Instagram çalınan hesap

Instagram Hesabının Çalınması Durumunda Yapılacak İşlemler

Facebook işbirliğiyle beraber uzun bir sürecin içerisine giren Instagram, bu süreçle beraber büyük bir yükselişin içerisine girdi. Bu yükselişle beraber gözlerin Instagram’ın üzerine çevirmesinin de kaçınılmaz olduğunu söylemek gerekiyor. Haliyle Instagram bir yandan binlerce hatta milyonlarca kullanıcıyı bünyesine katarken bir yandan da hackerların hedefi haline gelmeye başladı. Özellikle Instagram’da takipçi sayıları yüksek olan ünlüler ve fenomenler için bu riskin daha fazla olduğunu da söylemek gerekiyor.

Her ne kadar Instagram hesapları bu şekilde saldırılarla ele geçirilen hesapları engellemek için yeni bir iki düzeyli güvenlik kontrolü getireceğini açıklasa da şuan için hala Instagram bu tip tehditlere açık. Söz konusu güvenlik güncellemesi ne kadar sürede gelir bilinmez ama şimdilik bu konuda sorun yaşayanların nasıl çözümler bulabileceği konusunda birkaç bilgi yer alıyor. İlk olarak Instagram hesabınızın çalındığından emin olmanız gerekiyor. Bunun için şifre kullanıcı adı ve e posta gibi bilgilerinizle normal bir giriş işlemi gerçekleştirmeniz gerekiyor. Eğer girişte hata ile karşılaşılırsa bu durum hesabınızın ele geçirilmesinin ilk ipucu olarak görülebilir. Bu durumda hemen e posta adresinizle beraber şifre değiştirme işlemi yapmanız gerekiyor. Fakat şifre değiştirme işleminde uyarı alırsanız ya da mail adresiniz yanlış şeklinde bir mesaj alırsanız bu durumda hesabınız çalınmış ve mail adresiniz değiştirilmiş oluyor. Böyle bir olumsuzlukta ise zaman kaybetmeden Instagram’ın resmi yardım sayfasına başvurmanız gerekiyor. Başvuru içinse https://help.instagram.com/368191326593075/?ref=hc_fnav bağlantısını kullanmanız gerekiyor. Instagram’a bu bağlantı üzerinden bir destek talebi oluşturup hesabınızı geri alabiliyorsunuz.

Instagram Hesabının Çalınması Durumunda Yapılacak İşlemler
4.4 (88.58%) 282 votes

Bir önceki yazımız olan Arda Turan Yeni Projesini Instagram’dan Tanıttı başlıklı makalemizde Arda Turan, Arda Turan Instagram ve Arda Turan lokanta hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir