Instagram Hesabı Anıtlaştırma Nedir, Nasıl Yapılır?

Instagram hesabı anıtlaştırma vefat eden kişiler için uygulanmakta olup, Instagram’ın sunduğu özel özelliklerden biridir. Instagram kullanıcısı vefat ettiğinde hesabının anıtlaştırılması için talepte bulunulması gerekmektedir. Bu bildirimi kullanıcıyı tanıyan herhangi biri yapabilmekte olup, yetkiler tarafından yapılacak olan incelemeden sonra hesap anıtlaştırılır. Bir kişinin hesabını anıtlaştırmak için nasıl bildirim yapılacağını öğrenmek istiyorsanız bu yazımızı sonuna kadar okumalısınız.

Instagram Hesabı Anıtlaştırma Nasıl Yapılır?

Instagram tarafından yapılan Biri vefat ettikten sonra, bir akrabası veya arkadaşı talepte bulunursa vefat eden kişinin hesabını anıtlaştırırız. Bir yakınınızın hesabının anıtlaştırılmasını istiyorsanız, lütfen bu formu kullanarak bize bildirin.” açıklama üzerine Instagram hesabı anıtlaştırma özelliği kullanıma açılmış bulunmaktadır. Bu özelliği kullanabilmek için bir form doldurmanız gerekmekte olup, bu formu nasıl dolduracağınızı ve sorulara nasıl cevap vereceğinizi yazımızın devamından öğrenebilirsiniz.

Instagram Hesabı Anıtlaştırma Formu Nasıl Doldurulur?

Öncelikle buraya tıklayarak “Vefat Eden Bir Kişinin Instagram’daki Hesabını Anıtlaştırılması İçin Bildirme” formuna ulaşmalısınız. Bu formda çeşitli sorular bulunmakta olup, bunlara tek tek cevap vermelisiniz. Sorulara nasıl cevap vereceğinizi anlatmaya başlayalım.

Soru 1: Nüfus cüzdanınızda yazan adınız soyadınız

Bu kısma kendi adınızı ve soyadınızı yazmalısınız.

Soru 2: E-posta adresiniz

Instagram yetkilileri sizinle iletişime geçebilmek için mail adresinizi istemektedir. Aktif olarak kullandığınız bir mail adresini yazmalısınız.

Bu Yazımızıda Hemen İnceleyin:  Facebook Yeni Video Dönemine Başlıyor

Soru 3: Vefat Eden Kişinin adı soyadı

Bu kısma vefat eden kişinin adını ve soyadını yazmalısınız.

Soru 4: Vefat Eden Kişinin Instagram hesabının kullanıcı adı

Vefat eden kişinin Instagram hesabı kullanıcı adı girilmelidir.

Soru 5: Vefat Eden Kişinin Instagram hesabının bağlantısı

Vefat eden kişinin Instagram hesabının linkini girmelisiniz.

Soru 6: Vefat Belgesi

Varsa vefat eden kişinin vefat belgesinin bulunduğu alanı buraya yazmalısınız.

Soru 7: Ne zaman vefat etti?

Vefat eden kişinin ölüm tarihi bu alan girilmelidir.

Soru 8: Ek bilgiler

Bu kısma eklemek istediğiniz bir şey varsa yazabilir ya da boş bırakarak “Gönder” butonunu tıklayabilirsiniz.

Instagram hesabı anıtlaştırma nedir, nasıl yapılır konusunda sizleri bilgilendirmeye çalıştık. Instagram’ın yeni özelliklerinden haberdar olmak ve merak ettiklerinizi öğrenmek için sitemizi takipte kalın. Ayrıca Instagram Türk takipçi satın alma ve Instagram beğeni satın alma konularında yardıma ihtiyacınız varsa bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Instagram Hesabı Anıtlaştırma Nedir, Nasıl Yapılır?
4.5 (89.37%) 363 votes

Bir önceki yazımız olan Facebook Veri İhlali Türkiye’de Kaç Kullanıcıyı Etkiledi? başlıklı makalemizde Cambridge Analytica, Facebook ve veri ihlali hakkında bilgiler verilmektedir.

Bu yazı tarihinde yayınlanmıştır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir