Instagram Görüntülü Konuşma Özelliği Nasıl Kullanılır?

Instagram Görüntülü Konuşma Özelliği

Günümüzde sosyal medya platformları bireyler tarafından tercih edilmektedir ve popüler olanları Instagram, Facebook, Twitter şeklinde saymak mümkündür. Sosyal medya uygulamalarının her biri çeşitli özellikleri bünyelerinde barındırarak kullanıcılara sunulmaktadır. Ara sıra gelen güncellemelerde uygulamalara yeni özellikleri dâhil etmektedir. Instagram görüntülü konuşma özelliği bunlardan bir tanesidir. Fotoğraf ve video paylaşmak için tercih edilen, aynı zamanda hikayeler bölümünü de içeren Instagram son güncellemeyle birlikte görüntülü konuşma özelliğini aktif hale getirmiştir.

Instagram Görüntülü Konuşma Nasıl Yapılır?

Instagram uzun zamandır beklenen özelliği kullanıma sundu ve görüntülü sohbet dönemi başladı. Instagram’da görüntülü konuşma yapmak için öncelikle o kişiye DM üzerinden bir mesaj göndermelisiniz. Daha sonrasında mesajlaştığınız kişinin penceresinde sağ üst köşede bulunan video kamera simgesine tıklamanız gerekmektedir. Instagram görüntülü konuşma özelliğini kullanmak için Instagram’ın güncellenmesi yeterlidir.

Instagram Görüntülü Konuşma

Sosyal medya uygulamaları farklı özelliklerle karşımıza çıkmaya devam ediyor. Instagram’da bunlardan biri ve son güncellemeyle birlikte hem Instagram görüntülü konuşma özelliği hem de keşfet kısmında kategori sekmesini kullanıcılarla buluşturdu. Keşfet bölümünde yer alan kategori sekmesi ile kullanıcılar ilgi alanlarına göre video ve fotoğrafları takip edebilecek.

Dünya çapında milyonlarca kullanıcıya sahip olan sosyal medya uygulaması Instagram’da aynı zamanda IGTV ve hikayeler özelliği de bulunuyor. Normal gönderilerin yanı sıra instagram bünyesinde yer verilen hikayeler kısmı sayesinde kullanıcılar hem fotoğrafları hem de videoları burada takipçileriyle paylaşabiliyor. Hikayeler bölümünde paylaşılan gönderiler ise 24 saat sonra kayboluyor. IGTV yani Instagram Tv’de ise videoların süresi 1 saate kadar çıkabiliyor. Bilindiği üzere instagramda paylaşılan videoların süresi 1 dakika, hikayelerde ise bu süre 15 saniye ile sınırlıydı. Güncelleme sayesinde kullanıcılar artık süresi 1 saate kadar çıkan videoları izleyebilecek. Instagram görüntülü konuşma kullanıcılarla buluşturulan bir diğer özellik oldu.

Instagram görüntülü konuşma nasıl yapılır konusunda sizleri bilgilendirmeye çalıştığımız bu yazının sonuna geldik. Konu hakkındaki ve tüm sosyal medya platformlarında yaşadığınız sorunları kısmından bizlere iletebilirsiniz. Ekibimiz tarafından incelenen sorularınız en kısa sürede yanıtlanmaktadır. Instagram’ın yeni özelliklerinden haberdar olmak ve merak ettiklerinizi öğrenmek için sitemizi takipte kalın. Ayrıca Instagram takipçi satın alma ve Instagram beğeni satın alma konularında yardıma ihtiyacınız varsa bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Konuyla ilgili videoyu aşağıdan izleyebilirsiniz.

Instagram Görüntülü Konuşma Nedir ?

Instagram görüntülü konuşma, sosyal medya uygulaması Instagram’da kullanıcıların birbirlerini görüntülü olarak aramalarını sağlayan bir özelliktir. Bu özellik daha önce Facebook ve whatsapp gibi sosyal medya uygulamalarında kullanılmış ve kullanıcılar tarafından sevilerek başarıya ulaşmıştır.

Bu Yazımızıda Hemen İnceleyin:  Instagram Zoom Özelliği

Instagram geçtiğimiz yıl neredeyse 1 milyar kullanıcı sayısına yaklaşıyordu ancak henüz o seviyeye ulaşamadı. Bu yıl sonu içinse çoğu sosyal medya araştırma şirketi Instagram’ın bir milyar kullanıcı sayısına ulaşabileceğini ön görüyor. Diğer bir hayret verici istatistik ise Instagram’ın aylık kullanım sayısı, uygulamayı aylık olarak neredeyse yarım milyar insan kullanıyor. Bu yarım milyar kullanıcı sayesinde de Instagram reklam gelirlerini inanılmaz rakamlara çıkartmayı başarıyor.

instagram-görüntülü-arama-1

Instagram Görüntülü Arama Nasıl Olacak ?

Instagram görüntülü arama büyük çoğunluğun tahminine göre uygulamanın direkt mesajlar bölümünde yer alacak. Geçtiğimiz aylarda gelen Instagram son görülme özelliği gibi bu özellikte de kişilerin birbirini takip etmesi ve görüntülü arama için gerekli izinleri vermiş olmaları gerekecek.  Görüntülü arama kullanımının detayları henüz şekillenmemiş olasa da Instagram kullanıcılarından birinin sosyal medyada paylaştığı ve büyük ilgi çeken fotoğrafa göre henüz Instagram görüntülü arama özelliği için kullanılacak ikon ve ad belirlenmemiş durumda.

Görsele göre birçok ikon ve ad henüz test aşamasında. Buna karşın Instagram henüz bu konu hakkında resmi ya da gayri resmi bir açıklama yapmış durumda değil. Instagram’ın bu gibi durumlarda açıklama yapmamasına alışkın olsak da kısa bir süre içinde uygulama hakkında bir resmi açıklama gelmesini bekliyoruz.

Daha Önce Facebook ve Whatsapp İçin Kullanıldı

Instagram görüntülü konuşma özelliğinin daha önce Facebook ve Whatsapp gibi aynı şirketler grubuna bağlı sosyal medya uygulamalarında kullanıldığını gördük. Bu uygulamaların içerisinde en çok görüntülü arama yapılan sistem anlık mesajlaşma uygulaması olan Whatsapp uygulamasının görüntülü konuşma sistemi oldu. Facebook messenger uygulaması üzerinden gerçekleştirilebilen diğer görüntülü arama ve konuşma özelliği ise pek fazla ilgi görmedi.

Instagtram’ın en büyük rakibi olan Snapchat uygulaması üç yıl kadar önce benzer bir özelliği kendi kullanıcıları için geliştirmiş ancak bu özellik Snapchat kullanıcıları tarafından benimsenmemişti. Şu an en fazla kullanılan görüntülü arama uygulaması whatsapp gibi görünüyor bakalım Instagram sahip olduğu büyük potansiyel ile birlikte bu rekoru kardeş uygulamasından alabilecek mi ?

Instagram Görüntülü Konuşma Özelliği Nasıl Kullanılır?
5 (100%) 1 vote

Bir önceki yazımız olan Instagram Aradığım Kişi Bulunamıyor başlıklı makalemizde instagram aradığım kişi bulunamıyor ve instagram kişi arama hakkında bilgiler verilmektedir.

Bu yazı tarihinde yayınlanmıştır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir