Instagram Gizli Hikaye Nasıl Görülür?

Instagram Gizli Hikaye Nasıl Görülür?

Instagram gizlenen hikayeyi görme ve kimin hikayesini gizlediğini anlama konusunu oldukça gizli tutmaktadır ve pek kolay kolay kimin hikayesini gizlediği de anlaşılamamaktadır. Çoğu Instagram kullanıcısı takipleştiği kişilere hikayesini gizlemektedir. Çeşitli sebeplerden dolayı hikayesini gizleyen kullanıcıların hikayelerini gizlediğini öğrenmenin de iki basit yolu vardır. Bunlardan biri başka birinin hesabından bu kişinin hikayelerinin görünüp görünmediğidir. Hikayeler başkalarının profilinde görünüp de kişinin profilinde görüntülenemiyorsa hikayeler gizlenmiştir. Bunu öğrenmenin bir başka yolu da hikayelerini gizlediği düşünülen kişinin profilinde öne çıkarılan hikayeler varsa bunlar artık görüntülenemiyorsa muhtemelen karşı taraf hikayelerini gizlemiştir.

24 saat sonra kaybolan hikayeler, öne çıkarıldığı zaman profile sabitlenmiş olur. Hikayeler gizlendiği zaman gizlenen kişiler bu öne çıkarılan hikayeleri de görüntüleme olanağına sahip olamaz. Bu şekilde genellikle kişiler hikayelerin gizlendiğini öne çıkarılanlar kısmından öğrenebilmektedir.

Hikayeler Kişilere Nasıl Gizlenir?

Belli nedenlerden dolayı pek çok profil hikayelerini bazı hesaplara gizlemektedir. Bunu yapmanın yolu ise hikaye ekleme ekranına geçerek sol üstte yer alan ayarlar tuşuna basılmasıdır. Sonrasında ‘hikaye gizle’ seçeneği çıkacaktır ve bu tuşa basıldığında hikayenin gizlenmek istendiği hesaplar sırasıyla seçilebilir. Bu şekilde istenildiği kadar hesap seçilerek hikaye bu kişilere gizlenebilir. Hikayeleri görüntülemesini istemeyen hesaplar seçildikten sonra ‘bitti’ tuşuna basılarak işlem tamamlanabilir. (Instagram Destek)

instagram gizlenen hikaye

Hikayeler Gizlendikten Sonra Bu İşlem Nasıl Geri Alınır?

Hikaye gizleme işlemi yapıldıktan sonra aynı şekilde hikaye ekleme ekranındaki ayarlar sekmesinden bu hikaye gizleme ayarları kısmına ulaşılabilir. Bu şekilde seçilen hesaplar içinden hikayenin gizlenmesinin istenmediği hesaplar seçilebilir ve bu hesaplara hikayelerin gizlenmesi kaldırılabilir. Bu işlemin yapılması için herhangi bir sınır yoktur ya da saat sınırlaması da bulunmamaktadır. İstenildiği zaman aynı şekilde hikaye ekleme kısmındaki ayarlar bölümünden bu hikaye gizleme işlemi gerçekleştirilebilir. Instagram sitesi üzerinden gerçekleştirilen bu işlem, kullanıcılar tarafından öğrenilemez. Stalk yapan kişilerden story gizlemek için genellikle bu taktik kullanılabilir.

Hikayeyi görüntüleyenleri sırası ile görmek de eklenen hikayeler ile mümkündür. Hikaye eklendikten sonra izleyenleri inceleyerek kolaylıkla hikayelerin gizlenip gizlenmediği kontrol edilmiş olunur ve bakanları ayırt etmesi de kolaylaştırılmış olunur. Bilgisayar üzerinden bu işlem yapılması oldukça zordur ancak akıllı telefon ve tabletler üzerinden bu işlem kolaylıkla yapılabilir.

Instagram gizlenen hikayeyi görme hilesi olmadığı gibi başka hesaplar ile bu kişilerin profillerindeki hikayeleri kolaylıkla izlenebilir. Öne çıkarılan hikayeleri önceden olup da şimdi görüntülenmiyorsa yüksek ihtimalle hesap kullanıcısı kişiye hikayelerini gizlemiştir. Bunu öğrenmenin kesin bir yolu olmasa da bu gibi yollar sayesinde kolaylıkla tahmin edilmesi mümkündür.

Instagram Hikaye Süresi Kaç Saniye öğrenmek için ilgili blog yazımıza göz atın!

Hikayelerin Ekran Görüntüsü Alındığı Zaman Bildirim Gider Mi?

Başka birinin hesabından hikayeler izleniyorsa ve ekran görüntüsü alınacaksa, ekran görüntüsü alındığının bildirimi hikaye sahibine gitmemektedir. Bununla ilgili herhangi bir bildirim yapılmaz ve hikaye sahibi bu hikayenin ekran görüntüsünün alındığını göremez. Bu şekilde başka biri sayesinde gizlenen hikayeler kolaylıkla izlenebilir ve ekran görüntüsü alınabilir.

Bu Yazıları da Sevebilirsiniz
Instagram Post Boyutu Nasıl Ayarlanır?  
Instagram Post Boyutu Nasıl Ayarlanır?  

Dünyanın en popüler sosyal paylaşım ağı olan Instagram, artık kazanç kapısı da olduğu için gönderilerine ekstra özen gösteriliyor. Çeşitli gönderi seç...

Instagram Birden Fazla Hesap Ekleme
Instagram Birden Fazla Hesap Ekleme

Sosyal medya, insanların hayatının merkezinde yer almaya her geçen gün devam etmektedir. Instagram sosyal medya platformları arasında yer alan en popü...

Instagram Hikayeler Bölümü Nasıl Gizlenir? yazımızı da incelemek isteyebilirsiniz.

Sosyal medya hesaplarınızı geliştirmek ve yükseltmek için sitemizi ziyaret edebilirsiniz; https://www.instatakipci.com/tiktok-takipci-satin-al

Sıkça Sorulan Sorular

Instagram gizlenen hikaye görmek normal yollarla mümkün değildir. Ancak yazımız üzerinden Instagram Gizlenen Hikayeleri Görme yöntemlerini tamamen ücretsiz olarak öğrenebilirsiniz.

Instagram üzerinde paylaşılan hikayeler sizden gizlenebilir ve siz böylece
gizlenen hikayeleri göremezsiniz. Hikayeler sizin için engellenmiş olur.

Instagram Gizlenen Hikayeleri görmek için yazımızda bahsettiğimiz yöntemler tamamen zararsız yöntemlerdir. Gönül rahatlığıyla kullanabilirsiniz.

Instagram yakın arkadaşlar özelliği, hikayelerinizi sadece yakın arkadaş olarak belirlediğiniz kişilerin görmesini sağlayan bir hizmettir.

Instagram hikayeleri sadece 24 saat aktif olarak kullanılabilmektedir.

Instagram öne çıkan hikayeler, profillerinize sabitlediğiniz ve kalıcılığı bulunan hikayelerdir.

Enes Bulut

Yazılar: 474

Ben Enes Bulut, 2014 yılında Yeditepe Üniversitesi Reklamcılık bölümünü tamamladıktan sonra İçerik Yazarlığı ve Editörlük alanına yöneldim. Bu alanda yaklaşık 6 yıldır Instatakipci.com bünyesinde çalışıyorum. Sosyal medya ve dijital pazarlama uzmanlık alanım olmak üzere birçok konuda özgün ve özel... Devamını Oku

Bu Yazıları da Sevebilirsiniz
Yorum Gönder

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

(Toplam: 23 Ortalama: 5 )

9 yorum

 1. Faruk Eser
  Faruk Eser

  İnstagram gizli hikayeler görülüyormuş meğersem nasıl gorulur dedim bende kendi kendime ama adımları uygulayınca oldu

  • Orkhan
   Orkhan

   Gizlenen hikaye nasıl görünüyor yardımcı olabilir misiniz

   • Enes Bulut
    Enes Bulut

    Merhaba, Instagram story izleme aracımızı sitemiz üzerinden kullanabilirsiniz.

    • Havva
     Havva

     Hikayeyi gizlediği ve gizli hesap olduğu için göremiyorum.
     Yardımcı olabilir misiniz?

     • Cemali Batın
      Cemali Batın

      Merhabalar, kişinin ya hesabını açması ya da gizliliği kaldırması gerekmektedir.

  • Kadriye
   Kadriye

   Nasıl peki yardımcı olurmusunuz bende bakmak istiyorum.

 2. MahmutCan
  MahmutCan

  Benim gibi instagramda gizli hikayelerin nasıl gorulecegini merak edenler icin faydalı bir blog yazısı.

 3. Mustafa
  Mustafa

  Takip etmediğim ve hesabı gizli olan bir kişinin. Yakın arkadaşları hikayesini girmek istiyorum

  • Enes Bulut
   Enes Bulut

   Merhaba Mustafa, bu isteğin için bazı araçlar mevcut ama onlar hesabının çalınmasına ve engellenmesine neden olabilir. O nedenle önermiyoruz.