarak mesajı silebilirsiniz.

Tiktok Destek hakkındaki bir önceki yazımız olan ile de ilgilenebileceğinizi düşünüyoruz.
[Toplam: 1 Ortamala: 5]
Gösterilecek yorum yok.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir