Instagram Harita Özelliği Kaldırıldı

Instagram Harita Özelliği Kaldırıldı

Instagram son yılların en popüler sosyal medya uygulaması olarak dikkat çekiyor. Bu seviyelere çok kısa sürede çıkan Instagram, bu konumunu her geçen gün gelişmesine ve güncellenmesine borçludur. Elbette gelişirken ve güncellenirken birçok yeni özelliği kendi bünyesine katmakta, bunlar sayesinde kullanıcılarını memnun edebilmektedir. Fakat yeni gelen özellikler gibi Instagram tarafından rafa kaldırılan birçok özellik de bulunmaktadır. Bunlardan biride Instagram harita özelliği olarak bilinmekteydi. Bugünkü yazımızda bu özelliğin neden kaldırıldığını ve kullanıcılar kaldırılmasına nasıl tepki verdiğini inceleyeceğiz.

Instagram Harita Özelliği Nedir?instagram harita özelligi kaldirildi

Instagram harita özelliği kullanımı için ayrıyeten bir işleme gerek yoktu. Akıllı telefonunuzun konum özelliği açıksa yaptığınız paylaşımlarda nerede bulunduğunuz gösteriliyordu. Bu özellik nerede bulunduğunuzu ülke ve il olarak gösteriyordu. Fakat birçok kullanıcı tarafından tercih edilmiyordu.

Instagram Harita Özelliği Neden Kullanılmadı?

Kullanıcılarına her zaman rahat bir ortam sunmayı hedefleyen Instagram, beğenilmeyen özelliklerini kaldırmaktan da çekinmiyor. Birçok kullanıcı harita özelliğini kullanmamak için paylaşım yapmadan önce telefonunun konum özelliğini kapatıyordu. Bu şekilde bulunduğu yerin bildirilmesinin de önüne geçiyordu. Kullanıcıların paylaşım yaptıkları esnada nerede olduklarını her zaman bildirmek istemeyecekleri göz önüne alındığında bu özelliğin kaldırılmasının ne kadar doğru bir tercih olduğu anlaşılmaktadır. Birçok kullanıcı otomatik olarak her paylaşımda bulunduğu yerin belirtilmesini istememektedir. Zaten konum ekleme özelliği sayesinde arzu eden kullanıcılar nerede olduklarını paylaşabilmektedirler.

Instagram’da Yeni Özellikler

Instagram her zaman gelişmeyi ve yenilenmeyi en büyük önceliği konumuna getirmiş durumdadır. Bu nedenle kaldırılan her bir özellikten sonra yenileri gelmekte ve kullanıcıların memnuniyeti göz önünde bulundurulmaktadır. Harita özelliğinden memnun olan ve kullanmaya devam etmek isteyen kullanıcılar konum ekleme sayesinde bulundukları yeri her paylaşımda bildirebilecekler ve harita özelliğini bir benzer şekliyle kullanabileceklerdir. Instagram’ın beğenilmeyen birçok özelliği restore etmesi ya da kaldırması bundan sonra da şaşırtıcı olmayacaktır.

Bu yazıyı da sevebilirsiniz: WhatsApp Mesaj Gitmiyor Sorunu

Instagram harita özelliği kaldırıldı konusunda sizleri bilgilendirmeye çalıştığımız yazımızın sonuna geldik. Konu hakkındaki sorunlarınızı yorumlar kısmından bizlere iletebilirsiniz. Instagram’ın yeni özelliklerinden haberdar olmak ve merak ettiklerinizi öğrenmek için sitemizi takipte kalın. Ayrıca Instagram Türk takipçi satın alma ve Instagram Türk beğeni satın alma konularında yardıma ihtiyacınız varsa bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Instagram’ın son dönemde yeni bir oluşum içerisine girdiğini söylemek yanlış olmaz. Zira Instagram ile ilgili her geçen gün yeni bir güncelleme her geçen gün yeni bir haber gündeme gelmeye başladı. Özellikle son günlerde sürekli olarak rakip sosyal medya uygulamalarını geride bırakmak için yeni güncellemeler yayınlayan Instagrm’ın söz konusu güncellemeler ile beraber artık rakip sosyal medya uygulamalarını da epey geride bırakmaya başladığını da biliyoruz. Son olarak Snapchat uygulamasının uzun süredir kullandığı resimlerin hikayesi özelliğini uygulamaya ekleyen ve bununla da sınırlı kalmayarak resimlere zoom yapmak özelliğini aktif eden Instagram’ın yayınladığı bu güncellemeler henüz konuşulmaya devam ederken söz konusu uygulamadan bir haber daha geldi.

Instagram yaptığı açıklama ile bu kez Instagram üzerinden kullanılan haritalar özelliğini kaldıracağını açıkladı. Çekilen resimlerin harita üzerindeki konumlarının gösterilmesine olanak sağlayan sistemin kaldırılacağını açıklayan Instagram söz konusu özelliğin kaldırıma nedeni için de bir açıklama yaptı. Instagram tarafından yapılan açıklamada, söz konusu özelliğin kaldırılma nedeni olarak özelliğin çok fazla kullanılmaması gösteriyor. Instagram’ın yaptığı açıklama ile beraber söz konusu özelliğin kısa süre içerisinde de iptal edileceği düşünülüyor. Yeni özelliğin yerine ise başka bir sistemin gelip gelmeyeceği de merak konusu oldu. Zira bu sistemin yerine de Instagram’ın yeni bir sisteme de geçmesi bekleniyor.

Instagram harita özelliği nedir?

Instagram harita özelliği nerede bulunduğunuzu ülke ve il olarak göstermeye yarayan eklentidir.

Instagram harita özelliği neden kaldırıldı?

Instagram harita özelliği kişisel gizlilikleri ihlal ettiği düşünülerek ortadan kaldırılmıştır.

Sosyal Medya hakkındaki bir önceki yazımız olan ile de ilgilenebileceğinizi düşünüyoruz.
[Toplam: 1 Ortamala: 5]
Gösterilecek yorum yok.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir