Instagram bilgiler

Instagram Hesabının Çalışması Durumunda Yapılması Gerekenler

Tüm dünya genelinde mantar gibi çoğalmaya başlayan sosyal medya kullanımı yakın gelecekte neredeyse sosyal medya kullanmayan kimse kalmayacağı yönünde mesajlar veriyor. Oldukça büyük artış gösteren sosyal medya kullanımının son dönemde en çok eğildiği nokta ise Instagram kullanımı olmaya başladı. Kullanıcıların kendileri için özel olan anları anında paylaşmasını sağlayan Instagram modern bir fotoğraf albümü olarak da değerlendiriliyor. Hal böyle olunca kullanım miktarı da sürekli olarak artıyor. Tabi kullanım miktarının artış göstermesi birçok noktaya da daha fazla dikkat edilmesinin gerekliliğini doğuruyor. Dikkat edilmesi gereken en önemli nokta ise hesap güvenliği. Sosyal medyayı hedef almaya başlayan Hackerları da düşünürsek sosyal medya güvenliği oldukça büyük önem taşıyor.

Aksi halde yaşanacak güvenlik açıklarından dolayı hesaplarının çalınması gibi durumlar ile karşı karşıya kalabiliyorsunuz. Tüm bu olumsuz noktaları engellemek için yapılması gereken birkaç önemli nokta da yok değil. Aslında çok basit gibi gözüken ama baktığınız zaman büyük önem taşıyan bu noktaların başında ise hesap kontrolü geliyor. Diğer bir değişle sizin hesabınızı çok iyi bir şekilde kullanmanız gerekiyor. Yani diyelim ki farklı bir cihazdan giriş yaptınız ve profilinize resim yüklediğiniz. Bu aşamadan sonra direk olarak sayfayı kapatmak yerine daha kontrollü bir şekilde çıkış yapmak ve giriş geçmişi temizlemek de yarar var. Böylece kullandığınız cihazda bilgilerinizi kaydedilmesini engellemiş olursunuz. Bunun yanında alınacak bu tip küçük önlemler ile bir nebze olsun bir koruma sağlamanız mümkün. Peki, bu koruma yeterli olmaz ve hesabınız çalınırsa? İşte asıl konumuz bu. Diyelim ki tanıdığınız ya da tanımadığınız bir kullanıcı hesabınız çaldı ne yapacaksınız? İlk olarak yapmanız gereken şey hemen hesabınızda şifre kurtarması uygulaması yapmak. Bunun içinde kayıt için kullandığınız mail adresine şifre gönderimi istemeniz yeterli olacaktır. Şayet bilgileriniz çok fazla değişmeden bu şekilde hesabınız geri alabilirsiniz. Bunun yanında sizden habersiz üçüncü kişilerin hala hesabınızdan paylaşım yaptığını ya da her hangi başka bir cihazda hesabınızın açık olduğunu düşünüyorsanız da Instagram’ın resmi yardım adresinden desek almanız mümkün. Aslında bu yöntem en doğru karar olacaktır. Direk olarak bu konu için oluşturulmuş olan https://help.instagram.com/368191326593075/ bağlantısından konu hakkında detaylı bilgi alabilir ve söz konusu zararlı kullanımı engelleyebilirsiniz. Eğer size verilen öneriler ile sorun çözülmüyorsa yapacağınız şey yine bu bağlantı aracılığı ile destek mesajı göndermek olacaktır. Bu konu hakkında Instagram yetkilileri sizden gerekli bilgileri isteyecek ve direk olarak konu ile ilgilenecektir. Tabi mesajı birkaç kere göndermeniz de yarar var zira kimi durumlarda yoğunluktan dolayı mesajınız görüntülenemeden kaldırılabiliyor. Yazıda bahsettiğimiz tüm bu noktalara dikkat ederseniz eğer hesabınızı çaldırma olasılığınız oldukça düşük. Bununla beraber diyelim ki hesabınız üçüncü kişilerin eline geçti o zamanda yine yazımızda bahsettiğimiz gibi birkaç adımı uygulayarak en az zarar ile hesabınızı geri almanız mümkün. Tüm bunların yanında düzenli olarak takipçilerinizi ve paylaşımlarınızı kontrol etmenizde de yarar var. Zira sizden habersiz kötü amaçlı kişilerin eline geçen hesaplarda kimi zaman hiç haberiniz olmadan ve ya hesabınızda her hangi bir giriş sorunu yaşanmadan paylaşımlar yapılabilir. Bu gibi durumlarda da direk sizin tarafınızdan yapılıyormuş gibi gösterilen paylaşımlar ciddi sorunlar ile karşı karşıya kalmanıza neden olabilir. Tüm bunları engellemek için kontrollü bir kullanım şart. En azından bu sayede çok daha güvenli bir kullanım ortamı sağlamış olursunuz.

Instagram Hesabının Çalışması Durumunda Yapılması Gerekenler
4.4 (88.83%) 111 votes

Bir önceki yazımız olan Ünlü Futbolcu Diego Ribas Taraftara Mesaj Yolladı başlıklı makalemizde Diego Ribas, Diego Ribas Instagram ve Diego Ribas kalıyor hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir