instagram-goruntulu-arama-yeni

Instagram Görüntülü Arama Özelliği Geliyor

Instagram Görüntülü Arama Özelliği Yolda

Facebook tarafından satın alınan Instagram her geçen yıl değişik ve radikal bir özellikle kullanıcılarının karşısına çıkıyor. Son söylentilere göre Instagram görüntülü arama özelliği test ediliyor.

Instagram’ın son yıllarda birçok güncellemeyle kullanıcılarını her gün şaşırtıyor. Geçtiğimiz yıl yapılan haber kaynağı değişikliği ve hikayelerin Facebook ve Whatsapp‘la ortak paylaşılması güncellemesinden sonra yeni yılda da radikal bir gelişme yaşanmıştı.

Yeni yıla henüz girmiştik ki Instagram direk mesaj özelliğine son görülme özelliği getirmişti. Bu özellikle birlikte Instagram mesajlarınızda en son ne zaman çevirim içi olduğunuz diğer kullanıcılar tarafından görülebilir duruma gelmişti.

 

Instagram Görüntülü Arama Özelliği

Instagram son yıllarda yaptığı değişikliklerle kullanıcılarına birçok özellik sundu. Bunların sonuncusu GIF animasyonlarının hikayelerde kullanılabilmesiydi. GIF hareketli resimleri ile kullanıcılarını daha fazla uygulama içinde tutmak ve daha fazla hikaye paylaşımına teşvik etmek isteyen Instagram, bu konuda yeni bir güncellemeyi kullanıcılarına sunabilir.

İngilizce yayın yapan bir teknoloji haber sitesinin bugün yaptığı bir habere göre, Instagram görüntülü arama özelliğini test ediyor. Teknoloji haber sitesine göre yeni özellik yalnızca Instagram direk mesaj sisteminde çalışacak.

Direk Mesajlar İle Kullanılabilecek

Instagram-goruntulu-arama

Instagram direk mesaj bölümünden hali hazırda mesajlaştığınız kişilere görüntülü arama yapabileceksiniz. Yani hiç mesajlaşmadığınız biri sizi istediği gibi arayamayacak. Bu da demek oluyor ki mesajlaştığınız kişiler sizi görüntülü arama istediğinde bulunabilecekler ve eğer kabul ederseniz artık Instagram üzerinden görüntülü konuşma gerçekleştirebileceksiniz.

Bu Yazımızıda Hemen İnceleyin:  Instagram 3D Fotoğraf Desteği Kısmen Geldi

Şu an için aktif olmayan sistem mesaj kutunuzdaki kişilerle konuştuğunuz sırada açılan sayfadan aktif hale getirilebilecek. Video görüşme butonu olarak adlandırabileceğimiz buton bir kamera ikonu şeklinde olması bekleniyor.

Henüz son kodlama işlemleri bitmeyen yeni Instagram görüntülü arama güncellemesi için biraz daha beklemek zorundayız.

Diğer Konuşulan Özellikler

Instagram-ekran-görüntüsü-alındı

Instagram‘ın kullanıcıları için sürprizleri bitmek bilmiyor. Görüntülü arama güncellemesi söylentilerinden önce ekran görüntüsü bildirisi ve hikayelerde daha fazla yazı yazmaya yarayacak type özelliği söylentileri etrafta dolaşıyordu.

Ekran görüntüsü bildirimi özelliğine göre, ekran görüntüsünü aldığınız kişiye “… kullanıcı gönderinizin ekran görüntüsünü almıştır” diye bir uyarı bildirimi gidecek. Bu bildirimi gören kullanıcılarda kötü niyetli veya habersiz ekran görüntüsü alan kullanıcılara karşı gerekli önlemleri alabilecekler.

Söylentilerde yer alan diğer bir özellikte Instagram hikayelerde daha fazla yazı yazmanızı sağlayacak type özelliği. Bu özellik sayesinde 200 karaktere kadar yazıyı istediğiniz gibi yazabileceksiniz ve istediğiniz an yazınıza fotoğraf da ekleyebileceksiniz.

 

Instagram Görüntülü Arama Özelliği Geliyor
4.5 (89.63%) 409 votes

Bir önceki yazımız olan Sabah Saatlerinde Instagram ve Facebook Çöktü başlıklı makalemizde Facebook, instagram ve Instagram çöktü hakkında bilgiler verilmektedir.

Bu yazı tarihinde yayınlanmıştır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir