İsmimizi fenomist.com olarak değiştiriyoruz. 10 yıllık marka adımız instatakipci.com'un yerini yakın bir tarihte fenomist.com alacaktır.
Daha Fazla

Instagram Gizli Hikaye İzleme Nasıl Yapılır?

Kimlerin Instagram hikayesini gizlediği ve Instagram gizli hikaye izleme konusunu oldukça gizli tutulmaktadır ve kolay kolay kimin hikayesini gizlediği de anlaşılamamaktadır. Birçok Instagram kullanıcısı takipleştiği kişilere hikayesini gizlemeyi tercih eder. Çeşitli sebeplerden dolayı hikayesini gizleyen kullanıcıların hikayelerini gizlediğini öğrenmenin bir yolu var mı? Gelin bu yazımızda birlikte inceleyelim.

Instagram Hikaye Gizleme Nedir ?

Instagram hikaye gizleme işlemi kullanıcıların hikayelerini başka kişilersen gizleyerek, hiç paylaşılmamış gibi gösterme işlemidir. Hikayelerinizi gizlemek istediğiniz kişilere kolay bir şekilde kısıtlama getirebilirsiniz. Hikayeler başkalarının profilinde görünüyor, fakat sizin profilinizde görüntülenmiyorsa karşı taraf hikayelerini sizden gizlemiştir.

Instagram Hikaye Nasıl Gizlenir?

Belli nedenlerden dolayı pek çok profil hikayelerini bazı hesaplara gizlemektedir. Birden fazla nedeni olabilen Instagram gizli hikaye izleme konusu ise bir çok kişi tarafından merak edilmektedir. Bunu yapmanın yolu ise oldukça basit aşamalardan oluşmaktadır.

 • İlk olarak Instagram uygulamasını telefonunuzda açın.
 • Profilinize gidin ve sağ üst köşede yer alan yatay üç çizgi butonuna tıklayın.
 • Açılan sekmeden “Ayarlar” bölümüne giriş yapın.
 • “Gizlilik” ve “Hikaye” ye tıklayın.
 • “Hikayeyi Şu Kişilerden Gizle” bölmesine tıklayın. 
 • Hikayenizi gizlemek istediğiniz kişileri seçin ve “Bitti” ye tıklayın.  

Ayalarlar sekmesinde hesabınız için yapacağını her türden değişiklik için Instagram Destek adresini ziyaret edebilirsiniz.

Instagram Gizli Hikaye Nasıl İzlenir?

Peki Instagram üzerinde gizlenen hikaye nasıl görülür? Instagram gizlinen hikaye görme işlemi biraz zorlu olabilir. Gelin hep beraber deneyebileceğiniz Instagram gizlenmiş hikaye görme adımlarını inceleyelim. Bu adımlarla gizlenmiş hikayeleri görme süreciniz kolaylaşacaktır.

Yeni Hesap Açmak

Eğer kullandığınız hesabın gözükmesini istemiyorsanız yeni bir hesap açarak hikayelerini istemek istediğiniz profilleri takip edebilirsiniz. Ancak hikayesini izlemek istediğiniz profil hikayelerini gizleyebilir. Bu yüzden her zaman bu yolla istediğiniz hikayeleri izlemek mümkün olmayabilir.

Telefonu Uçak Moduna Alma

Bazı kullanıcılar, Instagram hikayelerini izlerken telefonlarını uçak moduna almayı tercih edebilir. Bu, hikayeyi izledikten sonra internet bağlantısını keserek, hikaye sahibinin görüntüleme listesinde görünmenizi engelleyebilir.

Hesabı Engelleme

Instagram’da bir hesabı engellemek, bu kullanıcının içeriğini görmenizi ve onların sizin içeriğinizi görmesini engeller. Bu yüzden, bir kişinin hikayesini izledikten sonra o kullanıcıyı engelleyerek sizin hesabınızı görmesini de engellemiş olursunuz.

Gizli Hikaye İzleme Siteleri

Bir profilin hikayelerini gizli bir şekilde izlemek için üçüncü parti uygulamaları ve siteleri kullanabilirsiniz. Bu şekilde profil bilgileriniz görünmeden istediğiniz profillerin hikayelerini gizli bir şekilde izleyebilirsiniz. Unutmayın, güvenilir bir site kullanmak oldukça önemli. Kendi profil bilgilerinizi tehlikeye atmadan bu işlemi gerçekleştirmeyi deneyin.

Yakın Arkadaşlar Listesine Ekleyerek Hikaye Nasıl Gizlenir ?

Bir başka Instagram hikaye gizleme yöntemlerinden biri ise hikayelerinizi yalnızca yakın arkadaşlarınız olarak seçtiğiniz kullanıcılarınıza göstermektir. Gizlilik için en sık tercih edilen Instagram hikaye örnekleri arasından biri olan bu yöntem için ise yapmanız gerekenler:

 • Instagram uygulamasını açın ve profilinize gidin.
 • Sağ üst köşede bulunan üç çizgiye tıklayın.
 • “Ayarlar” ve “Gizlilik” bölümüne tıklayın.
 • “Hikaye” yi seçin.
 • “Yakın Arkadaşlar” sekmesine tıkladığınızda kişileri seçebilirsiniz.

Bu işlemi hikaye paylaştıktan sonra görüntüleyen kişilere göz gezdirerek kontrol edebilirsiniz.

Instagram Hikaye Süresi Kaç Saniye öğrenmek için ilgili blog yazımıza göz atın!

Instagram gizlenen hikaye

Gizlenen Instagram Hikaye Tekrar Nasıl İzlenir ?

Instagram gizli hikayeye bakma dolaylı yollardan başvurabileceğiniz yöntemler ile mümkündür. Bu durumu Instagram’da bir bildirim yolu ile öğrenemezsiniz.

Eğer hikayesini size karşı gizlediğiniz düşündüğünüz biri varsa, profiline girip hikaye paylaşmış mı kontrol edebilirsiniz. Hikaye kişinin profilinde görünüyor ancak ana sayfanızda görüntülenmiyorsa hikayesini sizlerden gizlemiş demektir. Bir başka yöntem ise eğer hikayesini gizleyen kişinin profili açık ise bir başka hesaba giriş yaparak kontrol edebilirsiniz.

Gizli Instagram hikaye izleme çözümleri arasında en yaygın olanları bu iki yöntemdir.

Hikayeler Gizlendikten Sonra Bu İşlem Nasıl Geri Alınır?

Hikaye gizleme işlemi yapıldıktan sonra aynı şekilde hikaye ekleme ekranındaki ayarlar sekmesinden bu işlem tersine alınabilir.

Bu Yazıları da Sevebilirsiniz
Instagram Veri Kullanımı Tasarrufu Nedir?
Instagram Veri Kullanımı Tasarrufu Nedir?

Instagram, günümüzde en popüler sosyal medya platformlarından biridir. Fotoğraf ve video paylaşımı üzerinden etkileşim imkanı sunan bu platform, ayrıc...

Instagram Hikaye Gizli Etiket Nasıl Yapılır?
Instagram Hikaye Gizli Etiket Nasıl Yapılır?

Instagram hikayelerinde, takipçilerinizin dikkatini çekmek ve etkileşimi artırmak için kişileri veya konumları etiketlemek oldukça yaygın bir uygulama...

Hikaye gizlemeyi geri almak için yapmanız gerekenler şu şekildedir;

 • İlk olarak Instagram uygulamasını telefonunuzda açın.
 • Profilinize gidin ve sağ üst köşede yer alan yatay üç çizgi butonuna tıklayın.
 • Açılan sekmeden “Ayarlar” bölümüne giriş yapın.
 • “Gizlilik” ardından “Hikaye” ye tıklayın.
 • Ardından “Hikayeyi Şu Kişilerden Gizle” bölmesine tıklayın. 
 • Hikayenizi gizlediğiniz kişileri seçin ve “Bitti” ye tıklayın.  

Seçmiş olduğunuz hesapların hikaye gizlenmesi bu işlem ile kaldırılır. Bu işlemin yapılması için herhangi bir sınır yoktur. Instagram sitesi üzerinden gerçekleştirilen bu işlem, gizleme işlemi gibi kullanıcılar tarafından doğrudan öğrenilemez.

Hikayelerin Ekran Görüntüsü Alındığı Zaman Bildirim Gider Mi?

Başka birinin hesabından hikayelerin ekran görüntüsü alındığında, bildirimi hikaye sahibine gitmemektedir. Bu durum gizlenen hikayeler içinde geçerlidir, gizlenen hikayelere ulaştığını takdirde kolaylıkla ekran görüntüsü alabilirsiniz. Umuyoruz Instagram’da gizlenen hikayeleri görme yazımız size yardımcı olmuştur.

Instagram Hikayeler Bölümü Nasıl Gizlenir? yazımızı da incelemek isteyebilirsiniz.

Sosyal medya hesaplarınızı geliştirmek ve yükseltmek için sitemizi ziyaret edebilirsiniz; https://www.instatakipci.com/tiktok-takipci-satin-al

Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

Instagram gizlenen hikaye izlemek normal yollarla mümkün değildir. Ancak yazımız üzerinden Instagram Gizlenen Hikayeleri İzleme yöntemlerini tamamen ücretsiz olarak öğrenebilirsiniz.

Instagram üzerinde paylaşılan hikayeler sizden gizlenebilir. Bu nedenle gizlenen hikayeleri göremezsiniz. Hikayeler sizin için engellenmiş olur.

Instagram Gizlenen Hikayeleri izlemek için yazımızda bahsettiğimiz yöntemler tamamen zararsız yöntemlerdir. Gönül rahatlığıyla kullanabilirsiniz.

Instagram yakın arkadaşlar özelliği, hikayelerinizi sadece yakın arkadaş olarak belirlediğiniz kişilerin görmesini sağlayan bir hizmettir.

Platformdaki Instagram hikayeleri sadece 24 saat aktif olarak kullanılabilmektedir.

Öne çıkan hikayeler, profillerinize sabitlediğiniz ve kalıcılığı bulunan hikayelerdir.

Instagram hikaye izlerken alınan ekran görüntüleri, paylaşım sahibine gitmemektedir. Bu durum gizli hikayeler için de geçerlidir.

Evet, hikayenizi gizlemek için yapmış olduğunu bütün adımları tekrardan uygulayarak işlemi tersine uygulayabilirsiniz.

Enes Bulut

Yazılar: 466

Ben Enes Bulut, 2014 yılında Yeditepe Üniversitesi Reklamcılık bölümünü tamamladıktan sonra İçerik Yazarlığı ve Editörlük alanına yöneldim. Bu alanda yaklaşık 6 yıldır Instatakipci.com bünyesinde çalışıyorum. Sosyal medya ve dijital pazarlama uzmanlık alanım olmak üzere birçok konuda özgün ve özel... Devamını Oku

Bu Yazıları da Sevebilirsiniz
Instagram Gizli Hikaye İzleme Nasıl Yapılır? Hakkında 11 Adet Ziyaretçi Yorumu

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

(Toplam: 25 Ortalama: 5 )

11 yorum

 1. Faruk Eser
  Faruk Eser

  İnstagram gizli hikayeler görülüyormuş meğersem nasıl gorulur dedim bende kendi kendime ama adımları uygulayınca oldu

  • Orkhan
   Orkhan

   Gizlenen hikaye nasıl görünüyor yardımcı olabilir misiniz

   • Enes Bulut
    Enes Bulut

    Merhaba, Instagram story izleme aracımızı sitemiz üzerinden kullanabilirsiniz.

    • Havva
     Havva

     Hikayeyi gizlediği ve gizli hesap olduğu için göremiyorum.
     Yardımcı olabilir misiniz?

     • Cemali Batın
      Cemali Batın

      Merhabalar, kişinin ya hesabını açması ya da gizliliği kaldırması gerekmektedir.

  • Kadriye
   Kadriye

   Nasıl peki yardımcı olurmusunuz bende bakmak istiyorum.

 2. MahmutCan
  MahmutCan

  Benim gibi instagramda gizli hikayelerin nasıl gorulecegini merak edenler icin faydalı bir blog yazısı.

 3. Mustafa
  Mustafa

  Takip etmediğim ve hesabı gizli olan bir kişinin. Yakın arkadaşları hikayesini girmek istiyorum

  • Enes Bulut
   Enes Bulut

   Merhaba Mustafa, bu isteğin için bazı araçlar mevcut ama onlar hesabının çalınmasına ve engellenmesine neden olabilir. O nedenle önermiyoruz.

 4. Esra Yılmaz
  Esra Yılmaz

  Instagram gizli hikaye izleme nasıl yapılır gerçekten hiçbir fikrim yoktu ama bu yazı sayesinde daha net bir şekilde anlamış oldum. Çok teşekkürler.

 5. Murat
  Murat

  Instagramda gizli hikaye görüntülemek için yardım ararken bu yazıya denk geldim. Çok yararlı oldu, çok sağ olun.