Instagram Hashtag Takibi Sistemi Kullanım Sınırı?

Instagram Hashtag Takibi Sistemi Kullanım Sınırı?

Instagram diğer sosyal medya uygulamalarına göre daha fazla görselliği öne çıkardığı için çok daha kısa sürede çok daha fazla kullanıcı kazanmayı başarmış bir sosyal medya uygulaması. Instagram’ın bu nedenle biraz daha öne çıkmış olması nedeniyle kullanıcılarda bu platformda çok daha popüler olmak istiyor. Son dönemde Instagram fenomenlerinin sanat dünyasında da yer alması ile birlikte bu popülerlik yarışı bir hayli hızlandı. Bu yarışın hızlanması kullanıcıların popüler olmak için yeni yollara başvurmasına neden oldu. Tabi bununla birlikte nasıl takipçi kazanırım? Nasıl daha fazla takipçim olur? Sorularına da cevap aranmaya başlandı.

Bu soruların ilk cevabı ise her zaman olduğu gibi paylaşımlarda etiket yani hashtag kullanımı oluyor. Paylaşımlarınızın çok daha fazla kişi tarafından görülmesine ve sizinle aynı zevklere sahip olan kişiler ile buluşmanızı sağlayacak hashtaglerinde elbette ki kullanım sınırlamaları bulunuyor. Kısacası hemen her paylaşımınıza onlarca hashtag ekleme işlemi yapamıyorsunuz. Bunun için konulmuş olan sınır 30. Yani bir resim paylaştığınızda maksimum 30 hashtag ekleme şansınız bulunuyor. Tabi bu durum ilk bakışta ne kadar etiket eklersem o kadar çok takipçi ile karşılaşırım düşüncesini doğurabilir. Ama aslında gerçek bu değil. Yani gelişi güzel hashtag kullanımı sadece size bir anlık takipçi sağlayacaktır. Eğer gerçekten kalıcı takipçiler istiyorsanız ve bununla beraber kaliteli bir hesap istiyorsanız hashtagleri az ve öz kullanmanız da yarar var. Yani direk olarak hedefe yönelik etiket kullanımı çok daha yararlı olacaktır.

Sosyal medya kullanımında en önemli noktalardan biri olan hashtag kullanımı için yeni bir adı atıldı ve Instagram Hashtag Takibi sistemi ortaya çıktı. Instagram’ın genel aktivite oranlarının arttırılmasını sağlayacak olan yeni sistem, uygulamanın sosyal medya alanında da öne çıkmasını da sağlayacak. Çeşitli programlar sayesinde Twitter uygulamasında kullanılan takip özelliğinin detayları konusunda şimdilik ortaya çıkan bilgilere bakalım. Çünkü şu an için yeni sistem hakkında verilen bilgiler oldukça sınırlı.

Bu yazıyı da sevebilirsiniz: WhatsApp Mesaj Gitmiyor Sorunu

Instagram Hashtag Takibi Sistemi Ayrıcalıkları Neler Olacak?

Mevcut kullanılan sistemde Instagram profil ve paylaşım takibi gibi sistemler kullanılıyor. Fakat Instagram Hashtag Takibi sistemi yeni bir soluk getirecek. Bu şekilde kullanıcılar sadece diğer kullanıcıları ya da profilleri takip etmeyecek. Bunun yanında kullanıcıların paylaşımlarını öne çıkarmak ve diğer kullanıcılara rahatlıkla ulaştırmak için kullanılan hashtag paylaşımlarını da takip edebilecek.

Instagram Hashtag Takibi

Etiket olarak bilinen ve uygulamanın genel kullanımını epey bir etkileyen, hatta her takipçi kazanma yazısında önerdiğimiz etiketleri takip etmek üzere kurulu olacak olan Instagram Hashtag Takibi sayesinde, popüler etiketleri takip edebileceksiniz.

Bu etiketlere gelen yeni paylaşımları ve etiketlerin hakkında yapılan konuşmaları görebileceksiniz. Twitter uygulamasında yer alan etiket takibi benzeri bir sistem sunacak olan Instagram’ın bu özelliği sadece hikayeler paylaşımlarına değil, tüm uygulamaya getirileceği ve her etiket için kullanım yapılabileceği de belirtiliyor. Etiketin nasıl bir sistemle takip edileceği konusunda ise bilgi elde edilmiş değiliz.

Instagram Hashtag Takibi Ne Zaman Gelecek?

Sistemin kullanımının dışında yeni özelliğin ne zaman yayınlanacağı konusunda da önemli detaylar var. Instagram duyuru yapmadı fakat şu an için testlerin devam ettiğini söyleyebiliriz. Muhtemelen bu güncellemenin de yıl sonunu bulmadan yayınlandığını göreceğiz. Net tarih için konuşma şu an erken gibi duruyor.

Instagram’a son günlerde birçok şikâyet gelmeye başladı. Söz konusu şikâyetlerin nedeni ise Instagram üzerinden yapılan çıplaklık ön planlı paylaşımlar. Aralarında çok ünlü isimlerinden bulunduğu kullanıcıların yaptıkları paylaşımlar adeta eleştiri yağmuruna tutuluyor. Bu bağlamda yeni bir çıplaklık yönergesi belirleyen Instagram ise harekete geçmeye başladı. Zira son yapılan girişimlerde bunu net bir şekilde ortaya koyuyor. İlk olarak aşırı derecede çıplaklık ön planlı yapılan kullanıcıların hesapları askıya alındı. Bu karar epey bir eleştirilse de Instagram geri adım atmamıştı. Hatta defalarca uyarılmasına rağmen aynı türden paylaşımlar yapmaya devam eden dünyaca ünlü yıldız Rihanna’nın da hesabı uyarılardan sonra kapatılmıştı.

Şimdi ise Instagram ikini bir adıma geçti. Yeni adımda Instagram cinselliği ön plana çıkaran etiketleri engellemeye başladı. #nipple, #curvygirls gibi etiketlerin yasaklanması ise sosyal medyada gündem oldu. Çıplaklığın ve yasa dışı içeriklerin önüne bu şekilde geçmek isteyen Instagram ise bu konuda kararlı olduğunu ve geri adım atmayacağını belirtti. Bununla beraber büyük çoğunlukta Instagram’ın aldığı bu kararı destekledi. Bir nebze olsun daha güvenli bir sosyal medya kullanımı için atılan bu adımların sonrasında yapılan açıklamalara bakılırsa Instagram başladığı işi bitirmekte oldukça kararlı. Zira bu adımdan sonra daha birçok etiketin yasaklanması bekleniyor. Henüz resmi bir açıklama gelmese de bazı etiketlerin kapandığı bile iddia edildi. Kararın kullanıcı sayılarını nasıl etkileyeceği de merak konusu oldu. Zira Instagram’ın bu radikal kararlar nedeniyle kullanıcı kaybetmesi de bekleniyor.

Bu yazıyı da sevebilirsiniz: Telegram Nedir? Nasıl Kullanılır?

Instagram hashtag takip etme özelliği nasıl kullanılır

Öncelikle takip etmek istediğiniz etiketi arama çubuğuna yazın ve bulun. Ardından etiketi açın hemen üstte “takip et” düğmesini göreceksiniz. Takip et’i tıklayın artık bu etikete sahip tüm görseller tıpkı takip ettiğiniz arkadaşlarınız fotoğrafı gibi zaman akışınıza düşecek.

İlginizi çekebilecek sayfalar : https://www.instatakipci.com/takipci/yabanci-bot

Instagram Hashtag Ekleme Sınırı Nedir?

Instagram paylaşımlarınız için hashtag ekleme sınırınız bulunmaktadır. Bir paylaşım için en fazla 30 adet hashtag ekleyebilirsiniz.

Hashtag Sayısı Arttıkça Takipçi Sayım Artar Mı?

Paylaşımlarınız için kullanacağınız hashtag sayılarınızın etkileşim kazanmanıza etkisi olduğu doğrudur. Ancak hashtagleri iyi seçmelisiniz. Rastgele yazılmış olan hashtagler size etkileşim kazandırmayacaktır.

Instagram Hashtag Takip Sistemi Ne Demektir?

Instagram Hashtag takip sistemi ile yalnızca kullanıcıları takip etmekle kalmayacaksınız. Artık popüler olan hashtagleri de özel olarak takip edebileceksiniz.

Sosyal Medya hakkındaki bir önceki yazımız olan ile de ilgilenebileceğinizi düşünüyoruz.
[Toplam: 1 Ortamala: 5]
1 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. Instagram Hashtag sınırını bilmiyordum yazınızdan öğrendim. Ben paylaşımlarda en son 20 ile 25 arasında Hashtag yapmıştım. İlerleyen zamanlarda bunlar da kısıtlanır gibi geliyor bana. Yeni güncelleme ile bunu da yaparlar kesin