Instagram Gönderileri Twitter Hesabında Paylaşılır Mı?

Instagram Gönderileri Twitter Hesabında Paylaşılır Mı?

Sosyal medya kullanımı her geçen gün biraz daha artış göstermeye başladı. Üstelik artık sadece Facebook gibi büyük sosyal medya uygulamaları yok. Yeni yeni bu alanda yer almaya başlayan sosyal medya uygulamaları da epey ilgi görüyor. Tüm bunlarla beraber tabi ki Twitter, Instagram gibi bazı sosyal medya uygulamalarının bu alanda bir adım önde olduğu da tartışılmaz bir gerçek. Bunlar arasında son dönemde en çok kullanılan ve diğer sosyal medya uygulamalarının önüne çıkmaya başlayan Instagram’ın da kendisine artık kalıcı bir yer edindiğini söylemek gerek. Instagram, günümüzün en aktif kullanılan ve üzerinde en çok zaman geçirilen sosyal medya platformu olarak bilinmektedir. Bu bilinilirliği ile de tüm sosyal medya platformlarında etkisi görülmektedir. Instagram kullanıcıları, Instagram gönderilerini Twitter’da veya farklı bir sosyal medya platformunda paylaşmak istemektedirler. Bu konuda, çoğu kişinin sorduğu soru; Instagram Gönderileri Twitter Hesabında Paylaşılır Mı? Sizlere sunduğumuz bu İçerikte, konuyu detaylıca inceleyerek sorunuzun yanıtını arayacağız.

Instagram’ın bu şekilde ön plana çıkmasındaki en büyük neden ise aslında uygulamanın kullanıcılara sunduğu ayrıcalıklar. Bu ayrıcalıklardan birisi de Instagram Gönderileri Twitter hesabından paylaşma. Instagram gönderilerinizi Twitter’da paylaşmak mümkün ancak bu konuda bilmeniz gereken bazı detaylar var. Bu detayları, şu şekilde açıklayabiliriz;

  • Instagram Gönderileri Twitter üzerinde paylaşma ayrıcalığı şuan için sadece IOS işletim sistemleri için geçerli. Android için ne yazık ki bu özellik kullanılamıyor. 
  • Bunu belirtikten sonra geçelim paylaşımın nasıl yapılacağına. İlk olarak akıllı telefonunuzdan Instagram hesabınıza giriş yapmanız gerekiyor. Ardından paylaşımını Twitter hesabından paylaşmak istediğiniz kullanıcının paylaşımına gelip gönderi üstünde yer alan üç nokta simgesine tıklamanız gerekiyor. Ardından “Twitter’a gönder” seçeneğine basıp gönderiyi düzenleyip son olarak gönder demeniz yeterli olacaktır.

Instagram’a Yeni Güncelleme İle Gelen Özellikler!

Not: Yeni yapılan bir güncelleme ile artık Instagram gönderilerinizi Twitter veya paylaşmak istediğiniz diğer sosyal medya platformları ile paylaşabiliyorsunuz. Instagram’da paylaştığınız bir gönderinin üzerindeki üç noktaya tıklayarak, ‘bağlantıyı başka uygulamalarla paylaş’ butonuna tıklayın. Burada karşınıza seçenekler çıkacaktır. Twitter’da paylaşmak istiyorsanız, Twitter seçeneğinin yanındaki butonu yeşil duruma getirerek aktifleştirin. Aynı işlemi diğer sosyal medya platformları için de yapabilirsiniz. İşlem sonunda, Instagram’da paylaşmış olduğunuz gönderi, Twitter hesabınızda da paylaşılacaktır. Öncesinde sadece IOS işletim sistemlerinde geçerli olan bu özellik, sonrasında Android işletim sistemlerinde de geçerlilik kazanmış ve uygulamaya gelen güncelleme ile birlikte tanımlama yapılmıştır. Bu sayede tüm Instagram kullanıcıları eşit özelliklere sahip olmuştur. 

Bu yazıyı da sevebilirsiniz: Instagram'da Reklam Verirken Dikkat Etmeniz Gereken Kurallar

Artık, ister Android ister IOS işletim sistemli cihazınızdan Instagram uygulamasını kullanın, her ikisinde de Instagram gönderilerinizi, kullandığınız diğer sosyal medya platformlarında paylaşabileceksiniz aynı anda. Geçmişte Instagram’da paylaştığınız bir gönderiyi, farklı sosyal medya hesaplarınızda paylaşmak için; gönderinin üzerindeki üç çizgi üzerinden, ‘bağlantıyı başka uygulamalarla paylaş’ diyerek paylaşabiliyorsunuz. Bu özellik sayesinde sosyal medya hesaplarınızı daha kolay bir şekilde kontrol edebilir ve her iki uygulamayı da aktif bir şekilde kullanabilirsiniz. Instagram’da yeni paylaşacağınız bir gönderiyi aynı anda farklı sosyal medya hesaplarınızda paylaşmak için ise, gönderiyi paylaşırken ileri butonuna tıklayarak, son aşamada belirtilen sosyal medya hesaplarının yanında bulunan butonu yeşil renge getirerek aktifleştirebilirsiniz. Instagram gönderilerinizi diğer sosyal medya platformları ile paylaşmak, hem profilinizi diğer mecralarda temsil etmenize hem de daha fazla etkileşim kazanmanıza olanak tanır. Bu sayede tüm paylaşımlarınız göz önünde olacaktır. 

https://www.instatakipci.com/

Twitter ile Instagram Hesabı Nasıl Bağlanır?

Instagram’a giriş sağlayın ayarlar sekmesinden bağlı hesaplar seçeneğine geliyoruz. Buradan Twitter’ı seçip şifre ve kullanıcı bilgilerinizi girip hesap bağlantısı işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

Instagram Paylaşımlarınızı Twitter’da Paylaşma?

Instagram’da paylaştığınız postlar Twitter üzerinden paylaşım seçeneği işaretlenerek paylaşım yapılabilir.

Gizli Hesap Paylaşımları Paylaşılabilir mi?

Instagram’da hesabınız gizli ise paylaşımlarınızı sadece sizi takip eden kullanıcılar görebilmektedir. Eğer paylaşım linkinizi diğer kullanıcılara iletmeniz durumunda sizi takip etmeseler bile paylaşımı görebilmektedirler.

Bu yazıyı da sevebilirsiniz: Instagram'da Kaliteli İçerik Nasıl Hazırlanır?

Instagram Destek hakkındaki bir önceki yazımız olan ile de ilgilenebileceğinizi düşünüyoruz.
[Toplam: 22 Ortamala: 5]
Enes Bulut

Yazılar: 1640

Ben Enes Bulut, 2014 yılında Yeditepe Üniversitesi Reklamcılık bölümünü tamamladıktan sonra İçerik Yazarlığı ve Editörlük alanına yöneldim. Bu alanda yaklaşık 6 yıldır Instatakipci.com bünyesinde çalışıyorum. Sosyal medya ve dijital pazarlama uzmanlık alanım olmak üz...

3 yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. Bu dediklerinizi aynen yaptığımda tweeter’da fotoğraflı mesaj yerine sadece paylaşımın linki çıktı.
    problemi nasıl çözerim.