İsmimizi fenomist.com olarak değiştiriyoruz. 10 yıllık marka adımız instatakipci.com'un yerini yakın bir tarihte fenomist.com alacaktır.
Daha Fazla

Instagram Gönderi Gizleme

Instagram gönderi gizleme özelliği nedir? Instagram’da gönderilerin gizlenmesi mümkündür. Pek çok Instagram kullanıcısı gönderilerini gizledikten sonra ne olacağını merak etmektedir. Bu yazı sayesinde Instagram gönderileri gizlendikten sonra ne olacağı ve Instagram gönderilerinin nasıl gizleneceği kolaylıkla öğrenin.

Gönderi gizleme işlemini her profil yapma imkanına sahip. Profilin gizli hesap olması ya da olmaması önemli değildir. İsteyenler herhangi bir zamanda kolaylıkla gönderilerini gizleyerek sonrasında kolaylıkla istenildiği zaman profiline geri yükler.

Instagram Gönderileri Nasıl Gizlenir?

Instagram gönderilerini gizlemek oldukça kolaydır. Gizleme işlemini yapmak için birkaç adımın izlenmesi yeterlidir. Instagram’ın bu özelliği sayesinde gönderileri gizleme işlemi Instagram’da gönderi olarak atılan her fotoğraf ve video için yapma imkanı vardır. Bazı kişiler profildeki fotoğraf ve videoları görmesi istemediği zaman genellikle bu yolu kullanır çünkü bu yöntem paylaşımı silmekten farklıdır. Gizlenen gönderi daha sonra profile aynı beğeni sayısı ve aynı görüntülenme sayısı korunarak, yorumları ile beraber gösterir. Takip ettiğiniz kişilerin pek çoğu bu yöntemi yapmaktadır ve bu şekilde gönderi sayıları sürekli olarak artıp azalmaktadır. Kişinin gönderilerini gizlemesi ve tekrar istediği zaman olduğu gibi geri getirmesi oldukça kolaydır. Bu gönderi gizleme işlemi nasıl yapılır?

 • Öncelikle gönderi gizlemek isteyen kişi Instagram hesabına uygulama üzerinden giriş yapar.
 • Sonrasında giriş yapılan hesabın gönderilerine girilir ve gizlenmek istenen gönderi seçilir.
 • Seçilen gönderinin sağ üzerindeki üç nokta işaretine basılır.
 • Bu noktalar pek çok düzenleme ve silme seçeceği sunar. “Arşivle” kısmına basılır.

Instagram Gönderi Planlama hakkında bilgi almak için yazımıza göz atın!

instagram gönderi gizleme

Bu yollar izlenerek kolaylıkla gönderileri profilde gizlemek mümkündür.

Bunun yanı sıra kişilerin paylaştığı ve etiketlediği fotoğraf ve videoları profilde gizleme seçeceğiz vardır. Etiketlenen fotoğraf ve videoların profilde görünmesini istemeyenler de bu kadar kolay bir şekilde gönderileri profillerinden kaldırır. Bunun için ise şu yollar izlenmelidir:

instagram profilimde gizle
 • Öncelikle etiketlenilen gönderiyi paylaşan hesabın profiline girilerek bu gönderi bulunur.
 • Gönderinin sağ üzerinde yer alan üç nokta işaretine basılır.
 • “Etiket seçenekleri” kısmınına girilir.
 • Burada yer alan “beni gönderiden kaldır” seçeceğim ya da “profilimde gizle” seçeneği kullanılabilir. “Beni gönderiden kaldır” seçeneği, gönderinde yer alan etiketinizi kaldırır ve etiketleyen o kişiye bununla ilgili bir bildirim gitmez. “Profilimde gizle” seçeneği ise istemediğiniz kişilerin sizi etiketlediği paylaşımlarının profilinizde görünmemesine yardımcıdır. Profilinizde bu etiketlenilen gönderi gösterilmez ancak kişinin paylaşımında bu etiket kalır.

Kişinin gönderilerini bu şekilde kolaylıkla düzenlemesi mümkündür ve istemediği gönderileri gizleyerek daha sonrasında kolaylıkla geri getirir..

Instagram Gönderileri Gizlendikten Sonra Ne Olur?

Instagram’da gönderiler gizlendikten sonra kolaylıkla aynı hali ile profilde yayınlamak mümkündür. Gönderi gizlendiği zaman ne olur?

 • Takipçilere bununla ilgili herhangi bir bildirim gitmez.
 • Gönderi yalnızca olduğu hali ile arşivlenmiş olur ve istenildiği zaman kolaylıkla geri getirilebilir.

Gönderi profilde nasıl tekrar gösterilir?

 • Öncelikle profile girilir ve sağ üstte yer alan üç çizgi işaretine basılır.
 • “Arşiv” sekmesine girilerek gizlenen tüm gönderiler bu sekmede görüntülenebilir.
 • Geri getirilmek istenen gönderiye girilerek üzerindeki üç nokta işaretine basılır.
 • Profilde gösterme seçeneğine basılarak kolaylıkla profilde bu gönderinin yeniden yer alması sağlanır. (Instagram Destek)

Gönderi geri getirildikten sonra ne olur?

 • Gönderinin gizlenip tekrar yayınlandığına dair bir bildirim takipçilere gitmez.
 • Akış içerisinde gönderi yeniden paylaşılmış gibi gösterilmez, paylaşım tarihi aynı kalır.
 • Gönderinin hiçbir özelliği silinmez. Yorumlar, beğeni ve görüntülenmeler aynı kalır.
Bu Yazıları da Sevebilirsiniz
Instagram Veri Kullanımı Tasarrufu Nedir?
Instagram Veri Kullanımı Tasarrufu Nedir?

Instagram, günümüzde en popüler sosyal medya platformlarından biridir. Fotoğraf ve video paylaşımı üzerinden etkileşim imkanı sunan bu platform, ayrıc...

Instagram Hikaye Gizli Etiket Nasıl Yapılır?
Instagram Hikaye Gizli Etiket Nasıl Yapılır?

Instagram hikayelerinde, takipçilerinizin dikkatini çekmek ve etkileşimi artırmak için kişileri veya konumları etiketlemek oldukça yaygın bir uygulama...

Detaylı olarak sizlere Instagram gönderi gizleme özelliğini anlattık, bir sonra ki blogda görüşmek üzere.

Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

Instagram üzerinden yapmış olduğunuz paylaşımları, tüm takipçileriniz görüntüler. Eğer profiliniz gizli değilse, profilinizi ziyaret eden herkes Instagram paylaşımlarınızı görür ve yorum yapar. Ancak sizlerin engellediği kullanıcılar paylaşımlarınızı ve profilinizi hiçbir şekilde görüntüleyemez.

Instagram uygulaması üzerinden sizlere tüm takipçileriniz mesaj isteği yollayabilir.

Instagram gönderi gizleme, istemeniz durumunda belirli bir paylaşımı istediğiniz kullanıcılardan gizlemeniz anlamına gelen bir özelliktir.

Instagram gönderi gizleme işlemi aslında çok basittir. Sadece 5 dakikanızı ayırırarak be yukarıda ki blog yazımızda ki yöntemleri uygulayarak gönderilerinizi gizlemeyi öğrenebilirsiniz.

Instagram yakın arkadaşlar, hikayelerinizin sadece yakın arkadaşlarınız tarafından görüntülenmesine imkan tanıyan bir özelliktir.

Sadece sizleri takip eden profiller konumu görür. Ancak profiliniz gizli olmazsa herkes görür.

Enes Bulut

Yazılar: 466

Ben Enes Bulut, 2014 yılında Yeditepe Üniversitesi Reklamcılık bölümünü tamamladıktan sonra İçerik Yazarlığı ve Editörlük alanına yöneldim. Bu alanda yaklaşık 6 yıldır Instatakipci.com bünyesinde çalışıyorum. Sosyal medya ve dijital pazarlama uzmanlık alanım olmak üzere birçok konuda özgün ve özel... Devamını Oku

Bu Yazıları da Sevebilirsiniz
Instagram Gönderi Gizleme Hakkında 6 Adet Ziyaretçi Yorumu

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

(Toplam: 54 Ortalama: 5 )

6 yorum

 1. Sema parslı
  Sema parslı

  Instagram Gönderi Gizleme konusunda yazıdığınız makale oldukça faydalı olmuş. Teşekkürler..

 2. Asil Akgun
  Asil Akgun

  Instagram Gönderi Gizleme nasıl yapılır ?

 3. selami ayhan
  selami ayhan

  Instagram Gönderileri Gizlendikten Sonra Ne Olur?

 4. eser yalnız
  eser yalnız

  Instagram Konumlarım Kimler Tarafından Görüntülenebilir ?

 5. Sena
  Sena

  Reelsleri nasıl profilimde gizleyebilirim onlarda arşivle seçeneği çıkmıyor??

  • Cemali Batın
   Cemali Batın

   Merhabalar, paylaştığınız reels profil sayfanızda görünmesin istiyorsanız gönderi seçeneklerine tıklayarak ‘profil ızgarasından kaldır’ seçeneğini seçebilirsiniz. Profilinizin Reels sekmesinde görünmesin istiyorsanız maalesef bu kategoride diğer gönderilerde olduğu gibi arşivle özelliği bulunmamaktadır. Fakat, yeni Instagram güncellemesi ile birlikte silinen Reels 30 gün içerisinde hesap ayarları bölümünden geri yüklenebilmektedir, reelsı silip bu süre içerisinde geri yükleyebilirsiniz.