Instagram Gönderisini Kaydedenler Görülebilir mi?

Instagram Gönderisini Kaydedenler Görülebilir mi?

Son yıllarda en çok kullanılan uygulamalar arasında yerini alan Instagram’da çeşitli seçenekler mevcuttur. Instagram’da yapılan güncelleme neticesinde hikayeler bölümü eklenmiştir. Ayrıca Instagram profilinin işletme profiline dönüştürülmesi ile Instagram istatistiklerine erişilebilmektedir. Instagram gönderisini kaydeden kişi sayısı da bu istatistikler aracılığıyla görüntülenmektedir. Gönderilerdeki istatistikler beğeni, yorum ve Instagram gönderisini kaydeden tekil hesapların sayısı şeklinde sıralanmaktadır. Instagram gönderisini kaydedenlerin sayısı görülmekte ancak kimlerin kaydettiği görülmemektedir.

Instagram Gönderisini Kaydeden Kişi Sayısı

Instagram fotoğraf ve videoların paylaşılabildiği bir sosyal medya uygulamasıdır. Instagram hesabında paylaşılan bir gönderiye yorum/ beğeni gelmekte, Instagram istatistikleri ile en çok hangi gönderilerle etkileşim kurulduğu görülebilmektedir. Instagram’da hesabınızı işletme profiline dönüştürdükten sonra Instagram istatistiklerine erişebilirsiniz. Instagram gönderisini kaydeden kişilerin sayısı istatistikler bölümünde görüntülenmektedir. Gönderinizin istatistiklerini görüntülemek için önce işletme profilinize gidin. Daha sonra istatistiklerini görmek istediğiniz görsele tıklayın. Ardından görselin altında bulunan “İstatistikleri Gör”e dokunun. Bir gönderinin istatistiklerini incelerken gösterim, erişim ve profilinizde gerçekleştirilen eylemleri görüntüleyebilirsiniz. Instagram gönderisini kaydeden kişilerin sayısı da istatistikler arasında yer almaktadır.

Instagram Hikayeler Arşivi

Sosyal medya uygulamalarından biri olan ve dünya çapında çok sayıda kişiye ulaşan Instagram’da yer alan hikayeler bölümü de kullanıcılar tarafından tercih edilmekte, fotoğraf/ video paylaşımı yapılmakta, fotoğraf ve videolara emoji ve gif eklenebilmektedir. Buradaki fotoğraf ve videoları kaç kişinin görüntülediği de yine görülebilmektedir. Hikayelerde paylaşılan gönderiler 24 saat sonra kaybolmaktadır. Instagram hikayelere eklenen paylaşımlar otomatik olarak Hikaye Arşivine kaydedilmektedir. Dolayısıyla telefona kaydetmeye gerek kalmamaktadır. Bu özelliğin kapatılması mümkündür. Hikayeler arşivini açmak veya kapatmak için profilinize gidin ve üst bölümde bulunan iPhone veya Android simgesine dokunun. Gizlilik ve güvenlik bölümüne gelerek buradaki Hikaye Kontrolleri’ne dokunun. Daha sonra Arşive Kaydet’in yanındaki kısma tıklayın. Hikayenizden kaybolduktan sonra fotoğraf ve videoları yalnızca siz görebilirsiniz.

Bu yazıyı da sevebilirsiniz: Instagram Tbt Nedir Ne İşe Yarar Neden Herkes Kullanır

Instagram gönderisini kaydedenler görülebilir mi konusunda sizleri bilgilendirmeye çalıştığımız bu yazının sonuna geldik. Konu hakkındaki ve tüm sosyal medya platformlarında yaşadığınız sorunları kısmından bizlere iletebilirsiniz. Ekibimiz tarafından incelenen sorularınız en kısa sürede yanıtlanmaktadır. Instagram’ın yeni özelliklerinden haberdar olmak ve merak ettiklerinizi öğrenmek için sitemizi takipte kalın. Ayrıca Instagram Türk takipçi satın alma ve Türk gerçek Instagram beğeni satın alma konularında yardıma ihtiyacınız varsa bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Instagram gönderisini kaydedenler görülebilir mi konusundaki videoyu aşağıdan izleyebilirsiniz.

Facebook Destek hakkındaki bir önceki yazımız olan ile de ilgilenebileceğinizi düşünüyoruz.
Gösterilecek yorum yok.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir