Instagram Hesabımı Yanlışlıkla Sildim Nasıl Geri Açabilirim 2019 Çözüldü

Instagram, kullanıcı deneyimini arttırmak adına sürekli yeni güncellemelerle geliyor. Bu güncellemeler olumlu izlenim bıraksa da, bazen kullanıcı hatalarından kaynaklı olarak başınıza sosyal medya kazaları gelebiliyor. Bunlardan bir tanesi, Instagram hesabımı yanlışlıkla sildim demeniz. Tabi ki yanlışlıkla! Yanlışlıkla sileceğimi düşünmüyorum diyorsanız, yapılan araştırmalar sonucu istatistikler var. Dünya genelindeki Instagram kullanıcılarından % 39’u bunu yaşıyor.

Instagram hesabını silme durumu hoş olmasa bile, her an başımıza gelebilir. Bu yazıda böyle bir durumla karşılaşmanız durumunda, yanlışlıkla hesap silmeniz durumunda ne yapmanız gerektiği hakkında bilgi verilecektir. Yazıyı sonuna kadar okuyup işlemleri adım adım uygulamanız durumunda sorun ortadan kalkacaktır. Instagram hesabı geri alma işlemi tamamlanmış olacaktır. O zaman buyurun yazıya geçelim.

Instagram Hesabımı Yanlışlıkla Sildim Nasıl Geri Açabilirim

Instagram hesabını yanlışlıkla sildim nasıl geri açılır?

Instagram hesabımı yanlışlıkla sildim nasıl geri açılır diyorsanız, şunu unutmayın. Sosyal medya uygulamalarının en önemli amacı takipçi kazanmak ve bu takipçilerin kalıcılığını sağlamaktır. Bu nedenle, silinen hesap bir daha geri getirilemez diye duyduysanız, tüm bildiklerinizi bir kenara bırakın. Bizimle yeni deneyimlere şahit olun.

Adım adım silinen Instagram hesabını geri alma:

 • Birinci adım olarak Instagram hesabınızın silinmiş olduğundan gerçekten emin olmanız gerekiyor. Bunu anlamanın ise iki yolu var. İlk olarak internet üzerinden https://instagram.com/kullanıcıadınız adrese girerek, hesabınızın olup olmadığına bakın. Burada göremiyorsanız, hesabınız silinmiş demektir. İkinci kontrol ise, Instagram’ın mobil uygulaması üzerinden olacak. uygulama üzerinden giriş yaptığınızda, hesabınızın görünmemesi gerekiyor. Görünmüyorsa hesabınız silinmiş demektir.
 • Uygulamanın özü İngilizce olduğu için, işlemleri sizden İngilizce olarak isteyecek. Üzülmeyin bu süreçte, adımları takip ederseniz dil bilmeden de çözüme kavuşacaksınız. İlk olarak masa üstünden https://help.instagram.com/contact/1652567838289083 bu linke giriş yapın. Karşınıza bazı sorular çıkacak, bunları doğru bir şekilde cevaplamanız önemli. Bunlar:

Instagram Hesabımı Yanlışlıkla Sildim Nasıl Geri Açabilirim

Adımlar:

1)Bu hesap bir işletmeyi, ürünü veya hizmeti temsil etmek için mi kullanılıyor?

Bu soruya ‘’hayır’’ demeniz gerekiyor.

2) Nüfus cüzdanınızda yazan adınız soyadınız?

Bu bölüm güvenilirliğinizi kanıtlamak için oldukça önemli. Eksiksiz ve doğru bir şekilde doldurmanız gerekiyor. Yanlışlığı tespit edilirse sorun yaşarsınız.

3) Instagram kullanıcı adınız?

Instagram hesabımı yanlışlıkla sildim diyorsanız unutmamanız gereken bilgilerin başında kullanıcı adı geliyor.Bu kısım Instagram’ın sizi bulup yardımcı olabilmesi adına gereklidir. Doğru bir şekilde doldurmaya özen gösterin.

4)E-posta adresiniz?

Hesabınızı silmeden önce giriş yaparken hangi e-posta adresini kullanıyorsanız onu girin. Başka bir e-posta adresi girmeyin.

5) Hangi ülkeden yazıyorsunuz?

Bu soruya Türkiye cevabını verin. Önemli değil diye düşünüp yanlış bilgi verirseniz, işlem sonuçlanmaz.

Bekleme Zamanı

Tüm bu sorulara doğru bir şekilde cevap verdikten sonra işlem tamam. Artık sizin yapacağınız kısım az kaldı. Bundan sonrası ise Instagram’ın ne kadar hızlı incelediğine ve sonuç bulduğuna kalmış. Ancak Instagram bu bilgiler üzerine, sizden ekstra bilgiler isteyecek. İlk bilgi, bu soruları doldurduktan sonra, yazmış olduğunuz e-posta adresine bir ileti gelecek. Bu iletide sizde İngilizce dilinde yazılmış olan bir bilgi istenecek. Ve bu ileti içinde Instagram, size bir sayı gönderecek. Şimdi gelelim yapmanız gerekene.

Bu Yazımızıda Hemen İnceleyin:  Twitter Kan Kaybediyor Instagram Yükselişte

Instagram Hesabımı Yanlışlıkla Sildim Nasıl Geri Açabilirim

Mail sonrası yapmanız gereken 1. işlem:

Beyaz bir A4 kağıdına, e-posta adresine gelen sayıyı büyük ve okunaklı bir şekilde yazıyorsunuz. Sonrasında yüz hatlarınızı belli eden bir fotoğrafı öz çekim (selfie) şeklinde çekiyorsunuz. A4 kağıdının fotoğrafını çekin. ( Yazmış olduğunuz rakamların net ve okunaklı olmasına özen gösterin.)

Selfie fotoğraf ve A4 fotoğrafını birlikte, Instagram tarafından size gönderilen maile yanıt olarak gönderiyorsunuz. İkisi birlikte gönderilecek, oraya dikkat edelim. Yanıtlama yazısı Türkçe değil de İngilizce ise ‘’Reply’’ dedikten sonra aynı şekilde iki fotoğrafı yükleyip gönderin.

Instagram hesabımı yanlışlıkla sildim diyenlerdenseniz artık yapmanız gereken işlemlerin sonuna geldiniz demektir. Bundan sonra tek yapmanız gereken beklemek. Instagram bilgilerinizi ve gönderdiğiniz belgeler 48 saat içinde inceleyip size geri dönüş yapacak. Eğer bilgilerinizde hata yoksa, hepsini doğru bir şekilde girdiyseniz size bir mail gönderecek.

Bu mailde yer alan linke tıklayın. Bu link sizi, yeni şifrenizi belirlemenizi sağlayacak sayfaya yönlendirecek. Instagram hesabınız için istediğiniz şifreyi tamamladıktan sonra artık işlem tamam. Instagram hesabını geri alma işlemi başarılı bir şekilde tamamlanmış demektir. Yeni şifrenizle beraber hesabınıza tekrardan giriş yapabilirsiniz.

Instagram Hesabımı Yanlışlıkla Sildim Nasıl Geri Açabilirim 2019

Instagram hesabını geri alırken bilmeniz gereken önemli bilgiler

Instagram hesabımı yanlışlıkla sildim dedikten sonra yukarıdaki yazıda yer alan bilgileri denemeye karar verdiniz. Burada hesabınızın tekrardan onaylanması için dikkat etmeniz gereken birkaç önemli bilgi vereceğiz. Bu bilgiler:

 • Instagram uygulamasının sizden selfie şeklinde fotoğraf istemesinin nedeni, sizin gerçek kimliğinizden emin olmak içindir. Bu hesabın size ait olduğunu onaylamak içindir. Gönderdiğiniz fotoğrafla, önceden Instagram profil fotoğrafı olarak kullandığınız fotoğraflar incelenir ve karşılaştırılır. Bu şekilde aynı kişi olduğuna karar verilir. Bu durumdan anlaşılıyor ki fotoğraf konusunda sıkıntı yaşamamak için, profilinizde önceden siz olduğunuzu belli eden herhangi bir fotoğrafı paylaşmış olmanız gerekiyor.
 • Instagram hesabını açarken birbirinden farklı yöntemler kullanabilirsiniz. Bazı kişiler e-posta adresi ile giriş yaparken, bazı kişiler de telefon numarasıyla giriş yapabilmektedir. Böyle bir durumda yazının başında Instagram hesabınıza giriş yaptığınız e-posta adresini yazın demiştik. E-posta ile giriş yapmıyorsanız bu mümkün olmayacaktır.

Böyle bir durum yaşıyorsanız, o kısma şu an güncel olarak aktif olan, kullandığınız bir e-posta adresini yazın. Instagram size mesaj gönderdiğinde, ona bu durumu açıklayın. Telefonlar giriş yaptığınız için e-posta adresinizin olmadığını ve bu nedenle başka bir e-posta adresi girdiğinizi belirtin. Bu durumda size yardımcı olacaklardır.

Instagram Hesabımı Yanlışlıkla Sildim Nasıl Geri Açabilirim çözüldü

Hepsini yaptım ama olmadı diyorsanız

Instagram hesap geri alma işleminde hepsini yaptım ama olmadı diyorsunuz. Bu durumda ya girdiğiniz bilgilerde hata vardır ya da gönderdiğiniz fotoğraf onların istediği kriterlere uygun değildir. Bu durumda yapmanız gereken Instagram müşteri hizmetleri irtibata geçmek. Tüm aşamaları uyguladığınızı ama hesabınızı geri alamadığınızı belirtin. Onlarda nerde hata yaptığınızı söylesinler.

Instagram hesabımı yanlışlıkla sildim aşamaları bu kadar.Umarım bu yazımız, sizler için faydalı olmuştur.

Instagram Hesabımı Yanlışlıkla Sildim Nasıl Geri Açabilirim 2019 Çözüldü
5 (100%) 6 votes

Bir önceki yazımız olan Instagram Hesap Yedekleme Adım Adım 2019 başlıklı makalemizde instagram hakkında bilgiler verilmektedir.

Bu yazı tarihinde yayınlanmıştır.

Instagram Hesabımı Yanlışlıkla Sildim Nasıl Geri Açabilirim 2019 Çözüldü” üzerine 33 düşünce

 1. Özgür BİRATA

  Çok teşekkür ederiz. Silinen instagram hesaplarımı geri alabilirsem bugünkü en güzel hediyem olacak. Ayrıntılı anlatım için ayrıca minnetarız.

  Cevapla
 2. Göksel ATEŞ

  Instagram hesabımı yanlışlıkla sildim ve geri almak istedim. Ancak benden nüfus kimliğini istediler. Tamam da hesap açılımı yaparken face isim kullanmıştım. Ne yapmam gerekiyor şimdi. Kendi adıma bir hesap var ben silinen hesabımı da almak istiyorum.

  Cevapla
  1. Zeyn2p

   Siz de ilk mailden sonra yardım merkezine yönlendirildiniz mi? Fotoğraf gönderdikten ne kadar sonra geri dönüş yaptılar acaba ?

   Cevapla
  2. İsa

   Merhabalar
   Bende instegram hesabımı yanlışlıkla sildim on gün önce.. hemen formu doldurdum ve şifre geldi.. sonra şifrenin olduğu fotoğrafı gönderdim ve bir haftadır cevap gelmedi. Siz nasıl aldınız? Yardımcı olursanız sevinirim.

   Cevapla
 3. Hasan ATA

  Hesabımı geri almak için yazdıklarınızdan yola çıktım ve 48 saat daha geçmeden geri alabildim. Teşekkürler bilgilendirmeler için. Gerçekten harikasınız

  Cevapla
 4. Kaan Ardınç

  Yazı için teşekkür ederim. Bende yanlışlıkla hesabı sılmıştım yazıyı görünce tekrar aldım.

  Cevapla
 5. Erhan

  Arkadaşlar geri aldığınız yolladığınız fotoğrafın içeriği nasıldı bilgi verirmisiniz

  Cevapla
 6. Şerif

  Merhaba
  İkinci mailde Help Service sayfasına yönlendiriliyorum. Buradan sonra ne yapmalıyım?

  Cevapla
 7. thor

  arkadaşlar linkteki sayfaya tıkladığınızda sayfanın en aşasında dili değiştirin deutz yani almanca yapın formun sonunda ülkenizi de deutschland girin kesin açıyorlar instagram türkiye ilgilenmiyor ben bu şekilde yaptım açtılar

  Cevapla
 8. Yasemin

  Bilgiler gayet güzel açıklanmış. Yalnız sitede sorun var galiba formu dolduruyorum hata veriyor istegimin gerçekleşmedigini,en kıza zamanda düzelmesi için üzerinde çalışıldığını söylüyor.

  Cevapla
 9. ibrahim3

  benim hesabım 1 yıl önce sidlim o gün bugun hep geri almaya calısıyorm mail felan ceviri sıkıntı oluyor o yüzden pek ugrasmıyorum mail duruyor telefon numara duruyor kullanıcı adı duruyor
  nasıl yapmalıyım lütfen yardım edin
  hepsini yapıyorum kullanıcı adı hatal diyor hesabımın profili gösteren fotograflarda mevcut sildigim an videosuda mevcut neler yapilabilir

  Cevapla
 10. kader

  Arkadaşlar Merhaba ben deniyorum olmuyor gmail’le kod gelmişti kodu bilmeden sildim tekrar kod gelmesini nasıl sağlayabilirim yardımcı olur musunuz lütfen Şuan açmaya denediğimde Bu istekle ilgili bir sorun oluştu. Mümkün olan en kısa sürede düzeltmek için üzerinde çalışıyoruz.Şuan benim yapmam gereken nedir. 🙁

  Cevapla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir