Instagram Hesabınızı Diğer Cihazlardan Çıkış Yaptırmak

Instagram Hesabınızı Diğer Cihazlardan Çıkış Yaptırmak

Son yılların en popüler sosyal medya uygulaması olan Instagram, birçok cihazda aynı anda kullanılabilmektedir. Instagram hesabınızı diğer cihazlardan çıkış yaptırmak istediğinizde ise bunu nasıl yapacağınızı bilemiyor olabilirsiniz. İşte burada da biz devreye giriyor ve ziyaretçilerimize yardımcı oluyoruz. Bu yazımızda Instagram hesabınızı diğer cihazlardan çıkış yaptırmak istediğinizde neler yapmanız gerektiğini anlatacağız. Vaktinizden daha fazla çalmadan asıl konumuza geçelim.

Instagram Hesabınızı Diğer Cihazlardan Çıkış Yaptırmak

Instagram Hesabınızı Diğer Cihazlardan Çıkış Yaptırma
Instagram Hesabınızı Diğer Cihazlardan Çıkış Yaptırma

Günümüz teknoloji birçok cihazı bir arada kullanmayı zorunlu hale getirmiş olup, hemen hemen herkes birden fazla cihazda Instagram kullanmaktadır. Örneğin telefonunuzda kişisel bilgisayarınızda, ofis bilgisayarınızda ve tabletinizde Instagram’ı kullanıyor olabilirsiniz. Bir süre sonra hesabınızın yalnızca bir cihazda aktif kalmasını istediğinizde bunun için uğraşacaksınız. Bu yazımızda sizlere bu işlemi nasıl kolayca yapabileceğinizi anlatacağız.

Instagram hesabınızı farklı cihazlarınızdan açmış veya başkasına ait bir cihaz üzerinde açmış ve açık unutmuş olabilirsiniz. Genelde Instagram hesabınızı farklı cihazlardan, kendinize ait cihazlar bile olsa açmamanızı veya açık unutmamanızı öneririz. Çünkü, hesabınız farklı kullanıcıların eline geçebilir ve bilgilerinizi DM’lerinizi kontrol edebilirler. Diyelim ki herhangi bir cihazdan, Instagram hesabınızı açık unuttunuz. Uzaktasınız ve bu cihaza erişemiyorsunuz. Bu durumda, aşağıdaki işlemleri gerçekleştirerek kendi cihazınızdan girdiğiniz Instagram hesabınız üzerinden tüm cihazlardan çıkış yapma işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

Instagram Hesabı Diğer Cihazlardan Nasıl Çıkış Yaptırılır?

Instagram hesapları bazı durumlarda farklı cihazlardan açılabiliyor ve açık unutulabiliyor. Eğer bu cihaza erişip kapatma şansınız yoksa Instagram adresinizden tüm cihazlardan çıkış yapabilirsiniz. Böylece hesabınızın güvenliğini korumuş olursunuz. Uygulama üzerinde, ‘tüm cihazlardan çıkış yap’ şeklinde bir seçenek olmasa bile gayet basit bir şekilde bu işlemi gerçekleştirebilirsiniz.

Daha önce kullandığınız başka bir cihazdan dolayı ya da şifrenizi başka birine verdiğiniz için Instagram hesabınızın çıkış yaptırılmasını istiyorsanız şifrenizi değiştirmelisiniz. Instagram hesabınızın şifresini değiştirdiğinizde hesabınız başka bir ekranda açık olsa bile ilk dokunuşta çıkış yapacaktır. Böylece hesabınızın yalnızca kullandığınız cihazda açık kalmasını sağlayabilirsiniz.

Bu yazıyı da sevebilirsiniz: Nasıl Influencer Olunur?

Instagram Hesabımın Hangi Cihazlarda Açık Olduğunu Görebilir miyim?

Her ne kadar şifre değiştirerek hesabınızın diğer cihazlardan çıkış yapmasını sağlamış olsanız da güvenliğiniz açısından nerelerden giriş yapıldığını öğrenmek isteyebilirsiniz. Ne yazık ki Instagram bizlere böyle bir bilgi sunmamaktadır. Facebook gibi sosyal medya uygulamaları hangi zamanda nereden hesabınıza giriş yapıldığı bilgisini vererek işinizi kolaylaştırmakta olup, Instagram şimdilik bu bilgiyi verememektedir. Facebook tarafından satın alınmasıyla birlikte bu tarz yeniliklerin yapılması beklense de henüz bu konuda atılmış bir adım bulunmamaktadır. Bu nedenle şimdilik hesabımıza giriş yapıldığında net bilgilere ulaşamıyoruz. Instagram’ın en kısa sürede bu yönde güncelleme yapması da beklentiler arasında bulunmaktadır.

Instagram’ın yeni özelliklerinden haberdar olmak ve merak ettiklerinizi öğrenmek için sitemizi takipte kalın. Ayrıca Instagram takipçi satın alma ve Instagram beğeni satın alma konularında yardıma ihtiyacınız varsa bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Instagram Hesabımı Birden Fazla Cihazda Kullanabilir Miyim?

Instagram hesabınızı isterseniz birden fazla cihazda kullanabilirsiniz. Ancak hesabınızı kullandıktan sonra diğer cihazlarda ki hesabınızı kapatmayı unutmayınız!

Diğer Cihazlardaki Hesabımı Nasıl Kapatabilirim?

Instagram hesabınıza başka cihazlardan giriş yaptıysanız, güvenliğiniz açısından çıkış yapmanızda çok önemli olacaktır. Diğer cihazlarda ki hesabınızdan çıkış yapmanızın tek yolu şifre değiştirmeniz olacaktır. Şifrenizi değiştirerek, açık olan tüm hesaplarınız kapanır.

Şifre Değiştirmeden Diğer Cihazlardaki Hesaplarımdan Çıkış Yapabilir Miyim?

Başka cihazlarda hesabınız açık ise bunu kapatmanın tek yolu şifre değiştirmek olacaktır. Maalesef şuan için geliştirilmiş herhangi bir yöntem yoktur.

Sosyal Medya hakkındaki bir önceki yazımız olan ile de ilgilenebileceğinizi düşünüyoruz.
[Toplam: 3 Ortamala: 3.3]
13 yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

 1. Ben onun kolay bir yolunu buldum. Ayarlar kısmından girerek komple kapatınca buluduğunuz uygulama da kapınyor. Birde öyle deneyin.

   1. Hesabımın şifresini değiştirmeme rağmen diğer telefondan çıkılmıyor kendi telefonunu güvenilir cihaz olarak kaydetmiş onu nasıl kaldırabilirim

    1. Merhaba,
     Ayarlar>Güvenlik>Giriş hareketleri kısmından belirttiğiniz cihaza girişi kendinizin sağlamadığınızı belirtmeniz ve gerekli işlemleri takip etmeniz gerekmektedir.

 2. arkadaşımın hesabına kendi telefonumla girebilirmiyim e-posta adresi ve instagram kullanıcı adını biliyom şifreyi nasıl çözerim acil

 3. Merhaba ben sifre degistiriyorum fakat arkadaşımın telinde çıkış yapsa bile giris yap seçeneği cikiyor ve sifre degismeme ragmen tekrar otomatik giriyor ve arkadasimda uzakta girdiğini biliyorum ne yapabilirim

  1. Merhaba, hesabınızın ayarlarından yabancı biirinin hesabınıza girip girmediğini kontrol edebilir ve şifrenizi daha zor bir şifre yapıp çıkış yaparak tekrar girebilirsiniz. ayrıca iki faktörlü doğrulamayı etkinleştirerek güvenliğinizi arttırabilirsiniz.

 4. Ben de aynı durumdan muzdaribim .Ama giriş hareketlerinden çıkış yaptığım halde hala güvenilir cihaz olarak gözüküyor .Acilll güvenilir cihazı nasıl silebilirim????