Instagram Gönderisini Kaydedenler Görülebilir mi?

Instagram Gönderisini Kaydedenler Görülebilir mi?

Son yıllarda en çok kullanılan uygulamalar arasında yerini alan Instagram’da çeşitli seçenekler mevcuttur. Instagram’da yapılan güncelleme neticesinde hikayeler bölümü eklenmiştir. Ayrıca Instagram profilinin işletme profiline dönüştürülmesi ile Instagram istatistiklerine erişilebilmektedir. Instagram gönderisini kaydeden kişi sayısı da bu istatistikler aracılığıyla görüntülenmektedir. Gönderilerdeki istatistikler beğeni, yorum ve Instagram gönderisini kaydeden tekil hesapların sayısı şeklinde sıralanmaktadır. Instagram gönderisini kaydedenlerin sayısı görülmekte ancak kimlerin kaydettiği görülmemektedir.

Instagram Gönderisini Kaydeden Kişi Sayısıinstagram gonderisini kaydedenler

Instagram gönderi kaydeden kişilerin sayısının görülebildiğini ancak bu kişilerin kimler olduğunu görmenin mümkün olmadığını belirtmiştik. Bu nedenle, size bu vaadi sunan hiçbir site veya uygulamaya güvenmemeniz gerektiğini, sonuçları doğru gösterse dahi şifre ve diğer bilgilerinize erişebileceklerini unutmayı. Hesabınızın güvenliği için hiçbir uygulamada şifrenizi paylaşmayın.

Instagram fotoğraf ve videoların paylaşılabildiği bir sosyal medya uygulamasıdır. Instagram hesabında paylaşılan bir gönderiye yorum/ beğeni gelmekte, Instagram istatistikleri ile en çok hangi gönderilerle etkileşim kurulduğu görülebilmektedir. Instagram’da hesabınızı işletme profiline dönüştürdükten sonra Instagram istatistiklerine erişebilirsiniz. Instagram gönderisini kaydeden kişilerin sayısı istatistikler bölümünde görüntülenmektedir. Gönderinizin istatistiklerini görüntülemek için önce işletme profilinize gidin. Daha sonra istatistiklerini görmek istediğiniz görsele tıklayın. Ardından görselin altında bulunan “İstatistikleri Gör”e dokunun. Bir gönderinin istatistiklerini incelerken gösterim, erişim ve profilinizde gerçekleştirilen eylemleri görüntüleyebilirsiniz. Instagram gönderisini kaydeden kişilerin sayısı da istatistikler arasında yer almaktadır.

Instagram Gizli Mesaj Kutusu hakkında bilgi almak için yazımıza göz atın!

Instagram Hikayeler Arşivi

Sosyal medya uygulamalarından biri olan ve dünya çapında çok sayıda kişiye ulaşan Instagram’da yer alan hikayeler bölümü de kullanıcılar tarafından tercih edilmekte, fotoğraf/ video paylaşımı yapılmakta, fotoğraf ve videolara emoji ve gif eklenebilmektedir. Buradaki fotoğraf ve videoları kaç kişinin görüntülediği de yine görülebilmektedir. Hikayelerde paylaşılan gönderiler 24 saat sonra kaybolmaktadır. Instagram hikayelere eklenen paylaşımlar otomatik olarak Hikaye Arşivine kaydedilmektedir. Dolayısıyla telefona kaydetmeye gerek kalmamaktadır. Bu özelliğin kapatılması mümkündür. Hikayeler arşivini açmak veya kapatmak için profilinize gidin ve üst bölümde bulunan iPhone veya Android simgesine dokunun. Gizlilik ve güvenlik bölümüne gelerek buradaki Hikaye Kontrolleri’ne dokunun. Daha sonra Arşive Kaydet’in yanındaki kısma tıklayın. Hikayenizden kaybolduktan sonra fotoğraf ve videoları yalnızca siz görebilirsiniz.

Bu Yazıları da Sevebilirsiniz
Instagram Yayın Kanalları Nedir? Nasıl Kullanılır? Ne İşe Yarar?
Instagram Yayın Kanalları Nedir? Nasıl Kullanılır? Ne İşe Yarar?

Geçen yıl Instagram Reels'in başarısının ardından Mark Zuckerberg, Instagram platformunun yeni bir özelliğini daha paylaştı. 2023’ün sosyal medya tren...

Instagram Reels İzlenme Sayısı Neye Göre Oluşur?
Instagram Reels İzlenme Sayısı Neye Göre Oluşur?

Instagram, sosyal medya platformları arasında oldukça popüler oluşumlardan biridir. Reels videoları ise Instagram’da etkileşimi artırmak için idealdir...

Instagram gönderisini kaydedenler görülebilir mi konusunda sizleri bilgilendirmeye çalıştığımız bu yazının sonuna geldik. Konu hakkındaki ve tüm sosyal medya platformlarında yaşadığınız sorunları kısmından bizlere iletebilirsiniz. Ekibimiz tarafından incelenen sorularınız en kısa sürede yanıtlanmaktadır. Instagram’ın yeni özelliklerinden haberdar olmak ve merak ettiklerinizi öğrenmek için sitemizi takipte kalın. Ayrıca Instagram Türk takipçi satın alma ve Türk gerçek Instagram beğeni satın alma konularında yardıma ihtiyacınız varsa bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Instagram gönderisini kaydedenler görülebilir mi konusundaki videoyu aşağıdan izleyebilirsiniz.

Sıkça Sorulan Sorular

Instagram üzerinden yapmış olduğunuz paylaşımları koleksiyonlara kaydeden diğer kullanıcılar olması durumunda sizlere bildirim gelecektir.

Instagram üzerinde beğenmiş olduğunuz fotoğrafları, yeni gelen koleksiyona kaydetme özelliği ile kendinize özel bir arşive kaydedebilirsiniz.

Kendiniz için oluşturmuş olduğunuz koleksiyonunuz başkaları tarafından görüntülenemez, yalnızca sizlere özel olur.

Paylaşımlarınızın koleksiyon olarak kaydedilmesi sizlere yüksek etkileşim kazandırabilecektir.

Instagram paylaşımlarınıza gelen yorumları isterseniz en başa sabitleyebilirsiniz. Bunlara yorum sabitleme denilmektedir.

Instagram paylaşımlarınızı istemeniz durumunda arşive alabilirsiniz. Arşiv’e alınan paylaşımları istediğiniz zaman tekrar geri getirebilirsiniz.

Enes Bulut

Yazılar: 474

Ben Enes Bulut, 2014 yılında Yeditepe Üniversitesi Reklamcılık bölümünü tamamladıktan sonra İçerik Yazarlığı ve Editörlük alanına yöneldim. Bu alanda yaklaşık 6 yıldır Instatakipci.com bünyesinde çalışıyorum. Sosyal medya ve dijital pazarlama uzmanlık alanım olmak üzere birçok konuda özgün ve özel... Devamını Oku

Bu Yazıları da Sevebilirsiniz
Yorum Gönder

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

(Toplam: 53 Ortalama: 5 )

4 yorum

  1. Mutlu Koc
    Mutlu Koc

    instagram gönderilerimi kaybetmiştim bir daha gorulebilir mi diye endişeleniyordum neyse çözüme ulaştım faydalı bir yazı olmuş

  2. Tandoğan
    Tandoğan

    Instagram gonderilerini kaybedenler ve bir daha gorulebilecegini merak edenler için güzel bir içerik