Instagram Hesabın Koşullarımızı İhlal Etti Hatası

Instagram Hesabın Koşullarımızı İhlal Etti Hatası

Instagram üzerinde genellikle doyum veren bir kullanım sağlanır. Buna karşın bazı zamanlarda sorunlar ortaya çıkabilir. Bu sorunların belki de en ağırlardan birisi Instagram hesabın koşullarımızı ihlal ettiği için kapatılmıştır uyarısıyla karşı karşıya gelmek. Böyle bir durumla karşılaştığınızda ne yapacağınızı bilemeyebilirsiniz.

Instagram hesabın koşullarımızı ihlal ettiği için kapatılmıştır uyarısı neir? İ-Instagram hesabın koşullarımızı ihlal ettiği için kapatılmıştır nasıl tekrar açabilirim? Aklınıza takılan tüm sorulara, yazıyı sonuna kadar okumanız durumunda birlikte cevap vereceğiz.

Instagram hesabın koşullarımızı ihlal ettiği için kapatılmıştır uyarısı neden olur?

Instagram uygulamasının temel ilkelerinden biri güvenlik olarak karşımıza çıkıyor. Kullanıcılarının güvenliğini sağlamak adına birçok önlem almış durumda. Bunlardan bir tanesinin de sorun ortaya çıkaran hesapları engellemesi ya da kapatması. Hesabın koşullarımızı ihlal ettiği için kapatılmıştır şeklinde bir uyarı görmeniz durumunda ortada bir sorun olduğunu bilin. Kuralları ihlal eden bir davranış sonucunda bu cezayı alırsınız.

Instagram hesabın koşullarımızı ihlal ettiği için kapatılmıştır

Bu uyarıyı ortadan kaldırmak için neler yapmanız gerekiyor?

 • Instagram hesabınıza giriş yapın. Hesaba giriş yaptıktan sonra bu uyarıyla karşı karşıya kalacaksınız. Alt kısımda yer alan yok say butonuna basarak işleme devam edin.
Instagram hesabın koşullarımızı ihlal ettiği için kapatılmıştır
 • Yok sayma işlemi sonrasında, hesabınıza giriş yapabilmeniz adına alt kısımda farklı giriş seçenekleri yer almaktadır. Giriş yapmak için yardım al kısmına tıkladığınızda, birçok yolla hesaba erişebileceğinizi göreceksiniz. Bu kısımda farklı seçenekler bulunmaktadır.

Kaydolduğunuz e-posta adresini hatırlıyorsanız o seçenekle devam edebilirsiniz. Aynı şekilde size en uygun olan seçenekle işleme devam edebilirsiniz. Asıl önemli olan ise bu iletişim araçlarına her an ulaşabiliyor olmanız. Uygulama size bir kod gönderecek ve bu şekilde işleme devam edeceksiniz. Bu nedenle iletişime geçeceğiniz adresin her an açabileceğiniz bir hesap olmasına dikkat edin.

 • İlave detaylar ekle yazan kısma açıklamanızı girin. Bu açıklama: Kuralları ihlal ettiğim gerekçesiyle hesabıma erişim kapatıldı. Bu durumda bir yanlışlık olduğunu düşünüyorum. Gerekçelerin uygun olmadığını belirtiyorum. Bu sorunun ortadan kalkması ve hesabıma yeniden erişim sağlayabilmem adına inceleme yapılmasını istiyorum. Bu aşamada geri dönüş süresinin oldukça acil olması gerektiğini talep ediyorum.

Bu açıklamayı yaptıktan sonra destek iste butonuna basın. İşte bu kadar basit! İşlem tamamen bitmedi ama bundan sonrası son derece kolay.

Bu yazıyı da sevebilirsiniz: Instagram Canlı Yayın İzleme

İkinci aşama:

 • Destek iste butonuna bastıktan sonra seçtiğiniz hesaba bir kod gelecek. Bu kodu temiz bir kağıda okunaklı bir şekilde yazın. Bu kağıtla beraber, yüzünüzü net gösterecek şekilde fotoğraf çekin. Bu fotoğrafı mail olarak gelen hesaba gönderin. Bu işlem sonrasında gerekli incelemeler yapılarak size geri dönüş yapılacaktır.

Uyarı:

Bu adımların hepsini gerçekleştirseniz bile istediğiniz sonucu alamayabilirsiniz. Uygulama bu noktada, kural ihlali olup olmadığını inceliyor. Herhangi bir yanlışlık olması durumunda, yaptığı hatayı geri düzeltiyor. Ancak gerçekten kural ihlali yapmanız durumunda maalesef yapabileceğiniz bir şey yok. Bu ihlalden dolayı hesabınızı açmayabilir. Böyle bir durumla karşılaşırsanız yeni bir hesap açmaktan başka şansınız kalmıyor.

Sonuç

Bu yazıda Instagram hesabın koşullarımızı ihlal ettiği için kapatılmıştır nasıl tekrar açabilirim sorusuna detaylı olarak cevap verdik. Böyle bir sorunla karşılaşmanız durumunda ne yapmanız gerektiğini biliyorsunuz.

Instagram hesap koşulları nasıl ihlal edilir?

Instagram topluluk odaklı bir uygulamadır. Bu nedenle toplumu rahatsız edecek durumlarda engelleme ya da kapama gibi önlemler almaktadır.

Kapatılan hesabım geri gelir mi?

Hesabın geri gelme ihtimali bulunmaktadır. Ancak kesin olarak gelip gelmeyeceği uygulama tarafından yapılan incelemede belli olacaktır.

Umarım yazımız sorularınız için cevap olmuştur. Bir sonraki yazıya kadar kendinize iyi bakın.

Instagram Destek hakkındaki bir önceki yazımız olan ile de ilgilenebileceğinizi düşünüyoruz.
Halil İbrahim ER

Yazılar: 1024

Merhaba ben Halil ibrahim ER 1993 İstanbul doğumluyum. Yıllardır sosyal medyanın içindeyim ve kullanıcıların yaşadıkları sorunlara, merak ettikleri konulara çözüm üretiyorum. Çalışmalarımı yıllardır sosyal medya tarafında yürüttüğüm için, uzmanlık alanımı da bu yö...

15 yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

 1. Bu hesabım dün kendiliğinden kapandı ve hala İnstagram hesabıma giriş yapamıyorum nereye yazacagımı bilmediğim için buraya yazmaya karar verdim lütfen ilgilenmenizi bekliyorum

 2. Merhaba, 3,4 gündür sürekli instagram sayfamı açtığım da topluluk kurallarına uymadığınız, uygunsuz paylaşım yapıldı uyarısı geliyor ve şifremi yenileyip tekrardan girmem isteniyor. Ama uygunsuz bir paylaşım yapılmıyor. Sadece tarz bayanların resimleri paylaşımı yapılıyor. Ama hiç biri uygunsuz değil ve izinsiz de yapılmıyor. Hepsi kendi arzuları ile paylaşım istiyor ve etiket yapılıyor isimleri. Ama şifre yenileyip giriyorum 1,2 dk sonra yine aynı sayfadan çıkartılıp yeni şifre ile giriş yap deniliyor. Ne yapmam lazım.

  1. Aynen benimkide öyle şifre değiştirme falan yapıyordum ve en sonunda kapatıldı hesabın koşullarımızı ihlal ettiğin için kapatıldı ve ben hiç bişi paylaşmıyorum da ve kötü mesaj felanda atmıyorum kendi kendiliğinden kapatıldı

 3. Merhaba,

  Detaylı açıklamalarınız için teşekkür ederim. Sizin paylaşmış olduğunuz yöntem ile e-mail adresim için form doldurdum.
  Buna ek olarak, kayıt esnasında şirketimin adını yazarak kayıt olmaya çalıştım ancak muhtemelen bu sebeple (gerçek kişi ismi olmadığından) kullanmak istediğim kullanıcı adlarını da blokladı gibi. Daha önce kullanılabileceğimi gösteren site yanında X işareti çıkmaya başladı.

  Bu konu hakkında çözüm yöntemi var mı?

  Desteğiniz için şimdiden teşekkür ederim.
  Muhammet

 4. Hesabım aynı şekilde mesaj geliyor daha doğrusu eski ismimi geri almaya çalışırken gelen mesaj o oldu. Hesabınız kullanım koşullarıni ihlal ettiği için kapatılmıştır. Ama ne kaydola bildim nede ismi ala bildim, nasıl bişey yardımcı olursanız güzel olur.

 5. Merhaba ben 3 aydır instargama giremıyorum ihlal hatası verıyor yeni hesap da açamıyorum yardımcı olun lütfen başka telden instargam actım kendi telimden giremıyorum herşeyi denedim olmuyor instargam hesabım: aycaiskk1

 6. Hesabin bir başkasının eline geçti yaziyo görünüşe gore şifreni topluluk kurallarımıza aykirı daha fazla takipçi kazanma begenmeNe yardımcı olması için paylaştın yaziyo ne yapabilirim

  1. Merhaba Fatih Bey,
   Hesabınızın ihlal nedeni ile kapatılmasından dolayı üzgünüz. Instagram destek ile iletişime geçerek neden hesabınızın kapatıldığını öğrenebilirsiniz.

 7. Merhaba
  Bende de aynı sorun oldu
  İtiraz ettim
  Sonra aradan zaman geçti
  Hesabıma bakayım dedim, başkası kullanıyor, bu nasıl olur