Instagram Hesap Büyütme İpuçları

Instagram Hesap Büyütme İpuçları

Instagram, pek çok kişiye aynı anda görselliği kaliteli şekilde kullanarak hitap etmek için oldukça uygun bir sosyal medya platformudur ve bu platformda takipçi kazanmak için diğerlerinde olduğu gibi belli bir kitleye değil pek çok kitleye birden hitap etmek gerekir. Bu şekilde Instagram’da hesap büyütmek oldukça kolay hale gelir ve hesaplar zahmetsiz şekilde popüler hale getirilebilir.  Instagram hesap büyütme taktiklerini bu yazıda sizler için ele aldık.

Hesap büyütmek için uygulanması gereken taktikler oldukça basittir ve kolaylıkla uygulanabilir. Yalnızca planlı şekilde hareket etmek gerekir ve aynı zamanda da amaca yönelik olacak şekilde Instagram hesabını düzenlemek gerekir. Bu sayede kolaylıkla Instagram hesabının takipçi kazanması sağlanabilir.

Instagram’da hesap büyütmek, daha fazla tanınmak, izlenmek, beğeni almak ve takipçi kazanmak anlamına gelir. Daha fazla tanınan hesaplar markalar ile işbirliği yapabilir, farklı sosyal medya platformlarında kendilerini tanıtarak bu şekilde para kazanabilir ve çeşitli sponsorlardan destek alabilir. Hesap büyütmek bu açıdan gereklidir ve eğer bir amaca yönelik hesap büyütme hedefiniz varsa buna uygun şekilde hareket etmeniz gerekir. Peki, amaca uygun şekilde hesap büyütmek için ne yapmak gerekir?

Instagram’da Hesap Büyütmek İçin Hangi Taktikler Kullanılmalı?

Instagram’da hesap büyütmek için kullanılacak olan taktikler şu şekilde sıralanabilir:

 • Instagram’da takipçi kazanmak için pek çok farklı kitleye hitap edebilmek önemlidir.
 • Instagram hesabı belirlenmiş amaca yönelik şekilde belli bir konu üzerine olmalıdır. Pek çok farklı konuyu içeren Instagram hesapları farklı kitlelere hitap eder ancak hepsinin beğenmeyeceği içerikler de olabileceği gibi bu sebepten dolayı takipçi kaybetmek de mümkündür. Örneğin yalnızca yemek ve tatlı üzerine bir Instagram sayfası açmak istiyorsanız bu konular ile ilgisi olmayan fotoğraf, video ve benzeri paylaşımlarda bulunmanız takipçi kazanmanıza değil kaybetmenize yol açacaktır.
 • Sizin amaç olarak belirlediğiniz konuya yönelik şekilde başarı sağlamış Instagram hesaplarından yararlanmak oldukça önemlidir. Bu şekilde başarılı olmuş hesapların paylaşımlarına, paylaşımlarının fotoğraf ve video tekniklerine dikkat etmek ve nasıl takipçi kazandığını gözlemlemek yararlı olacaktır.
 • Düzenli olarak paylaşımda bulunmaya özen gösterin. Günde birkaç kez paylaşım yapıp sonra birkaç gün hiçbir şey paylaşmamak takipçi kazanmayı engelleyecektir. Her hafta için belli bir paylaşım düzeni oluşturulmalıdır ve buna uygun şekilde belli zamanlarda paylaşım yapılmalıdır.
instagram hesap büyütme
 • Instagram’ın özellikle yoğun olduğu saatlerde paylaşım yapmak oldukça önemlidir, öğleden sonraki saatler özellikle Instagram’ın yoğun olduğu saatlerdir. Bu saatlerde paylaşım yapmak arama sayfasında özellikle ön planda çıkmaya yarar.
 • Paylaşılan içeriklerin kalitesi oldukça önemlidir. Fotoğraflar, videolar ve storyler hem çekim kalitesi hem de dekor bakımından kaliteli olmalıdır, ışık doğru açıdan gelmelidir ve çekilmek istenen ürün ya da kişi ön planda olmalıdır. Çözünürlüğü yüksek ve canlı renklere sahip fotoğraflar genellikle çok daha kolay şekilde ön plana çıkar.
 • Storyler ile takipçilere aktif olunduğu gösterilmelidir. Bu sayede takipçiler farklı içerikler bekleyecektir ve sizi de daha yakından görecektir. Paylaşımlarınızın içerikleri de bu şekilde tanıtılmış olunur.
 • Farklı sosyal medya hesaplarından Instagram hesabının reklamı kolaylıkla yapılabilir, bu şekilde de farklı platformlarda da Instagram hesabınızı duyurmuş olursunuz.
 • Instagram’ın belirli fiyatlara sahip reklam şeklindeki paylaşım yapma özelliğinden de yararlanmak ayrıca hesap büyütmek için oldukça önemlidir. Bu özellik sayesinde farklı pek çok kullanıcıya oldukça kısa sürede ulaşmak mümkündür. Bu reklamlar kullanıcıların ana sayfalarında görüntülenir ve reklam şeklinde karşılarına çıkar.

Blog yazımız ilginizi çekebilir: Instagram Hesap Yönetimi

Instagram’da Hesap Büyütmek Hangi Amaçla Yapılır?

Instagram’da hesap büyütmek, tanınmak ve takipçi kazanmak için yapılır. Bu amaca yönelik olacak şekilde Instagram hesabı özellikle de belli bir konuda ilerlemelidir. Bu şekilde oluşturulan ve büyütülmek için belirtilen adımlara uyulan hesaplar kolaylıkla takipçi kazanabilir. Farklı sosyal medya platformlarında da reklamı yapılan Instagram hesapları özellikle de kolaylıkla takipçi kazanan hesaplardır. En önemli hesap büyütme taktiği ise aynı konular üzerine Instagram hesabı olan ve tanınan kişilerin hareketlerini takip etmektir. Takipçi sayısının nasıl arttığına bakılmalıdır, etkinlikleri takip edilmelidir ve paylaşımlarının içeriklerinden açıklamalarına kadar her şeye dikkat edilmelidir. Bu şekilde hesap büyütmek de çok daha kolay hale gelir çünkü daha önceden takipçi kazanmış bir Instagram hesabının benzeri şekilde oluşturulmuş farklı bir hesap da aynı şekilde kendi yöntemleri ile de kolaylıkla takipçi kazanabilir.

Hesap büyütmek için ayrıca organik takipçi satın alma gibi yöntemler de mevcuttur. Bu yöntemler takipçi sayısının artmasına yarar ve gerçek hesaba benzer hesapların sizi takip etmesini sağlar. Gönderilerinize bu şekilde beğeni de satın almanız mümkündür. Bu, hesabınızın daha popüler görünmesine ve ön plana çıkmasına yarar. Bu şekilde kolaylıkla arama alanında ön planda görünürsünüz ve farklı hesapların da sizi bulması ve takip etmesi çok daha kolay hale gelir.

Bu Yazıları da Sevebilirsiniz
Instagram Post Boyutu Nasıl Ayarlanır?  
Instagram Post Boyutu Nasıl Ayarlanır?  

Dünyanın en popüler sosyal paylaşım ağı olan Instagram, artık kazanç kapısı da olduğu için gönderilerine ekstra özen gösteriliyor. Çeşitli gönderi seç...

Instagram Birden Fazla Hesap Ekleme
Instagram Birden Fazla Hesap Ekleme

Sosyal medya, insanların hayatının merkezinde yer almaya her geçen gün devam etmektedir. Instagram sosyal medya platformları arasında yer alan en popü...

Instagram hesabınızı büyütürken bir yandan da hesap güvenliğinizi sağlamalısınız. Instagram hesap yedekleme hakkında bilgi almak için tıklayınız.

Instagram Destek yazılarımız ile yaşadığınız tüm Instagram sorunlarını çözüme kavuşturun!

Sıkça Sorulan Sorular

Instagram profillerinizi daha popüler hale getirmek için düzenli olarak paylaşım yapmalı, dikkat çekici içerikler üretmeli ve takipçileriniz ile sürekli diyalog halinde olmalısınız.

Keşfette çıkmak için gönderilerinizin büyük etkileşim oranlarına ulaşması gerekmektedir. Yorum sayılarınızı, beğeni oranlarınızı ve görüntülenme sayılarınızı hep yüksek tutmalısınız.

Instagramdan para kazanmak mümkün. Ancak bunun için yüksek takipçi sayılarına ve etkileşim oranlarına ulaşmalı ve reklam verenlerin dikkatini çekmelisiniz.

Evet instatakipci.com çıkarmış olduğunu Instagram hesap büyütme kitabına ücretsiz ulaşabilirsiniz.

Hashtag kullanımı, gönderinin zamanlanması, tüketicilerden geri dönüş almak ve takipçi sayısı gibi hususlar butik hesabını büyütmeye yardımcı olur.

Düzenli paylaşım yapmak, hashtag kullanmak, profilinizi güncel tutmak ve ilgi çekici fotoğraflar paylaşmak takipçi sayınızın artmasına yardımcı olur.

Enes Bulut

Yazılar: 475

Ben Enes Bulut, 2014 yılında Yeditepe Üniversitesi Reklamcılık bölümünü tamamladıktan sonra İçerik Yazarlığı ve Editörlük alanına yöneldim. Bu alanda yaklaşık 6 yıldır Instatakipci.com bünyesinde çalışıyorum. Sosyal medya ve dijital pazarlama uzmanlık alanım olmak üzere birçok konuda özgün ve özel... Devamını Oku

Bu Yazıları da Sevebilirsiniz
Yorum Gönder

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

(Toplam: 52 Ortalama: 5 )

2 yorum

 1. Batuhan Baykal
  Batuhan Baykal

  Bende instagram hesabımı buyutmek istiyordum verdiginiz bilgiler faydalı oldu tesekkurler 🙂

 2. İsmail Durmaz
  İsmail Durmaz

  Instagram hesabını buyutme ve gelistirmeyle alakalı güzel ve açıklayıcı bir yazı olmus