Instagram Gizli Mesaj Kutusu Nasıl Açılır?

Instagram Gizli Mesaj Kutusu Nasıl Açılır?

Instagram gizli mesaj kutusu açma özelliği, herkesin kolaylıkla kullanabileceği bir özelliktir. Bu gizli mesaj alanına, mesaj gelen kullanıcının hesabı gizli ise takip etmediği kişilerden gelen mesajlar düşer. Bu da takip edilmeyen kişilerden gelen mesajların doğrudan mesajlaşma sayfasında çıkmasına engel olan ayırt edici bir özelliktir.

Instagram Gizli Mesaj Kutusu Nerededir? Bu Mesajlar Nasıl Açılır?

Instagram gizli mesaj kutusu nerede diye merak edenler DM kutusunda bu mesajları rahatlıkla bulabilirler. Bu mesajları görüntülemek için öncelikle Instagram ana sayfasından DM alanına geçilir. Bu alanda önceki sohbetler görüntülendiği gibi üst kısımda sağ tarafta ‘2 istek’ benzeri bir de  bildirim görüntülenmektedir. Bu mavi bildirim alanına basıldığında gizli mesajlar sırasıyla görüntülenebilir. Gizli mesajlaşmalara girildiği zaman ‘görüldü’ bildirimi gitmemektedir ancak mesajlaşmanın içerisinde çıkan ‘kabul et’ tuşuna basıldığı zaman bu bildirim karşı taraf tarafından görüntülenebilir. Engelleme seçeneği ile kişi engellenir ve bir daha Instagram üzerinden hesap sahibi ile iletişime geçemez. Silme seçeneği ise mesajlaşmayı siler ancak bu seçenek sonrasında takip edilmeyen kişi tekrardan mesaj atabilir çünkü konuşma yalnızca bu hesaptan silinir ve kişi engellenmez. Mesaj atma engeli sağlamayan bu silme özelliği yalnızca DM kutusundan mesajları siler. Mesaj atamıyorum diyenlerin bu isteği kabul etmesi ile mesajlaşma seçeneği açılır ve ‘görüldü’ bildirimi de karşı tarafa bu şekilde sağlanmış olur. (Instagram)

gizli mesaj kutusu açma

Instagram’da Gizli Mesaj Kutusu Ne İşe Yarar?

DM içerisinde yer alan gizli mesaj kutusu, takip edilmeyen hesaplardan gelen mesajların takip edilen kişiler ile yapılan sohbetlerden ayrılmasına yarar. Bu şekilde uygunsuz ya da istenmeyen bir mesaj alındığı zaman mesaj okunduktan sonra ‘görüldü’ bildirimi gitmeden anında engellenebilir ya da mesajlar silinebilir. Bu şekilde yanlışlıkla istenmeyen ya da takip edilmeyen hesaplar ile de mesajlaşmak imkansız hale gelir.

Bu yazıyı da sevebilirsiniz: Instagram Uygulama Kaldırma

Mesaj gönderme işlemi için bu mesajların ekranındayken ‘kabul et’ seçeneğine basılması yeterlidir. Takip edilen birine mesaj atılacağı zaman da aynı şekilde bu işlem gerçekleşir. Eğer mesaj gönderilmek istenen kişi mesaj atanı takip etmiyorsa ve mesaj gönderilecek olan hesap gizli ise mesaj geldiği zaman ekranda ‘… kullanıcısı size bir mesaj göndermek istiyor’ şeklinde bildirim çıkar. Mesaj gelen kişi de bunu gizli mesaj kutusundan açarak cevaplayabilir, silebilir ya da mesaj atan hesabı engelleyebilir. Bu şekilde tanınmayan hesaplardan gelecek uygunsuz ve gereksiz mesajlar da kolaylıkla diğer sohbetlerden ayrılmış olur. Yanlışlıkla mesajlaşma olasılığı ortadan kalkar ve bu özellik sayesinde gizli olan hesaplar bu mesajları ‘görüldü’ bildirimi gitmeden kolaylıkla okuyup silebilirler de.

DM kutusu içerisinde yer alan bu bölmede hiç mesaj olmadığı zaman bildirim butonu çıkmamaktadır ve bu bölme de gizli mesaj gelene kadar kapalı kalmaktadır. Bu sebeple gizli mesajı olmayan hesaplarda gizli mesaj kutusu aktif görülmemektedir.

Sitemizi ziyaret ederek sosyal medya hesaplarınızı yükseltebilirsiniz; https://www.instatakipci.com/instagram-kaydetme-satin-al

Instagram Gizli Mesaj Kutusu Nedir?

Instagram Profilinizin gizli olmasından dolayı sizleri takip etmeyen kişilerden
gelen DMler Gizli mesaj kutusuna düşecek ve onayınız olmadan sohbet başlamayacaktır.

Instagram Gizli Mesaj Kutusunun Önemi Nedir?

Instagram üzerinden istemediğiniz kişiler tarafından rahatsız edilmek istemediğiniz durumlarda Gizli Mesaj kutusu çok önemlidir. Siz onay vermeden sohbet başlamaz ve istemediğimiz kişiler size DM atamayacaktır.

Instagram Gizli Mesaj Kutusunun Önemi Nedir?

Instagram Gizli Mesaj Kutusu Açma başlıklı yazımızdan bu konu ile ilgli tüm detaylı bilgilere kolay bir şekilde ulaşabilirsiniz.

Instagram Destek hakkındaki bir önceki yazımız olan ile de ilgilenebileceğinizi düşünüyoruz.
[Toplam: 1 Ortamala: 5]
Gösterilecek yorum yok.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir