Instagram Giriş Sorunu Nasıl Giderilir?

Instagram giriş sorunu zaman zaman kullanıcıların yaşayabileceği sorunlardan biridir. Son dönemlerin en popüler sosyal medya uygulaması olan Instagram’a giriş sorunu yaşıyorsanız bu yazımızı sonuna kadar okuyarak sorununuzu çözüme kavuşturabilirsiniz. Hemen Instagram giriş sorunu çözümlerimizi sunmaya başlayalım.

Instagram Giriş Sorunu Çözümleri

  1. Instagram’a giriş yaparken şifrenizi hatırlayamadıysanız, giriş ekranında bulunan “giriş yapmayla ilgili yardım al” butonuna tıklamalısınız. Yönlendirildiğiniz sayfada Kullanıcı adı, e-mail, SMS gönder ya da Facebook ile giriş yap seçeneklerini kullanabilirsiniz. Buradan şifre yenileme yapamadıysanız tekrar giriş ekranına dönün “giriş yapmayla ilgili yardım al” butonuna tıklamalı ve yönlendirildiğiniz sayfada da “Daha fazla yardıma mı ihtiyacın var” seçeneğini seçmelisiniz. Buradaki adımları izleyerek hesabınızı ulaşabilirsiniz.
  2. Kullanıcı adınızı unuttuysanız ve hesabınızı bulamıyorsanız, öncelikle mail adresinizi kontrol edin ve kullanıcı adınızın değiştirilip değiştirilmediğinden emin olun. Hesabınızı takip eden arkadaşlarınızı hatırlıyorsanız onlardan yardım isteyebilir ve kullanıcı adınıza bakmalarını rica edebilirsiniz.
  3. Şifre yenileme e-mail’i aldıysanız ve buna rağmen giriş yapamıyorsanız, gelen mail’in süresinin dolmadığından emin olun. Gelen mail’in süresi dolduysa yeni bir mail talep edebilirsiniz.
  4. Instagram hesabınız başkaları tarafından ele geçirildiyse hesabınızın güvenliği için uygulamanız gereken birkaç adım bulunmaktadır. Öncelikle şifrenizi değiştirmelisiniz. Bunun için şifre yenileme mail’i talep edebilirsiniz. Ardından iki faktörlü kimlik doğrulamasını kullanmaya başlayın. Son olarak daha önceden izin verdiğiniz uygulamalar ya da programlar varsa bunların izinlerini kaldırın. Daha fazla takipçi kazanmak isterken hesabınızdan olmayın.

Instagram Giriş Sorunu: Kapatılan Hesap

Instagram hesabınız topluluk kurallarına ya da kullanım koşullarına uymamanız nedeniyle kapatıldıysa hesabınıza giriş yapamazsınız. Giriş yapmaya çalıştığınızda hesabınızın kapatıldığını bildiren bir uyarı alırsınız. Siz bir hata yapmadıysanız ve kapatılma işleminin bir yanlışlık olduğunu düşünüyorsanız bu duruma itiraz edebilirsiniz. İtirazınız Instagram yetkilileri tarafından incelendikten sonra karar bağlanacaktır.

Instagram giriş sorunu nasıl giderilir konusunda sizleri bilgilendirmeye çalıştık. Instagram’ın yeni özelliklerinden haberdar olmak ve merak ettiklerinizi öğrenmek için sitemizi takipte kalın. Ayrıca Instagram Türk takipçi satın alma ve Instagram beğeni satın alma konularında yardıma ihtiyacınız varsa bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Instagram Giriş Sorunu Nasıl Giderilir?
4.5 (89.32%) 483 votes

Bir önceki yazımız olan Instagram Tacizleri Nasıl Şikâyet Edilir? başlıklı makalemizde instagram tacizleri ve instagram tacizleri şikayet etme hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir