Instagram Gizli Mesaj Kutusu Nasıl Açılır?

Instagram Gizli Mesaj Kutusu Nasıl Açılır?

Instagram gizli mesaj kutusu açma özelliği, herkesin kolaylıkla kullanabileceği bir özelliktir. Bu gizli mesaj alanına, mesaj gelen kullanıcının hesabı gizli ise takip etmediği kişilerden gelen mesajlar düşer. Bu da takip edilmeyen kişilerden gelen mesajların doğrudan mesajlaşma sayfasında çıkmasına engel olan ayırt edici bir özelliktir.

Instagram Gizli Mesaj Kutusu Nerededir? Bu Mesajlar Nasıl Açılır?

Instagram gizli mesaj kutusu nerede diye merak edenler DM kutusunda bu mesajları rahatlıkla bulabilirler. Bu mesajları görüntülemek için öncelikle Instagram ana sayfasından DM alanına geçilir. Bu alanda önceki sohbetler görüntülendiği gibi üst kısımda sağ tarafta ‘2 istek’ benzeri bir de bildirim görüntülenmektedir. Bu mavi bildirim alanına basıldığında gizli mesajlar sırasıyla görüntülenebilir. Gizli mesajlaşmalara girildiği zaman ‘görüldü’ bildirimi gitmemektedir ancak mesajlaşmanın içerisinde çıkan ‘kabul et’ tuşuna basıldığı zaman bu bildirim karşı taraf tarafından görüntülenebilir. Engelleme seçeneği ile kişi engellenir ve bir daha Instagram üzerinden hesap sahibi ile iletişime geçemez. Silme seçeneği ise mesajlaşmayı siler ancak bu seçenek sonrasında takip edilmeyen kişi tekrardan mesaj atabilir çünkü konuşma yalnızca bu hesaptan silinir ve kişi engellenmez. Mesaj atma engeli sağlamayan bu silme özelliği yalnızca DM kutusundan mesajları siler. Mesaj atamıyorum diyenlerin bu isteği kabul etmesi ile mesajlaşma seçeneği açılır ve ‘görüldü’ bildirimi de karşı tarafa bu şekilde sağlanmış olur. (Instagram)

gizli mesaj kutusu açma

Instagram’da Gizli Mesaj Kutusu Ne İşe Yarar?

DM içerisinde yer alan gizli mesaj kutusu, takip edilmeyen hesaplardan gelen mesajların takip edilen kişiler ile yapılan sohbetlerden ayrılmasına yarar. Bu şekilde uygunsuz ya da istenmeyen bir mesaj alındığı zaman mesaj okunduktan sonra ‘görüldü’ bildirimi gitmeden anında engellenebilir ya da mesajlar silinebilir. Bu şekilde yanlışlıkla istenmeyen ya da takip edilmeyen hesaplar ile de mesajlaşmak imkansız hale gelir.

Mesaj gönderme işlemi için bu mesajların ekranındayken ‘kabul et’ seçeneğine basılması yeterlidir. Takip edilen birine mesaj atılacağı zaman da aynı şekilde bu işlem gerçekleşir. Eğer mesaj gönderilmek istenen kişi mesaj atanı takip etmiyorsa ve mesaj gönderilecek olan hesap gizli ise mesaj geldiği zaman ekranda ‘… kullanıcısı size bir mesaj göndermek istiyor’ şeklinde bildirim çıkar. Mesaj gelen kişi de bunu gizli mesaj kutusundan açarak cevaplayabilir, silebilir ya da mesaj atan hesabı engelleyebilir. Bu şekilde tanınmayan hesaplardan gelecek uygunsuz ve gereksiz mesajlar da kolaylıkla diğer sohbetlerden ayrılmış olur. Yanlışlıkla mesajlaşma olasılığı ortadan kalkar ve bu özellik sayesinde gizli olan hesaplar bu mesajları ‘görüldü’ bildirimi gitmeden kolaylıkla okuyup silebilirler de. Instagram’da bazı anlarda sorunlar yaşanmaktadır, Instagram mesaj gitmiyor gibi sorunlarla karşılaşmanız durumunda yazımızı inceleyip konuyu çözebilirsiniz.

DM kutusu içerisinde yer alan bu bölmede hiç mesaj olmadığı zaman bildirim butonu çıkmamaktadır ve bu bölme de gizli mesaj gelene kadar kapalı kalmaktadır. Bu sebeple gizli mesajı olmayan hesaplarda gizli mesaj kutusu aktif görülmemektedir.

Instagram mesaj istekleri kapatma ile ilgili adımları öğrenmek için blog yazımızı okuyun! Instagram toplu mesaj silme işlemi için yine blog yazımızı inceleyebilirsiniz.

Sitemizi ziyaret ederek sosyal medya hesaplarınızı yükseltebilirsiniz; https://www.instatakipci.com/instagram-kaydetme-satin-al

Sıkça Sorulan Sorular

Instagram Profilinizin gizli olmasından dolayı sizleri takip etmeyen kişilerden
gelen DMler Gizli mesaj kutusuna düşecek ve onayınız olmadan sohbet başlamayacaktır.

Instagram üzerinden istemediğiniz kişiler tarafından rahatsız edilmek istemediğiniz durumlarda Gizli Mesaj kutusu çok önemlidir. Siz onay vermeden sohbet başlamaz ve istemediğimiz kişiler size DM atamayacaktır.

Instagram Gizli Mesaj Kutusu Açma başlıklı yazımızdan bu konu ile ilgli tüm detaylı bilgilere kolay bir şekilde ulaşabilirsiniz.

Instagram gizli mesaj ayarlarını düzenlemek için profil ayarları bölümünden mesajlaşma sekmesini takip ederek düzenleyebilirsiniz.

Instagram profilleriniz ile belirli periyodlar içerisinde şüpheli ve çok sayıda işlem yapmanız durumunda etkileşim engeli alabilirsiniz.

Instagram profiliniz ile takipleşmediğiniz kişilere mesaj gönderebilirsiniz ancak karşı tarafın mesaj isteğinizi kabul etmesi gerekmektedir.

Enes Bulut

Yazılar: 475

Ben Enes Bulut, 2014 yılında Yeditepe Üniversitesi Reklamcılık bölümünü tamamladıktan sonra İçerik Yazarlığı ve Editörlük alanına yöneldim. Bu alanda yaklaşık 6 yıldır Instatakipci.com bünyesinde çalışıyorum. Sosyal medya ve dijital pazarlama uzmanlık alanım olmak üzere birçok konuda özgün ve özel... Devamını Oku

Bu Yazıları da Sevebilirsiniz
Yorum Gönder

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

(Toplam: 52 Ortalama: 5 )

10 yorum

 1. Veli
  Veli

  hesabım kendi kendine silindi ve açamıyorum yetkili kişilerden yardım etmesini rica da bulunuyorum lütfen ?

  • Insta Takipçi
   Insta Takipçi

   Merhaba, Profiliniz ile alakalı olarak herhangi bir mail bildirimi aldınız mı acaba?

 2. yasemin ceylan
  yasemin ceylan

  iyi günler instagramda kısıtladığım kişinin kısıtlamasını kaldıramıyorum. başka birinde denediğimde oluyor o kişide olmuyor. tekrar deneyin diyor. birde gizliye düşen mesajları okunmuyor neden.

 3. Cuma parlak
  Cuma parlak

  Enes bey merhaba benim kapalı olan instigram hesabımdan bir başkasına mesaj atılmış bu mesaj benim telefon üzerinden mi yoksa başka bir telefon üzerinden mi atılmış yoksa karısının bana bir suçlamasını bunu öğrenme şansımız varmı bana yardımcı olabilir misiniz hoşça kalin

  • Enes Bulut
   Enes Bulut

   Merhaba, hesabınıza giriş yapılan lokasyonları mail adresiniz üzerinden takip edebilirsiniz.

   • ayse nur
    ayse nur

    merhaba ben profilimi degistiremiyorum acilmiyor nedense bu arada bilgisayarla denedim

    • Enes Bulut
     Enes Bulut

     Merhabalar, profilinizde yapmak istediğiniz değişiklik nedir?

 4. Kaan aktas
  Kaan aktas

  instagram hesabımdaki gizli mesaj kutusunu acamıyordum nasıl acılır diye çözüm arıyordum yazınızı inceledim dediklerinizi yaptım ve oldu teşekkürler

 5. Ahmet
  Ahmet

  instagram gizli mesaj kutusunu acamayanlar nasıl acılacagını merak edenler icin faydalı bir blog