instagram-görüntülü-konuşma

Instagram Görüntülü Konuşma Devri Geliyor

Instagram Görüntülü Konuşma Nedir ?

Instagram görüntülü konuşma, sosyal medya uygulaması Instagram’da kullanıcıların birbirlerini görüntülü olarak aramalarını sağlayan bir özelliktir. Bu özellik daha önce Facebook ve whatsapp gibi sosyal medya uygulamalarında kullanılmış ve kullanıcılar tarafından sevilerek başarıya ulaşmıştır.

Instagram geçtiğimiz yıl neredeyse 1 milyar kullanıcı sayısına yaklaşıyordu ancak henüz o seviyeye ulaşamadı. Bu yıl sonu içinse çoğu sosyal medya araştırma şirketi Instagram’ın bir milyar kullanıcı sayısına ulaşabileceğini ön görüyor. Diğer bir hayret verici istatistik ise Instagram’ın aylık kullanım sayısı, uygulamayı aylık olarak neredeyse yarım milyar insan kullanıyor. Bu yarım milyar kullanıcı sayesinde de Instagram reklam gelirlerini inanılmaz rakamlara çıkartmayı başarıyor.

instagram-görüntülü-arama-1

Instagram Görüntülü Arama Nasıl Olacak ?

Instagram görüntülü arama büyük çoğunluğun tahminine göre uygulamanın direkt mesajlar bölümünde yer alacak. Geçtiğimiz aylarda gelen Instagram son görülme özelliği gibi bu özellikte de kişilerin birbirini takip etmesi ve görüntülü arama için gerekli izinleri vermiş olmaları gerekecek.  Görüntülü arama kullanımının detayları henüz şekillenmemiş olasa da Instagram kullanıcılarından birinin sosyal medyada paylaştığı ve büyük ilgi çeken fotoğrafa göre henüz Instagram görüntülü arama özelliği için kullanılacak ikon ve ad belirlenmemiş durumda.

Görsele göre birçok ikon ve ad henüz test aşamasında. Buna karşın Instagram henüz bu konu hakkında resmi ya da gayri resmi bir açıklama yapmış durumda değil. Instagram’ın bu gibi durumlarda açıklama yapmamasına alışkın olsak da kısa bir süre içinde uygulama hakkında bir resmi açıklama gelmesini bekliyoruz.

Daha Önce Facebook ve Whatsapp İçin Kullanıldı

Instagram görüntülü konuşma özelliğinin daha önce Facebook ve Whatsapp gibi aynı şirketler grubuna bağlı sosyal medya uygulamalarında kullanıldığını gördük. Bu uygulamaların içerisinde en çok görüntülü arama yapılan sistem anlık mesajlaşma uygulaması olan Whatsapp uygulamasının görüntülü konuşma sistemi oldu. Facebook messenger uygulaması üzerinden gerçekleştirilebilen diğer görüntülü arama ve konuşma özelliği ise pek fazla ilgi görmedi.

Bu Yazımızıda Hemen İnceleyin:  Instagram Spam Mesajlara Karşı Yeni Önlemler Alıyor

Instagtram’ın en büyük rakibi olan Snapchat uygulaması üç yıl kadar önce benzer bir özelliği kendi kullanıcıları için geliştirmiş ancak bu özellik Snapchat kullanıcıları tarafından benimsenmemişti. Şu an en fazla kullanılan görüntülü arama uygulaması whatsapp gibi görünüyor bakalım Instagram sahip olduğu büyük potansiyel ile birlikte bu rekoru kardeş uygulamasından alabilecek mi ?

Instagram Görüntülü Konuşma Devri Geliyor
4.5 (89.61%) 256 votes

Bir önceki yazımız olan Instagram'da En Fazla Kaç Kişi Takip Edilir ? başlıklı makalemizde instagram limitleri hakkında bilgiler verilmektedir.

Bu yazı tarihinde yayınlanmıştır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir