Instagram Güvenlik Kodu

Instagram Güvenlik Kodu

Dünya üzerinde milyonlarca kullanıcıya sahip olan Instagram uygulaması sunduğu eğlenceli özelliklerle popülerliğini korumaya devam ediyor. Onlarca kullanıcının günün her saatinde aktif olarak kullandığı Instagram uygulaması kullanıcıların keyifli vakit geçirmesine önem verdiği kadar güvenliklerine de önem veriyor. Zaman zaman kullanıcılar Instagram hesaplarının çalınması gibi durumlarla karşı karşıya kalabiliyorlar. Bu gibi durumların önüne geçmek veya çalınan hesabı geri almayı kolaylaştırmak için Instagram kullanıcılarına güvenlik kodu yolluyor. Bazı durumlardaysa kullanıcılara Instagram güvenlik kodu gelmiyor. Kullanıcılar bu gibi durumlarda ne yapabileceklerini bilmiyor. Sizler için bu yazımızda Instagram güvenlik kodu nedir, ne işe yarar ve Instagram güvenlik kodu gelmemesi gibi durumlarda ne yapmanız gerektiğini ayrıntılı şekilde anlattık.

Instagram Güvenlik Kodu Nedir?

Instagram güvenlik kodu Instagram uygulamasının kullanıcılarının hesaplarını garanti altına almak için kullandığı bir yöntemdir. Kullanıcıların Instagram hesaplarının çalınması durumunda Instagram güvenlik kodu sayesinde bu durum engellenebiliyor. Instagram kullanıcılarının hesap güvenliğini kesin olarak sağlamaya yönelik uygulamalar arasında yer alan Instagram güvenlik kodu kullanıcılara e-posta ya da sms bilgisi üzerinden sağlanıyor. Böylelikle kullanıcıların sahip oldukları Instagram hesaplarına ikinci bir kişi bağlanamıyor ve Instagram hesabını çalamıyor. Instagram güvenlik kodu almak se oldukça kolay. Aşağıda anlattığımız adımları sırasıyla uygulayarak Instagram güvenlik kodu alma işlemini gerçekleştirebilir ve hesabınızı daha güvenli bir hale getirebilirsiniz. (Instagram Destek)

 1. Instagram uygulamasına girin ve profil kısmını açın.
 2. Profil kısmının hemen sağ tarafında bulunan üst üste üç tire şeklindeki simgeye dokunun.
 3. Ekrana gelen seçenekler arasından ayarlar yazan seçeneğe dokunun.
 4. Ayarlar sekmesine giriş yaptıktan sonra ekrana gelen seçenekler arasından güvenlik yazan seçeneğe dokunun.
 5. Güvenlik yazan seçeneği seçtikten sonra karşınıza iki farklı kimlik doğrulaması yazan seçeneğe dokunun.
 6. Daha sonra sms seçeneğine dokunun.

Telefonunuza gelecek kodu saklamanız gerekiyor. Herhangi bir şekilde hesabınız çalınma tehlikesi yaşarsa bu kod sayesinde hesabınızı kolaylıkla kurtarabilirsiniz.

Bu yazıyı da sevebilirsiniz: Foursquare Hesap Silme

instagram güvenlik kodu gelmiyor

Instagram Güvenlik Kodu Gelmiyor

Instagram güvenlik kodu almak için kullanıcılar yukarıda anlattığımız yolları takip edebilir. Ancak bazı durumlarda kullanıcılara Instagram güvenlik kodu gelmiyor. Bu durumsa kullanıcıların mevcut Instagram hesaplarının güvenliğinin azalmasına neden oluyor. Instagram güvenlik kodu gelmediği takdirde kullanıcıların izleyebileceği birkaç farklı çözüm yolu bulunuyor. Eğer Instagram güvenlik kodu almak için bahsettiğimiz yöntemleri denediğiniz halde güvenlik kodu alamıyorsanız aşağıda sıraladığımız yöntemleri deneyerek Instagram güvenlik kodu alma işlemini kolaylıkla gerçekleştirebilirsiniz.

 • Telefonunuzun mevcut tarih ve saat ayarlarının güncelliğini kontrol edin.
 • Başka mesaj bildirimlerinin gelip gelmediğini kontrol edin.
 • Aynı işlemleri vpn uygulaması çalıştırarak deneyin.
 • Mevcut sım kartınızı farklı bir telefona takarak güvenlik kodu alma işlemini deneyin.
 • Sorunun cihaz kaynaklı olduğuna eminseniz mevcut hat operatörünüze sorunla ilgili bilgi verin.

Instagram hesabınızı yükseltmek ve sayfanızı büyütmek için sitemizi ziyaret edebilirsiniz; https://www.instatakipci.com/

Instagram Güvenlik Kodu Ne İşe Yarar?

Instagram Güvenlik Kodu sayesinde, profilinizin ve paylaşımlarınızın daha güvende olmasını sağlayabilirsiniz. Böylece hesap çalınmalarına karşı kendinizi korursunuz.

Instagram Güvenlik Kodu Nasıl Alınır?

Instagram güvenlik kodu almak için ilk olarak Instagram’dan böyle bir talepte bulunmanız gerekir. Bu talebi nasıl gerçekleştireceğiniz ile ilgili bilgilere blog yazımzıdan koalyca ulaşabilirsiniz.

Instagram Güvenlik Kodu Önemli mi?

Instagram hesap çalınmaları veya hacklenmeleri çok sık karşılaşılan bir durum. Bu nedenle böyle bir durumla karşılaşmamak adına güvenlik koduna sahip olmanız sizin avantajınıza olacaktır.

Instagram Destek hakkındaki bir önceki yazımız olan ile de ilgilenebileceğinizi düşünüyoruz.
Halil İbrahim ER

Yazılar: 978

Merhaba ben Halil ibrahim ER 1993 İstanbul doğumluyum. Yıllardır sosyal medyanın içindeyim ve kullanıcıların yaşadıkları sorunlara, merak ettikleri konulara çözüm üretiyorum. Çalışmalarımı yıllardır sosyal medya tarafında yürüttüğüm için, uzmanlık alanımı da bu yö...

Gösterilecek yorum yok.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir