Instagram Gönderi Zamanlama

Hemen her sosyal medya uygulamasında olduğu gibi Instagram uygulamasında da belli başlı sorunla yok değil. Özellikle Instagram’ın bazı işletim sistemleri için sınırlı olması ve daha çok mobile yönelik bir sosyal medya uygulaması olması da Instagram’ın en büyük sorunları arasında bulunuyor. Instagram’da yaşanan sorunlar daha doğrusu gelen tüm güncellemelere rağmen hala sistemde eski kalan yönlerden birisi de aslında Instagram paylaşım işlemleri. Zira aslında akıllı telefonunuz üzerinden anlık olarak Instagram paylaşımları yapabiliyorsunuz. Bununla beraber çekim yaptığınız fotoğrafları anında düzenleme moduna da alabiliyorsunuz. Fakat tüm bu ayrıcalıklarına rağmen Instagram paylaşımlarını otomatik olarak yapamıyorsunuz.

Instagram paylaşımlarını bu nedenden dolayı diğer sosyal medya sitelerinde olduğu gibi zamanlama imkanınızda bulunmuyor. Fakat aslında bazı aracı programlar kullanarak da Instagram uygulamasında paylaşımlarınızı zamanlayabilirsiniz. Bunun için kullanacağınız program ise Buffer. İşletim sistemlerinize göre uygun olan Buffer uygulamasını resmi uygulama mağazalarından indirdikten sonra doğrudan uygulamanın sayfasından uygulamaya üye oluyorsunuz. Ardından ise uygulamayı açıp Instagram bağlantısı yapıyorsunuz. Son olarak uygulamaya girip kalem işaretine basıp gönderi yapmak istediğiniz fotoğrafları seçip zaman belirtmeniz halinde belirttiğiniz zamanlarda belirttiğiniz paylaşımlar da yapılıyor. Bunun için ekstra bir uygulama ya da ekstra bir işlem yapmanıza da gerek kalmıyor. Üstelik Buffer sayesinde Instagram paylaşımlarınıza notlarda ekleyebiliyorsunuz.

Instagram Gönderi Zamanlama
4.5 (89.32%) 399 votes

Bir önceki yazımız olan Instagram’ın Aktiflik Oranı Yeniden Artmaya Başladı başlıklı makalemizde Instagram aktiflik, Instagram kullanımı ve Instagram verileri hakkında bilgiler verilmektedir.

Bu Yazımızıda Hemen İnceleyin:  Instagram İçin Restoran Şakası Sosyal Medyayı Salladı
Bu yazı tarihinde yayınlanmıştır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir