Instagram Hesabım Kapatıldı

Instagram Hesabım Kapatıldı

Sizde “Instagram hesabım kapatıldı” diyorsanız en doğru adrestesiniz. Günümüzde en çok kullanılan uygulamaların başında Instagram gelmektedir. Instagram uygulamasını kullanırken, dikkat etmeniz gereken dikkat edilmesi gereken noktalar bulunmaktadır. Uygulamayı kullanırken, bu noktalara dikkat etmezseniz ne yazık ki Instagram hesabım kapatıldı şeklinde sorunlarla karşılaşabilirsiniz. Instagram uygulaması dönem dönem hesapları ve paylaşımları kontrol etmektedir. Eğer birileri sizin hesabınızı şikâyet ederse ne yazık ki hesabınız inceleme altına alınır ve kapatılabilir. Bu da uzun bir süre uğraşmanıza ve canınızın sıkılmasına sebep olabilir.

Kapatılan Instagram Hesapları Açılır Mı?

Kapatılan Instagram hesapları için herhangi bir fikriniz yoksa bizler sizlere yol gösterici olmak istiyoruz. Uygulama size hesabınızın kapatılacağına dair bir mesaj ya da mail göndermektedir. Düzenli olarak e–posta adreslerinizi kontrol etmeniz gerekmektedir. Eğer hesabınız kapatıldıysa, bununla ilgili bir mail almış olmanız gerekmektedir. Kapatılan Instagram hesaplarınızı tekrar kazanmak için, karşınıza çıkan formu inandırıcı bir şekilde doldurmanız gerekmektedir. Instagram yöneticilerin akıllarında herhangi bir soru işareti kalmaması gerekmektedir. Instagram hesabım silindi diyorsanız, bu noktalara dikkat etmeniz gerekmektedir. Hesabınız geçici olarak kapatıldıysa, form içerisinde sizlere şu sorular sorulacaktır:

 • “Kullandığınız hesap, işletme – hizmet ya da bir kişiyi mi ifade ediyor?” Evet cevabı vermeniz gerekmektedir.
 • Nüfus cüzdanınızda yazan soyadınızı ve adınızı yazmalısınız.
 • Instagram kullanıcı adınızı tam olarak yazmanız gerekmektedir.
 • E-posta adresinizi yazmalısınız.
 • Nerede olduğunuzu yazmalısınız. (Ülke – konum – şehir vb.)
instagram hesabım kapatıldı

Instagram Hesabınızın Kapatılmasındaki Sebepler Neler Olabilir?

Instagram hesabım silindi diyorsanız, hesabınızın silinme sebeplerini sıralayabiliriz. Hesabınızın silinme sebepleri şu şekilde sıralanmaktadır:

 • Telif hakkını ihlal ederseniz, Instagram hesabınız silinebilir.
 • Şiddet, ırkçılık ya da düşmancılık gibi bir davranış sergilerseniz, hesabınız kapatılabilir.
 • +18 içerikli cinsel paylaşımlar yapılırsa, hesaplarınız inceleme sonrasında silinebilir.
 • Çok fazla sayıda cins adreslerinden giriş yaparsanız, hesabınız sıkıntıya girebilir.

Instagram hesabım açılmıyor durumlarının en belirgin sebepleri bu şekilde olabilir. Bunların dışında bir sorun varsa bunlardan dolayı da hesabınız kapatılabilir. (Instagram Destek)

Bu yazıyı da sevebilirsiniz: Instagram Uygulama Kaldırma

Kapatılan Instagram Hesapları Nasıl Açılır?

Instagram hesapları kapatıldığında, açılacağına garanti veremeyiz ancak yapılabilecekleri sizler için sıralayabiliriz. Instagram hesabım donduruldu ya da Instagram hesabım kapandı diyorsanız, şu işlemleri yapabilirsiniz:

 • Instagram uygulamasına giriş yapın.
 • Giriş yaptığınızda hesabınızın kapatıldığında dair bir mesaj alacaksınız.    
 • Yazılı bir mesaj alacaksınız. Eğer bir sorun olduğunu düşünüyorsanız, “Bize Bildirin” kısmına tıklayın.
 • Burada kapatılan hesabınızı kurtarmanız yardımcı olacak bir form çıkacaktır.
 • Yukarıda da belirttiğimiz gibi bu formda istenilen kısımları doldurmanız gerekmektedir.
 • Formu doldurduktan sonra Gönder yazısına basın.
 • Mail adresinize bu form için bir kod gelecektir.  Bu kodu not alarak, e- postayı yanıtlamanız gerekmektedir.

Yaptığınız işlem sonrasında en geç 1 hafta içerisinde tarafınıza geri dönüş olacaktır.

Instagram hesaplarınızı geliştirmek ve yükseltmek için sitemizi ziyaret edebilirsiniz; https://www.instatakipci.com/begeni/turk-gercek

Instagram Hesabım Neden Kapatılabilir?

Instagram hesabınız, instagram topluluk kurallarına uymamanız durumunda askıya alınabilir ve bu tutumları devam ettirirseniz engellenebilir. Ayrıca şikayet edilmeniz ve spam olarak bildirilmeniz de bu tarz durumlara neden olabilir.

Instagram Hesabım Kapatıldı. Ne Yapmalıyım?

Instagram hesabınızın kapatılması durumunda, instagram destek ekibiyle iletişime geçebilirsiniz. Böylece hesabınızın neden kapatıldığını ve nasıl açabileceğinizi öğrenebilirsiniz.

Instagram Hesabım Engellendi. Tekrar Açılır mı?

Instagram hesabınızın engellenmesi durumunda tekrar açmak için yapmanız gereken instagram destek ekibiyle iletişime geçmek olacaktır. Ancak yaptığınız kural ihlalleri veya aldığınız şikayetler incelenerek açılıp açılmayacağına karar verilecektir.

Youtube Destek hakkındaki bir önceki yazımız olan ile de ilgilenebileceğinizi düşünüyoruz.
[Toplam: 2 Ortamala: 5]
8 yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

 1. Bu koşulların hepsini yapıyorum ama sonrasında bu istekle ilgili bir sorun oluştu bu sorunu en kısa zamanda çözmeye çalışıyoruz gibi bir uyarı geliyor günlerdir deniyorum ama bir türlü olmadı ve hesabım açılmadı

  1. Instagram eğer bu kullanıcının siz olduğuna dair şüphe duyarsa hesabı tekrar açmayabilir. Bu nedenle belirtilen aşamaların en doğru şekilde uygulanması önem taşımaktadır.

  2. Aynı şekilde bende problem yaşıyorum. Kendilerine itiraz ettim mail attılar bir kodu kağıda yazıp fotoğraf çekildim gönderdim. Fakat yine olumsuz. Sonrasında bir hata olduğunu düşünüyorsanız diye bir link attılar oradan tekrar bir form doldurdum ama sonuna gelince sürekli hata veriyor. Bu son dönemde pek çok insanın hesabı da bu şekilde kapatılmış ve aynı dediğim gibi en son yapılan işlemde bir hata var uyarısı almış. Direkt olarak instagrama yazabileceğimiz bir mail adresi yok mudur? Direkt ulaşabilecek başka bir platform

  1. Merhaba, Instagram hesabınız topluluk kurallarını ihlal ettiği için ya da şikayet edildiği için kapatılmış olabilir. Instagram destek hattı ile iletişime geçerek hesap kurtarma adımlarını izlemelisiniz.

 2. Bende aynı problemı yaşadım. Ustelik benden jpeg formatında fotograf ıstendı. Onu yuklemeye öalısırken sıstem kabul etmıyor. Ne yapacagımı bilmiyorum. Formu gonderebılmem için bir fikriniz var mı