Instagram Hesabın Koşullarımızı İhlal Etti Hatası

Instagram Hesabın Koşullarımızı İhlal Etti Hatası

Instagram üzerinde genellikle doyum veren bir kullanım sağlanır. Buna karşın bazı zamanlarda sorunlar ortaya çıkabilir. Bu sorunların belki de en ağırlardan birisi Instagram hesabın koşullarımızı ihlal ettiği için kapatılmıştır uyarısıyla karşı karşıya gelmek. Böyle bir durumla karşılaştığınızda ne yapacağınızı bilemeyebilirsiniz.

Instagram hesabın koşullarımızı ihlal ettiği için kapatılmıştır uyarısı neir? İ-Instagram hesabın koşullarımızı ihlal ettiği için kapatılmıştır nasıl tekrar açabilirim? Aklınıza takılan tüm sorulara, yazıyı sonuna kadar okumanız durumunda birlikte cevap vereceğiz.

Instagram hesabın koşullarımızı ihlal ettiği için kapatılmıştır uyarısı neden olur?

Instagram uygulamasının temel ilkelerinden biri güvenlik olarak karşımıza çıkıyor. Kullanıcılarının güvenliğini sağlamak adına birçok önlem almış durumda. Bunlardan bir tanesinin de sorun ortaya çıkaran hesapları engellemesi ya da kapatması. Hesabın koşullarımızı ihlal ettiği için kapatılmıştır şeklinde bir uyarı görmeniz durumunda ortada bir sorun olduğunu bilin. Kuralları ihlal eden bir davranış sonucunda bu cezayı alırsınız.

Instagram hesabın koşullarımızı ihlal ettiği için kapatılmıştır

Bu uyarıyı ortadan kaldırmak için neler yapmanız gerekiyor?

 • Instagram hesabınıza giriş yapın. Hesaba giriş yaptıktan sonra bu uyarıyla karşı karşıya kalacaksınız. Alt kısımda yer alan yok say butonuna basarak işleme devam edin.
Instagram hesabın koşullarımızı ihlal ettiği için kapatılmıştır
 • Yok sayma işlemi sonrasında, hesabınıza giriş yapabilmeniz adına alt kısımda farklı giriş seçenekleri yer almaktadır. Giriş yapmak için yardım al kısmına tıkladığınızda, birçok yolla hesaba erişebileceğinizi göreceksiniz. Bu kısımda farklı seçenekler bulunmaktadır.

Kaydolduğunuz e-posta adresini hatırlıyorsanız o seçenekle devam edebilirsiniz. Aynı şekilde size en uygun olan seçenekle işleme devam edebilirsiniz. Asıl önemli olan ise bu iletişim araçlarına her an ulaşabiliyor olmanız. Uygulama size bir kod gönderecek ve bu şekilde işleme devam edeceksiniz. Bu nedenle iletişime geçeceğiniz adresin her an açabileceğiniz bir hesap olmasına dikkat edin.

 • İlave detaylar ekle yazan kısma açıklamanızı girin. Bu açıklama: Kuralları ihlal ettiğim gerekçesiyle hesabıma erişim kapatıldı. Bu durumda bir yanlışlık olduğunu düşünüyorum. Gerekçelerin uygun olmadığını belirtiyorum. Bu sorunun ortadan kalkması ve hesabıma yeniden erişim sağlayabilmem adına inceleme yapılmasını istiyorum. Bu aşamada geri dönüş süresinin oldukça acil olması gerektiğini talep ediyorum.

Bu açıklamayı yaptıktan sonra destek iste butonuna basın. İşte bu kadar basit! İşlem tamamen bitmedi ama bundan sonrası son derece kolay.

Bu yazıyı da sevebilirsiniz: Sosyal Medya Uzmanı Nedir?

İkinci aşama:

 • Destek iste butonuna bastıktan sonra seçtiğiniz hesaba bir kod gelecek. Bu kodu temiz bir kağıda okunaklı bir şekilde yazın. Bu kağıtla beraber, yüzünüzü net gösterecek şekilde fotoğraf çekin. Bu fotoğrafı mail olarak gelen hesaba gönderin. Bu işlem sonrasında gerekli incelemeler yapılarak size geri dönüş yapılacaktır.

Uyarı:

Bu adımların hepsini gerçekleştirseniz bile istediğiniz sonucu alamayabilirsiniz. Uygulama bu noktada, kural ihlali olup olmadığını inceliyor. Herhangi bir yanlışlık olması durumunda, yaptığı hatayı geri düzeltiyor. Ancak gerçekten kural ihlali yapmanız durumunda maalesef yapabileceğiniz bir şey yok. Bu ihlalden dolayı hesabınızı açmayabilir. Böyle bir durumla karşılaşırsanız yeni bir hesap açmaktan başka şansınız kalmıyor.

Sonuç

Bu yazıda Instagram hesabın koşullarımızı ihlal ettiği için kapatılmıştır nasıl tekrar açabilirim sorusuna detaylı olarak cevap verdik. Böyle bir sorunla karşılaşmanız durumunda ne yapmanız gerektiğini biliyorsunuz.

Instagram hesap koşulları nasıl ihlal edilir?

Instagram topluluk odaklı bir uygulamadır. Bu nedenle toplumu rahatsız edecek durumlarda engelleme ya da kapama gibi önlemler almaktadır.

Kapatılan hesabım geri gelir mi?

Hesabın geri gelme ihtimali bulunmaktadır. Ancak kesin olarak gelip gelmeyeceği uygulama tarafından yapılan incelemede belli olacaktır.

Umarım yazımız sorularınız için cevap olmuştur. Bir sonraki yazıya kadar kendinize iyi bakın.

Instagram Destek hakkındaki bir önceki yazımız olan ile de ilgilenebileceğinizi düşünüyoruz.
[Toplam: 2 Ortamala: 3]
53 yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

 1. Bu hesabım dün kendiliğinden kapandı ve hala Instagram hesabıma giriş yapamıyorum nereye yazacagımı bilmediğim için buraya yazmaya karar verdim lütfen ilgilenmenizi bekliyorum

 2. Merhaba, 3,4 gündür sürekli instagram sayfamı açtığım da topluluk kurallarına uymadığınız, uygunsuz paylaşım yapıldı uyarısı geliyor ve şifremi yenileyip tekrardan girmem isteniyor. Ama uygunsuz bir paylaşım yapılmıyor. Sadece tarz bayanların resimleri paylaşımı yapılıyor. Ama hiç biri uygunsuz değil ve izinsiz de yapılmıyor. Hepsi kendi arzuları ile paylaşım istiyor ve etiket yapılıyor isimleri. Ama şifre yenileyip giriyorum 1,2 dk sonra yine aynı sayfadan çıkartılıp yeni şifre ile giriş yap deniliyor. Ne yapmam lazım.

  1. Aynen benimkide öyle şifre değiştirme falan yapıyordum ve en sonunda kapatıldı hesabın koşullarımızı ihlal ettiğin için kapatıldı ve ben hiç bişi paylaşmıyorum da ve kötü mesaj felanda atmıyorum kendi kendiliğinden kapatıldı

 3. Merhaba,

  Detaylı açıklamalarınız için teşekkür ederim. Sizin paylaşmış olduğunuz yöntem ile e-mail adresim için form doldurdum.
  Buna ek olarak, kayıt esnasında şirketimin adını yazarak kayıt olmaya çalıştım ancak muhtemelen bu sebeple (gerçek kişi ismi olmadığından) kullanmak istediğim kullanıcı adlarını da blokladı gibi. Daha önce kullanılabileceğimi gösteren site yanında X işareti çıkmaya başladı.

  Bu konu hakkında çözüm yöntemi var mı?

  Desteğiniz için şimdiden teşekkür ederim.
  Muhammet

   1. Merhaba, Instagram hesabınız topluluk kurallarını ihlal etmek ya da şikayet almak gibi durumlarda engellenebilir. Instagram destek hattı ile tekrar https://help.instagram.com/ adresi üzerinden iletişime geçmeyi deneyiniz. Form doldururken hesap bilgilerinizin doğru olduğundan emin olunuz.

 4. Hesabım aynı şekilde mesaj geliyor daha doğrusu eski ismimi geri almaya çalışırken gelen mesaj o oldu. Hesabınız kullanım koşullarıni ihlal ettiği için kapatılmıştır. Ama ne kaydola bildim nede ismi ala bildim, nasıl bişey yardımcı olursanız güzel olur.

 5. Merhaba ben 3 aydır instargama giremıyorum ihlal hatası verıyor yeni hesap da açamıyorum yardımcı olun lütfen başka telden instargam actım kendi telimden giremıyorum herşeyi denedim olmuyor instargam hesabım: aycaiskk1

 6. Hesabin bir başkasının eline geçti yaziyo görünüşe gore şifreni topluluk kurallarımıza aykirı daha fazla takipçi kazanma begenmeNe yardımcı olması için paylaştın yaziyo ne yapabilirim

  1. Merhaba Fatih Bey,
   Hesabınızın ihlal nedeni ile kapatılmasından dolayı üzgünüz. Instagram destek ile iletişime geçerek neden hesabınızın kapatıldığını öğrenebilirsiniz.

 7. Merhaba
  Bende de aynı sorun oldu
  İtiraz ettim
  Sonra aradan zaman geçti
  Hesabıma bakayım dedim, başkası kullanıyor, bu nasıl olur

  1. Merhaba muhtemelen çok fazla şikayet almışsınızdır veya gerçekten Instagram kurallarını ihlal eden görüntüler paylaşmışsınızdır. Bu nedenle kapatılmış olabilir, bu durumda tekrar aynı hesaba erişemezsiniz.

    1. Merhaba, uygulamayı açın, kullanıcı adı ve şifrenizle giriş yapmayı denediğinizde hata uyarısı alacaksanız. Bu uyarının yanlış olduğunu düşündüğünüze dair gerekli aşamaları takip edin sorun çözülecektir.

 8. Bundan önceki hesabım başkasını taklit ettiği icin kapatıldı. Birkaç gün yenisini açtım yıne aynı sebepten kapatıldı ve dümdüz bir hesap kimseyi taklit etmıyor. Yardımcı olursanız cok cok sevineceğim

  1. Merhaba, Instagram giriş ekranından hesabınıza girmeyi deneyin. Gelen uyarı yönergelerinde itiraz seçeneğine tıklayarak işleme itiraz edin.

  1. Merhaba uygunsuz içerikler paylaşmanız durumunda veya diğer kullanıcıların hesabınızı şikayet etmesi durumunda yaşanır genelde. Hesabınızın bir hata sonucu kapatıldığını düşünüyorsanız, bu karara itiraz edebilirsiniz. Bunun için uygulamayı açın, kullanıcı adı ve şifrenizi girin ve ekrandaki talimatları izleyebilirsiniz.

 9. Hesabım Kural ihlali nedeniyle kapatıldı ama hiçbir şekilde Kural ihlali yok Birisi mesaj atıyor hesabın kapatilsa uzulurmusun diye ve ardından hesap kapatılıyor Kural ihlali diye lütfen yardım edin hiçbir şekilde giriş yapamıyorum hesabı almam lazım geri

  1. Merhaba, Instagram giriş ekranında kullanıcı adı ve şifrenizi yazdığınızda aldığınız uyarıda bunun yanlış olduğunu düşünüyorsanız tıklayın gibi bir uyarı gelecektir. Bu uyarıya tıklayarak aşamaları takip edin ve bu işleme itiraz edin.

   1. Merhaba hesabım taklitten dolayı kapatıldı hesabımda kendi fotoğraflarım var çıkan yolları denedim kimlik fotoğraflarım atılmıyor. kod ile fotoğraf yolladım red geldi ve hesabımı açmadılar ne yapmam gerekiyor lütfen yardımcı olun

  1. Merhaba, hesabınıza giriş yapmaya çalıştığınızda bir uyarı ile karşılaşacaksınız. Aynı kısımdan bu işleme itiraz edebilir, gerekli aşamaları takip ederek hesabınızı geri alabilirsiniz.

 10. Hocam yardım edin itiraz ederken kimlik fotoğrafi istiyor ama çekip koy diyince fotoğrafı kabul etmiyor kaç kere resmi kabul ettirmeyi denedim olmadı eski kimlik bu arada

 11. Hesabımı bugün 4.kex açtırdım sürekli kapatılıyor mail atıyorum yine kaptılıyor açıp bi saat geçmeden tekrar kapatıyorlar bu sorunun nasıl önüne geçebilirim lütfen yardımcı olun.

  1. Merhaba, Instagram hesabınızın tüm bilgilerini eksiksiz olarak doldurunuz ve telefon numaranız ile onaylama yapınız. Hesabınızın kimi kullanıcılar tarafından şikayet ediliyor olabilir. Topluluk kurallarını ihlal etmediğinizden emin olunuz.

  1. Merhaba, Instagram hesabınızın topluluk kurallarını ihlal ettiğini düşünmüyorsanız Instagram destek hattı ile iletişime geçip form doldurabilirsiniz.

   1. İnstagram hesabım ihlalden dolayı kapatıldı kaç senedir kullanıyorum hiçbir şekilde yanlış bir paylaşım yapmadım kendi kendine kapatıldı instagramım ve formları dolduruyorum hata veriyor hiçbir şekilde ulaşamıyorum kaç gündür kapalı yanlış bir paylaşım yapmadığım halde instagram lütfen yardım etsin haksız yere instagramım kapatıldı form dolduruyorum hata veriyor gönderemiyorum lütfen ilgilenin

    1. Merhaba, Instagram yardım merkezi ile lütfen hızlı bir şekilde iletişime geçiniz. Hesabınız inceleme altına alınmış ve engellenmiş olabilir.

 12. Merhaba bir kac gun once hesabim ihlal nedeniyle kapatildi mesaji aldim. Ve beni sikayet edenle iletisime gectim sikayetini geri cekmis sizce hesabim acilir mi acil donus bekliyorum sizden

  1. Merhaba, Hesabınızın kapanmasına neden olan şikayetin geri çekilmesi durumunda hesabınızın tekrar açılması çok olasıdır. Ancak sizler bu süreci hızlandırmak adına instagram destek hattı ile iletişime geçebilirsiniz.

  1. Merhaba, Instagram hesabınız diğer kullanıcılar tarafından şikayet edilmiş olabilir. Bu konu ile ilgili destek hattından ekstra bilgi talep ediniz.

 13. Merhaba, hesabım dün başka birini taklit etmekten dolayı kapandı, bugün kimliğimle birlikte fotoğraf yolladım açtılar. Fakat 5 dk sonra tekrar kapandı ve bu sefer hesabımın silindiğini söylüyorlar, itiraz da edemiyorum. Ne yapmam gerekiyor?