Instagram Hata Veriyor

Instagram Hata Veriyor

Instagram, görüşünüzü paylaşmak, en son trendlerle ve toplumla güncellenmek için en iyi platformlardan biridir. Instagram hata veriyor konusu ile tüm hatalarınıza en doğru çözümler bu blogda.

Instagram’da istediğiniz birini takip edebilirsiniz. Kullanıcılar arasında Facebook bağımlılığını birçok kez aştı. Birçok kullanıcı Instagram’ı cihazlarında kullanmaya çalışırken Instagram hata veriyor ile karşılaşıyor. Hata belirli nedenlerle görünebilir, ancak bu nedenler duruma göre değişebilir. Instagram’ınızda da aynı hatayla karşılaşıyorsanız, doğru yazıya denk geldiniz çünkü bu makalede bunu açıklayacağız.

Instagram Hataları Çözümleri

Yöntem 1: Bir Süre Bekleyin

Instagram sunucusu bazen bazı sorunlarla karşılaşabilir ve bu nedenle siteye geçici olarak erişemeyebilirsiniz. Hata, sunucunun sorunu nedeniyle görünüyorsa, beklemenize rağmen hiçbir şey yapamazsınız. Gerçekten sunucuyla ilgili bir sorun olup olmadığını doğrulamak için arkadaşınızdan aynı durumla karşı karşıya olup olmadığını sorabilirsiniz. Diğerleri de sorunu not ederse, sorun kesinlikle sunucuyla ilgilidir. Tek yapmanız gereken, hata otomatik olarak kaybolana kadar beklemek.

Yöntem 2: Facebook ile Giriş

Her şeyden önce, Facebook’unuzun yardımıyla Instagram’a eriştiğinizden emin olun. Açıkçası, bu yöntemi kullanabilmek için hesaplarınızın birbiriyle eşleştirilmesi gerekir. Facebook ile Instagram arasındaki bağlantı oldukça faydalıdır, çünkü daha sonra Facebook aracılığıyla Instagram hesabınıza giriş yapabilirsiniz. Cihazınızda hala “Üzgünüz bir şeyler ters gitti” ile karşılaşırsanız, sonraki yöntemleri okumaya devam ettiğinizden emin olun.

instagram hata

Yöntem 3: Facebook’u Windows 10 Uygulaması ile Bağlama

Eğer Instagram hata sorununu çözmede başarısız olduysanız, Windows 10 Instagram uygulamanızı düşünün. Evet, bu uygulamanın sorun için mükemmel bir çözümü var ve uygulamayı bilgisayarınıza indirmemiş olsanız bile, Microsoft Store’a gidin ve indirin. Uygulama indirildikten sonra, uygulamayı başlattığınızdan emin olun ve ardından hesap bilgilerinizle Instagram hesabınıza girin. Doğrudan mesajlarınızı okuyun ve kullanıcılara yanıt verin. Ardından Ayarlar’a gidin ve ardından Facebook’taki arkadaşları bulun. Bundan sonra, Facebook profilinizi Instagram’a bağlayın ve bir süre bekleyin. Hata mesajınız neredeyse çözüldü ve yeterince bekledikten sonra mobil Instagram’da da oturum açabileceksiniz. Bu yöntem, aynı hatayla karşılaşan kullanıcıların çoğu için de çalışır.

Yöntem 4: Hesabınızı Geçici Olarak Devre Dışı Bırakma

 • Dizüstü veya masaüstü bilgisayarınıza geri dönün, ardından bir internet tarayıcısına erişin ve Instragram.com adresine gidin.
 • Şimdi kimlik bilgilerinizle giriş yapın.
 • Ayarlar’a gidin.
 • “Hesabımı Geçici Olarak Devre Dışı Bırak” seçimini tercih edin.
 • Ardından, Giriş Sorunları’na gidin (Instagram’dan ayrılmak için bu nedeni belirtiyorsunuz). (Instagram)
 • Şimdi şartları kabul ettiğinizden emin olun ve ardından hesabınızı engelleyin.
 • Ardından, tüm sekmeleri ve bilgisayarı kapatın.
 • Önümüzdeki 3 saat boyunca Instagram’a giriş yapmayın.
 • Bundan sonra, mobil uygulamanızda hesabınıza giriş yapın ve Instagram neden hata veriyor sorununu çözdüğünüzde hesaba erişebileceksiniz.

Instagram Destek yazılarımız ile yaşadığınız tüm Instagram sorunlarını çözüme kavuşturun!

Instagram Çöktü mü?

Son zamanlarda yaşanmakta olan aşırı kullanım durumundan dolayı Instagram erişimde ve kullanımı konusunda kimi sıkıntılar yaşandığı görülmektedir. Ancak Instagram tarafından bu konu hakkında herhangi bir bilgi gelmemiştir.

Instagram’a Giremiyorum Neden?

Instagram’a bağlanırken sıkıntı yaşamanız durumunda ilk etapta internet bağlantınızı kontrol ediniz. Ardından sıkıntınız devam etmekte ise Instagram sunucularında bir sorun var demektir. Bu durumda beklemekten başka bir yol yoktur.

Instagram Hatası Nasıl Çözülür?

Instagram’a girerken sürekli olarak hata almaktaysanız sizlere sunmuş olduğumuz blog yazımızdan bu konu ve çözümleri hakkında tüm detaylara ulaşabilirsiniz.

Sürümüm Güncel Değil, Hataya Neden Olur mu?

Instagram sürümünüzün güncel olmaması kullanımınızın stabilizasyonunu etkiler ve hatalar almanıza neden olur.

Instagram Sürümüm İle Cihaz Sürümüm Uymak Zorunda mı?

Cihaz sürümünüzün Instagram sürümünüz ile uyumsuz olması sizler için olumsuz bir kullanım alanı oluşturabilir.

Sürüm Güncellemeleri Nasıl Takip Edilebilir?

Instagram sürüm güncellemelerinizi otomatik güncelleme şeklinde akıllı cihazlarınızın uygulama market kısmından ayarlamanız gerekmektedir.

Facebook Destek hakkındaki bir önceki yazımız olan ile de ilgilenebileceğinizi düşünüyoruz.
[Toplam: 52 Ortamala: 5]
Enes Bulut

Yazılar: 477

Ben Enes Bulut, 2014 yılında Yeditepe Üniversitesi Reklamcılık bölümünü tamamladıktan sonra İçerik Yazarlığı ve Editörlük alanına yöneldim. Bu alanda yaklaşık 6 yıldır Instatakipci.com bünyesinde çalışıyorum. Sosyal medya ve dijital pazarlama uzmanlık alanım olmak üz...

8 yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. Merhaba kullanıcı adı ve şifrenizle hesabınıza tekrar giriş yapamıyorsanız hesabınızı geri almanız mümkün olmayacaktır.

 1. Ben uygulama üzerinden hesabıma yada başka hiçbir hesaba giriş yapamıyorum gogle üzerinden giriş sağlayabiliyorum ama uygulama üzerinden hata veriyor yardımcı olabilirmisiniz

  1. Merhaba, Akıllı cihazınızın sürümü ile Instagram sürümünüz arasında uyumsuzluk yaşanması neticesinde bu tarz bir sorun ile karşılaşabilirsiniz. Lütfen sürümlerinizi kontrol ediniz.