Instagram Hesabını Kalıcı Olarak Silme

Arkadaşlarımız ile aynı platformda yer alabilmek için birçok sosyal medya platformunda hesap açıyoruz. Açtığımız bu hesapların bazılarını çeşitli nedenlerden dolayı kapatma ihtiyacı duyuyoruz. Bazen kullanılan platformdaki topluluk hoşumuza gitmemiş olabiliyor ya da gizlilik sorunları nedeni ile hesap kapatma işlemi yapmak istiyoruz. Bunlardan bir tanesi de Instagram hesabını kalıcı olarak silme işlemi. Bu durum aslında sosyal medya platformlarının çok hoşuna gitmiyor, bizlerin hesaplarını kapatması demek onların kullanıcı kaybetmesi demek oluyor. Bu yüzden sosyal medya platformu yetkilileri hesap kapatma işlemlerini en uğraştırıcı şekilde dizayn ediyorlar. Bugün sizlere Instagram hesabını kalıcı olarak silme işlemini basit bir şekilde anlatarak, hesabınızı nasıl kolayca silebileceğinizden bahsedeceğiz.

Instagram Hesabını Kalıcı Olarak Silme Nasıl Yapılır?

Hesabınızı silmeden önce fotoğraflarınızın yedeğini almak isteyebilirsiniz. Instagram maalesef politikaları gereği fotoğrafları kaydetmenize izin vermiyor. Bu durumda fotoğraflarınızı indirmek için “instagram.papik.net” sitesini kullanabilirsiniz.

Instagram Hesabını Silme Adımları

Instagram hesabını kalıcı olarak silme işlemi için ilk önce şu bağlantıya gitmelisiniz.

instagram.com/accounts/remove/request/

Açılan sayfada hesabınıza kullanıcı adı ve şifreniz ile giriş yapın. Giriş yaptıktan sonra Instagram hesabımızı kalıcı olarak silme nedeninizi belirtmeniz gerekiyor. Burada “Gizlilikle İlgili Endişeler” bölümünü seçebilirsiniz.

Kendinize bir neden seçtikten sonra asıl silme işlemi gerçekleştireceğimiz sayfaya geliyoruz.

Bu kısımda ilk önce şifrenizi girerek daha sonrada “Hesabımı Kalıcı Olarak Kapat” butonuna tıklayınız.

Artık hesabınız kalıcı olarak silindi. Ancak burada önemli bir kısmı atlamamak gerekiyor. Sildiğiniz hesabınızın kullanıcı adını bir daha kullanamayacaksınız. Bu yüzden kalıcı olarak silme işlemini yaparken iki defa düşünmek gerek. Bunların dışında Instagram’da diğer bir seçenek olan hesap dondurma işlemini de tercih edebilirsiniz. Dondurma işlemi yaptığınız hesap diğer kullanıcılar tarafından görünmez ve fotoğraflarınız hesabınızdan silinmez.

Instagram hesabını kalıcı olarak silme konusunda sizleri bilgilendirmeye çalıştığımız yazımızın sonuna geldik. Konu hakkındaki sorunlarınızı yorumlar kısmından bizlere iletebilirsiniz. Instagram’ın yeni özelliklerinden haberdar olmak ve merak ettiklerinizi öğrenmek için sitemizi takipte kalın. Ayrıca Instagram takipçi satın alma ve Instagram beğeni satın alma konularında yardıma ihtiyacınız varsa bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Instagram Hesabını Kalıcı Olarak Silme
5 (100%) 1 vote

Bir önceki yazımız olan Facebook sayfasında yorum engelleme nasıl yapılır? başlıklı makalemizde facebook sayfasında yorum engelleme ve facebook yorum engelleme nasıl yapılır hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir