Instagram Güncellemesi Yaşanan Sorunlar

En sık güncellemeler yapan uygulamalardan iri olan Instagram yayınladığı güncellemelerle beraber artık yeni bir yüze de kavuşmaya başladı. Instagram’ın çok daha işlevsel hale gelmesini ve çok daha fazla özellik kazanmasını sağlayan güncellemelerin tam tersi kimi durumlarda sorunlara da neden olduğunu söylemek gerek. Özellikle güncellemelerle beraber sürekli sistemsel yeniliklerin yapılması Instagram’da kullanıcılarında sorunlar yaşamasına neden olabiliyor. Benzeri bir durum son güncellemeden sonrada yaşandı. Yayınlanan 9.7.5 sürümünden sonrada birçok sorun mesajı gelmeye başladı. Yaşanan bu sorunla neler bakalım.

Resimlerin Paylaşım Sorunu

Son güncellemeden sonra bazı kullanıcılardan gelen mesajlara göre resim paylaşımı sırasında donma ve çalıştırmayı durdurma hataları yaşanıyor. Bu sorunu çözebilmek için ise mutlaka güncellemeyi doğru bir şekilde yaptığınızdan emin olmanız gerek. Güncelleme bölümünde oluşan bir hata sorunun neden olabilir. En iyi çözüm uygulamayı silip bir daha güncellemek olacaktır.

Instagram-Boomerang

Boomerang Uygulamasının Kullanılmaması

Yaşanan bir diğer sorun ise Boomerang uygulamasının kullanılamaması sorunu. Resimlerin hikayesi bölümünde kullanılan özelliğin hata vermesi ya da bu bölümde Boomerang bölümünün yer almaması sorunu ile karşı karşıya kaldığınızda ise mutlaka güncelleme sürümünüzü kontrol edin. Güncel sürümünüz 9.7.5 değilse güncelleme tamamlanmamış demektir. Bu durumda güncellemeyi tamamlamanız için uygulama mağazanız üzerinden güncellemeyi kaldırıp yeniden yüklemeyi tercih edebilirsiniz.

Donma Sorunları

Güncellemenin henüz yeni yayınlanmasından mı yoksa güncellemenin stabil olmamasından mı bilinmez ama özellikle Android kullanıcılarında güncelleme sonrasında donma sorunları yaşanabiliyor. Bu sorunların ise mini güncellemelerle çözüleceği düşünülmekte.

Instagram Güncellemesi Yaşanan Sorunlar
4.1 (81%) 20 votes

Bir önceki yazımız olan Instagram’dan Sevindiren Açıklama başlıklı makalemizde Canlı yayın güncellemesi, Go Insta ve Instagram Canlı Yayın hakkında bilgiler verilmektedir.

Bu yazı tarihinde yayınlanmıştır.

Instagram Güncellemesi Yaşanan Sorunlar” üzerine 4 düşünce

  1. Kıvırcık

    Yeni gelen gif özelliği hesabıma gelmedi güncelleme de yok gelmesi lazım ama aktif değil sorun nedir?

    Cevapla
  2. Türkan

    Merhaba instagramda ki yenilikler bana gelmiyor soru sor anket ve smile ile yorumlu paylaşımlar neden olabilir acaba yeniliklerin gelmesi icin ne yapmalıyım

    Cevapla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir