Instagram Hashtag kullanımı

Instagram Hashtag Kullanım Sınırı Ne Kadar?

Instagram diğer sosyal medya uygulamalarına göre daha fazla görselliği öne çıkardığı için çok daha kısa sürede çok daha fazla kullanıcı kazanmayı başarmış bir sosyal medya uygulaması. Instagram’ın bu nedenle biraz daha öne çıkmış olması nedeniyle kullanıcılarda bu platformda çok daha popüler olmak istiyor. Son dönemde Instagram fenomenlerinin sanat dünyasında da yer alması ile birlikte bu popülerlik yarışı bir hayli hızlandı. Bu yarışın hızlanması kullanıcıların popüler olmak için yeni yollara başvurmasına neden oldu. Tabi bununla birlikte nasıl takipçi kazanırım? Nasıl daha fazla takipçim olur? Sorularına da cevap aranmaya başlandı.

Bu soruların ilk cevabı ise her zaman olduğu gibi paylaşımlarda etiket yani hashtag kullanımı oluyor. Paylaşımlarınızın çok daha fazla kişi tarafından görülmesine ve sizinle aynı zevklere sahip olan kişiler ile buluşmanızı sağlayacak hashtaglerinde elbette ki kullanım sınırlamaları bulunuyor. Kısacası hemen her paylaşımınıza onlarca hashtag ekleme işlemi yapamıyorsunuz. Bunun için konulmuş olan sınır 30. Yani bir resim paylaştığınızda maksimum 30 hashtag ekleme şansınız bulunuyor. Tabi bu durum ilk bakışta ne kadar etiket eklersem o kadar çok takipçi ile karşılaşırım düşüncesini doğurabilir. Ama aslında gerçek bu değil. Yani gelişi güzel hashtag kullanımı sadece size bir anlık takipçi sağlayacaktır. Eğer gerçekten kalıcı takipçiler istiyorsanız ve bununla beraber kaliteli bir hesap istiyorsanız hashtagleri az ve öz kullanmanız da yarar var. Yani direk olarak hedefe yönelik etiket kullanımı çok daha yararlı olacaktır.

Instagram Hashtag Kullanım Sınırı Ne Kadar?
4.5 (90.08%) 238 votes

Bir önceki yazımız olan Okan Karacan Baba Olduğunu Instagram Hesabından Duyurdu başlıklı makalemizde Instagram ünlüler, Okan Karacan ve Okan Karacan baba oldu hakkında bilgiler verilmektedir.

Bu Yazımızıda Hemen İnceleyin:  Instagram Sansür Baskısını Arttırmaya Başladı
Bu yazı tarihinde yayınlanmıştır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir