Instagram

Instagram Güncellemelere Devam Ediyor

Sosyal medya uygulamaları arasında en çok dikkat çeken uygulamalardan birisi de Instagram uygulaması. Görsel yönünün ön planda olmasından mı yoksa görselliğinin yanında popüler bir sosyal medya uygulaması olmasından mı bilinmez ama son dönemin en çok konuşulan uygulamalarının başında Instagram geliyor. Zaten hali hazırda kullanıcı sayısını da 500 milyon gibi dev bir rakamın üzerine çıkarmayı başaran Instagram, bu başarısının ardından da sürekli olarak kullanıcılara yeni özellikler sunarak kullanıcıların da ilgisini canlı tutmaya da çalışıyor.

Bu noktada son olarak Instagram geçtiğimiz günlerde Snapchat üzerinde kullanılan yeni bir özelliği de kullanıcılara sunmuştu. Kullanıcılara sunulan yeni özellikle beraber artık resimlerin hikayesi özelliğinin de aktif hale gelmişti. Henüz son güncelleme hakkında yeni yeni kullanımlar başlarken Instagram’ın bir güncelleme daha yapacağı haberi geldi. Dev sosyal medya uygulaması bu güncellemede ise taslak özelliğini kullanıcılara sunacak. Artık Instagram kullanıcılarının doğrudan paylaşım yapmalarına gerek kalmadan düzenledikleri fotoğrafları taslak olarak kaydetmelerine de izin verilecek. Instagram’ın yeni güncelleme için denemelere de başladığının haberleri yapılmaya başlandı. Bir nevi artık kullanıcıların uygulamayı çevrim dışı da kısmen kullanmalarına izin verecek olan yeni güncellemenin ne zaman yayınlanacağı ise merak konusu. Zira Instagram henüz yeni güncelleme için her hangi bir açıklamada yapmadı.

Instagram bir süre önce yeni bazı kararlar aldığını açıkladı. Daha önce 7 sürümüne geçerken köklü bazı değişiklikler yapan uygulama şimdilerde bir kez daha birçok işleyişte köklü değişikliklere gitmeye hazırlanıyor. Hatta uygulamanın hazırlık aşamasını geçtiğini artık değişimlere başladığını da söylemek gerekiyor. Bu bağlamda ilk hamle ise web sürümü üzerinden gelmişti. Web sürümünde daha fazla etkileşim ortamı oluşturacağını açıklayan uygulama yöneticileri önce web sürümüne bildirim özelliği eklemişti. Bu özellikle beraber web sürümüne yeni bir boyut kazandıran Instagram bu haberin ardından da uygulama sürümü için güncellemelere başladı.

Bu Yazımızıda Hemen İnceleyin:  Instagram Hikâyeye Kişi Etiketleme Nasıl Yapılır?

Fakat başta da dediğimiz gibi Instagram artık işlevsel bazı değişiklikler yapmaya başladı. Bu noktada ilk adım ise biraz şaşırtıcı oldu. İlk tercih olarak çıkış butonunu iptal eden uygulama yöneticileri bu kararın hemen ardından ise Instagram’ın video sürülerini uzatmaya karar verdi ve bugün itibariyle Instagram’da paylaşılan videoların süresi 1 dakikaya çıkartıldı. Video süresinin değiştirilmesi zaten beklenen bir gelişmeydi fakat çıkış butonunun neden kaldırıldığı konusunda hala net bir açıklama yapılmadı. Zira çıkış butonunun kaldırılması tamamen uygulamanın yapısını değiştirmeye yetti. Bundan sonra ise güncellemelerin kısa aralıklarla devam edeceği bilgisi de verildi. İşleyişte neden bu şekilde köklü değişikliklerin yapıldığı ise her hangi bir açıklama gelmediği hala merak konusu.

Instagram Güncellemelere Devam Ediyor
4.4 (88.09%) 47 votes

Bir önceki yazımız olan Instagram’da Paylaşılan Hikayelere Nasıl Yorum Yapılır? başlıklı makalemizde instagram, Instagram haberleri ve Instagram hikaye modu hakkında bilgiler verilmektedir.

Benzer Yazılarımız :
Bu yazı tarihinde yayınlanmıştır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir