Instagram Görüntülü Konuşma Özelliği Nasıl Kullanılır?

Instagram Görüntülü Konuşma Özelliği

Günümüzde sosyal medya platformları bireyler tarafından tercih edilmektedir ve popüler olanları Instagram, Facebook, Twitter şeklinde saymak mümkündür. Sosyal medya uygulamalarının her biri çeşitli özellikleri bünyelerinde barındırarak kullanıcılara sunulmaktadır. Ara sıra gelen güncellemelerde uygulamalara yeni özellikleri dâhil etmektedir. Instagram görüntülü konuşma özelliği bunlardan bir tanesidir. Fotoğraf ve video paylaşmak için tercih edilen, aynı zamanda hikayeler bölümünü de içeren Instagram son güncellemeyle birlikte görüntülü konuşma özelliğini aktif hale getirmiştir.

Instagram Görüntülü Konuşma Nasıl Yapılır?

Instagram uzun zamandır beklenen özelliği kullanıma sundu ve görüntülü sohbet dönemi başladı. Instagram’da görüntülü konuşma yapmak için öncelikle o kişiye DM üzerinden bir mesaj göndermelisiniz. Daha sonrasında mesajlaştığınız kişinin penceresinde sağ üst köşede bulunan video kamera simgesine tıklamanız gerekmektedir. Instagram görüntülü konuşma özelliğini kullanmak için Instagram’ın güncellenmesi yeterlidir.

Instagram Görüntülü Konuşma

Sosyal medya uygulamaları farklı özelliklerle karşımıza çıkmaya devam ediyor. Instagram’da bunlardan biri ve son güncellemeyle birlikte hem Instagram görüntülü konuşma özelliği hem de keşfet kısmında kategori sekmesini kullanıcılarla buluşturdu. Keşfet bölümünde yer alan kategori sekmesi ile kullanıcılar ilgi alanlarına göre video ve fotoğrafları takip edebilecek.

Dünya çapında milyonlarca kullanıcıya sahip olan sosyal medya uygulaması Instagram’da aynı zamanda IGTV ve hikayeler özelliği de bulunuyor. Normal gönderilerin yanı sıra instagram bünyesinde yer verilen hikayeler kısmı sayesinde kullanıcılar hem fotoğrafları hem de videoları burada takipçileriyle paylaşabiliyor. Hikayeler bölümünde paylaşılan gönderiler ise 24 saat sonra kayboluyor. IGTV yani Instagram Tv’de ise videoların süresi 1 saate kadar çıkabiliyor. Bilindiği üzere instagramda paylaşılan videoların süresi 1 dakika, hikayelerde ise bu süre 15 saniye ile sınırlıydı. Güncelleme sayesinde kullanıcılar artık süresi 1 saate kadar çıkan videoları izleyebilecek. Instagram görüntülü konuşma kullanıcılarla buluşturulan bir diğer özellik oldu.

Bu Yazımızıda Hemen İnceleyin:  Dizinin Bittiğini Eser Yenenler Duyurdu

Instagram görüntülü konuşma nasıl yapılır konusunda sizleri bilgilendirmeye çalıştığımız bu yazının sonuna geldik. Konu hakkındaki ve tüm sosyal medya platformlarında yaşadığınız sorunları kısmından bizlere iletebilirsiniz. Ekibimiz tarafından incelenen sorularınız en kısa sürede yanıtlanmaktadır. Instagram’ın yeni özelliklerinden haberdar olmak ve merak ettiklerinizi öğrenmek için sitemizi takipte kalın. Ayrıca Instagram takipçi satın alma ve Instagram beğeni satın alma konularında yardıma ihtiyacınız varsa bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Konuyla ilgili videoyu aşağıdan izleyebilirsiniz.

Instagram Görüntülü Konuşma Özelliği Nasıl Kullanılır?
5 (100%) 1 vote

Bir önceki yazımız olan Instagram Aradığım Kişi Bulunamıyor başlıklı makalemizde instagram aradığım kişi bulunamıyor ve instagram kişi arama hakkında bilgiler verilmektedir.

Bu yazı tarihinde yayınlanmıştır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir