Instagram Gizli Hesabın İçerisini Görmek 2020(Çözüldü)

Instagram Gizli Hesabın İçerisini Görmek 2020(Çözüldü)

Instagram, takipçilerini düzenli olarak arttırmaya devam etmektedir. Yüksek miktarda kullanıcı sayısına ulaşmasının nedenlerinden belki de en önemlisi gizliliğe önem vermesi. İnsanlar kendilerini güvende hissettikleri için, kalıcı takipçiler edinmiş olmaktadır. Son zamanlarda sıklıkla dile getirilen bir konu var. Instagram gizli hesabın içerisini görmek mümkün mü? Bu yazıda aklınıza takılan tüm sorulara cevap vereceğiz. Yazıyı sonuna kadar okuduğunuzda, merakınız giderilmiş olacaktır. O zaman vakit kaybetmeden başlayalım.

Instagram Nedir?

Instagram, fotoğraf ve video paylaşımlarıyla anıları taze tutan ve takip etme sistemi odaklı bir sosyalş medya platformudur. Otoriter ve dev siteler arasında kendine yer bulmayı başarmıştır. Hem güvenli ve gizlilik ilkesine önem veren bir yapısının olması hem de kullanışlı olması buna ortam sağlamıştır. Aynı zamanda bu uygulama üzerinden ticaret yapılması ve para kazanılması, daha çekici bir platform olmasına olanak tanımıştır.

instagram gizli kapali hesabin icerisini gormek 2019 çözüldü

Instagram Gizli Kapalı Hesap Ne demek?

Gizlilik ilkesi kapsamında, takipçileri korumak adına hesaplar bu özelliğe sahiptir. Yani sizi takip etmeyen kişiler, hesabınız gizli olduğunda paylaşımlarınızı göremeyecektir. Sadece takipçileriniz paylaşımlarınızı ve hikayelerinizi görebilecek. Diğer bir çok uygulamada buna benzer bir sistem bulunmaktadır. En basiti Facebook. Paylaşım yaparken hangi kitlelere hitap edeceğini ayarlayabiliyorsunuz. Sadece ben seçmeniz durumunda sadece siz görebilirsiniz. Herkese açık ve arkadaşlar seçeneklerini seçtiğinizde, o kitleler paylaşımlarınızı görebilecektir. Bu da gizlilik ilkesi açısından oldukça önemlidir.

Gördüğünüz gibi sosyal medya hesapları bu güvenlik önlemini alarak, seçimi size bırakmaktadır. Instagram bunu her paylaşım olarak ayrı yapmayıp, tüm hesabı gizli hesap yaparak güvenlik önlemini alıyor. Bu şekilde dışarıdaki kişilerin, yaptığınız paylaşımları ve hikayeleri görmesini engellemiş olursunuz. Hesap açık olduğunda, hepsi herkes tarafından görüntülenecektir.

Hesabı Gizli Yapmak Bana Ne Gibi Katkılar Sağlar?

Birinden ayrıldığınız ya da paylaşımlarınızı görmesini istemediğiniz kişiler var. Bu durumlar için oldukça işlevsel bir özellik. Size takip isteği gönderdikten sonra, siz kabul edene kadar paylaştığınız içerikleri göremezler.

Bu yazıyı da sevebilirsiniz: Instagram Hikaye Kapakları Nasıl Değiştirilir?

Sosyal medya ortamında, sıkça ortaya çıkan bir durum ise fotoğraflarınızın alınması. Bu fotoğraflar bazen farklı amaçlar için kullanılırken bazen de adınıza sahte hesap açılabiliyor. Ancak hesabınızı gizli yaptığınızda, sizin kabul etmediğiniz hiç kimse fotoğraflarınıza ve diğer paylaşımlarınıza ulaşamayacak. Böylece uygun olmayan yerlerde, yayınlama sorunu olmayacak. Bu konuda önlem almak istiyorsanız, hesabınızı gizli yapmanız oldukça önemli.

instagram gizli kapali hesabin icerisini gormek 2019 cozuldu

Gizli Hesapların İçeriği Merak Ediliyor mu?

Instagram gizli hesabın içerisini görmek son zamanların en çok bahsedilen konuları arasında yer alıyor.Bu yazıyı yazdığımıza göre, içeriğin çok merak edildiğini söyleyebiliriz. Özellikle insanlar sevgililerinden ayrıldıktan sonra onların paylaşımlarını merak edebiliyor. Ya da sevmediğimiz birine takip isteği göndermek yerine bu tür yollara başvurabiliriz. Özellikle gizli hesapların içeriğini görme merakı, yapılan araştırmalara göre Türkiye’de oldukça fazla. Yazının devamında, bu hesapların içeriği nasıl görüntülenir ya da görmek mümkün mü sorularına cevap vereceğiz.

Instagram Gizli Hesabın İçerisini Görmek Mümkün mü?

Instagram’ın gizlilik ilkesine ne kadar önem verdiğine yazı boyunca değindik. Peki Instagram gizliliğe bu kadar önem veriyorsa, Instagram gizli hesabın içerisini görmek mümkün müdür? Günümüzde baktığımızda bu sorunun cevabı hayır.

İlk zamanlarda Instagram, yeni yeni gelişmeye başlıyordu. Bu dönemde bazı açıkları vardı. Bazı yollara başvurarak, kişilerin gizli hesaplarını görme imkanına sahiptiniz. Oldukça basit bir yöntemle, kolayca içerikleri görebiliyordunuz. Bu yöntem:

Instagram hesabına önce masa üstü üzerinden giriş yapılır. Sonrasında merak ettiğiniz kişinin adıyla hesap aratılır ve kişinin hesabına girilir. Kişinin profiline geldikten sonra, profilin altıyla yer alan ‘’daha fazla göster’’ seçeneğine tıklanır. Bu kısma tıkladığınızda, kişinin hesabı kapalı olsa bile, tüm paylaşımları görüntülenir.

Instagram bu güvenlik açığının farkına vararak, bu sorunun önüne geçti. Yani artık gizli hesapların içeriğini görme imkanınız yok.

instagram gizli kapali hesabin icerisini gormek 2019 cozuldu

Gizli Hesap Gösterme Uygulamaları

Instagram gizli hesapları gösterme uygulamaları diye bir çok yazı okumuşuzdur. Her yerde bu uygulamalardan bulmak mümkün. Gerçekten bu uygulamalar gizli hesapları gösteriyor mu? Bu uygulamaların temel çıkış noktası, öncelikli olarak Amerika. Bu uygulamaların açıklama bölümlerini okuduğunuzda, gizli hesapların içeriğini gösterebileceğini söylüyor. Sizde belki görebilirim düşüncesiyle, bu uygulamaları kullanıyorsunuz. Ve çoğu ücretli! Para verip, uygulamayı indiriyorsunuz ve koca bir hiç. Sadece paranız gidiyor ve karşılığında istediğiniz bilgiyi elde edemiyorsunuz.

Bu yazıyı da sevebilirsiniz: Instagram Kullanıcı Adı Nasıl Değişir?

Ücretsiz olanları varsa, bunlarda hesaba virüs bulaştırarak bir şekilde zarar veriyor. Unutmayın! Instagram büyük bir sosyal medya uygulaması ve gizliliğe oldukça önem vermektedir. Onun izin vermediği bir bilgiyi, hiçbir uygulamanın gösterebilmesi mümkün değildir. Bu tür sahtekarlık çalışmalarına inanmayın. Amaç, hassas olduğunuz bu noktayı kullanarak size uygulamayı kullandırmak. İtibar etmeyin.

Önemli Bir Hatırlatma

Yazının öncesinde sahtekarlık üzerine kurulu olan gizli hesapları görme uygulamaları hakkında bilgi verdik. Bunun hakkında kısa bir hatırlatma yapmak gerekiyor. Bu alanda herhangi bir uygulamayı indirdiniz. Hangisinin tehlikeli olup olmayacağını bilemeyiz. Bu konuda önlem alarak ilerlemek daha sağlıklı olacaktır. Uygulamayı indirirken bunun için sizden belli bir ücret istiyor. Bu ücret karşılığında, uygulamayı kullanmaya hak kazanacaksınız. Uygulamayı indirdikten sonra kullanmaya başlamadan önce, bazı bilgileri doldurmanız için karşınıza anket çıkabilir.

Bu anketler tehlikeli olabilmektedir. Tüm bilgilerinizi doldurduğunuzda, farklı bir amaç için kullanılabilir. Ya da iletişim bilgilerinizi, özellikle cep telefonu numaranızı girdiğinizde siz fark etmeden ek paralar faturanıza yansıyabilir. (Bazen küçük bir şekilde ücretlendirmeler görünüyor, dikkat etmiyoruz.) Bu ek faturalar yerine göre az olabilirken, bazen de aylık 200 TL’lere kadar çıkabilmektedir. Bu nedenle bu alanlarda temkinli olmanızda fayda var.

instagram gizli kapali hesabin icerisini gormek 2019 cozuldu

Bu bilgileri aldığınıza göre, artık daha temkinli olursunuz. En önemlisi ise internet ortamında herhangi bir bilgi paylaşmak tehlikeli olabilmektedir. Özellikle gizli bilgileri paylaşacaksanız, iki kez düşünmeniz gerekiyor. Buraya kadar ki bölümü anladığınıza göre, gizli hesapları nasıl görebileceğiniz konusunda bazı bilgiler paylaşalım.

Gizli Kapalı Hesapları Görmek İçin Ne Yapabilirim?

Instagram gizli hesabın içerisini görmek için hiçbir hile ya da doğal olmayan yöntem etkili değildir. Ancak bu aşamada kullanabileceğiniz bazı basit yöntemler vardır. Bu işlemler sonucunda, kabul edip etmemek hesap sahibinin kendi inisiyatifine kalmış bir durumdur. Gizli hesapları görmek için kullanılabilecek basit yöntemler:

 • Fake (sahte) Instagram hesabı açmak

Bu yöntem sıklıkla kullanılmaktadır. Sahte bir hesap açıp karşı hesaba takip isteği gönderdiğinizde, takip isteğinizi kabul etme durumu vardır. En azından denemekte fayda var! Şansınızı yükseltmek için birkaç adıma ihtiyacınız var. Sahte hesap açarken, karşı tarafın cinsiyetinde bir hesap açmanız daha etkili olacaktır. Kendi hem cinsini kabul etme ihtimali daha yüksektir. Ona uygun bir isim bulun. Ya da kendinizi o kişinin alanına yönelik bilgi paylaşan bir sayfa gibi gösterebilirsiniz. Bu bir yazar sayfası olabilir. Üniversitesine ya da alanına yönelik bir sayfa olabilir. İlgi ve yeteneğine uygun bir alan olabilir. O kişinin özelliklerine göre bu alanlar değişiklik gösterebilir.

Bu yazıyı da sevebilirsiniz: Instagram Hesap Büyütme İpuçları

O şekilde bir fotoğraf kullanabilirsiniz. (Örnek bilgisayar ve kodlama üzerine bir hesap) O kişiye takip isteği göndermeden önce, bir miktar takipçiniz olmalı. Bunun için o alanda kişileri takip edebilirsiniz. Kişiler takip isteğini kabul etmeden önce, hesabın gerçek olup olmadığına dikkat ediyor. Sahte olduğunu anlarsa kabul etme ihtimali de düşecektir.

Yapılan bir araştırmaya göre, en çok kadınların fake hesap açtığı ve başka kişileri takip ettiği tespit edilmiştir. Ama bu erkeklerin takip etmediği anlamına gelmez. Onlarda da sahte hesap açarak takip etme durumu bulunmaktadır.

instagram gizli kapali hesabin icerisini gormek 2019 cozuldu

 • Kişiye mesaj gönderme

Yukarıdaki maddeyi denemenize rağmen, takip isteğiniz kabul olmadıysa bu yönteme geçebilirsiniz. Burada içtenlik oldukça önemli. O kişiyi neden takip etmek istediğinizi belirten, etkileyici bir mesaj yazın. Bu mesajı okuyan kişi, bu durumda aklına yatarsa kabul edecektir. Çünkü takip isteği geldiğinde insanlarda kuşku oluşmaktadır. Beni neden takip etmek istiyor gibisinden. Mesaj atmanız durumunda, en azından neden istediğiniz somutlaşacaktır.

Sonuç

Bu yazıda Instagram gizli hesabın içerisini görmek için neler yapılır sorusuna cevap bulduk. Gizli hesapları görüp göremeyeceğiniz hakkında farkındalık sahibi oldunuz.

 • Instagram günümüzde hemen hemen herkesin yoğun bir şekilde kullandığı sosyal medya platformlarının en başında yer almaktadır.
 • Instagramın bu denli yoğun şekilde kullanılması ise bazı çeşitli hileler ile ilgili düşünceleri beraberinde getirmiştir.
 • Kişiler instagram hesapları üzerinden fotoğrafları ve videolarını rahatlıkla paylaşırlar. Ancak bu fotoğraf ve videoları tanımadıkları daha doğru takip etmedikleri kişilerin görmesini de istemezler.
 • Bu nedenle kişiler instagram kullanıcıları için oldukça önemli bir yere sahip olan profili gizle özelliği ile profillerini gizlemektedir.
 • Ancak pek çok kişi bu gizli profilleri içeride neler paylaştığını merak etmektedir.
 • Bu hesapların neler paylaştığını merak eden kişiler ise hesapları takip etmek yerine çeşitli hile yöntemleri ile gizli hesapları görüntülemeye çalışmaktadır.
 • Yani kişiler instagram gizli profili bakma ile ilgili araştırmalar yaparak gizli hesapları görüntülemek istemektedirler.
 • Bu durum her ne kadar kişisel haklara saldırı olsa da günümüzde pek çok insan bu işlemi yapmak için bir girişimde bulunmaktadır.
 • Bundan birkaç yıl önce instagram gizli hesap görme mümkündü.
Devamında
 • Bu yöntemi kişiler profili açık olan birinin hesabına girerek ‘daha fazla göster’ butonuna kopyalayarak yapmaktaydı.
 • Bağlantı kopyalandıktan sonra profil ID değişkenini gizli olan hesap ile değiştirerek kapalı hesabı görüntüleyebilmek oldukça mümkündü.
 • Ancak günümüzde instagram üzerinde böyle bir buton bulunmamaktadır.
 • Dolayısıyla kapalı olan instagram hesaplarını günümüzde görüntüleyebilmek imkansızdır.
 • Kapalı instagram profilleri görüntülemek amacı ile pek çok uygulama ve web sitesi faaliyet göstermektedir.
 • Bu web sitesi ve uygulamaların tamamen kandırma olduğunun bilincinde olmanızda fayda vardır.

Sonraki yazımızda görüşmek dileğiyle.

Bu yazıyı da sevebilirsiniz: Instagram Hesabının Kime Ait Olduğunu Bulma

https://www.youtube.com/watch?v=xlcZvugzJkQ
Instagram’da Kapalı Hesabı Nasıl Görebilirim?

Instagramda gizli profil görme hemen hemen herkesin sıklıkla sorduğu ve araştırdığı bir konudur. İnstagram kullanıcılarının %90’ı hesaplarını güvenli bir hale getirebilmek için gizli hesap kullanmaktadır. Geri kalan %10’luk hesapların büyük bir çoğunluğunu ise şirket ya da eğlence amacı ile oluşturulan instagram profilleri oluşturuyor.

İnstagram’da Gizli Hesabı Görebilme Yöntemleri Nedir?

Instagramda gizli hesapları görebilmek için birkaç yöntem bulunmaktadır. Bunlardan ilki sahte hesap yapmaktır. Kendi isminizden farklı bir isme ait hesap açarak profilini görmek istediğiniz hesabı takip edebilirsiniz. Tabi bu kullanıcının takip isteğinizi kabul etmesi ile mümkündür.

Instagram’da Gizli Bir Hesabı Nasıl Görebilirim?

İnstagram kullanıcıları ise kendilerini bu siber saldırılardan ve zorbalıktan kurtarmaya çalışmaktadır. Bu kurtarma ise ancak instagram profillerinin gizlenmesi ile mümkündür. İnstagram kullanıcıları instagram profillerini gizleyerek ve tanımadığı kişilerin takip etme isteğini reddederek kendilerini siber zorbalıklardan koruyabilirler.

Youtube Destek hakkındaki bir önceki yazımız olan ile de ilgilenebileceğinizi düşünüyoruz.
[Toplam: 20 Ortamala: 2.5]
30 yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

 1. Sonunda ya adam akıllı bir yazı bulabildim. 2 gündür dondurma işlemi yapamıyordum sonunda kapatabildim hesabımı. teşekkürler yazı için

 2. benim duo mobile uygulamamdan hesabim glttl ve instagramda hesaptan cikis yapti girmem icin kod istiyo maalesef kod alamam acil yardim

   1. Benim hesabım gizli olduğu halde takip ettiğim kişileri dışardan biri görmüş tek tek nasıl oldu bu peki sayfamda yabancı hiç kimse yok üstelik ve birinden sorup öğrenmesi de mümkün değil.

  1. Merhaba;
   İnstagram da gizli hesap görüntüleme uygulaması mevcuttur şuan da ban yesede yeni yeni uygulamalar çıkmaktadır.Bizzat kendim denemiş bulunmaktayım sümeyye yani senin hesabına resimlerine kimlerin ekli olduğuna kaç like aldığın kimler yorum yapmış ve hatta güncel olarak attığın hikayeler de görüntülebilmektedir.
   umarım yardımcı olmuşumdur.
   iyi günler.

  1. Merhabalar, Instagram gizli olan profilleri görmek adına hizmet sunduğunu iddia eden programlardan uzak durmalısınız. Özellikle sizden şifre veya hesap bilgileriniz ile giriş yapmanızı isteyen programlar sizlere büyük zararlar verebilir.