Instagram Hesabınızı Diğer Cihazlardan Çıkış Yaptırmak

Instagram Hesabınızı Diğer Cihazlardan Çıkış Yaptırmak

Son yılların en popüler sosyal medya uygulaması olan Instagram, birçok cihazda aynı anda kullanılabilmektedir. Instagram hesabınızı diğer cihazlardan çıkış yaptırmak istediğinizde ise bunu nasıl yapacağınızı bilemiyor olabilirsiniz. İşte burada da biz devreye giriyor ve ziyaretçilerimize yardımcı oluyoruz. Bu yazımızda Instagram hesabınızı diğer cihazlardan çıkış yaptırmak istediğinizde neler yapmanız gerektiğini anlatacağız. Vaktinizden daha fazla çalmadan asıl konumuza geçelim.

Instagram Hesabınızı Diğer Cihazlardan Çıkış Yaptırmak

Günümüz teknoloji birçok cihazı bir arada kullanmayı zorunlu hale getirmiş olup, hemen hemen herkes birden fazla cihazda Instagram kullanmaktadır. Örneğin telefonunuzda kişisel bilgisayarınızda, ofis bilgisayarınızda ve tabletinizde Instagram’ı kullanıyor olabilirsiniz. Bir süre sonra hesabınızın yalnızca bir cihazda aktif kalmasını istediğinizde bunun için uğraşacaksınız. Bu yazımızda sizlere bu işlemi nasıl kolayca yapabileceğinizi anlatacağız.

Instagram Hesabınızı Diğer Cihazlardan Çıkış Yaptırma

Instagram hesabınızı farklı cihazlarınızdan açmış veya başkasına ait bir cihaz üzerinde açmış ve açık unutmuş olabilirsiniz. Genelde Instagram hesabınızı farklı cihazlardan, kendinize ait cihazlar bile olsa açmamanızı veya açık unutmamanızı öneririz. Çünkü, hesabınız farklı kullanıcıların eline geçebilir ve bilgilerinizi DM’lerinizi kontrol edebilirler. Diyelim ki herhangi bir cihazdan, Instagram hesabınızı açık unuttunuz. Uzaktasınız ve bu cihaza erişemiyorsunuz. Bu durumda, aşağıdaki işlemleri gerçekleştirerek kendi cihazınızdan girdiğiniz Instagram hesabınız üzerinden tüm cihazlardan çıkış yapma işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

Instagram Hesabı Diğer Cihazlardan Nasıl Çıkış Yaptırılır?

Instagram hesapları bazı durumlarda farklı cihazlardan açılabiliyor ve açık unutulabiliyor. Eğer bu cihaza erişip kapatma şansınız yoksa Instagram adresinizden tüm cihazlardan çıkış yapabilirsiniz. Böylece hesabınızın güvenliğini korumuş olursunuz. Uygulama üzerinde, ‘tüm cihazlardan çıkış yap’ şeklinde bir seçenek olmasa bile gayet basit bir şekilde bu işlemi gerçekleştirebilirsiniz.

Daha önce kullandığınız başka bir cihazdan dolayı ya da şifrenizi başka birine verdiğiniz için Instagram hesabınızın çıkış yaptırılmasını istiyorsanız şifrenizi değiştirmelisiniz. Instagram hesabınızın şifresini değiştirdiğinizde hesabınız başka bir ekranda açık olsa bile ilk dokunuşta çıkış yapacaktır. Böylece hesabınızın yalnızca kullandığınız cihazda açık kalmasını sağlayabilirsiniz.

Instagram Hesabımın Hangi Cihazlarda Açık Olduğunu Görebilir miyim?

Her ne kadar şifre değiştirerek hesabınızın diğer cihazlardan çıkış yapmasını sağlamış olsanız da güvenliğiniz açısından nerelerden giriş yapıldığını öğrenmek isteyebilirsiniz. Ne yazık ki Instagram bizlere böyle bir bilgi sunmamaktadır. Facebook gibi sosyal medya uygulamaları hangi zamanda nereden hesabınıza giriş yapıldığı bilgisini vererek işinizi kolaylaştırmakta olup, Instagram şimdilik bu bilgiyi verememektedir. Facebook tarafından satın alınmasıyla birlikte bu tarz yeniliklerin yapılması beklense de henüz bu konuda atılmış bir adım bulunmamaktadır. Bu nedenle şimdilik hesabımıza giriş yapıldığında net bilgilere ulaşamıyoruz. Instagram’ın en kısa sürede bu yönde güncelleme yapması da beklentiler arasında bulunmaktadır.

Instagram’ın yeni özelliklerinden haberdar olmak ve merak ettiklerinizi öğrenmek için sitemizi takipte kalın. Ayrıca Instagram takipçi satın alma ve Instagram beğeni satın alma konularında yardıma ihtiyacınız varsa bizimle iletişime geçebilirsiniz. Instagram’da son zamanlarda popüler olan Instagram butik hesabı ile ilgili inceleme yazımızı okuyabilirsiniz.

Instagram Hesabımı Birden Fazla Cihazda Kullanabilir Miyim?

Instagram hesabınızı isterseniz birden fazla cihazda kullanabilirsiniz. Ancak hesabınızı kullandıktan sonra diğer cihazlarda ki hesabınızı kapatmayı unutmayınız!

Diğer Cihazlardaki Hesabımı Nasıl Kapatabilirim?

Instagram hesabınıza başka cihazlardan giriş yaptıysanız, güvenliğiniz açısından çıkış yapmanızda çok önemli olacaktır. Diğer cihazlarda ki hesabınızdan çıkış yapmanızın tek yolu şifre değiştirmeniz olacaktır. Şifrenizi değiştirerek, açık olan tüm hesaplarınız kapanır.

Şifre Değiştirmeden Diğer Cihazlardaki Hesaplarımdan Çıkış Yapabilir Miyim?

Başka cihazlarda hesabınız açık ise bunu kapatmanın tek yolu şifre değiştirmek olacaktır. Maalesef şuan için geliştirilmiş herhangi bir yöntem yoktur.

Çoklu Hesap Kullanımı Nedir?

Çoklu hesap özelliği ile Instagram uygulamalarınızda birden fazla hesabınızı birbirine bağlayabilir ve profiller arasında kolay bir şekilde geçiş yapabilirsiniz.

Instagram Hesabımı Silersem Bilgilerim Ne Olur?

Instagram hesabınızı silmeniz durumunda tüm bilgileriniz kalıcı olarak silinir ve geri getirmek söz konusu olmaz.

Instagram Gizli Profiller Nedir?

Instagram gizli profil, paylaşımlarınızın sadece takipçileriniz tarafından görüntülenebileceği ve diğer kullanıcılara kapalı olacağı bir profil türüdür.

Sosyal Medya hakkındaki bir önceki yazımız olan ile de ilgilenebileceğinizi düşünüyoruz.
[Toplam: 62 Ortamala: 4.8]
Enes Bulut

Yazılar: 477

Ben Enes Bulut, 2014 yılında Yeditepe Üniversitesi Reklamcılık bölümünü tamamladıktan sonra İçerik Yazarlığı ve Editörlük alanına yöneldim. Bu alanda yaklaşık 6 yıldır Instatakipci.com bünyesinde çalışıyorum. Sosyal medya ve dijital pazarlama uzmanlık alanım olmak üz...

60 yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

 1. Ben onun kolay bir yolunu buldum. Ayarlar kısmından girerek komple kapatınca buluduğunuz uygulama da kapınyor. Birde öyle deneyin.

   1. Hesabımın şifresini değiştirmeme rağmen diğer telefondan çıkılmıyor kendi telefonunu güvenilir cihaz olarak kaydetmiş onu nasıl kaldırabilirim

    1. Merhaba,
     Ayarlar>Güvenlik>Giriş hareketleri kısmından belirttiğiniz cihaza girişi kendinizin sağlamadığınızı belirtmeniz ve gerekli işlemleri takip etmeniz gerekmektedir.

 2. arkadaşımın hesabına kendi telefonumla girebilirmiyim e-posta adresi ve instagram kullanıcı adını biliyom şifreyi nasıl çözerim acil

   1. Birisi hesabımıza girdiğinde hesap e postaya bağlıysa bildirim geliyor biliyorum da sadece telefona bağlıysa hesap bildirim gelir mi acaba ? Gelirse de hangi cihaz olduğu belirtilir mi ? Cevaplarsan sevinirim

    1. Merhaba, giriş hareketlerini uygulama içerisinden de görebilirsiniz. Ancak E-mail üzerinde bağlı olmak her zaman daha iyi olacaktır.

 3. Merhaba ben sifre degistiriyorum fakat arkadaşımın telinde çıkış yapsa bile giris yap seçeneği cikiyor ve sifre degismeme ragmen tekrar otomatik giriyor ve arkadasimda uzakta girdiğini biliyorum ne yapabilirim

  1. Merhaba, hesabınızın ayarlarından yabancı biirinin hesabınıza girip girmediğini kontrol edebilir ve şifrenizi daha zor bir şifre yapıp çıkış yaparak tekrar girebilirsiniz. ayrıca iki faktörlü doğrulamayı etkinleştirerek güvenliğinizi arttırabilirsiniz.

 4. Ben de aynı durumdan muzdaribim .Ama giriş hareketlerinden çıkış yaptığım halde hala güvenilir cihaz olarak gözüküyor .Acilll güvenilir cihazı nasıl silebilirim????

   1. Merhabalar
    Benim hesabım başka bir cihazda aktif ama giriş bilgilerini cihaza kaydet özelliği açık olduğu için ne yapsam o cihazdan silemiyorum,o cihazda eski sevgilime ait takip ettiklerim bazı kişileri siliyor ve tüm dm lerimi görüyor, bunun için ne yapabilirim

    1. Merhaba, hesabınızın giriş bilgilerini değiştiriniz. Ayrıca yedeklemeyi ve cihaza kaydet özelliğini de devre dışı bırakmayı deneyiniz. Bununla birlikte iki adımlı doğrulama yaparak hesabınızı güvene alabilirsiniz.

 5. merhabalar
  şuan ıngramımda hikaye paylaşacağım zaman sol alt köşede kendi profil resmimiz çıkıyor ya, onun arkasında bir siyah üç noktalı birşey çıkıyor. sanki iki kullanıcı varmış gibi. bu yeni bir özellik mi ? yoksa ben bir uygulamasına izin verdim ondan mı? yoksa başka biri de mi kullanıyor

   1. herşeyi yaptım. şifremi değiştirdim. başka cihazlardan bağlanma durumlarını kontrol ettim. hiç sorun yok gibi duruyor. ne yaptıysam gitmiyor. bilgilerinizi yenileyin derken neleri

   2. hatta başka telefonlara yükledim erişim , konum giriş çıkış herşeyi test ettim. gösteriyor. ama öncesinde kontrol ettiğimde hiçbirşey göstermiyordu yani kendime ait bilgiler içeriyordu. başka telefonlardan açıyorum orada da aynı şekilde iki profil resmi gösteriyor. hesabımın ele geçmesinin dışında başka birşey olabilir düşüncesine girdim artık çünkü çok kontroller yaptım. sizce nedir

    1. Merhaba Vildan hanım, Instagram uygulamanızda çoklu hesap kullanıyor musunuz? Çoklu hesap kullanma durumunda böyle problemler yaşanabiliyor.

     1. hayır kullanmıyorum. hiç öle bir işim olmadı. çok yalın kendi halinde bir insgramım var. ne sebeple bunu yaşıyorum anlamadım. ilk aklıma başka biri tarafından heralde açıldı falan gibi düşündüm yani onun bile olması saçma geliyor. çünkü öle bir ortamım yok. ıngrama sorun bildir yaptım bekliyorum. buraya fotoğraf eklenebilse durumu ekleyeceğimde.
      tedirgin ediyor beni. komple ınsgramımı kapatabilir miyim. yani hiç kimse tarafından kullanılmaması riski ortandan kaldırmak için bunu yapmam herşeyi engeller mi ? en son çare onu yapacağım.

     2. Instagramı kapatmanız durumunda tüm blgileriniz kalıcı olarak silinecektir, bunu tavsiye etmiyorum. Instagram ayarlarına girerek tüm cihazlardan çıkış yap seçeneğini deneyebilir misiniz?

     3. Yapıyorum her şeyi hepsini ama yok gitmiyor. Keşke size ulaşabilsem artık numaramı yazacağım buradan o derece. Kendimde donanım sektöründe çalışıyorum 15 yıldır. Sormadığım arkadaşım kalmadı her yolu denedik artık iyice sinirlerimi bozdu. Telefonla aradım sizleri ama yazılım tarafı dediler görüşmem hiç mümkün olmayacaktır. Ücretli de olsa bununla ilgili destek almak istiyorum. Sebep neden sonuç ? merak ediyorum.

     4. Merhaba Vildan hanım, yaşanmakta olan bu durumun teknik sorunlardan kaynaklandığını düşünebiliriz. Sizlere zarar verecek bir boyutu olduğunu düşünmüyorum. Ancak sizler tüm bilgilerinizin güncel ve güvende olduğundan emin olunuz. 3. parti uygulamalar ile hesaplarınıza giriş yapmayınız.

     5. Peki yardımcı olur mu bilmiyorum ama otobüs ile seyahat ettim. Wifisine baglanacaktım bilgiler istedi hiç uğraşamam dedim kapattım, bağlanmadım yani. Bazı arkadaşlar ondandır falan gibi söylüyorlar ama ihtimal vermiyorum çünkü bağlanmadım. Sanki onun öncesinde de olmuştu bu öle de hatırlıyorum. 15 gündür var. Bu arada çok teşekkür ediyorum sizlere böyle biz hizmet böyle hızlı cevap hiç umudum olmayarak yazdım ama 🙂 tam aksi oldu.

 6. çok teşekkür ederim. umarım dediğiniz gibi sistemsel teknik bir sorundur. çözüme ulaştığında size yazacağım 🙂 ilgi ve alakanıza çok mersi. iyi çalışmalar dilerim.

 7. Eşim in hesabı bende ekli , şifresini bilmiyorum Facebook la bağlandım ikimizinki de duruyo kontrol amaçlı giriyorum arada eşimin hesabına 😁 bildirim gidiyor mu acaba hesabınıza başka cihazdan giriş yapıldı diye ?

 8. Mrb. Geçen gün erkek arkdsm benden intgram hesap şifremi istedi verdim ona. Sonra bu benim instgramda bulunan tüm verilerimi kendi e postasına aktarmış ve bana dedi böylelikle bu hesap açıldığından beri tüm mesajların herşeyini geri getireceğim dedi ama ben sonradan şifreyi değiştirip hesabı kalıcı olarak silmiştim ama sonra dan bana 2019 da story de paylaştığım video yu gösterdi demek ki gerçekten hesabı kalıcı silmeme rağmen verilerime ulaşmış . Sorum şu bu durumda nasil bisey yapabilirim hesabim geçmiş yada bilgilerimi başka bilgisayarda nasıl geri alabilirim

  1. Merhaba, kalıcı olarak silinen hesabın bilgileri alınamaz. Hesabınızın verileri daha önceden arşiv olarak e-posta adresinize indirilmiş olabilir. Ancak mesajlarınıza ulaşılamaz.

   1. Merhaba instegram hesabım başkasının eline geçti yazıyordu ve bende hemen sildim hesabımı ama ona baglı 3 hesap halen görünüyor nasıl olucak birde hesabım çalınınca başka kişisel bilgilerime ulaşılabilir acaba

    1. Merhaba, hesabınızın çalınması durumunda sadece Instagram üzerinde yer alan bilgileriniz tehlikeye girer. Hesabınıza bağlı diğer hesaplarında kapatılması adına Instagramdestek merkezi ile iletişime geçebilirsiniz.

     1. Merhaba istagram başkasının elinde hesabıma giremiyorum e-posta değisilmis kot gönderiyorum gidiyor ama bana gelmiyor hesabıma giremiyorum bildirim geliyor e postadan hesabınıza su telefon girdi diye şifreyi degistiyorum sonra doğrulayın diyor dogrulayorum e posta başka gösteriyor başına benim e postam değil kot gelmiyor yardımcı olur musunuz hesabımı nasıl alacağım

     2. Merhabalar, bağlı olduğunuz mail adresinizin şifresini değiştirip bir daha aynı işlemleri yapmanız gerekmektedir.

 9. Instegramda iki hesabım vardı ama ikinci hesabıma ben ulaşamıyorum fakat annem kardeşim arkadaşlarım yani takipçilerim ulaşıp görebiliyor ..o hesabımı silmek istiyorum nasıl yaparım.

 10. Merhaba!.. eşime ait hesabı ikimiz kullanıyoruz . Fakat söyle bir sorun var ben bir kere açtım ve bir daha hiç kapatmadim çıkış yapmadım hesaptan. Fakat ayarlara girip baktığımızda. 6 saat önce veya 8 saat önce giriş yapıldığı gösteriliyor. Cihaz olarak doğru ama ben hiç bir zaman hesaptan çıkış yapmadım bunu nasıl çözebiliriz bu neden olur . Aile faciası oluyor . Açıklama yapamıyorum.

  1. Merhaba, Cihaz olarak eşleşme doğru ise herhangi bir problem yoktur. Bu tarz giriş çıkışların görülmesi gayet normaldir.

 11. merhaba telimden bir arkadaşım instagrama girmişti sonra çıktı yaklasık 6 ay sonra telimde arkadaşımın tekrardan instagram sayfası açıldı sayfasını görmeye başladım böyle birşey olurmu iyi çalısmalar

   1. merhaba şöyle anlatayım başka bir arkadaşımın telinden instagrama girdim belli süre kullanmadım tekrardan sayfayı aktif hale getirdiğimde kendi telimden giriş yaptığımda karşı telefondanda sayfam otomatik olarak aynı anda açılmış telefon ıphone bendeki tekrardan iyi çalışmalar

 12. Merhaba iyi günler. Instagram hesabıma benim bilgim dahilinde farklı bir cihazdan giriş yapılmıştı. Giriş hareketlerinde, hesaba giriş zamanlarında yanlışlık olması mümkün müdür? Yani o cihaz üzerinden hesaba giriş yapılmadığı halde giriş yapılmış gibi veya giriş yapıldığı halde yapılmamış gibi gösterebilir mi?

 13. Merhaba.Ben instagram adresini kendi telefonumdan başka bir cıhazda acamıyorum.Bu neden kaynaklanıyor acaba?Ayarlarında bilemeden birsey mi yaptım?

 14. Merhaba akşam instagramda gezerken bi anda beni attı. Hesabınız başkasının eline geçti, diye yazı çıktı anında şifreyi değiştirdim. Hatta tedirgin olduğum için üstüne 2 kez daha değiştirdim. Şifrem kimsede yoktu ama farklı yollarla başkası girdiyse şifremi değiştirince çıkış yapılmış mıdır? Emin olamıyorum. Diğer cihazlardan çıkış yap, seçeneği karşıma çıkmadı kendim de bulamadım. Nasıl emin olabilirim yardımcı olur musunuz?

 15. arkadasım benım hesabıma erısım saglayabildi megerse instagram hesabımı diger cihazlardan cikis yaptırmamısım sizde dikkat edin arkadaslar

 16. instagram üzerinden diger hesabınızı başka cihazlardan nasıl cıkıs yaptırılacagını gayet guzel anlatmıssınız sagolun ellerinize saglık

 17. merhaba hesabınıza baska bir cihazdan giris yapıldı diye mail geldi 1 saat sonra gordum ama sıfre degıstırdım 2 yollu guvenlık secdim. ama giris haraketlerinde mailden gelen benim dısımda giris yapılan cihaz gorunmuyor? nedendir

 18. Merhaba hocam umarim cevap verirsiniz. Benim instagramim da sorun var. İnstagram kod gonderdi girdim ama ikili dogrulama faktoru acik. Hesabima girmem icin “bu hesbaa bagli guvenli cihazin onaylamasi gerek” guvenilir cihazi yani eski telefonum duruyor ( ben oyle hatirliyorum yanlis da olabilir) ama bozuk ben bu sorunu nasil cozerim? Kodu girince bazen beyaz bir sayfa cikiyor ve üstte eror hatasi oldugunu yaziyor.lutfen hocam yardim edin

 19. Merhaba telefonum düştü ve kırıldı başka bir telefon aldım instagram şifremi unuttuğum icinde giris yapamıyorum en son girdiğiniz cihazdan girin uyarısı veriyor ne yapabilirim