Instagram Hesabım Kapatıldı

Instagram Hesabım Kapatıldı

Sizde “Instagram hesabım kapatıldı” diyorsanız en doğru adrestesiniz. Günümüzde en çok kullanılan uygulamaların başında Instagram gelmektedir. Instagram uygulamasını kullanırken, dikkat etmeniz gereken dikkat edilmesi gereken noktalar bulunmaktadır. Uygulamayı kullanırken, bu noktalara dikkat etmezseniz ne yazık ki Instagram hesabım kapatıldı şeklinde sorunlarla karşılaşabilirsiniz. Instagram uygulaması dönem dönem hesapları ve paylaşımları kontrol etmektedir. Eğer birileri sizin hesabınızı şikâyet ederse ne yazık ki hesabınız inceleme altına alınır ve kapatılabilir. Bu da uzun bir süre uğraşmanıza ve canınızın sıkılmasına sebep olabilir.

Kapatılan Instagram Hesapları Açılır Mı?

Kapatılan Instagram hesapları için herhangi bir fikriniz yoksa bizler sizlere yol gösterici olmak istiyoruz. Uygulama size hesabınızın kapatılacağına dair bir mesaj ya da mail göndermektedir. Düzenli olarak e–posta adreslerinizi kontrol etmeniz gerekmektedir. Eğer hesabınız kapatıldıysa, bununla ilgili bir mail almış olmanız gerekmektedir. Kapatılan Instagram hesaplarınızı tekrar kazanmak için, karşınıza çıkan formu inandırıcı bir şekilde doldurmanız gerekmektedir. Instagram yöneticilerin akıllarında herhangi bir soru işareti kalmaması gerekmektedir. Instagram hesabım silindi diyorsanız, bu noktalara dikkat etmeniz gerekmektedir. Hesabınız geçici olarak kapatıldıysa, form içerisinde sizlere şu sorular sorulacaktır:

 • “Kullandığınız hesap, işletme – hizmet ya da bir kişiyi mi ifade ediyor?” Evet cevabı vermeniz gerekmektedir.
 • Nüfus cüzdanınızda yazan soyadınızı ve adınızı yazmalısınız.
 • Instagram kullanıcı adınızı tam olarak yazmanız gerekmektedir.
 • E-posta adresinizi yazmalısınız.
 • Nerede olduğunuzu yazmalısınız. (Ülke – konum – şehir vb.)
instagram hesabım kapatıldı

Instagram Hesabınızın Kapatılmasındaki Sebepler Neler Olabilir?

Instagram hesabım silindi diyorsanız, hesabınızın silinme sebeplerini sıralayabiliriz. Hesabınızın silinme sebepleri şu şekilde sıralanmaktadır:

 • Telif hakkını ihlal ederseniz, Instagram hesabınız silinebilir.
 • Şiddet, ırkçılık ya da düşmancılık gibi bir davranış sergilerseniz, hesabınız kapatılabilir.
 • +18 içerikli cinsel paylaşımlar yapılırsa, hesaplarınız inceleme sonrasında silinebilir.
 • Çok fazla sayıda cins adreslerinden giriş yaparsanız, hesabınız sıkıntıya girebilir.

Instagram hesabım açılmıyor durumlarının en belirgin sebepleri bu şekilde olabilir. Bunların dışında bir sorun varsa bunlardan dolayı da hesabınız kapatılabilir. (Instagram Destek)

 • Instagram Topluluk Kuralları

Instagram topluluk kuralları dahilinde birçok farklı konu başlığına ilişkin detay vardır. Bunlar arasında;

 1. İnsan ve hayvan hakları
 2. Irkçılık, din, dil ve renk ayrımı
 3. Küfür ve hakaret
 4. Spam amaçlı reklam ve gönderi
 5. Cinsellik ve pornografi
 6. Sahte hesap ve sahte ticaret
 7. Yasak olan ürünlerin ve hizmetlerin sunumu
 8. Dolandırıcılık temelindeki gönderiler

Bunlar önemli Instagram topluluk kuralları arasında yer alıyor. Haricinde geniş bir yelpazeye rastlayabilirsiniz. Dolayısıyla kuralları ihlal etmeniz sizin hesabınızın akıbeti için en önemli gerekçedir. Raporlamalar sonucunda hesabınıza süresiz olarak veda edebiliyorsunuz. Destek biriminden iletişime geçseniz dahi hesabı geri alabilmek oldukça zordur.

 • Toplu Şikâyetler

Genelde yaşanan Instagram hesap engeli konusundaki en büyük yolsuzluktur. Bir grup insanın sizi şikâyet etmesiyle beraber çoğunlukla sahte hesap sebebiyle engellemeniz sağlanır. Bu bağlamda Instagram destek ile iletişime geçip nüfus kağıdınızı sunarak gerçek kişi ve hesabın sahibi olduğunuzu beyan etmeniz gerekir.

 • Hesaba Ulaşılamıyor

Bir engellemeden ziyade kasıtlı bir hesap kapatma şeklidir. Hesabı siz kapatmış olabilir, tamamıyla silerek Instagram dünyasından kopabilirsiniz. Ya da hesabınız çalınmış ve çalan kişi tarafından silinmiş olabilir. Bu aşamada yapılabilecek hiçbir şey yok iken hesabı geri alma gibi bir şansınız bulunmuyor.

 • Hesap Hırsızlıkları

Hesabınız ele geçirildikten sonra yapılan topluluk ihlalleriyle beraber sizin haberiniz olmadan engellenmiş oluyor. İstediğiniz kadar itiraz etseniz de maalesef somut bir adım atılamıyor. Instagram hesabını geri almak için sarf ettiğiniz çabaya karşılık hiçbir şekilde hesabın geri dönüşü olmuyor.

Kapatılan Instagram Hesapları Nasıl Açılır?

Instagram hesapları kapatıldığında, açılacağına garanti veremeyiz ancak yapılabilecekleri sizler için sıralayabiliriz. Instagram hesabım donduruldu ya da Instagram hesabım kapandı diyorsanız, şu işlemleri yapabilirsiniz:

 • Instagram uygulamasına giriş yapın.
 • Giriş yaptığınızda hesabınızın kapatıldığında dair bir mesaj alacaksınız.    
 • Yazılı bir mesaj alacaksınız. Eğer bir sorun olduğunu düşünüyorsanız, “Bize Bildirin” kısmına tıklayın.
 • Burada kapatılan hesabınızı kurtarmanız yardımcı olacak bir form çıkacaktır.
 • Yukarıda da belirttiğimiz gibi bu formda istenilen kısımları doldurmanız gerekmektedir.
 • Formu doldurduktan sonra Gönder yazısına basın.
 • Mail adresinize bu form için bir kod gelecektir.  Bu kodu not alarak, e- postayı yanıtlamanız gerekmektedir.

Yaptığınız işlem sonrasında en geç 1 hafta içerisinde tarafınıza geri dönüş olacaktır.

Instagram hesaplarınızı geliştirmek ve yükseltmek için sitemizi ziyaret edebilirsiniz; https://www.instatakipci.com/instagram-begeni-satin-al

Instagram Hesabım Neden Kapatılabilir?

Instagram hesabınız, instagram topluluk kurallarına uymamanız durumunda askıya alınabilir ve bu tutumları devam ettirirseniz engellenebilir. Ayrıca şikayet edilmeniz ve spam olarak bildirilmeniz de bu tarz durumlara neden olabilir.

Instagram Hesabım Kapatıldı. Ne Yapmalıyım?

Instagram hesabınızın kapatılması durumunda, instagram destek ekibiyle iletişime geçebilirsiniz. Böylece hesabınızın neden kapatıldığını ve nasıl açabileceğinizi öğrenebilirsiniz.

Instagram Hesabım Engellendi. Tekrar Açılır mı?

Instagram hesabınızın engellenmesi durumunda tekrar açmak için yapmanız gereken instagram destek ekibiyle iletişime geçmek olacaktır. Ancak yaptığınız kural ihlalleri veya aldığınız şikayetler incelenerek açılıp açılmayacağına karar verilecektir.

Eylem Engeli Ne Anlama Geliyor?

Instagram eylem engelleri gün içerisinde çok sayıda işlem yapmanız ve şüpheli duruma düşmeniz neticesinde ortaya çıkan bir durumdur.

Hesabımı Nasıl Geri Açarım?

Kapatılmış olan hesaplarınızı geri açmak için Instagram destek hattı ile iletişime geçmeli ve hesap kurtarma talebinde bulunmalısınız.

Instagram Hesabım Çalınmış Olabilir mi?

Instagram hesap bilgileriniz ele geçirilmiş ve şüpheli olarak kullanılmış olabilir. Bu durumlarda hesabınız kapatılacaktır.

YouTube Destek hakkındaki bir önceki yazımız olan ile de ilgilenebileceğinizi düşünüyoruz.
[Toplam: 61 Ortamala: 4.8]
Enes Bulut

Yazılar: 477

Ben Enes Bulut, 2014 yılında Yeditepe Üniversitesi Reklamcılık bölümünü tamamladıktan sonra İçerik Yazarlığı ve Editörlük alanına yöneldim. Bu alanda yaklaşık 6 yıldır Instatakipci.com bünyesinde çalışıyorum. Sosyal medya ve dijital pazarlama uzmanlık alanım olmak üz...

305 yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

 1. Bu koşulların hepsini yapıyorum ama sonrasında bu istekle ilgili bir sorun oluştu bu sorunu en kısa zamanda çözmeye çalışıyoruz gibi bir uyarı geliyor günlerdir deniyorum ama bir türlü olmadı ve hesabım açılmadı

  1. Instagram eğer bu kullanıcının siz olduğuna dair şüphe duyarsa hesabı tekrar açmayabilir. Bu nedenle belirtilen aşamaların en doğru şekilde uygulanması önem taşımaktadır.

   1. Merhaba ben linkten form doldurdum ama gönderemedim çünkü gönder butonuna basıyorum insigram hesabına giriş yapıp sizin olduğunuz dan emin olalım diyor ben zaten hesabıma giremiyorum fecebokdan bir kod geldi insigram ekibi diye kodu elyaziyla yazıp yüzünüzü görünür şekilde çekip gönderin dedi gönderdim bakalım ama form doldurur ken neden insigram hesabınıza girin sizin olduğunuza emin olalım diyor form doldurup gönderemedim zaten giremiyorum hesaba neden böyle diyor

  2. Aynı şekilde bende problem yaşıyorum. Kendilerine itiraz ettim mail attılar bir kodu kağıda yazıp fotoğraf çekildim gönderdim. Fakat yine olumsuz. Sonrasında bir hata olduğunu düşünüyorsanız diye bir link attılar oradan tekrar bir form doldurdum ama sonuna gelince sürekli hata veriyor. Bu son dönemde pek çok insanın hesabı da bu şekilde kapatılmış ve aynı dediğim gibi en son yapılan işlemde bir hata var uyarısı almış. Direkt olarak instagrama yazabileceğimiz bir mail adresi yok mudur? Direkt ulaşabilecek başka bir platform

    1. Kayıt olduğum e postaya ulaşamıyorum diye değiştirmek iatedim fakat o e postaya bir kod gitmesi gerekiyormuş, ben de e postama ulaşamadığım için kodu giremedim. Destek istedim benden fotoğraf istediler onu da gönderdim fakat 1 haftadır dönüt almadım. Başka bir fotoğraf daha gönderdim yine yanıt yok. Bana geri dönecekler mi lütfen yardımcı olun

    1. Selâm merhabalar kolay gelsin benim hesabım kapatıldı fakat benim dışımda yönlendirmeler sonucu oluşan ihlal bilgiler almaktayım bana hiç bir bilgi gelmeden hesabımı askıya aldılar ve sonra süresiz kapattılar tekrar açmak istiyorum bana bu konuda yardımcı olabilirmisiniz? Teşekkürler kolay gelsin

  1. Merhaba, Instagram hesabınız topluluk kurallarını ihlal ettiği için ya da şikayet edildiği için kapatılmış olabilir. Instagram destek hattı ile iletişime geçerek hesap kurtarma adımlarını izlemelisiniz.

 2. Bende aynı problemı yaşadım. Ustelik benden jpeg formatında fotograf ıstendı. Onu yuklemeye öalısırken sıstem kabul etmıyor. Ne yapacagımı bilmiyorum. Formu gonderebılmem için bir fikriniz var mı

   1. 1 ay önce instagram benım beğenmediğim gönderileri beğeniyor diye şikatte bulundum önce hesabım kısıtşandır Dünde instagrama giriş yapacağım sıra hesabınız kapatıldı 30 gün içinde tekrar deneyin dedi yanlız benden onay kodu istedi yaptım şuan hiçbir şekilde hedabıma giriş yapamıyorum

    1. Merhaba, hesabınız incelemeye alınmış olabilir. Destek merkezi üzerinden şikayet oluşturmanız takdirde büyük ihtimal ile hesabınız açılacaktır.

   1. Bana yardım edermisiniz biri hesabımı kapattirdi bana benden habersiz beğeni atmış duyunca kızdım kızdım yüz vermedim diye hesabımı kapatti zaten hesap kapama takipçi atma işi yapiyormus nüfus olsun kod olsun gonderdim acilirmi 11k olmuştum kendi emeklerimle

  1. Merhaba, Instagram olumlu ya da olumsuz kesin dönüş yapıyor mu? Ayrıca söylenen tüm talimatları yaptım ve bekliyorum. Yardımcı olursanız sevinirim.

 3. İnstagram destek hattında formu doldurup gönderdim.ama türkiye olarak işaretlemiştim.yaklaşık 6 gün oldu cevap yok. Mail ile dönüşte yapılmadı.yeniden form doldurmaya çalışıyorum ancak hesabın size ait olduğuna dair linki tıklayın uyarısı geliyor. Vpn inf free yok indiremiyorum ne yapmalıyım

 4. Benim hesabımı benden habersiz telefonuma girip bi akrabam sildi, hesabımın takipçi sayısı yüksekti ve aktiftim, şimdi diğer hesaplarımdan arkadaşlarıma ulaşamıyorum, bi çözüm yolu var mı

  1. Merhaba, eğer 30 gün içerisinde hesabınızın tekrar açılması için itirazda bulunursanız , hesabınızı tekrar açma ihtimali doğabilir.

 5. Ben hesabımda gezinirken birden akış yenilenmedi sorunuyla karşılaştım kendiliğinden hata verdi ve çıkış oldu ve hesabın kapatıldı uyarısı geldi nedenini anlamadım lütfen yardımcı olur musunuz

  1. Merhaba, hesabınız topluluk kuralları ihlali ya da şüpheli etkileşimler nedeni ile kapatılmış olabilir. Ayrıca spam ve şikayet almış olması ihtimalide bulunmaktadır. Lütfen Instagram destek hizmetleri ile iletişime geçiniz.

 6. Merhaba benim hesabım güya başka birini taklit ettiğim için kapatıldı itiraz gönderiyorum fakat 2 haftadır dönüş yapılmıyor instagram ekibine ulaşmanın başka bir yolu yok mu? başka bir form doldurmaya çalıştım ama siz olduğunuzu anlamamız için önce instagramdan giriş yapın diye uyarı geliyor fakat olmuyor

  1. Merhaba, Instagram hesabınız ile ilgili inceleme yapıldığı için süreç bu kadar uzun sürmüş olabilir. Sizlere tavsiyemiz en fazla 7 gün içerisinde tekrar hesabınızın sizlere ait olduğunu ispatlamak için başvuru yapmanız.

   1. Nasıl ispatlayacağız peki? Ben de aynı sorunu yaşıyorum hiç bir şekilde instagram hesabıma giremiyorum nasıl ispatlayabilirim ki? Kullanıcı adımı da kabul etmiyor formdaki

     1. Bilgileri aynen dediğiniz gibi uyguladım fakat e posta yerine kırmızı uyarı verip “Bir Değerlendirme Talep Etmek İçin Hesabını Onayla” Diyor ne yapmalıyım yardımcı olurmusunuz

     2. Merhaba, ınstagram hesabınızı telefon numarası ile oyanlamışmıydınız acaba? Ayrıca mail adresinizi de kontrol edebilir misiniz?

 7. Merhaba, hiçbir kural ihlalinde ya da taklitte bulunmamış olmama rağmen geçen hafta ansızın ”hesabın başka birini taklit ettiğin için kapatıldı” uyarısı aldım, form gönderdim ve anında geri dönüp hesabımı açtılar. Altı gün sonra hesabım aynı şekilde tekrar kapatıldı ve göndermiş olduğum forma yanıt gelmiyor. Sürekli olarak form göndermeli miyim bu bir sıkıntı doğurur mu ne yapmalıyım yardım eder misiniz lütfen

  1. Merhaba, hesabınız devamlı olarak spam ve şikayet alıyor ve bu nedenle kapanıyor olabilir. Hesabınız kapanır kapanmaz destek hattı ile iletişime geçmenizde herhangi bir sakınca bulunmamaktadır.

 8. Merhaba ınstagram hesabim birisi tarafından kopyalandı ve insanaları rahatsız ediyor. Ama kapatılan hesap benim hesabim oldu . Kopyalayan kişinin hesabı kapatılmıyor benimki kapatıldı . Hesabı geri alamak için herşeyi yaptım formu da doldurdum ama açılmadı

  1. Merhaba, form doldurma sırasında hesabınızın sizlere ait olduğunu kanıtlarken başarısız olmuş olabilirsiniz. Bu durum hesap geri alma konusunda çok önemli.

   1. Instagram hesabim kapatıldı form göndermeye çalışırken kullanici adi yaz diyor yazıyorum url şeklinde ama kabul etmiyor geçersiz kullanıcı diyor hesabim kapalı çünkü bu sorunu aşıp formu göndermem gerekiyor nasıl aşacağımi bilmiyorum

    1. Merhaba, Kullanıcı adınız hesabınız kapalı olduğu için aktif gözükmez. Kullanıcı adınızı @kullanıcıadı şeklinde girmeyi deneyiniz. Ayrıca direkt olarak link üzerinden değilde uygulama üzerinden kullanıcı adı ve şifre deneyerek girmeye çalışınız.

  1. Merhaba, Instagram destek merkezi ile iletişime geçiniz. Ayrıca kullanıcı adınızı yazarken @kullanıcıadı şeklinde deneyebilir misiniz?

 9. iyi günler bende aynı sorunla karşılaştım bu sabah instagramım koşul ihlalinden dolayı kapatıldı dyor ve kendi hesabım yani bu instagram destek merkezinin numarası ne

 10. Dün ınstagram hesabım kapatıldı itiraz ettim ama Türkiye olarak yazdım hesabımı geri almam mümkün mü acaba ne yapmam gerekiyor yardımcı olurmusunuz

  1. Merhaba, kapatılmış olan hesabınızı açmak için lütfen Instagram destek merkezi ile iletişime geçiniz ve hesap kurtarma talebinde bulununuz.

 11. Merhaba, formu dediğiniz gibi doldurdum yalnız Gönder e bastığımda bana instagrama git bilgilerin sana ait olduğunu onayla diyor, instagram hesabım kayboldu nereye gideceğim bana yardimci olursanız sevinirim.

  1. Merhaba, sizlere ulaştırılacak olan bağlantı üzerinden hesap onaylama işlemleri yapmalısınız. Sizde fotoğraf ya da kimlik istenebilir.

  1. Merhaba, gün içerisinde çok sayıda işlem yapmanız nedeniyle etkileşim engeli almış olabilirsiniz. Engeliniz bir kaç hafta içerisinde kalkacaktır.

   1. Merhaba. İnstagram hesabım bugün topluluk kurallarına ihlalden kapatıldı. Halbuki birşey yapmamıştım. Bana verilen formları doldurdum. Sizce geri alma şansım var mı hiç geri alabilen olmuş mudur?

 12. Instagram hesabim kapatildi yardimci olurmusunuZ cok zor durum da kaldim is ve sosyal arkadaslarim ile iletisime gecemiyorum yardimci olurmusunuz allah askina yardimi olun lutfen

 13. Merhaba instagram hesabım bugün kapattırıldı yönlendirmeleri izledim mail kısmını yazınca bir değerlendirme talep etmek için mail adresini onayla diyor adresim güncel hesabıma giremediğim için onay da yapamıyorum ne yapmam gerekiyor

 14. Hesap kapatıldı üstelik hiçbir açıklama yok. Sadece instagram hesabınız kapatıldı ekranı çıktı. Numaraya kod geldi kodu girdik yolladık ve bitti. Ne hesap var ortada ne gerekçe ne mail.. Şimdi nerden bileceğiz ne olduğunu?

 15. Instagram hesabım dün bir anda kapatıldı formu gönderdim istenilen şekilde mailde attım henüz bir gelişme olmadı ne zamana netleşir acaba

   1. Kağıda ismimi yazıp Fotoğraf istediler maille gönderdim 48 saat oldu bir şey gelmedi başka ülke adı girip tekrar mı forum yollasam yoksa beklesem açılır mı

   1. Merhaba,
    Benim instagram hesabım 7 gün önce kapatıldı (hiçbir sebep yoktu), instagrama girdiğim anda hesabınız kapatıldı aşağıdaki doğrulamayı yapın dedi ( ben robot değilim doğrulamalarından resim bulma), yaptım itiraz ettim verileri indirmeniz için size link göndericez dediler, gönderdiler de ama link açılmıyor bunu yapanın instagram uygulamasından sen olduğunu doğrula diyor aynı uyarı itiraz formu doldurmaya çalıştığımda da sayısız kere oldu. (ben zaten hesabıma giremiyorum). Bu olayların üzerinden 2 gün geçtikten sonra facebook&instagram destekten mail geldi. Aşağıdaki numaraları, adınızı, soyadınızı, kullanıcı adınız bir kağıta yazıp fotoğrafınızı çekip bize atın diye. Dedikleri yaptım fakat hÂl geri dönüş yapılmadı. Hesabımı geri almak istiyorum. Bütün her şeyim onun içindeydi. Lütfen yardımcı olun…

    1. Merhaba, göndermiş olduğunuz doğrulama kodu ve fotoğrafınız neticesinde Instagram sizlere en kısa sürede dönüş sağlayacaktır. Pandemi nedeniyle cevaplar bir süre aksamaktadır.

 16. Hocam kolay gelsin bu işlemlerin hepsi yapıldı ve instagram tarafında bir kod’da geldi. Bu maile ad soyad, kullanıcı adı, ve kod olarak cevap verildi. Ancak bu işlemden sonra birde kimlik ile çekilen fotoğraf istenilen bir mail geliyordu. Onada kimlikle çekilmiş fotoğrafımızı attığımızda hesap açılıyordu. Kod maili gelip cevaplandıktan sonra bir mail gelmedi yani işlem kod mailinde tıkandı bu konu hakkında ne yapabiliriz?

  1. Merhaba, pandemi nedeniyle mail aşamalarında aksaklıklar ortaya çıkmaktadır. 1-2 gün süreyle beklemenizi tavsiye ederim.

   1. Merhaba,

    Ben de instagramda gezinirken birden attı beni. Onay kodu gönderme ekranı açıldı telefona. Gönder dediğimde hata veriyor ama kod telefonuma geliyor.

    Arkadaşlarım hesabımın silindiğini, göremediklerini söylüyor. İnstagrama mail attım, kağıda kod, isim, kullanıcı adı yazıp da gönderdim ama henüz bir gelişme yok. Hesabın kapatıldığına dair uyarı maili de almadım, uygulamaya girince de uyarı yok. Anlamadım.

    1. Merhaba, hesabınız askıya alınmış olabilir. Instagram destek merkezi pandemi nedeniyle geç dönüşler sağlamaktadır. Bu nedenle 7 gün beklemenizi tavsiye ederiz.

    2. Duzeldi mi ?

     Merhaba iyi günler askri personelim.
     Eski telefonumda instgram hesabim vardi.
     Uzun süredir kullanıyordum.
     Yeni telefonumda instgram acamadim.

     Sadece cep telefonum kayitlidir.
     Gmail kayitli değildi.
     Cep telefonuma baglanti adresim geliyor fakat hata veriyor.

     Benim bir sekilde o hesaba girmen gerekli calindi mi yoksa hatali sirelerden dolayi bloke mi oldu bilmiyorum yardimci olabilir misiniz

     Kisacasi numaraya sifre yenileme baglantisi geliyor fakat instgram ana sayfasina atiyor acil yardim.

     1. Merhaba, Instagram destek merkezi ile iletişime geçerek “Hesap Kurtarma Talebi” oluşturmanızı size öneririz.

    1. Merhabalar , maalesef Instagram yardım merkezinden geri dönüşler zaman alabiliyor. Siz olabildiğince mail atma işleminizi tekrar edin.

  1. Merhaba, Instagram prosedürleri gereği bu sizden istenmektedir. Hesabınızı açmak adına başka bir seçeneğiniz yoktur. Bu durum tamamen sizlerin insiyatifindedir.

   1. Merhaba 1 ekim de hesabımı durup dururken çıkış yaptı. Daha sonra onay için telefonuma kod gönderdi.Kodu girdikten sonra bilgilerini verdiğin için teşekkürler bilgilerini inceleyeceğiz ve onaylayabildiğimiz takdirde yaklaşık 24 saat içinde hesabına erişeceksin gönderdiler .16 gün oldu ınstagram hesabım hala açılmadı . Kaç defa mail gönderdim dönüşte yapılmadı ne yapmam lazım

    1. Merhaba Aslı hanım, Pandemi nedeniyle geri dönüşlerde aksamalar yaşanmaktadır. Bu süre içerisinde mail adresinizi sürekli olarak kontrol etmenizi tavsiye ederiz.

 17. Merhaba benim hesabım hiçbirşey olmadığı halde taklitten kapatıldı iki defa kurtarma talebi gönderdim kodun adınızın yazdığı kağıt ile fotoğraf istendi gönderdim ama hala cevap gelmedi bir hafta oldu bunun nedeni nedir

 18. Merhaba lnstagram hesabım kendiliğinden durduk yere donduruldu bana kod gönderildi kodu bir A4 kağıt üzerinde yazdım ve elimde tutarak fotorafımı gönderdim ve bunu 15 -20 ker tekrarladım hesabımın kapatılmalı 8 hafta oldu ama geri dönüş yapılmadı yardıma ihtiyacım var mesajlarıma 8 haftadır yanıt alamıyorum ne yapacağımı bilmiyorum 2015den beri ınstagram kulanıcısıyım yardımınızı bekliyorum teşekkürler

  1. Merhaba, Instagram destek merkezinde pandemi nedeniyle aksaklıklar yaşanabilmektedir. Bir süre daha beklemenizi tavsiye ederiz. Eğer herhangi bir cevap alamazsanız tekrar hesap kurtarma talebinde bulunmanız gerekebilir.

 19. Benimde hesabım topluluk kuralları ihlalinden kapandı ancak sadece beni kimlerin takipten çıktığını gösteren bir uygulama kullanıyordum sebebinin o olduğunu düşünüyorum.
  Form doldurdum mail geldi kod adım soyadım ve kullanıcı adım ile fotoğraf attım ancak 11 gün oldu hala dönüş yapmadılar

  1. Merhaba, 3.parti uygulamaların kullanılması topluluk kurallarının kesin ihlali anlamına gelmektedir. Bu nedenle Instagram hesabınız ile ilgili olarak olumlu bir sonuç alamayabilirsiniz. Bir süre daha bekledikten sonra tekrar denemenizde fayda bulunmaktadır.

 20. Merhabalar,
  Benim de dün gece 00:30 gibi instagramıma girerken hesabınız kapatılmıştır diye bir uyarı geldi ben robot değilim deyip trafik ışılarını vb seçtim sonra telefonuma bir kod geldi onu girdim ve “bilgilerini verdiğin için teşekkürler bilgilerini inceleyeceğiz ve onaylayabildiğimiz taktide yaklaşık 24 saat içinde Yardım Merkezinde bir değerlendirme talep edebileceksin” yazısı çıktı. Hesabım şahsi 400 takipçisi olan gizli de bir hesap paylaşımlarım toplum huzurunu kurallarını bozan paylaşımlarda değil. Form doldurdum kodla resim istediler yaptım onlara da uzun uzun bir mail attım durumla ilgili ama bir ses seda yok. Kullanıcı adım şifremle girebiliyorum ama o yukarda yazdığım msj çıkıyor. Arkadaşlarım intagram profilime baktıklarında profil fotom kullanıcı adım varmış ama takipçi sayısı vb yokmuş ve henüz hiç gönderi yok yazıyormuş.
  Hesabım sizce geri gelir mi? 10 senedir kendi halimde intagram kullanıcısıyım. Dönüş geç mi oluyor? Yardımlarınızı rica ederim.

  1. Merhaba, pandemi nedeniyle dönüşler geç olmaktadır. Yaşadığınız durumun sebebi 3.parti bir uygulamaya giriş izni vermeniz olabilir. Ya da gün içerisinde çok sık takip işlemi gerçekleştirmek, takipten çıkarmak ya da beğenilerde bulunmak bu tarz hatalara neden olabilir.

   1. Tekrar merhabalar,
    Ben dun yeni bir instagram hesabi actim ve arkadaslarimi ekledim onlar ekledi vb 120ye yakin takipcim oldu 160 kisiyi takip ettim bu sabah bir uyandim yine hesabınız kapatılmıştır diye bir uyarı geldi ben robot değilim deyip trafik ışılarını vb seçtim sonra telefonuma bir kod geldi onu girdim ve bir onceki hesabimda oldugu gibi “bilgilerini verdiğin için teşekkürler bilgilerini inceleyeceğiz ve onaylayabildiğimiz taktide yaklaşık 24 saat içinde Yardım Merkezinde bir değerlendirme talep edebileceksin” yazısı çıktı. Bunun sebebi gun icinde cok takipci almak takip etmek mi o zaman? Limit nedir ki? Cok ilginc yani yeni hesap aciyorum onu da daha 24 saat dolmadan kapattilar. Yardimlarinizi rica ederim.

    1. Merhaba, Instagram hesaplarının güvenliğini korumak adına belirli limitler bulunmaktadır. Gün içerisinde çok sayıda takip isteği göndermek, takip çıkarma işlemi yapmak ya da beğeni işlemi yapmak gibi durumlarda hesabınız şüpheli duruma düşer ve engellenebilir.

 21. Merhaba, hiç bir kural ihlali yapmadığım halde durduk yere instagramım kapatıldı. İsmim mari ve bir tavşanım olduğu için Profil fotografımda tavşanıma aittir. Bu yapılana itiraz ediyorum. Formu doldurdum geri dönüş sağlanmadı!

  1. Merhaba, Instagram gün içerisinde çok sık tekrar edilen eylemler oldu ise hesabınızı şipheli olarak algılamış olabilir. Bu nedenle bir engel almış olabilirsiniz. Pandemi nedeniyle maillere geç dönüş yapılmaktadır, beklemenizi tavsiye ederiz.

 22. hesabımda akış problemi olduğu için çıkış yaptım fakat daha sonra tekrar giremedim. Sürekli olarak kullanıcı bulunamadı hatası alıyorum. Hesabım kapatılmış gözüküyor ama instagramdan böyle bir bildiri almadım. Hiçbir kuralı da ihlal etmedim. Kod la beraber fotoğrafımı gönderdim. Hesabımın neden kapandığını nasıl anlarım ve hesabımı geri alabilir miyim

 23. Hesabım 6 gün önce kapatıldı. İtiraz formlarını doldurdum bir kod geldi onla resim çekilip attım 6 gündür beklemedeyim daha ne kadar bekleyeceğim ne yapmam gerekiyor?

 24. Merhaba, benim instagram ım sesebini anlamadığım bir sebeple kapatıldı E-posta adresime gelen doğrulama benim el yazım ile olan kendi fotoğrafımı kabul etmiyor. Ne yapmalıyım?

 25. Merhaba, profilimi popiler yapmak için çok fazla kişiye takip isteği gönderiyorum.(gizli profillere) geri takip aldığımda oluyor isteği reddenlerde. Ortalama 100-120 kişiye istek gönderdim (gercek hesaplar) şuana kadar takipçim 305. Benim sorum ise ilerleyen zamanlarda böyle devam edersem hesabımın silinme durumu olurmu? İstagramın şikayet dışında böyle bir kısıtlaması var mı. Cevaplarsanız çok sevinirim…

  1. Merhaba, gün içersinde çok sayıda takip isteği yollamak hesabınızın şüpheli duruma düşmesine neden olabilir. Bu durumda hesabınızın kapatılmasına neden olabilir.

 26. Merhaba Instagram profilim e bir fotoğraf koymuşlar telefonumdan ve bu fotoğraf sonucunda Instagramım ihlalden dolsyı kapatıldı yazısını görüyorum ve hesabıma girmeye çalışırken bu kullanıcı aktif değildir böyle bir kullanıcı yok gibi yazılarla karşılaşıyorum bir form doldurdum ve çözümlü olacağını düşünmüyorum bu durumda daha fazla ne yapabilirim

 27. Merhaba… Benim de hesabım kapatıldı açtırmayı düşünmüyorum sadece sayfamda ki paylaşımlarımı geri nasıl alırım, cevap verirseniz birçok kişi de faydalanmış olur. Kolaylıklar diliyorum

 28. Merhaba ben söylenilen şekilde yaptım ama bir değerlendirme talep etmeden önce ınstagrama git ve bunun yapanın sen olduğu onayla diye uyarı geliyor ne yapmam gerekli

 29. merhaba bnm de hesabım bi başkasını taklit ediyosun diye instagram tarafından donduruldu fotoğraflı kimlik istiyo gayet net bir şekilde çekip seçiyorum ama seçilmedi diyip duruyor instagram hesabımdaki doğum tarihiyle bnm kimliğimdeki doğum tarihleri bir değil hesabı açarken sallamıştım açılmama sebebi bu olabilir mi?

 30. E postadan geri dönüş yapıldı hatayla kapandıgını özür dileyip açtıklarını ilettiler ama hala hesabım açılmadı bu sorunu nasıl çözebiliriz ?? Yardımcı olursanız sevinirim

 31. Merhaba benim Instagram hesabum kapatılmıştı tüm dediklerimi yaptım ve iki hafta geçti ve sonunda geri dönüş yaptılar sorun ortadan kalkmıştır diye ama ben hesaba giriş yapamıyorum ne yapmalıyım

 32. Merhaba, instagram hesabım kapatıldı ancak hesaba bağlı bir e-posta adresim yoktu bu sebepten ötürü hesabımı geri alma şansım kaybolur mu?

 33. selamlar benım hesabım sıkayetten kapatıldı gereklı bılgılerı attım formu doldurdum ve dun donus yaptılar hesabınızı yanlıslıkla kapamısız bunun ıcın ozur dılerız dıye tekrar aktıf hala getırıyoruz hala gırıs yapamazsanız bıze donus yapın dıyorlar maıl adresı yokkı nasıl donus yapıcam sıkayet formunu tekrar doldurdum aynı seylerı yaptım yolladıkları maılı ekledım tekrar gonderdım umarım acarlar eger kı sızın bıldıgınız yapmam gereken baska bırsey varsa soylersenız sevınırım kolay gelsın

 34. İnstagram hesabım kapatıldı facebookda aynı anda,
  İnstagram girdiğimde akış yenilenmwfi diyor yardımcı olursanız sevinirim..şimdiden teşekkğrler…!!!

 35. Kod ve fotoğraf istendi gönderdim
  Dönüş yaptılar.özür dileriz hesabınız tekrar açılacaktır diye ama 2 günoldu hala açılmadı

 36. İnstagram hesabıma giriş yapamıyorum bütün formları doldurdum ama kullanıcı bulunamadı diyor ve 24 saat bekleyin yaziyor demediğim de ne yapmam gerekiyor

 37. İnstagram hesabım kapatılalı bir ayı geçti. Kullanım koşullarını ihlal ettiğim için kapatıldığı yazıyor ama kullanım koşullarını ihlal edecek bir şey yapmadım, kendi halinde bir hesaptı.4 kez falan kodla fotoğraf gönderdim. Henüz bir geri dönüş alamadım . Geçenlerde de kapanan instagram hesabım için e postama bir mesaj geldi. Mesajda: “kullanım koşullarımızı yeniledik 20 aralıktan itibaren geçerli olacaktır 20 aralıktan sonra kullanmaya devam ederseniz koşulları kabul etmiş olacaksınız” diye. Kapalı hesap için böyle bir bilgilendirme gönderilmesi mümkün müdür? Bu mesajdan ne anlamalıyım? Hesabım açılacak mı?

 38. bir hayran sayfası 2 gün önce taklit diyerek kapatıldı formu doldururken nüfus cüzdanınızdaki isim soyisim gibi yerleri nasıl dolduracağım?

 39. Merhaba yaklaşık 22 gün önce instagram hesabım durduk yere kapandı. Ekrana Robotmusunuz diye bi seçenek geldi. Değilim diye isaretleyip gönderdim ve resim geldi ekrana. Resimde kaç tane tekne var? Bende o an ki panik ile acele ettim 2 defa yanlış yaptim 3. defa doğru yapmama rağmen beni sayfadan attı ve kapandı. Yardım merkezine yazdim. Ve bi yazı geldi “”görünüse göre hesabınız kapanmış vs. Ve birkaç bilgi istedi cevap yazdım gönderdim ama dönüş yok. Hesabim tekrar acilir mi acaba lütfen yardımcı olur musunz lütfen 🙏

 40. Instagram hesabım kapatıldı geri açılması için bir talep gönderdim ancak talebim reddedildi. Peki hesabımda önceden takip ettiğim hesapları ve kaydedilen gönderilere tekrar ulaşmam mümkün mü?

 41. Instagramda takip etiklerimi silerken birden instagram bana ” hesabiniz baskasinin eline gecmistir “diye bir uyari gönderdi . Sifrenizi girin ve yeni sifre olusturun diyor ama ben facebook ile giris yaptigim icin sifrem yok . E post ginderiyorum olmuyor . Telefon numarami giriyorum olmuyor . Facebook adersime mail gonderiyorum yone olmuyor . 1 ay oldu yine hjc bir sekilde giris yapamiyorum. Instagrama yardim mesaji gonderecegim zman da hesabiniz aktif gözüküyor deniyor.

 42. Hesabımı doğrulanması için mail geldi. Bi kağıda 5 haneli rakamlar, kullanıcı adımın fln yazmam istendi. Hepsini yaptım kendimle beraber resmini çekip yolladım 5 gün oldu ama hala bi yanıt gelmedi??

 43. Merhaba,
  İnstagram hesabım kapatıldı 4 şubat tarihinde gönderilen formları uygun bir sekilde şahsıma ait olarak ilettim fotoğraf kod gibi bilgiler isteniyor acaba ne kadar sürede dönüş yaparlar

 44. Merhaba instagram hesabım bir anda kapatıldı hesabıma giris yapmaya calısırken hesabın kapatıldı diye bir yazı geldi daha sonra değerlendirme talep edebilmek icin sıradaki adımları 30 gün icinde tamamla diye bi yazı gözüktü ve altında ben robot değilim değerlendirmesi geldi robot olmadığım onaylandı ve telefonuma bir kod gönderildi o kodu da girdim ardından ekranıma bilgilerini verdiğin için teşekkürler bilgilerini izleyeceğiz ve onaylayabildiğimiz takdirde yaklaşık 24 saat içinde yardım merkezinde bir değerlendirme talep edebileceksin yazısı geldi bu neden oldu bir anda hesabım mı calındı cünkü mailime baska bir yerden giris yapıldı ya da ihlalden dolayı kapatıldı diye bir mailde almadım lütfenn yardım edin ne yapmalıyım ?

 45. Merhaba 👋 instagram hesabim ilk olarak 2 gün önce kapanmıştı ben ertesi günü fark ettim “hesabınız kapatılmıștır ben robot değilim butonu çıktı tıkladım tel numarası istendi verdim kod geldi girdim 24 saat içinde değerlenecek falan dedi 24 saat geçti ama hâlâ birsey olmadı baska geçen sene açtığım hesabımdan devam ettim o da kapandı dün yeni hesap açtım o da kapatıldı” lütfen yardımcı olun sebebi nedir hesabımı nasıl geri alabilirim

   1. Merhabalar instagram hesabım Kapatıldı. Hesap bilgilerimi girdiğimde daha fazla bilgi al ibaresi çıkıyor formu dolduruyorum fakat kimlik fotoğrafı istiyor çekip ekliyorum fakat hata veriyor saatlerce denedim fakat fotoğrafı kabul etmiyor bütün kriterlere uygun yolluyorum ama yok sebebi nedir acaba ?

 46. Telif yüzünden hesabım 2 hafta önce kapandı. İrtibata geçtiğim telif atanlardan 1 kişi telifini kaldırdı hesabım geri açılır mı ve telif kaldırıldıktan sonra form doldurmalı mıyım ? Yardımcı olursanız çok sevinirim bütün bilgilerim içerisindeydi. Teşekkürler.

   1. kural ihlalk nedeniyle hesabım kapatıldı. 3 kez form gönderdim ve 3 kez istenilen şeyleri yaptim bu durumda hesabımın açılma şansı kac. Lütfen yardımcı olun

 47. Merhaba 9 şubatta Instagramim aniden kural ihlali denerek kapatıldı ve 30 gün adımları uygulayın yazısı geldi sonra facebook hesabiminda aynı anda kapandığını farkettim fotoğraf la kod gönderdigim halde bir cevap alamadım hesap 30 gün içinde tekrar açılırmı? Ne yapmam gerekiyor lütfen destek olurmusunuz ?

 48. Merhaba ınstagrama Facebook ıle gırış yapıodum. Artık bu e postayım kullanmıyorum. Farklı bı e posta açtım o yüzden dönüşler kayıtlına postaya gelırse ben göremem kapmalıyım

 49. Merhaba hesabım instagram tarafından kapatıldı sonrasında ingilizce yazılı kod geldi resmimi kullanıcı adımı kodu yazıp gönderdim 1 ay oldu ve yanıt gelmedi 3 4 defa gönderdim ama hala yanıt yok

 50. Bütün aşamaları yaptıktan sonra form doldurdum ve kapalı olan hesaptan siz olduğunuza emin olmamış icin onay istiyor kapalı olan hesaptan nasıl onay ala bilirim

 51. Merhaba, hesabım geçici olarak kilitlendi spam yemekten dolayı olduğunu düşünüyorum. doğrulama istiyor e posta ve telefon eski olduğu için doğrulayamadım. Facebook ile bağlandığım zaman şifre yenileme linki geliyor, yeniliyorum ancak yine aynı sayfa yükleniyor. hesabım kendiliğinden açılır mı ya da tamamen kapanır mı yoksa hep böyle erişim sağlamadığım halde açık mı kalacak? Çok teşekkürler şimdiden.

 52. İyi günler. Hesabım geçici olarak kilitlendi devam seçeneğiyle doğrulama kodu istiyor e posta ve telefon numaram eski olduğu için doğrulayamıyorum. Pc vasıtasıyla facebook ile giriş yaptığımda yine doğrulama istiyor fakat mobilden facebook ile giriş yaptığımda şifre yenileme geliyor şifreyi değiştiriyorum ama hesaba girmiyor yine şifre yenileme sayfasını açıyor. Bu durumda geçici olarak engel kendiliğinden kalkar mı? ortalama ne kadar süre beklemeliyim?

 53. iyi günler ınstagram sürekli açtığım hesapları kapatıyor 7 senedir kullandığım hesabı kapattı herşeyim gitti sonra ben yine hesap açtım o da kapandı yine açtım o da kapandı tabi bu hesapları açtırmaya da cok fazla kez uğraştım son açtığım hesap kapanınca tekrar bildirip açtırdım bi kaç sonra yine kapndı sürekli hesap açıp kapatmaktan çok sıkıldım şimdi kapanan hesap için her hafta bildirme kısmından formu dolduruyorum ama herhangi bir geri dönüş yapılmıyor diğer hesaplarımda da aynı sıkıntıyı yaşadım ne yapmam gerektiği hakkında bir fikrim yok bana yardımcı olabilir misiniz

 54. merhaba lütfen yardımcı olun. Hesabımın etkinleştirildiğine dair bi mail aldim ama hala hesabima girmeye çalıştığımda ihlalden kapali diyor. Tekrar mail attim sorun giderildi dediler. Ama giremiyorum ne yapmam lazım .

 55. Merhaba instagram hesabım calındı ve kapatıldı şüphesindeyim kod ve fotografla maile cevap verdim fakat diger formlarıda göndermem gerekirmi kimlikli başvuru formunuda aynı zamanda göndermelimiyim yoksa digerine cevapmı beklemeliyim ve birde aynı telefonda diger iş hesaplarımın olması olumsuz etki eder mi?

   1. merhaba dediklerinizi uyguladim ve hesabimin etkinleştirildiğine dair bir mail aldım. Ama girmeye çalıştığımda bana hala ihlalden kapanli diyor tektar mail attim sorun giderildi girebilirsiniz dendi ama hala giremiyorum ne yapmam lazim lütfen yardımcı olun

 56. merhaba dediklerinizi uyguladim ve hesabimim etkinleştirildiğine dair bi mail aldim ancak girmeye çalıştığımda hala ihlalden kapali diyor ne yapmam lazim?

 57. Hesabım açık çalınmadı bir anda hesaptan çıktım gitmek için denedim güçlük için hesabınızın şifresini değiştirdik diyor ve ben giremiyorum

 58. Merhaba Instagram hesabım vardi aylardir giriş yapmadim suan giriş yapmak istediğimde hesap bulunamadi yaziyor hesabimin ekran görüntüsü var nasil kurtarabilirm

 59. Hesabım durduk yere kapatıldı. Kapatılırken herhangi bir uyarı almadım . Mail, cep telefonumdan kod ve giriş bağlantısı göndermeye çalışıyorum ama kullancı bulunmadı diyor ne yapmam gerekiyor?

 60. merhaba birşey sormak istiyorum, bor gönderenin altına ılımlı hakaret içermeyen bor yorum attım, ve altına cevap olarak hakaret ve küfür içeren bir yorum geldi yunan bir arkadaştan ekran fotoğrafınıda aldım ve alaylı konuşmalarö vardı, daha sonra o yoruma karşılık cevap verdim gene hakaret etmedim ama devletimi milletimi öven konuşmalar yaptım, ve onların korkak olduğumu söyledim çünkü atatürk ve türkler hakkında küfürlü ve ağır konuştu, ve 5 dakka sonra hesabımda hiç birşeye ulaşamadım hesabın içindeyim hala ama gönderiler mesajlar fotoğraflar hiç birşey görünmüyor ve uyarı mesajı gelmedi, uyarı ekranı açılmadı ne yapabilirim bu konuda geri açılamaz mi hesaba girebiliyorum ama kullanamıyorum, ve bana küfür ve hakaret içerikli yorum atan yunan arkadaşın hesabı kapatılmadı ama benimki kapatıldı neden?

 61. Merhaba! dün gece instagram hesabıma girdiğimde kapatıldı yazısıyla karşılaştım ve kod göndermesini istedim. 24 saat içinde diye başlayan bir cümle ile karşılaştım.O sırada 2 kez mail attım ve fotoğrafımı gönderdim.Bugün ise ingilizce olarak bir metin hazırlayıp mail attım.Fakat bugün bilgisayarıma girdiğimde topluluk kuralları ihlalinden dolayı kapandığını ve böyle kapatılan hesapların tekrar açılamayacağı yazıyor.Fakat telefondan girdiğimde böyle bir yazı ile karşılaşmadım sadece itiraz edebildim.Hesabım gerçekten de tamamiyle kapatıldı mı yoksa itiraz ettiğim için tekrar açılma ihtimali var mı? cevap verirseniz çok sevinirim 🙂. NOT:hesabımda tarafımdan hiçbir topluluk kuralı ihlal edilmemiştir.Ayriyetten kapatıldığına dair de şahsıma bir mail gelmemiştir.

 62. Aktif olarak kullandığım hesabıma oturumum açıkken tekrar giriyordum , hesabınız kapalatıldı diye bi yazıyla karşılaştım .. telefona doğrulama kodu geldi fakat yine bi yazıyla karşılaştım ,giriş yapamıyorum 🥺🥺 durduk yere böyle birşey nasıl olabilir ? Hemde hiçbir bilgilendirme yapılmadan

   1. Merhabalar
    3 Mayıs tarihinde akşam saat 6 civarı instagram hesabından çıkış yaptınız olarak bir sorunla karşılaştım. Hesabıma tekrar giriş yapmayı denedim ama olmadı. Bununla ilgili instagrama şikayet talebinde bulundum.
    Bilgilerini verdiğin için teşekkürler bilgilerini inceleyeceğiz ve onaylayabildiğimiz taktirde yaklaşık 24 saat içinde yardım merkezinde bir değerlendirme talep edebileceksin olarak Bilgi geldi.
    24 saat bekledim ve bugün tekrar denedim
    Hata instagram hesabın koşullarımızı ihlal ettiğin için kapatıldı hesabını nasıl geri alabileceğini öğren dedi daha fazla Bilgi al bölümünden bilgilerimi doldurdum şikayet oluşturdum.
    Hesabımın instagram koşullarını ihlal ettiğini düşünmüyorum. Kendi şahsi hesabımdır 5 yıldan beri kullanıyorum mailime bir kod geldi bu kodu kağıda kullanıcı adımla yazıp gönderdim 2 gün önce dönüş olmadı anlayan arkadaşlar yardımcı olabilir mi

 63. Instagramim guvenlik gerekçesiyle şifresi yenilenmiş ve telefon numarama bağlantı gitmiyor bunun yani sıra e posta adresim değiştirilmiş hesabımı nasıl geri alabilirim

 64. enes bey merhabalar sebepsiz yere hesabım kapatıldı ve bir kural ihlali yapmadım cumartesi gününden beri her gün mailime gelen kod ile resmimi çekip atıyorum fakat bir dönüş olmadı ve açılmadı nekadar beklememiz lazım bilgi veririmisiniz

 65. iyi günler ben formu doldurdum istedikleri fotoğrafı gönderdim fakat 1 haftadır geri dönüş sağlamadılar nedeni nedir acaba ne kadar daha beklemem gerekiyor?

 66. Birden bire hesabim kapandı giriş yaptigimda ” bilgilerinizi onayladigimiz takdirde yaklaşık 24 saat icerisinde hesabiniza erisebileceksiniz ” yazısından baska bisey cikmiyor. Bu ne anlama geliyor hesabimi Instagram mi kapatmis çalınmış mi ?

  1. Merhabalar , hayır bağlı olduğunuz e-posta adresiniz üzerinden bilgilerinizi onaylamanız gerekmektedir. Bilgilerinizi onayladığınızda hesabınıza erişebilirsiniz. E-posta adresinize konuyla ilgili mail gelmesi gerekir.

 67. Istegramda kötü bir şey ollmadığını düşünüyorum eyer kötü bir şey yaptıysam sizden özür dilerim artık ollmuyacak size Söz veriyorum

 68. Merhaba 4 gun once sabah instagrama giris yaptigimda akis yenilenmedi yazisi cikti ve birdaha acilmadi e postami ve sifremi girdigimde ise bilmedigim e postalar cikiyor postergo ondirenlerde boyle oluyormus bende indirmistim fakat kullanmadim nasil nir yol izlemeliyim

 69. Ayrica ben profil resmimide yolladim cevap gelmedi mail atmaya calistim mailimi kabul etmiyor e posta hatali diyor arkadaslara baktirdigimda hesabim cikiyor ama sayfami acamiyorum

 70. Merhaba formda instagrama bağlı e posta adresinizi yazın diyor da ben e postayla açmadım ki telefon numarasıyla açtım. Ne yapmam gerekiyor farklı bi e posta adresi yazsam olur mu?

  1. Merhabalar , numara ile kaydolduysanız kod ile giriş yapabilirsiniz. Telefon numarasının yanında mail adresinize de bağlamalısınız.

 71. Merhaba instagram hesabım taklit ettiğim gerekçesiyle kapandı form doldurdum kagıda gelen kodu girip fotoğraf çekip attım kaç defa hem de herhangi bi cevap gelmedi , hesap kurtarma işlemleri yapan birini tanıyorum arkadaş ortamından bütün bilgileri verdim baktı ve bloke olduğunu söyledi çok fazla form doldurup mail attığım için . Gerçekten böyle bi durum var mı ve ya var ise blokenin kalkması ne kadar sürüyor çok emin olamadım söyleyen arkadaştan yardımcı olursanız sevinirim . Teşekkürler

  1. Merhabalar , bu işlemi fazla ölçüde yaptığınız için bloke yeme durumu söz konusudur evet. Fakat kısa süre içerisinde Instagram hesap kontrollerinizi yaptıktan sonra bloke durumunu ortadan kaldırır. Bu süreç içerisinde Instagram yardım merkezine durumunuzu mail olarak atabilirsiniz.

  1. Merhabalar, Instagram hesabınızın bağlı olduğu mail adresinden yeni şifre oluşturup hesabınızı tekrar aktif olarak kullanabilirsiniz.

 72. Merhaba instagram adresim bi andan sebebsız yere kapandı. Kullanıcı adı,Eposta ve tlf numarasına hata verıyor. Şuan hesabımda yok ortada.Kullanıcı adı bulunamıyor dıyor. Ne yapmam lazım lütfen yardım

  1. Merhabalar , Instagram hesabınızın bağlı olduğu mail adresini bilmiyorsanız hesabınızı geri alamazsınız maalesef. Bağlı olduğunuz mail adresini biliyor olmanız gerek.

 73. İnstagramim 11 gün önce kapatıldı. Kodu da fotoğraf çekip göndereli 7 gün oldu. Hala bir geri dönüş yapılmadı. Ne zaman geri dönüş alabilirim?

 74. Instagram hesabim 2 hafta önce birini taklit ettigim gerekçesiyle kapatıldı. Itiraz ettim ve gelen kodu fotograf çekilerek gönderdim. 2 hafta geçmesin rağmen henüz bir geri dönüş olmadı. Tahmini olarak ne zaman geri dönüş yapılır ya da yapabileceğim farkli bir şey var mi bu konuda?

 75. Topluluk kurallarının ihlali yüzünden kapatılan instagram ve Facebook hesaplarım için form gönderdim açılmayacağı söylendi fakat instagram ve Facebook uygulamalarından hiç bir şekilde yeni hesap oluşturup açamıyorum bunun sebebi nedir.

 76. Merhaba ben bu söylediklerinizin hepsini yapıyorum form gönderdi mail olarak formu dolduruyorum ama göndermiyor instagrama git bunun sen olduğunu onayla diyor zaten ben onaylayabilsem instagrama giriş yapabilsem hesab açılır ama hiç giremiyorum formuda gönderemiyorum

 77. Meraba instagram hesabim hep bloke oluyor ..acaba nede..hep yeni hesap aciyorum ama bem robot degilim gibi bir soru soldurma anket geliyor ve dolduryorum ama sonrasinda 24 saat diye bir yazik cikiyor ve asagindada bitti diye sey var ona basincada cikiyor

 78. Hesabım 20 gün önce çalındı e posta ve telefon değiştirildi ve çalındıktan 1 gün sonra da böyle bir kullanıcı bulunamadı durumuna geldi(sanırım kapatıldı) instagram desteğe yazdım fakat hiçbir geri dönüş olmadı nasıl hareket etmem gerekiyor?

 79. Merhaba benim instagram hesapım 24 sürdü ve sonra kapandı ne kadar form yollaydıysam olmadı ve en sonunda e postaya bizimle ileşitime geçtiğiniz için tşk ederiz fln dedi neyse yüzumle beraber kodu yolladım 3 gün oldu dönüs ve hesapım 1 hafta once kapatıldı ne zmn açılabilir yardim edersmisniz

 80. Instagram hesabım kapatıldı topluluk kuralların ihlalden dolayı itiraz formunu gönderemiyorum bu özelliği şuan da kullanamazsın diyor. Bunun belli bir bekleme süresi var mı acaba ya da hesabım tamamen mi kapatıldı?

  1. Merhabalar , Kapatılmış olan hesabınızı geri açmak için Instagram yardım merkezi ile iletişime geçmeli ve hesap kurtarma talebinde bulunmalısınız.

 81. Benim Instagram hesabim 1 ay önce hacklendi geri alamadım bende yerine benzer isimde yeni hesap açtım manzara ve çizimlerimi paylaşıyorum bugün hiçbir neden yokken kapatıldı dedi telefona kod gönderdi ama mail gelmedi burda sadece manzara ve çizim fotoğrafları vardı benden Instagram kimlik bilgi veya fotoğraf isterse nasıl bir fotoğraf paylasmaliyim ?

  1. Merhabalar , Instagram yardım merkezi haricinde herhangi bir yerde kimlik bilgilerinizi veya fotoğraflarınızı paylaşmayın. Instagram yardım merkezine güvenle gönderebilirsiniz.

 82. Hesabım taklit nedeniyle ve instegram kurallarını ihlal etmem gerekçesiyle kapandı lakin ihlal edecek bir paylaşımda bulunmadım mail attım bugun 3. Günüm bana dönüş yaptılar hesabınızın kapanma nedenlerinden olabilir diye madde halinde daha sonra tekrar dönüş yapmak istediğim zaman mail gonderemiyordum topluluk kurallarına aykırı diye sanırım spam yemişim nasıl kaldırabilirim ve hesabım nasıl tekrar açılır?

  1. Merhabalar , hesabınız 1 ila 2 hafta süresince kapalı kalabilir. Topluluk kuralları ihlali ceza süresi hemen hemen bu zaman dilimindedir. Fakat bu süreç içerisinde siz Instagram yardım merkezine mail atmayı ihmal etmeyin. Sürekli açılması için Instagram yardım merkezine mail atın.

 83. İnstagram hesabım çalındı telefon numaram ve e postam değiştirilmiş yeni bir e postayla yeni hesap açmak istedim24 saat içinde inceleyip uygun görüldüğü taktirde ulaşabileceksiniz yazıyor eski hesabımı geri istiyorum 🥲 yeni hesapta açamıyorum ne yapmalıyım

 84. Merhaba instagram hesabım çalındı benim adıma dolandırıcılık ve uygunsuz içerik paylaşılıyordu bir hafta önce instagrama mail attım durumu izah ettim kanıtları sundum destek formu doldurdum fotoğraf istenmişti attım ama hala dönüş yok üstelik çalan kişi hesabımı silmiş yada dondurmuş bilmiyorum bir sürü yol denedim bu işle ilgilenen arkadaşlar da yardımcı oldu fakat duo kodları yüklemiş onu geçemiyoruz hesabın bana acil olduğuna dair bilgileri verdim ama çalan kişi mail telefon Facebook ne varsa silmiş benim olduğuna dair tüm izler yok üstelik 40 K bir hesap ve içinde bir çok fotoğraf ve videom var herşeyim orada geri alınabilir mi bilmiyorum mail de gelmiyor Bu durum çok can sıkıcı

 85. Merhaba, instagram hesabımız kapatıldı. Yaklaşık 1 ay oldu fakat dönüş olmadı bu yüzden işlerimizin de aksamaması adına şahsi hesap üzerinden devam edildi. Fakat oda kapatıldı ama 2 gün sonra tekrar açıldı. Açılalı bugün 5 gün olmuştu ve şimdi tekrar kapatıldı. Ama bu sefer daha fazla bilgi al kısmı bile çıkmıyor. Başka bir hesabımızda vardı oda dün kapatıldı. Sebebi sizce nedir? Karşımıza çıkan hata ‘koşul ihlali’ fakat böyle bir ihlal söz konusu bile değil. Sizce bu hesaplar kurtarılabilir mi ve nedeni nedir?

 86. Merhaba,
  Ben şuan taylandda tatildeyim. Zannedersem reports programından dolayı dondurdular hesabımı. Daha sonra hemen itirazı doldurdum. Sanırım thaide olduğum için thaice geldi cevap. Kod ile fotoğrafımı çektim ve gönderdim. Yaklaşık 1.5 gün oldu ancak dönüş olmadı. Normalde ne kadar sürüyor ve ne kadar beklemem gerekli? Şimdiden yardımınız için teşekkür ederim🙏

 87. Merhaba
  Instagran sayfami kapatti mail yolladim sikayet aldigim icin kapattiklari ile mail geldi ama ben kural ihlali yapmadim beraber calistigimiz bir sayafanin resimini kullandigim icin kapatildi ama aramizda anlasma var . Izinsiz kullanmadim sayfami geri almak icin ne gibi bir islem yapmam gerek yardimci olursaniz sevinirim

  1. Merhabalari bu gibi durumlarda görselin ait olduğu hesaplar diğer hesapları şikayet ettiğinden yaşanmaktadır. Veya görselin kime ait olduğunu bilen farklı hesaplar bu şikayetleri oluşturmaktadır. ”Kural ihlali olduğunu düşünmüyorsanız…” seçeneğine tıklayarak Instagram Destek Merkezi ile iletişime geçmenizi öneririz.

 88. Merhaba ben hesabımı dondurmustum sonra geri açmak istediğim de topluluk kurallarını ihlal ettiğiniz için kapatılmıştır uyarısı aldım. Itiraz ettim mail attım resimli cevap gelmedi tekrar açılır mi bekliyim mi bana yardım edin 🙏

  1. Merhabalar, Instagram Yardım Destek ile iletişime geçmeniz durumunda 7 gün içerisinde tarafınıza dönüş yapılacaktır.