Instagram Hareketler Kaldırıldı mı?

Instagram Hareketler Kaldırıldı mı?

Her gün milyonlarca paylaşımın yapıldığı instagram hareketler bölümü kaldırıldı mı sorusu sorulmaya devam ediyor. Sosyal medya kullanıcılarının büyük bölümü tarafından aktif kullanılan hareketler bölümüyle ilgili yapılan yeni değişiklik şok etkisi yarattı. Bilindiği gibi en hızlı büyüyen sosyal medya platformlarının başında gelen Instagram, daha güvenli alan politikasıyla yeniliklerini sürdürüyor. Özel bir alan vaat eden platformda kullanıcıların daha fazla rahat etmesinin amaçlandığı kaydedildi. Özellikle risk içeren durumların yaşanmaması için gizlilik ön plana çıkarıldı. Buna dair ise 2019 yılında birçok farklı güncelleme getirildi. Takip ettiğim kişinin neler yaptığını merak ederim diyenlerin sayısının anketlerde yüksek çıkması da gizlilik durumunun daha da önemli olduğunu ortaya koydu. Bununla ilgili son yaşanan gelişme ise hareketler kısmının takip bölümü için kaldırılması oldu. Sık sık gerçekleştirilen yeniliklere bir yenisini daha ekleyen instagram, stalkerler için önemli bir alanı kaldırdı. Instagram hikayeler kısmında yer alan beğeni ve takip hareketleri kaldırılırken artık görülmeyeceği açıklandı. Peki, instagram hareketler nedir? Hareketler kısmının kaldırılması ne anlama geliyor?

Instagram Hareketler Nedir?

Stalk yapanlar için önemli olan takip sekmesinden istenilen profillere bakılabilir, hareketler görüntülenebilirdi. Güncellemelerle daha farklı bir yapıya sahip olmayı amaçlayan sosyal medya platformunda son gelişme ise takip bölümü ile ilgili oldu. Instagram beğenisi anlamına gelen kalp simgesine tıklandığında “sen” ve “takip” seçenekleri sıralanıyor. “Sen” ile profile ait beğeniler ve yorumlar açılıyor. Tüm geri bildirimlerin görüntülenmesi mümkün oluyor. “Takip” sekmesinden ise takip edilen tüm kullanıcıların beğenileri ve yorumları görüntüleniyordu. Ancak yapılan son güncelleme ile bu durum artık mümkün olmayacak. 2019 yılının son güncellemesi yaşanırken takip edilen hesapların beğenileri ve onlara gelen yorumları artık görüntülenemeyecek. Takip etme durumu dahi bunun için yeterli olmayacak. Bilinmeyen hesaplar üzerinden tanıdığı kişileri takip etmeye devam eden ve bu sayede bilgi alabilen stalk durumları da rafa kalkmış oldu.

Bu yazıyı da sevebilirsiniz: Instagram Reklam Fiyatları

instagram hareketler

Instagram Hareketler Takip Bölümü Kalktı

Özellikle gizli hesaplardan takip yapanlar için oldukça üzücü bir gelişme olarak yorumlandı bu durum. Instagram tarafından getirilen hareketler özelindeki değişim ise akıllara güvenlik sorununu getirdi. Kullanıcıların hangi aktiviteler içinde bulunmasının zaafiyet yarattığı ve bundan dolayı böyle bir yeniliğe gidildiği de yine iddialar arasında. Takip sekmesinin platformdan alınmasıyla birlikte artık stalk durumlarında kişiye ait beğeni ve yorumlara bakılamayacak. Kullanıcıların tüm eylemlerinin bu şekilde görülebilir olması sıklıkla eleştirilmeye başlanmıştı. Özellikle her takip eden kişinin görüntüleyebilir olması da güvenilir olma konusunda soru işaretlerini beraberinde getirmişti. Son yapılan açıklamalarda ise buna dair yeniliklerin yakın zamanda geleceği belirtilmişti. Artık hali hazırda kullanıma giren yeni özelliğin kullanıcılar tarafından nasıl karşılandığı ise oldukça tartışma bir konu. Instagram profillerinin sorun yaşamaması için yapıldığı kaydedilen bu yeniliğin neler getireceği ise ilerleyen günlerde belli olacak.

Instagram sayfanızı büyütmek ve geliştirmek için sitemizi ziyaret edebilirsiniz; https://www.instatakipci.com/instagram-hikaye-izlenme-satin-al

Instagram Hareketler Nedir?

Instagram hareketler, takipçilerinizin kimlerin beğendiğini ve güncel olarak kimler ile takipleşmeye başladıklarını görebileceğiniz bir özellikdir.

Instagram Hareketler Kaldırıldı Mı?

Instagramın çok kullanılan ‘Hareketler’ kısmı yeni gelen güncelleme ile kaldırıldı. Bu yeni durum ile birlikte, takip ettiğiniz kullanıcıların kimleri beğendiğini ve kimlerle takipleşmeye başladıklarını eskisi gibi göremeyeceksiniz.

Instagram Hareketleri Görmenin Başka Bir Yolu Var Mı?

Yeni güncelleme ile birlikte kaldırılmış olan ‘Hareketler’ kısmının bizlere sunduğu özellikleri, herhangi bir yöntem ile görmemiz maalesef mümkün olmayacaktır.

Instagram Güncellemeleri hakkındaki bir önceki yazımız olan ile de ilgilenebileceğinizi düşünüyoruz.
Halil İbrahim ER

Yazılar: 588

Merhaba ben Halil ibrahim ER 1993 İstanbul doğumluyum. Yıllardır sosyal medyanın içindeyim ve kullanıcıların yaşadıkları sorunlara, merak ettikleri konulara çözüm üretiyorum. Çalışmalarımı yıllardır sosyal medya tarafında yürüttüğüm için, uzmanlık alanımı da bu yö...

Gösterilecek yorum yok.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir