Instagram Hesabın Koşullarımızı İhlal Etti Hatası

Instagram Hesabın Koşullarımızı İhlal Etti Hatası

Instagram üzerinde genellikle doyum veren bir kullanım sağlanır. Buna karşın bazı zamanlarda sorunlar ortaya çıkabilir. Bu sorunların belki de en ağırlardan birisi Instagram hesabın koşullarımızı ihlal ettiği için kapatılmıştır uyarısıyla karşı karşıya gelmek. Böyle bir durumla karşılaştığınızda ne yapacağınızı bilemeyebilirsiniz.

Instagram hesabın koşullarımızı ihlal ettiği için kapatılmıştır uyarısı neir? İ-Instagram hesabın koşullarımızı ihlal ettiği için kapatılmıştır nasıl tekrar açabilirim? Aklınıza takılan tüm sorulara, yazıyı sonuna kadar okumanız durumunda birlikte cevap vereceğiz.

Instagram hesabın koşullarımızı ihlal ettiği için kapatılmıştır uyarısı neden olur?

Instagram uygulamasının temel ilkelerinden biri güvenlik olarak karşımıza çıkıyor. Kullanıcılarının güvenliğini sağlamak adına birçok önlem almış durumda. Bunlardan bir tanesinin de sorun ortaya çıkaran hesapları engellemesi ya da kapatması. Hesabın koşullarımızı ihlal ettiği için kapatılmıştır şeklinde bir uyarı görmeniz durumunda ortada bir sorun olduğunu bilin. Kuralları ihlal eden bir davranış sonucunda bu cezayı alırsınız.

Instagram hesabın koşullarımızı ihlal ettiği için kapatılmıştır

Bu uyarıyı ortadan kaldırmak için neler yapmanız gerekiyor?

  • Instagram hesabınıza giriş yapın. Hesaba giriş yaptıktan sonra bu uyarıyla karşı karşıya kalacaksınız. Alt kısımda yer alan yok say butonuna basarak işleme devam edin.
Instagram hesabın koşullarımızı ihlal ettiği için kapatılmıştır
  • Yok sayma işlemi sonrasında, hesabınıza giriş yapabilmeniz adına alt kısımda farklı giriş seçenekleri yer almaktadır. Giriş yapmak için yardım al kısmına tıkladığınızda, birçok yolla hesaba erişebileceğinizi göreceksiniz. Bu kısımda farklı seçenekler bulunmaktadır.

Kaydolduğunuz e-posta adresini hatırlıyorsanız o seçenekle devam edebilirsiniz. Aynı şekilde size en uygun olan seçenekle işleme devam edebilirsiniz. Asıl önemli olan ise bu iletişim araçlarına her an ulaşabiliyor olmanız. Uygulama size bir kod gönderecek ve bu şekilde işleme devam edeceksiniz. Bu nedenle iletişime geçeceğiniz adresin her an açabileceğiniz bir hesap olmasına dikkat edin.

  • İlave detaylar ekle yazan kısma açıklamanızı girin. Bu açıklama: Kuralları ihlal ettiğim gerekçesiyle hesabıma erişim kapatıldı. Bu durumda bir yanlışlık olduğunu düşünüyorum. Gerekçelerin uygun olmadığını belirtiyorum. Bu sorunun ortadan kalkması ve hesabıma yeniden erişim sağlayabilmem adına inceleme yapılmasını istiyorum. Bu aşamada geri dönüş süresinin oldukça acil olması gerektiğini talep ediyorum.

Bu açıklamayı yaptıktan sonra destek iste butonuna basın. İşte bu kadar basit! İşlem tamamen bitmedi ama bundan sonrası son derece kolay.

Bu yazıyı da sevebilirsiniz: Instagram Bugün Aktif Ne Demek?

İkinci aşama:

  • Destek iste butonuna bastıktan sonra seçtiğiniz hesaba bir kod gelecek. Bu kodu temiz bir kağıda okunaklı bir şekilde yazın. Bu kağıtla beraber, yüzünüzü net gösterecek şekilde fotoğraf çekin. Bu fotoğrafı mail olarak gelen hesaba gönderin. Bu işlem sonrasında gerekli incelemeler yapılarak size geri dönüş yapılacaktır.

Uyarı:

Bu adımların hepsini gerçekleştirseniz bile istediğiniz sonucu alamayabilirsiniz. Uygulama bu noktada, kural ihlali olup olmadığını inceliyor. Herhangi bir yanlışlık olması durumunda, yaptığı hatayı geri düzeltiyor. Ancak gerçekten kural ihlali yapmanız durumunda maalesef yapabileceğiniz bir şey yok. Bu ihlalden dolayı hesabınızı açmayabilir. Böyle bir durumla karşılaşırsanız yeni bir hesap açmaktan başka şansınız kalmıyor.

Sonuç

Bu yazıda Instagram hesabın koşullarımızı ihlal ettiği için kapatılmıştır nasıl tekrar açabilirim sorusuna detaylı olarak cevap verdik. Böyle bir sorunla karşılaşmanız durumunda ne yapmanız gerektiğini biliyorsunuz.

Instagram hesap koşulları nasıl ihlal edilir?

Instagram topluluk odaklı bir uygulamadır. Bu nedenle toplumu rahatsız edecek durumlarda engelleme ya da kapama gibi önlemler almaktadır.

Kapatılan hesabım geri gelir mi?

Hesabın geri gelme ihtimali bulunmaktadır. Ancak kesin olarak gelip gelmeyeceği uygulama tarafından yapılan incelemede belli olacaktır.

Umarım yazımız sorularınız için cevap olmuştur. Bir sonraki yazıya kadar kendinize iyi bakın.

 
Instagram Destek hakkındaki bir önceki yazımız olan ile de ilgilenebileceğinizi düşünüyoruz.
Hümeyra Ö.

Yazılar: 44

1994 yılı Mersin doğumluyum. Psikolojik danışmanlık ve rehberlik bölümü mezunuyum. Teknoloji ve sosyal medya konularına karşı ayrı bir ilgim var. Sosyal medya kullanımı, kodlamalar ve teknolojiye dair diğer gelişmeler konusunda uzun zamandır çalışma yapmaktayım. Bilginin payl...

2 yorum
  1. Bu hesabım dün kendiliğinden kapandı ve hala İnstagram hesabıma giriş yapamıyorum nereye yazacagımı bilmediğim için buraya yazmaya karar verdim lütfen ilgilenmenizi bekliyorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir