Instagram Hack Saldırıları Nasıl Önlenir?

Instagram hesabınızın güvenliğinin yeterli olduğuna emin misiniz? Son zamanlarda artan hack saldırıları sonucunda tanınmış bir çok önemli internet şirketleri dahi güvenlik önlemlerini arttırmıştır.

Instagram hack saldırıları son günlerde ciddi artış göstermektedir. Ne yaparsak yapalım hackerların önüne geçemiyoruz. Fakat, bu hacklenmeleri doğru yöntemlere başvurarak önleyebiliriz. Hacklenmeden önce bu saldırıları önleyebilmemiz gerekmektedir. Bu saldırıları önleyebilmek için dikkat etmemiz, uygulamamız gereken bir kaç adım vardır.

1.Şifrelerinizin Güvenliliğini Artırın

Güvenli bir hesap oluşturmak için hesap şifrelerinizi sürekli değiştirmeniz çok önemlidir.

Hesap şifrelerinizi güvenli hale getirmenin en iyi yollarından bir tanesi; Lamantine Programı tarafından oluşturulan “Sticky Password Premium”’dur. Bu program, otomatik olarak her bir internet sitesine girişi sağlayabiliyor ve doldurulması gereken formları otomatik olarak doldurabiliyor ve şifrenizin her koşulda ele geçirilmemesini garanti altına alıyor.

2. Güvenlik Ayarları

Hesaplarınızdaki güvenlik ayarlarınızı gözden geçirmelisiniz. Instagram hesaplarınızdaki Ayarlar kısmı size istediğiniz şekilde bu hesaplarınızdaki verileri güvenli bir hale getirmek için yardımcı olmaktadır.

Sosyal medya hesaplarınızda örneğin Instagram’da paylaşacağınız iletinin kimin tarafından görüleceğine, beğenileceğine ya da yorum yapılacağına siz karar verebiliyorsunuz. Bu durum hesabınız üzerinde kendi varlığınızı istediğiniz şekilde kontrol altında tutmanızı sağlamaktadır.

Instagram hack saldırıları önlenebilmesi için hesap ayarlarınızı ve güvenlik ayarlarınızı kontrol ettiğinizden emin olun.

3.E-Posta-E-Mail

Instagram hack saldırıları gerçekleşirken hackerler e-posta adreslerinin hacklenmesi üzerinde çalışmalar yapmaktadırlar. E-postanızı ele geçirerek Instagram hesaplarınıza da ulaşabilirler. Bu nedenle e-posta adresinizi sürekli güncel tutup gizleyin, e-posta adresinizi kimseyle paylaşmayın.

4. Instagram Hack Saldırıları “Antivirüs” Koruma ile Önlebilir

Instagram hack saldırıları hackerlar tarafından Rat, Keylogger vs. gibi virüsler aracılığıyla da olabiliyor. Bu virüslerden korunabilmek için Instagram hesabınıza girdiğiniz bilgisayarınıza antivürüs programları kurmalısınız.

Bu Yazımızıda Hemen İnceleyin:  Instagram Koleksiyon Reklamları Satışları Arttırabilir

Instagram Hack Saldırıları Nasıl Önlenir konusunda sizleri bilgilendirmeye çalıştığımız yazımızın sonuna geldik. Konu hakkındaki sorunlarınızı yorumlar kısmından bizlere iletebilirsiniz. Instagram’ın yeni özelliklerinden haberdar olmak ve merak ettiklerinizi öğrenmek için sitemizi takipte kalın. Ayrıca Instagram Türk takipçi satın alma ve Instagram Türk beğeni satın alma konularında yardıma ihtiyacınız varsa bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Konuyla ilgili videoyu aşağıdan izleyebilirsiniz.

Instagram Hack Saldırıları Nasıl Önlenir?
İçeriğimize oy verebilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Facebook Sayfası Nasıl Açılır? başlıklı makalemizde facebook sayfa ve facebook sayfası açma hakkında bilgiler verilmektedir.

Bu yazı tarihinde yayınlanmıştır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir