Instagram Hesabıma Giriş Yapamıyorum Nedenleri Çözümleri

Instagram Hesabıma Giriş Yapamıyorum Nedenleri Çözümleri

instagram takipçi satın al instatakipci

Instagram Hesabıma Giriş Yapamıyorum Sebebi Nedir ?

Sosyal medya uygulaması Instagram birçok sevilen özelliği ile kullanıcıların gönlünde taht kurmayı başardı. Ancak bazı zamanlarda yine aynı kullanıcılar Instagram ile yaşadıkları sorunlar nedeniyle çok fazla vakit ya da nakit kaybı ile karşılaşabiliyorlar. “Instagram hesabıma giriş yapamıyorum” da bu sorunlardan biri ve bu sorunu çözmek için de önce nedenini bulmak gerekiyor.

Instagram’ın sürekli kendini geliştirenbir yapısı var. Bu yapı sayesinde uygulama neredeyse bir milyara yakın kullanıcıya sahip ve bu kullanıcıların yaklaşık beş yüz milyonu sevilen sosyal medya uygulamasına her ay giriş yaparak en az bir gönderi paylaşıyor. Bu paylaşımlar sayesinde karlılığını ve reklam veren sayısını da her geçen gün arttıran Instagram kullanıcılarının bazı sorunlarına maalesef çözüm bulmakta zorlanıyor.

Instagram Şifremi Unuttum Ne Yapabilirim?

Telefon Numaram Değişti Giriş Yapamıyorum

Instagram-hesabıma-giriş-yapamıyorum

Bu sorunların ilki Instagram telefon numarasının değişmesi ya da kayıtlı telefon numarasının bulunduğu hat ile cihazın çalınması sonucu ortaya çıkıyor. Eğer numaranızı değiştirir ya da telefonunuzu çaldırırsanız iki faktörlü kimlik doğrulama özelliği yüzünden Instagram hesabınıza giriş yapamayabilirsiniz.

Bu nedenle Instagram yardım sayfasına giderek Instagram’a hesabınıza neden giriş yapamadığınızı anlatan bir mesaj göndermelisiniz. Ardından Instagram yetkilileri size bir kod gönderecektir. Bu kodu beyaz bir dosya kağıdının üzerine yazarak, kağıtla birlikte bir öz çekim yapmanız ve bunu Instagram’a geri göndermeniz gerekiyor.

Bu işlemlerin ardından Instagram size bir kurtarma şifresi ya da bağlantısı gönderecektir. Ancak bu işlemler 1 ile 15 gün arası sürebilir.

Şifremi Unuttum Giriş Yapamıyorum

Diğer bir Instagram hesabına giriş yapamama nedeni şifrenizi unutmuş olmaktır. Bu durumda yapmanız gereken şifre yenileme işlemi için kullanıcı adınızı yazmak ve mail adresinize şifre sıfırlama bağlantısının gelmesini beklemek. Bu süre zarfında e-posta adresinizin gelen kutusunu ve spam kutusunu kontrol etmeyi ihmal etmeyin. Kurtarma bağlantısı size ulaştığında bağlantıya tıklayarak yeni bir şifre belirleyebilirsiniz.

Bu yazıyı da sevebilirsiniz: Instagram Müzik Bulunduğun Bölgede Kullanılamıyor Sorunu & Çözümü

Bu işlem yaklaşık 15 ile 20 dakika sürmektedir ve uygulamak çok kolaydır. Instagram’ın ve bizim anlattığımız adımları izlerseniz hiçbir zorluk yaşamazsınız.

Instagram Hesabım Çalındı Ne Yapmalıyım ?

Instagram-hesabıma-giriş-yapamıyorum-neden

Hesabın çalınması durumunda ise telefon numaranız değişmiş gibi işlem yapmalısınız.

Instagram yardım merkezine giderek kişisel bilgilerinizi verdikten sonra derdinizi anlatan bir metin ile birlikte Instagram’a başvuru yapın. Ardından Instagram’ın size geri dönmesini bekleyin.

Ne yazık ki şu an için çalınan hesaplar için yapılabilecek çok bir şey yok. Çalınan hesaplar için kurtarma işlemlerini yalnızca Instagram yardım merkezi yapabiliyor. Instagram yardım merkezine ulaşmak için burayı tıklayın.

500 Internal Server Error

Eğer Instagram hesabınıza giriş yapmayı denediğiniz de bu hatayı alıyorsanız bunun sebebini merak ediyor olabilirsiniz. Instagram 500 Internal server error hatası Instagram’ın kendisinden kaynaklanmaktadır. Bu da demek oluyor ki bu durumu düzeltebilmek için sizin yapabileceğiniz bir şey yok. Bir kaç saat bekleyerek tekrar giriş yapmayı deneyin eğer düzelmezse yetkililerin hataları düzeltmesi için belki bir gün bile beklemek gerekebilir.

Instagram Türk Gerçek Beğeni Satın Al

Hesabım İsteğin Dışında Donduruldu

instagram-hesabıma-ulaşamıyorum

Bu sorun en sık karşılaşılan sorunlardan biri. Eğer Instagram hesabınızın isteğiniz dışında dondurulduğunu fark ederseniz yapmanız gereken e-posta hesabınızı kontrol ederek, hesabınızın neden dondurulduğunu öğrenmeye çalışmak.

Eğer ki sorun bir gönderi veya şikayetlerse Instagram hesabınızı tekrar açtırabilirsiniz ancak eğer sorun Instagram toplum kuralları ile ilgili ise hesabınızı sonsuza kadar kaybetmiş olabilirsiniz.

Instagram kurallarını ihlal etmek, uygulamanın yöneticilerine hesabınızı ya da gönderinizi ortadan kaldırma yetkisi vermektedir. Bu nedenle Instagram’ın kurallarına uymaya çalışın eğer kuralları bilmiyorsanız hem web sayfasından hem de uygulama içinden bu kurallara ulaşabilirsiniz. Başkaları tarafından kötü niyetli olarak şikayet edildiyseniz bu konuda Instagram yetkililerine gerekli şikayet ve bilgilendirmeyi yapmanız gerekiyor ki hesabınızı haklı bulunduğunuz takdirde size iade etsinler.

Instagram hesabıma giriş yapamıyorum sorunun başlıca nedenleri ve çözümleri bu şekildedir. Eğer siz daha farklı bir nedenden dolayı sorun yaşadığınızı düşünüyorsanız. Bize sorununuzu yorum olarak gönderebilirsiniz.

Bu yazıyı da sevebilirsiniz: WhatsApp Durumuna Baktığımı Görmesin 2019

Instagram kullanımında güvenliği sağlamak adına sunulan bazı sistemler var. İki aşamalı doğrulama sistemi, telefon numaranızla doğrulama gibi birçok güvenlik önlemi bulunuyor. Bu güvenlik kontrolleri kullanıcıların hesaplarına izinsiz giriş yapılmasını engelliyor. Fakat bu güvenlik önlemleri zaman zaman kullanıcıların kendi hesaplarına da girmelerine engel olabiliyor. Kullanıcıların bu kısımda en sık yaşadığı sorun Instagram Güvenlik Kodu Gelmiyor sorunu. Hesabınıza giriş yapmanıza engel olan Instagram Güvenlik Kodu Gelmiyor sorunu ile karşılaşan kullanıcıların neler yapması gerektiğine bakalım.

Instagram Hesap Çalmada Hangi Yöntemler Kullanılıyor?

Instagram Güvenlik Kodu Neden Gönderilir?

Sorunun çözümünden söz etmeden önce kod sisteminden biraz bahsedelim. Instagram zaman zaman kullanıcılardan doğrulama isteyebiliyor. Bu gibi bir durumda kullanıcı adı ve şifrenizi girdikten sonra hesabınıza giriş yaparken, kayıtlı mail adresinize kod geliyor ve bu kodla hesabınızı doğruluyorsunuz. Bunun dışında şifre değişiklikler, benzeri tüm destek işlemcilerinde de güvenlik amaçlı olarak kod gönderimi yapılabiliyor. Ayrıca giriş için kullanılan güvenlik kodunu da unutmayalım.

İlk Aşama

Detaylı desteğe geçmeden önce birkaç küçük çözüm yolu önereceğiz. Eğer doğrulama kodunu alamıyorsanız, cihazınızdan tam olarak Instagram hesabınızdan çıkış yapın. Ardından telefonunuzun ayarlar kısmına girip, buradan Instagram uygulamasının ön bellek ve verilerini temizleyin. Sonrasında ise bir VPN kullanarak yeniden Instagram hesabınıza girmeniz ve doğrulama kodunu bir kez daha almanız gerekiyor.

Instagram Güvenlik Kodu Gelmiyor Sorunu Nasıl Çözülür?

Gelelim sorunu yaşayan kullanıcıların neler yapacağına. Instagram oldukça gelişmiş bir uygulama ancak hala yeterli destek sistemi yok. Bu nedenle yine benzeri bir destek sistemiyle yardım alacağız. Bunun için yapacağımız adımlara geçelim.

 • Öncelikle Instagram uygulamasına giriş yapıyoruz.
 • Sadece kullanıcı adımızı yazıyoruz ve giriş yap butonunun altında yer alan “giriş yapmak için yardım al” sekmesine tıklıyoruz.
 • Girişte sorun yaşama ekranına geleceksiniz. Bu kısımda da yine kullanıcı adımızı yazıyoruz ve giriş bağlantısı gönder sekmesinin altında yer alana “daha fazla yardıma mı ihtiyacın var?” seçeneğine tıklıyoruz.

Instagram Güvenlik Kodu Gelmiyor

Bu yazıyı da sevebilirsiniz: Whatsapp Silinen Mesajları Geri Getirme Nasıl Yapılır 2019

 • Şimdi “Destek İsteği” kısmı açılacak.

Instagram Güvenlik Kodu Gelmiyor

 • Burada bazı önemli bilgiler doldurmanız gerekiyor. Kayıt olurken kullandığınız mail, iletişim için bir mail (aynı mailde olabilir) kısımlarını giriyoruz. Daha sonra “Şirket veya marka hesabı” sekmesini seçiyoruz.
 • Bir alt sekmede yer alan seçeneklerden ise “Diğer” sekmesine giriyoruz.
 • Bu kısmın altında yer alan “İlave ekle” kısmına ise sorunun çözümü için kısa bir açıklama yazmanız gerekecek.

Tüm işlemleri yaptıktan sonra ise “destek iste” sekmesini kullanmanız yeterli olacak. 24-48 saat süre içerisinde size bir destek maili gönderilecektir. Fakat kodun direk olarak gönderilmeyebileceğini ekleyelim. Bu aşamada sizden, hesabın size ait olduğunuzu kanıtlamanız istenebilir. Böyle bir durumda da fotoğraf ve size gelen güvenlik kodunuzu göndermeniz gerekebilir.

Maili Yanlış Vermiş Olabilirsiniz

Tüm bu işlemlere rağmen, doğrulama kodu alamayabilirsiniz. Kayıt olurken kullandığınız mail adresinize erişimi kaybettiyseniz veya kayıt olurken mail adresinizi yanlış yazmışsanız, doğrulama kodunu hiç alamayabilirsiniz. Bu konuda da Instagram’ın açıklamaları oldukça net. Instagram Güvenlik Kodu Gelmiyor sorununun en büyük nedenleri de zaten bunlar.

Instagram Giriş Sorunu: Kapatılan Hesap

Instagram hesabınız topluluk kurallarına ya da kullanım koşullarına uymamanız nedeniyle kapatıldıysa hesabınıza giriş yapamazsınız. Giriş yapmaya çalıştığınızda hesabınızın kapatıldığını bildiren bir uyarı alırsınız. Siz bir hata yapmadıysanız ve kapatılma işleminin bir yanlışlık olduğunu düşünüyorsanız bu duruma itiraz edebilirsiniz. İtirazınız Instagram yetkilileri tarafından incelendikten sonra karar bağlanacaktır.

Instagram giriş sorunu nasıl giderilir konusunda sizleri bilgilendirmeye çalıştık. Instagram’ın yeni özelliklerinden haberdar olmak ve merak ettiklerinizi öğrenmek için sitemizi takipte kalın. Ayrıca Instagram Türk takipçi satın alma ve Instagram beğeni satın alma konularında yardıma ihtiyacınız varsa bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Instagram Şifremi Unuttum Giriş Sorunu Yaşıyorum

 • VPN Yöntemi

Bu yöntemi kullanmak için öncelikle sorunun kendi internetimizde olmadığından emin olmalıyız. Bunun için Google aracılığıyla bir arama yapmamız yeterli olacaktır. Eğer aramamız sonuç veriyor ise Instagram giriş sorunu kendi internetimizden kaynaklanmıyordur.

Bu yazıyı da sevebilirsiniz: Instagram Destek Hattı Yardım Merkezi İletişim Numarası

Eğer internetimizden emin olduysak Instagram giriş sorununun en kolay çözümü hemen bir VPN kurmaktır. 1-2 saat sonra VPN’yi kapatıp Instagram’a giriş yapabilirsek sorun kalmamış demektir.

 • Hesap Dondurma Yöntemi

Bu yöntemi kullanmak için ilk olarak instagram.com adresine girerek hesabımıza giriş yapmamız gerekir. Hesaba giriş yaptıktan sonra ayarlar kısmından hesabı dondur seçeneğini seçmemiz gerekir. Hesabımızı dondurduktan 4-5 sat sonra mobil uygulamadan hesabımıza giriş yaparak aktifleştirebiliriz. Böylece Instagram giriş sorunu çözülmüş olur.

 • Instagram Giriş Desteği

Instagram’a giriş yapmak için bilgilerinizi girdiğinizde karşınıza bu sorun çıkıyor ise ekranda bulunan “giriş yapmak için yardım al” butonuna basarak işlemi başlatabilirsiniz.

Daha sonra karşımıza çıkan sayfada “Daha fazla yardıma mı ihtiyacın var?” yazısına tıklamamız gerekir.

Önümüze destek isteği gönderebilmemiz için bir sayfa açılacaktır. Sayfada bulunan “kaydolurken kullandığım e-posta adresim”  ve “iletişim e-posta adresim” bölümlerini doldurmamız gerekmektedir. Aşağıda bulunan seçenekler arasından “Hesabımda e-posta adresini biliyorum ancak bu hesaba giremiyorum” kısmını seçmemiz gerekir.

İlave detaylar ekle kısmına karşımıza çıkan sorunu yazıp “destek iste” butonuna basmamız yeterli olacaktır. Bu işlemin ardından mail adresinize bir kod gönderilecektir. Bu kodu bir kağıda yazıp yüzünüz görünecek şekilde kod ile çekildiğiniz fotoğrafı mail yoluyla Instagram yetkililerine ulaştırdığınızda geri dönüş sağlayacaklardır.

 • Uygulamaya Facebook Aracılığıyla Kayıt Olmak

Instagram’a üye olan kullanıcıların önemli bir kısmı direk olarak Facebook hesaplarıyla Instagram uygulamasına kayıt olmayı tercih ediyor. Bu durumda da kullanıcı otomatik olarak uygulamaya kayıt ediliyor. Aslında buraya kadar bir sorun yok. Fakat Facebook bağlantısında bir sorun yaşandığında ya da Facebook’a erişilmediği zamanda kullanıcılar belli bir mail adresiyle üye olmadıkları için uygulama giriş aşamasında sıkıntılar yaşanabiliyor. Aslında bu noktada mail adresinin belli olduğunu söyleyelim. Zira Facebook hesabınıza bağlı olan mail adresiniz Instagram içinde mail adresiniz oluyor. Fakat sorun belli bir şifrenin oluşmaması. En azından kullanıcının bunu bilmemesi. Bu sorunu çözebilmek içinde Facebook’a bağlı mail adresinizle Instagram şifre değiştirme işlemi uygulamanız yeterli. Bu mail adresinize gönderilecek olan şifre değişikliği linki ile yeni bir şifre alabiliyorsunuz. Bu aşamadan sonrada artık Facebook üzerinden bağlanamasanız bile mail adresiniz ve yeni şifrenizle uygulamaya girebiliyorsunuz.

Bu yazıyı da sevebilirsiniz: Instagram'da Takipçi Satın Almanın Zararları Var mı?

Instagram mail
Instagram sorunları
 1. Ulaşılamayan Mail Adresi

Instagram’a giriş için kullandığınız mail adresi oldukça önemli. Zira üye olduğunuz mail adresinize her ne kadar ilk aşamada erişim gerekmese de her hangi bir sorunda direk olarak mail adresinize ulaşmanız gerekiyor. En sık rastlanan sorunda bu. Kayıt olunurken kullanılan mail adresine her hangi bir sebepten erişemediğiniz zaman şifre değişikliği yapma gibi bir şansınız kalmıyor. Instagram’da bu konuda yayınladığı yardım yazısında kullanıcıları uyarıyor. Kullanıcılardan mail adreslerine ulaşmaları isteniyor ki bunun içinde mail servis sağlayıcılarına ait iletişim adresleri veriliyor. Onun haricinde tek yöntem Instagram’a destek formu ile ulaşmak. Aksi takdirde uygulamada da güvenlik uyarısı olarak yer aldığı gibi güvenlik açısından Instagram hesabınız size dahi geri verilmiyor. Böyle bir aksilik ile karşılaşmamak için mutlaka kayıt olurken mutlaka aktif kullandığınız bir mail adresi tercih etmelisiniz.

example.com Mail sorunu
example.com Mail hatası
 1. .example.com Mail Sorunu

En sık rastlanan sorunlardan birisi de mail adresinin deneme mail adresi haline gelmesi. Kullandığını mail adresi ile şifre değişikliği istediğiniz zaman bazı durumlarda bu şekilde bir gösterim ile karşı karşıya kalabiliyorsunuz. Şifre değişikliği işleminde bu tarz bir sorun ile karşılaşmanız durumunda mail adresinize şifre değişikliği maili gönderildiği söylense de deneme mailine değişim linki gönderildiği için siz bu linki göremiyorsunuz. Sorunu çözebilmek için ise mutlaka kullanıcıların Instagram ile iletişime geçmesi gerekiyor. Durumu Instagram’a bildirmenin ardından ise gelen güvenlik koduyla beraber Instagram şifrenizi değiştirebiliyorsunuz. Bu sorun Instagram sistemleri üzerinde yaşanan sorunlardan da kaynaklı olabileceği için destek talebi oluşturmakta da yarar var. Aksi halde sorunu çözmek pek de mümkün değil.

Instagram Hesabıma Giriş Yapamıyorum İpuçları

Bu yazıyı da sevebilirsiniz: Instagram'da Beni Engelleyenleri Nasıl Görebilirim? 2019

 • Instagram ile ilgili yaşanan sorunun kaynağında internet bağlantınızda yaşadığınız problem olabilir.
 • İnternet bağlantınızı başka sayfalara giriş yaparak kontrol edebilir ve bağlantının varlığından emin olmalısınız.
 • İnternet bağlantısında problem yaşamayan bireyler Instagram giriş yapamıyorum sorunu ile karşılaşmaya devam ediyorsa Proxy ayarları ile ilgili yapacakları değişikliklerle sorunu çözme yolunu deneyebilirler.
 • VPN yöntemi ile de atlatılabilecek bu sorunda temel mantık IP engellemesinin göz ardı edilerek bireyin başka bir IP’den bağlanıyormuş görüntüsünün yaratılmaya çalışılmasıdır.
 • Proxy ve VPN gibi alternatif yöntemler elbette Instagram’ın kendi sisteminden kaynaklanan problemlere karşı çözümler üretmez.
 • VPN bazı durumlarda ücretsiz olarak kullanılabilir ama çoğu VPN programı belirli bir süre sonra ücret talep ederek daha kaliteli hizmet sunmayı taahhüt eder. Bu durumla karşılaşmamak adına Proxy ayarları üzerinden ayarları yapmanız çok daha sağlıklı olur.
 • Bütün yöntemleri denediniz ama hala bir sonuçla karşılaşmıyorsanız muhtemelen Instagram hesabınız kapatılmış veya Instagram kaynaklı başka bir sorunla karşılaşıyorsunuz demektir.

Instagram Hesabıma Giriş Yapamıyorum Çözüm Videosu:

Instagram hesabıma giriş yapamıyorum nasıl kapatabilirim?

Instagram hesabına giriş yapamama konusunda sorun yaşayanların öğrenmek istedikleri ilk konu giriş yapamadıkları hesaplarını kapatmanın yöntemidir. Nitekim çalındığını veya başkalarının eline geçtiğini düşündüğünüz bir hesabı kapatmak en mantıklı iş olacaktır. Ancak bu sanıldığı kadar kolay olmayabilmektedir zira giriş yapılamayan hesabın şifresi değiştirilmiş veya iletişim bilgileri değiştirilmiş olabilir. Bu nedenle ilk olarak giriş yapılamayan hesabın bilgilerinin değiştirilip değiştirilmediğini kontrol etmelisiniz. Instagram giriş sayfasından şifremi unuttum kısmına gerekli bilgileri doldurmalı ve işlemleri adım adım takip etmelisiniz. Bu adımları takip ettikten sonra mailinize şifre sıfırlama veya değiştirme linki geldiyse henüz bilgileriniz değiştirilmemiş demektir. Ancak bu tarz bir linke ulaşamadıysanız maalesef bilgileriniz değiştirilmiş demektir. Bu noktada Instagram yardımdan gerekli bilgiyi alabilir ve oradan sizlere verilen bilgiler doğrultusunda Instagram’a ulaşabilirsiniz. Hesabın size ait olduğunu ve başkaları tarafından ele geçirildiğini kanıtladığınız takdirde hesabın kapatılmasını veya size geri verilmesini sağlamanız mümkündür. Aksi takdirde hesabınızın başkalarınca kullanılmasının önüne geçemezsiniz. Bu durum kişisel bilgilerinizin ve fotoğraflarınızın kullanılmasına yol açabilir. Bu tarz problemleri yaşamamak adına Instagram giriş yapamıyorum sorunu ile karşılaşır karşılaşmaz hemen giriş bilgilerinizi ve iletişim bilgilerinizi kontrol etmelisiniz. Bu sayede karşılaşacağınız riskleri minimuma indirme şansına sahip olabilirsiniz.

Instagram Giriş Yapamıyorum Çözüm Yolları nedir?

Milyarlarca kullanıcısı olan ve her gün milyarlarca insan tarafından etkileşim alan Instagram ’da insanların hesaplarına giriş yapamamaları oldukça olasıdır. Çeşitli sebeplerle hesabıma giriş yapamıyorum sorunu ile karşılaşan insanların sorunlarını çözmek için çeşitli alternatifler geliştirilmiştir. Bu yöntemlerden ilki telefon numarasının değişmesidir. Telefon numarasının değişmesi numarayla hesabına giriş yapmak isteyen kullanıcıların Instagram giriş yapamıyorum sorunu ile karşılaşmalarının asıl sebeplerden bir tanesidir. Telefon numarası değiştirilmiş olan kullanıcıların yapması gereken işlem Instagram yardım üzerinden yardım almalarıdır. Bu sayede Instagram merkezine iletilecek çalınma durumuna karşılık Instagram hesabınızı geri almanızı sağlayabilir. Ancak bu durum hem zaman alabilmekte hem de hesabın size ait olduğunu kanıtlamanız açısından belirli adımları atmanızı gerektirmektedir. Bu işlem yaklaşık 15 gününüzü alabilmektedir. Bu anlamda telefon numaranızın değiştiği bir durumla karşılaştıysanız hemen sonuç alabileceğiniz bir yöntem bulunmaz.

Instagram, Üzgünüz isteğinizle ilgili bir sorun/hata oluştu diyor ne yapmalıyım?

İnsan hayatının en büyük rutinlerinden bir tanesi haline gelen Instagram sabah kalktığımızda veya akşam uyuduğumuzda kontrol ettiğimiz belli başlı platformlardan bir tanesidir. Ancak burada karşılaşacağımız sorun günümüzün büyük bir kısmında boşluk ve stres yaşamamıza neden olabilmektedir. Bu anlamda Instagram kullanıcıları Instagram giriş yapamıyorum sorunu ile karşılaştıklarında hemen Google aramaları ile çözüm yöntemleri üzerinde durmaya çalışır. Bu durumda karşınıza çıkacak 2 adet çözüm vardır. Bunlardan ilki şifrenin unutulmasıdır. Kullanıcılar oldukça önem gösterdikleri Instagram hesaplarının dahi şifrelerin unutabildiklerinden Instagram hesabıma giriş yapamıyorum sorununu yaşarlar. Bu noktada şifre sıfırlama işlemi devreye girer. Şifremi unuttum sekmesinden adım adım işlemler gerçekleştirilerek Instagram şifrenizi değiştirmeyi sağlayabilirsiniz. Bunun yanında karşılaşabileceğiniz sorunlardan bir tanesi de hesabın çalınması veya dondurulmuş olmasıdır. Bu durumda şifre hatası ile karşılaşabilecek olan kullanıcılar yukarıda anılan şifremi unuttum yöntemi ile şifrelerini tekrardan değiştirme yöntemini deneyebilirler. Ancak hesabı ele geçiren kimseler he şifreyi hem de e-mail adresinizi değiştirmiş olabilir. Bu durumda tek yapmanız gereken Instagram yardım sayfasından yardım talep etmek ve hesabın size iadesini sağlamak. Bu sürecin 2-3 hafta sürebileceğini akıldan çıkarmamanız gerekir.

Bu yazıyı da sevebilirsiniz: Instagram Hileleri Nelerdir Resimli Anlatım?

Instagram Destek hakkındaki bir önceki yazımız olan ile de ilgilenebileceğinizi düşünüyoruz.
Instagram Hesabıma Giriş Yapamıyorum Nedenleri Çözümleri
4.4 (88.89%) 270 vote[s]

  1. Insta Takipçi

   Merhaba, giriş kısmında bulunan şifremi unuttum yazısına tıklayarak şifrenizi geri alabilirsiniz.

   1. Lutfullah Yetkin

    Normal internet uzeri hesabima giris yapabiliyorum fakat uygulama uzeri giris yapamiyorum ki sadece kendi hesabima degil arkadaslariminkinide denedim onlarin hesabinada giris yapmadi hesabin kosullari ihmal ettigi icin kapatilmistir diyor bide uzgunuz istediginiz gerceklestirilmedi Nasil duzeltebilirim ?

     1. Hazal

      Emailden ingrama kayıt oldum bir gün yanlışlıkla çıkış yaptm ama daha sonradan hesabıma giremedim

    1. Begüm

     Bende de aynısı oldu bir kaç saat sonra tekrar denedim. Giriş yaptı ama bu sefer de 2. Hesaba giremedim. Son güncellemeden sonra böyle oldu

     1. Ayşe

      Bnde aynı sorunu yaşıyorum dier hesaplarm açık fakat bir hesabımı dondurmuştum bir gün sonra açtım Google da giriş yapılıo ama inst uygulamasında aç deyince açılmıo dier hesabıma aktarılıyo sayfa ne yapmalıyım

 1. Ilayda

  Instagrama giriş yaparken kendi ınternetim ile olmuyor . Başka bir yerden wifi çekerek girebiliyorum sadece
  Napmaliyim lütfen yardımcı olun

 2. İpek

  Haftalar önce sadece kullanıcı adımı değiştirdim , ama haftalar sonra birden bire giris sayfasına attı beni , kullanıcı adımla da Facebook girişimle de giremiyorum sayfayı açıp saniye de atıyor beni

 3. Kerem

  İnstagrama girmek için id şifre yazıyorum giriyorum 5 saniye sonra beni hiç birşey demeden atıyor defalarca deniyorum ama olmuyor. internette de çözümü bulamadım lütf n yardım edin

 4. Sila

  Merhaba brnim adım sila
  Instagram hesabima giris yaptığım sırada şüpheli giriş denemesi diyiyor ve kod istiyor kod gönderilen numara nasıl degistirmeliyim ayrıca sifremi yenilemek için yeni bir telefon numarası verip hesabimdako numara değişir mi hesabım veya nasıl kapatırım şüpheli giriş denemesi kapanmiyor

 5. Betül

  Merhaba, xbetulc hesabıma giriş yapamıyorum. Her seferinde üzgünüz isteğinizle ilgili sorun oluştu yazıyor.Yok say kısmına tekrar tekrar basınca da tekrar denemek için birkaç dakika bekleyin diyor.Facebokla da bağlantı kuramıyorum lütfen yardım edin.

 6. poyraz

  E posta üzerinde actigim 5 6 hesaba giriş yapamiyom ve başka bi hesap açıcam olmuyor kullanıcı engelledi diyor ve başkası benim istegramima kendi istegramina giriş yapicak başkasının hesabınada giriş yapamıyor bu sorunu çözün

 7. poyraz girdap

  E posta üzerinde actigim 5 6 hesaba giriş yapamiyom ve başka bi hesap açıcam olmuyor kullanıcı engelledi diyor ve başkası benim istegramima kendi istegramina giriş yapicak başkasının hesabınada giriş yapamıyor bu sorunu çözün

 8. Bahar

  Ben instagramımı birkaç kez sildim geri yükledim. Çünkü telefonda alan yoktu bazı diğer uygulamalara giremiyordu. Alan boşaltmak için yani. Bugün google’dan girecektim uygulamasız, olmadı. Sonra google’da instagramın kendi uygulaması gözüktü, yükle yazıyordu oraya tıkladım. App store’a girsin mi dedi tamam dedim. Oradan girdi instagram uygulamasını buldu. Yükle dedim bu sefer de app store’dan. Yüklendi. Bilgilerimi girip giriş yapa tıkladığımda üstte; “Bu sunucu için olan sertifika geçersiz. “i.instagram.com” gibi davranmaya çalışan bir sunucuya bağlanıyor olabilirsiniz. Bu durum, gizli bilgilerinizi tehlikeye atabilir.” yazdı. Birkaç kez giriş yapa yeniden tıkladım ama olmadı. Uygulamayı silip yeniden yükledim, yeniden aynı şeyi yapmaya çalıştım birkaç kez ama yine aynı şey yazdı üstte. Orjinal uygulamayı ne nasıl taklit edebilir ki anlamıyorum. Nasıl halledebilirim bu durumu? Lütfen bir bilginiz varsa cevap verin.

  1. rukiye

   merhaba istagramda dolaşırken hesabim kendiliginden çıkış yaptı bir daha giremedim başka hesaptan kendi hesabima giriyorum paylaştığım resimler gorunmuyor ama hesap duruyor ama ben hiç bir şekilde giremiyorum

  1. İnstagram~> Hadise_sude

   Bende de aynı sorun var aylardır hesabıma giriş normal olarak olmuyor facebook ile giriş yapıyorum ancak öyle oluyor. Android kullananlar için ‘Parallel space’ diye bir uygulama var onu indirebilirsiniz onunla oluyor ancak ben İOS (apple) kullandığım için o uygulama yok App store’da maalesef. :/

 9. Yasin

  Ya dun aksam kastı telefon sonra bende uygulamayi durdurmaya zorladim sonra verileri temizledim ve telefonu kapattim actim uygulamayi sildim tekrar yukledim bir ag baglanti sorunu diyor giremiyorum

 10. Mihrimah

  Merhaba instagram hesabıma hiç giremiyorum 1hafta oldu başka hesaplara da giremiyorum ne yapmam gerekiyor

 11. Muhamemd akkan

  İnstagrama kendi telefonumdan giriş yapamıyorum ama başkasının telefonundan girebiliyorum, kendi telefonumdan giriş yapmak istediğimde bana “üzgünüz, isteğinizle ilgili bir sorun oluştu ” diye bir yazı çıkıyor ve günlerdir giremiyorum

 12. Ülger

  Ben de Instagram hesabıma giremiyorum. Hesabımda eski numaram kayıtlıydı sabah onu değiştirmek istedim ama değiştiremedim sonrada Instagram’ım çöktü ben de silip yeniden yükledim. Şimdi de kimlik doğrulaması için kod göndermesi gerekiyor ama kod bana ulaşmıyor kayıtlı olan e-posta adresimi de yenisiyle değiştirmiştim ama kodu göndermek için eski e-postamı gösteriyor ona da dediğim gibi göndermiyor.

 13. Nnnnnuudha

  Bana yardimci olurmusunuz.lutfen .instagram hesabimi kapatdim gecici olarak . 1 aydi giriw yapamiyorum .tum forumlari denedim bir yanit yok .Allahin awkina bana yardimci olunnmm

 14. Zehra

  Merhaba, ben hesabim dan çikiş yapmişdim, şimdi tekrar girmeye çalişiyorum ama olmuyor
  “Sorry,there was a problem with your request” diye bir uyari geliyor..başka hesap larimda vardi ,onlardan da çikiş yapip girmeye çalişdim ama yine ayni uyari geldi
  Ne yapa bilirim??‍♀️2gunde bekledim ama duzelmedi

 15. Aycan

  İnstagram hesabımdan çıktım ve uygulamayı kaldırdım şimdi tekrar indirdim ama bi türlü giremiyorum. Herşeyi doğru girmeme rağmen olmuyor

 16. Tumay

  Merhabalar yaklasik bes aydir hesabima ulasamiyorum sebebiyse yeni numarami guncellemeye calisirken surekli hata vermesi bunun sonucunda guvenlik kodu istemesi kodunda eski epostama veröffentlicht eski numarama gidiyr olmasi hesabimda yeni epostam kayitliydi zaten lutfen instagramla iletisime gectim kodla birlikte fotomuda attim bana alti haneli sifre geldi girdim tekrar kod istedi yani bir ise yaramadi lutfen ben hesabimi geri istiyorum yardimci olurmusunuz tesekjurler

 17. döndü

  instagramımı 10 gün önce dondurdum şimdi giriş yapmak istiyorum fakat giremiyorum şifremi harırlamıyorum kullanıcı adımı ve mailimi biliyorum. yardımcı olursanız sevinirim. kullanıcı bulunamadı diyor şifremi unuttum deyince

 18. Merve

  instagrama giriş yaptigimda böyle bi kullanıcı adı yoktur yaziyo ama kullanıcı adım aynı yani değiştirmedim napicam yaa biri yardım etsin lütfen

 19. Rahime

  Telefonumun sürümü ios 7 oldugu için instagram uygulamasını indiremiyorum bende safariden giriyordum ama artık instagram.com sayfası açılmıyor sadece amblemi çıkıyor nasıl düzelir acaba?

  1. Insta Takipçi

   Öncelikle Safari uygulamasını sıfırlamanızı yine de çözülmüyorsa telefonu sıfırlamanızı öneririz iOS cihazlar üzerinde çok bir çözüm yapılamıyor maalesef.

 20. Fırat

  Hesabım durduk yere kapandı ve şifremi kullanıcı adımı gırıyorum tanımadıgım bi mail gelıyo onay kodu gonder dıyor sızın gercekten sahıbı oldugunu bilmemiz gerekıyor dıyor. Şifre unuttum dıyorum baglantıyı mailime atıyor sıfreyı de degıstırıyorhm ama olmuyor gene. Giriş yaptıktans sonra ekrana bilmediğim bi mail adresi bu maıle onay attık gıbısınden dıyor ama benım maıl adresim değil ? Sorun nedir

  1. Insta Takipçi

   Lütfen sadece Instagram’ın resmi uygulaması ve web sitesini kullanın 3. parti uygulamalar bazen kötü niyetli bilgi hırsızlığı yapılıyor sizin de başınıza gelen durum büyük ihtimalle böyle bir şey.

 21. Ulaş aktaş

  İnstagrama facebook hesabımla giriş yaptım facebook şifremi bilmeme rağmen ikisine de giriş yapamıyorum. Android, İos ve pc hepsini denedim olmuyor yardımcı olabilir misiniz

 22. Kübra

  Benim instagram hesabıma giriş yapamıyorum netim olduğu halde bi ağ hatası oluştu yaziyo sebebi nedir ?

 23. Funda

  Giris yapmaya calışıyorum bana bu uyarı geliyor ne yapmam gerekiyor“ÜZGÜNÜZ İSTEGİNİZLE İŞGİLİ Bİ SORUN YAŞANDI”

 24. Kamile

  Instagram hesabına başka.bi yerden girildiğine dair bildirim çıktı ekranda. Sonra şifre değiştirmek istedim. Yeni şifremi girdim fakat "Tekrar denemeden önce birkaç dakika bekleyin" yazısı cıktı. Ben de bekledim geri çıkmayı denesem de olmadı. Kapattım tekrardan açtım. Şifre degistirdim, e postama link gönderdim girmeyi denedim yine bozuk yazı stiliyle tekrar denemeden önce birkaç dakika bekleyin falan

 25. Rumeysa

  E posta aderesi yanlis yeni e posta almam lazim giremiyoru m yanlis e posta yuzunden ve uzgunuz islem hatasi veriyor yardimci olabilirmisiniz

 26. Ülker KARAMAN

  Merhaba, 2 instagram hesabım var, aktif olarak kullandıgımda sorun yok fakat aylardır giriş yapmadıgım hesabıma giremiyorum, şifre yenileme istediğimde beni aktif hesabıma yönlendiriyor, ulaşamadıgım hesabım için şifre yenileme yapamıyorum, telefonuma bağlantı geliyor tıkladıgımda aktif hesabımın şifre yenilenmesine yönlendiriyor oysa ben uzun zamandır kullanmadıgım hesabıma ulaşmaya çalışıyorum… Teşekkür ederim

   1. Aydia

    Daha fazla yardıma ihtiyacım var dediğimde bu kısım çıkmıyor bu kısımın çıkmasını için ne yapmam gerek?

   2. Ümran şahin

    Merhaba hesabıma giriş yapamıyorum şifremi kullanıcı adımı biliyorum webten giriş yapıyo ama uygulamadan giriş yapmaya çalışırken “üzgünüz isteginizle ilgili bi hata oluştu lütfen daha sonra tekrar deneyiniz” diyip hata veriyor başka telefondan denedim giriyor bu telefonla başka hesaba giriş yapıyor ama kendi hesabım olmuyor lütfen yardım edermisin teşekkür ederim şimdiden

 27. Zeynep

  İnstagram hesabıma giriş yapamıyorum.dondurmuştum uzun süreden beri. Giriş yapayım dedim kullanıcı bulunmadı diyor yardımcı olursanız sevinirim

  1. Insta Takipçi

   Merhaba Zeynep Hanım,
   Yaşamış olduğunuz durumdan dolayı üzgünüz. Belirtmiş olduğunuz sorununuz ile ilgili instagram destek sayfasından bilgi alabilirsiniz.

  2. Muhammet

   Betül hanım merhaba bendede sizin söylediğimiz gibi sorunlar var ben bir çözüm yolu bulamadım mail falan attım instagram a mail atıp cevap verdiler sorun gözükmüyor şekli de intagrami kullanamayorum siz ne yaptınız çözüm bulabildiniz mi bulduysanız cevap atarsanız sevinirim

 28. Mustafa

  İnstagrama giremiyorum üzgünüm bir hatta oluştu diyor bunun için. Ne yapmalıyım 3 saatr giremiyorum. Bunu nasıl çözebiliriz

 29. gamze engin

  merhaba
  IG dm windows yükledim daha önce açmıştım masa üstü bilgisayarımdan dm lere bakabiliyordum,
  ama bir sabah açtığımda kullanıcı adı şifre bölümüne gelmiş

  ne denediysem açamadım kullanıcı adı ve şifreyi kabul etmiyor
  Error: read ECONNRESET bu hatayı veriyor

  yardım rica edebilir miyim?

 30. Hakan

  İnstagram kendi ıphone telefonumda giriş yapamıyorum ama farklı ıphone san giriş yapa biliyorum kendi telefonumdan aldığım hata error we’re sorry but Something Went Wrong please try again olarak ne yapmam gerekiyor

 31. tuba

  Merhabalar. 18 ocakta ınstagram hesabımı dondurmustum.Ancak bir hafta sonra şifremi yanlışlıkla unutmusum maıl yoluyla yenılerım dedıgımde her defasında kullanıcı yoktur dıyor ben bu hesabı dondurdum silmedim ıkı faktorlu dogrulamayıda acık bıraktım o zaman hatta belki kodla olur dedım olmadı.her yerden maıller attım bırseyler deendım olmadı yıne.sonra bı sayfadan bırsey buldum onu yaptım maıl geldı fotograf felan attım bana maılde gırıs yapmakta zorlanıyorsunuz deyıp yardım lınkını gondermısler hesabıma ulasamıyorum 2 haftadır.kural felan ıhlal etmedım.facebookla gırıs yapayım dedım baglı degılmıs hesaplar sanırım ama halledemıyorum.yardımcı olursanız sevınırım.

 32. Pınar

  Merhaba, Instagram telefon ve eposta adresimi güncelledim üzerinden bir kaç gün geçtikten sonra hesabın size ait olduğunu öğrenmek için e posta yada numara seç diyor fakat eski hesabim ve nuramam olduğu için kod u oraya gönderiyor ama hesaba girmeden şifre değişikliği yaptığım zaman yeni hesabıma ve telefonuma mesaj geliyor. Bu sorunu nasıl çözeceğim şimdi giriş yapamıyorum hesaba.

 33. Yunus Uzunlar

  Instagram hesabım kendi kendine kafasına göre takip beğeni yapıyor bundan kurtulmam için illa yeni hesap mı açmam lazım?

 34. Derin

  Bir çok nedeni var sanırım ben instagram hesabımdan çıkış yapamıyorum bunu nasıl halledicem ya

 35. Selim

  İnstagram hesabıma giriş yapamıyordum bende valla elim ayağım titriyordu çok teşekkürler sorunu çözdüğünüz için.

 36. Amira ÖzKUL

  bende giriş yapamıyorum ama bu sorunlardan farklı bir sorun yaşadım ama çözüm yolu işe yaradı teşekkürler.

 37. Kerem Yuvalı

  Bu sorunların hepsini yaşadım neredeyse başıma gelmeyen sorun kalmamış hatırlattığınız için teşekkürler cidden 🙁

 38. Seda Sadrabat

  Bütün nedenler farklı ama çözümler aynı, aynı hayatta olduğu gibi değil mi ya çok felsefik oldu buraya nerden düştüm ben 🙂

 39. Nazrin

  Selam merhaba arkadaşlar ben sayfaya giremiyorum nasıl gire bilirim sayfama nolur lütfen biri bana yardımcı olsun nolur lütfen arkadaşlar 🙁

 40. Kevser Günaydı

  Instagram hesabıma bir bildirim geldi şu noktadan hesabınıza giriş yapıldı diye böyle bir olay nasıl olabiliyor şifremi vs bulmaları imkansız.

 41. Kerem Far

  Ülkenin yarısı giriş yapamıyormuş instagrama, nasıl hizmet instagram bu ya acaba diğer ülkelerdede böyle mi

 42. Selim Çorbacı

  Bende instagrama giriş yapamıyorum ama şifremi unuttum mailde bilmiyorum nasıl yapabilirim bunu?

 43. Aleyna Günay

  Instagram hesapları açıyoruz ya acaba her açtığımız hesap için para alıyor mu ya o sistem nasıl işliyor acaba 🙂

 44. Mehet ALICI

  Ben instagrama giriş yapamıyorum hesabınız geçici olarak duraklatıldı diyor bu nasıl bir hata ben çözemedim de 🙁

 45. Serap Kara

  Instagram çok donmaya başladı bugünlerde internet hızıyla alakalıda değil bi anda ekran simsiyah oluyor ve uyg kapanıyor.

 46. Mehmet Sökmen

  Merhaba Instagram hesabıma giriş yapamıyorum E_posta unutum bi türlü açamadım yardımcı olursanız sevinirim

 47. semih

  Geçen günki instagrama girilememesi sorunundan sonra instagramın android uygulamasından giremiyorum.paralel space uygulamasından girebiliyorum.web üzerinden giriyorum.denemediğim yöntem kalmadı.hesap donrurup açma,vpn ile girme,facebook ile giriş yapma vs..hiçbiri olmadı

 48. soner

  eposta adresıme şifre yenileme gelmiyor
  cep telefonumun numarasını son rakamlarını degıstırdım
  tek giriş yontemım eposta oda sıfre yenımele gelmıyor
  telefonuma ınstgramdan paylaşılan begenıler vs bılgıler gelıyor

  1. Mehtap

   Merhaba biri bana yardım etsin Instagram adresimi dondurmuştum içerisinde 400 resmim var ve kayıt olduğum mail adresinin de şifresine giremiyorum maille kayıt olduğum numara da değişti Instagram i dondurdugum için giriş yapamıyorum yardım edermisiniz

 49. Sedat

  Merhaba instagram hesabını girmeye çalışıyorum girmiyor telefon numaramı e postamı bile kabul etmiyor böyle kullanıcı bulunmadı söylenmektedir lütfen bana yardımcı olurmusunuz

 50. erkan

  instagram hesabımı dondurmak yerine yanlışlıkla kapattığımı yeni fark ettim lütfen yardım edin hesaba giremiyorum

 51. Furkan

  Tekrar denemeden birkaç dakika bekle hatası veriyor instagram hesabım çalınmış mi çalındıysa ne yapmalıyım.

 52. Hüseyin

  Slm 1 haftadır ınstagram giremiyorum
  Kulanıcı adımı biliyorum fakat şifre yenile diyor gelen e posta şifreyi yeniliyorum uygulamada tekrar girdiğimde ınstagram tekrar şifre yenile diyor kısacası ınstagram sayfasını açamıyorum

 53. Ayşegül.

  Benim hesabım kapatıldı geri açyim çunku ihlal yapmadım hesap gözüküyor ama giriş yapılmıyor iateğnızle ilgili bir sorun oluştu diyor ne yapabılırım

 54. Furkan

  İnatagramım telif hakkı yüzünden kapatıldı ve paylaştığım bir şarkı yüzünden oldu bu olay İnstagram mı nasıl geri acabilirim?

 55. zeliha

  mrb instagram hesabım kural ihlalı olarak kapıltıldı yazıyor fakat ben hangi kuralı ihlal ettim anlamıyorum bana yardımcı olur musunuz

 56. Songul

  İnstegram hesabıma giremiyorum kod almama rağmen üzgünüz giriş ile ilgili sorun yaşıyoruz diyor e posta yok hesabımın üzerinde yardımcı olur musunuz

 57. Gökhan

  İnstagram başka bir yerden giriş yapıldığına dair çok kez uyarı verdi. Şifreyi yaklaşık 5-6 kez değiştirdim ama gene aynısını yaptı. Ve en son hesaptan attı, girmiyor ve hiç bir uyarı da vermiyor. Sorun nedir?

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir