Instagram Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Instagram Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Sosyal medyanın amiral gemisi haline gelen Instagram, her geçen gün yenilenmeye ve güncellemeye devam ediyor. Haliyle birçoğumuz bu hızlı büyüyen Instagram’ın gelişimini ve özelliklerini tamamıyla takip edemiyoruz. Bugünkü yazımızda hem bilgilenmek hem de iyi bir hesaba sahip olmak için Instagram hakkında bilinmesi gerekenler konusundan bahsedeceğiz.

instagram hakkinda bilinmesi gerekenler

Instagram Hakkında Bilinmesi Gerekenler

 1. Instagram 1 milyar aktif kullanıcı sınırına ulaşmak üzere olan bir uygulamadır.
 2. Instagram son birkaç yılda tam 3 kat büyüyerek gelişimini sürdürdüğünü kanıtlamıştır.
 3. Instagram diğer sosyal medya platformların daha hızlı büyümektedir.
 4. Ülkemizde en çok kullanılan 2. sosyal ağdır.
 5. Ülkemizde en çok aktif kullanıcıya sahip olan sosyal ağdır.
 6. Yetişkinlerin yaklaşık %30’u Instagram kullanmaktadır.
 7. 18-25 yaş arası gençlerin yaklaşık %70’i bu sosyal ağı kullanmaktadır.
 8. Instagram paylaşımlarına eklenen konum bilgisi etkileşimi olumlu yönde etkilemektedir.
 9. Günlük olarak yaklaşık 100 milyon paylaşım yapılıyor.
 10. Kullanıcıların %60’ı her gün uygulamaya giriş yapıyor.

10 madde halinde Instagram’da bilinmesi gerekenleri inceledik. Elbette bunlar çoğaltılabilir ve yeni araştırmalarla yeni bilgiler eklenebilir. Şimdi de Instagram’da takipçi arttırma konusunda bilgiler verelim.

Instagram Takipçi Arttırma

Instagram doğrudan etkileşimin olduğu en önemli mecralardan biridir. Bu özelliğini de takipleşme sistemine borçludur. Birçok kişi tanıdıklarını takip etmekte ve yaptığı paylaşımlar sayesinde takip edilmektedir. Takipçi sayınızı arttırmak istiyorsanız öncelikle hesabınızı herkese açık hale getirmelisiniz. Ardından kaliteli paylaşımlar yapmalı ve ilgi çekici bir konuda uzmanlaşmalısınız. Birçok kullanıcı alanında uzman hesapları takip etmek ister. Bir konuda uzmanlaşmak ve paylaşım yapmak takipçi sayısını arttırmanın en etkili yoludur.

Instagram’da en önemli detay, içerikleriniz ne kadar kaliteli olursa olsun bu içeriklerin gerçekten kaliteli olduğunu gerçek kullanıcılara anlatan referanslarınızdır. Takipçi sayısı, beğeni sayısı, yorum sayısı veya izlenme sayısı ne kadar fazla ise referanslarınız o kadar kuvvetli olacak ve gerçek kullanıcıların güvenini bir o kadar kazanacaksınız. Araştırmalarla kanıtlanmış olan kullanıcı davranışlarını etkileyen en büyük unsur bahsedildiği üzere referanslarınızdır. Dolayısıyla önceden hesabınızın belli bir takipçi kitlesinin üzerinde takipçi sayısının olması gerekmektedir. Bu da doğal süreçler ile uzun bir zaman dilimini kapsamaktadır. Kısacası gerçek ve aktif takipçi oranı için öncelikle hizmet satın almanız gerekmektedir. Daha sonra organik takipçilerinizin daha hızlı arttığını gözlemleyeceksiniz.

Bu yazıyı da sevebilirsiniz: WhatsApp Mesaj Gitmiyor Sorunu

Instagram’da Dikkat Edilmesi Gerekenler

Instagram’da takipçi sayınızın azalmasını istemiyorsanız düzenli olarak paylaşım yapmaya özen gösterin. Gündeme duyarsız kalmayın ve özel günlere göre paylaşımlarınızı planlayın. Son olarak bir görüşü savunan ve troll tarzındaki paylaşımlardan uzak durun.

Instagram hakkında bilinmesi gerekenler konusunda sizleri bilgilendirmeye çalıştığımız yazımızın sonuna geldik. Konu hakkındaki sorunlarınızı yorumlar kısmından bizlere iletebilirsiniz. Instagram’ın yeni özelliklerinden haberdar olmak ve merak ettiklerinizi öğrenmek için sitemizi takipte kalın. Ayrıca Instagram Türk takipçi satın alma ve Instagram Türk beğeni satın alma konularında yardıma ihtiyacınız varsa bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Instagram Nedir?

Instagram, kendinize özgü bir profil açabileceğiniz, fotoğraflar ve videolar paylaşabileceğiniz, arkadaşlarınızla iletişim kurabileceğiniz bir sosyal medya uygulamasıdır.

Instagram Kullanmak Ücretli Midir?

Instagram, akıllı telefon ve bilgisayar üzerinden ücretsiz olarak kullanılabilir. Hiçbir ücret ödemeden kullanabilirsiniz.

Instagram Üzerinden Mesajlaşabilir Miyim?

Instagram üzerinden Doğrudan Mesaj (DM) vasıtasıyla ücretsiz bir şekilde diğer instagram kullanıcıları ile mesajlaşabilirsiniz.

Sosyal Medya hakkındaki bir önceki yazımız olan ile de ilgilenebileceğinizi düşünüyoruz.
[Toplam: 1 Ortamala: 5]
2 yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. Liste sıralaması, istek atan kişilerden birinin veya birkaçının istekleri geri çekmesi nedeniyle kayabilir ve sıralama zamana göre değişebilir. Takip talep bildirimi karşıdaki kullanıcıya göre değişir. Eğer bildirimleri ana ekranına düşüyorsa takip istek bildiriminiz ana ekranına düşer ve geri çekseniz dahi karşıdaki kişi bunu görür. Ancak bildirimleri kapalıysa istek atıp geri çektiğinizde bunu göremez. Görebilmesi için o an Instagramda olması ve bildirimlerinin açık olması gerekmektedir.