Instagram Harita Özelliği Kaldırıldı

Instagram son yılların en popüler sosyal medya uygulaması olarak dikkat çekiyor. Bu seviyelere çok kısa sürede çıkan Instagram, bu konumunu her geçen gün gelişmesine ve güncellenmesine borçludur. Elbette gelişirken ve güncellenirken birçok yeni özelliği kendi bünyesine katmakta, bunlar sayesinde kullanıcılarını memnun edebilmektedir. Fakat yeni gelen özellikler gibi Instagram tarafından rafa kaldırılan birçok özellik de bulunmaktadır. Bunlardan biride Instagram harita özelliği olarak bilinmekteydi. Bugünkü yazımızda bu özelliğin neden kaldırıldığını ve kullanıcılar kaldırılmasına nasıl tepki verdiğini inceleyeceğiz.

Instagram Harita Özelliği Nedir?

Instagram harita özelliği kullanımı için ayrıyeten bir işleme gerek yoktu. Akıllı telefonunuzun konum özelliği açıksa yaptığınız paylaşımlarda nerede bulunduğunuz gösteriliyordu. Bu özellik nerede bulunduğunuzu ülke ve il olarak gösteriyordu. Fakat birçok kullanıcı tarafından tercih edilmiyordu.

Instagram Harita Özelliği Neden Kullanılmadı?

Kullanıcılarına her zaman rahat bir ortam sunmayı hedefleyen Instagram, beğenilmeyen özelliklerini kaldırmaktan da çekinmiyor. Birçok kullanıcı harita özelliğini kullanmamak için paylaşım yapmadan önce telefonunun konum özelliğini kapatıyordu. Bu şekilde bulunduğu yerin bildirilmesinin de önüne geçiyordu. Kullanıcıların paylaşım yaptıkları esnada nerede olduklarını her zaman bildirmek istemeyecekleri göz önüne alındığında bu özelliğin kaldırılmasının ne kadar doğru bir tercih olduğu anlaşılmaktadır. Birçok kullanıcı otomatik olarak her paylaşımda bulunduğu yerin belirtilmesini istememektedir. Zaten konum ekleme özelliği sayesinde arzu eden kullanıcılar nerede olduklarını paylaşabilmektedirler.

Instagram’da Yeni Özellikler

Instagram her zaman gelişmeyi ve yenilenmeyi en büyük önceliği konumuna getirmiş durumdadır. Bu nedenle kaldırılan her bir özellikten sonra yenileri gelmekte ve kullanıcıların memnuniyeti göz önünde bulundurulmaktadır. Harita özelliğinden memnun olan ve kullanmaya devam etmek isteyen kullanıcılar konum ekleme sayesinde bulundukları yeri her paylaşımda bildirebilecekler ve harita özelliğini bir benzer şekliyle kullanabileceklerdir. Instagram’ın beğenilmeyen birçok özelliği restore etmesi ya da kaldırması bundan sonra da şaşırtıcı olmayacaktır.

Bu Yazımızıda Hemen İnceleyin:  Seval Akbaba Destek Mesajları İçin Instagram’dan Teşekkür Etti

Instagram harita özelliği kaldırıldı konusunda sizleri bilgilendirmeye çalıştığımız yazımızın sonuna geldik. Konu hakkındaki sorunlarınızı yorumlar kısmından bizlere iletebilirsiniz. Instagram’ın yeni özelliklerinden haberdar olmak ve merak ettiklerinizi öğrenmek için sitemizi takipte kalın. Ayrıca Instagram Türk takipçi satın alma ve Instagram Türk beğeni satın alma konularında yardıma ihtiyacınız varsa bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Instagram Harita Özelliği Kaldırıldı
İçeriğimize oy verebilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Instagramda Engellendiğini Anlamanın Yolları başlıklı makalemizde instagramda engellendiğimi nasıl anlarım ve instagramda engellenmek hakkında bilgiler verilmektedir.

Bu yazı tarihinde yayınlanmıştır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir