Instagram Hesap Çalmada Hangi Yöntemler Kullanılıyor?

Instagram Hesap Çalmada Hangi Yöntemler Kullanılıyor?

Instagram Hesap Çalma

Bu konu hakkında bilgi sahibi olmak için hemen sitemize tıklayınız:  https://www.instatakipci.com/ tıkladıktan sonra iletişim sayfamız üzerinden gerekli formu kullanarak iletişime geçebilirsiniz. Bu yazımızda Instagram hesap çalma hakkında tüm bilgileri bulabilirsiniz.

Instagram hesap çalma son zamanlarda gitgide artmıştır. Instagram hesabını çalan kişiler savcılığa şikayet edilebiliyorlar. Şikayetlerin sonucunda yakalanan kişinin suçu ispatlanır ise altı ay ila üç yıl arasına kadar hapis cezası ile cezalandırılmaktadırlar. Instagram giriş bilgileri, lokasyon, IMEI numarası, cep numarası, IP adresi gibi bilgileri kaydetmektedir. Hesabınız çalındığında bu kişinin bulunmasında zorluk yaşanmamaktadır.

instagram beğeni satın al

Instagram Hesap Çalmada Kullanılan YöntemlerInstagram hesap Çalma

Instagram hesap çalma için kullanılan yöntemlerin nasıl sürdüğünü öğrenerek bu tür kötü niyetli kişilerden korunabilirsiniz. Instagram’da bir hesabı çalmak pek basit bir süreç değildir. Bilgisayarlarla ve kodlarla ilgili bir birikiminiz yoksa şifre çalmanız çok zor. Instagram hesap çalma mobil uygulamaları, şifre kırma programı gibi programlar tehlikelidir. Asla bu tarz uygulamaları kullanmayın.

Birinci Yol – Instagram Hackleme

Bildiğiniz bir kişinin hesabını çalmak için telefon numarası, doğum tarihi gibi sistemleri deneyebilirsiniz. Şifrelerinin güvenliğine değer vermeyen kişilerin hesapları bu şekilde çalınmaktadır. Şifrelerinizi daha zor olması için hem harf hem de sayı kullanın.

İkinci Yol – Virüs İle Instagram Hesap Çalma

Genellikle internet kafeler ve okulların bilgisayarlarında hesabınızın çalınmasına neden olur. Keylogger ve Trojan yöntemidir. Bu yöntem klavye aracılığıyla yazılan her bilgiyi kayıt eden bir uygulama bu bilgileri programın sahibine gönderir. Böylece şifreniz çalınır. Virüs koruma programınız yoksa kolayca hesabınızı çaldırabilirsiniz.

Üçüncü Yol – Şifre İsteyen Uygulama (app) İle Hesap Çalınması

Sahte Instagram hesap çalma uygulamaları ile şifre çalma. Takipçi arttırma, hesabına bakan kişileri görme, Instagram gizli hesapları görme gibi uygulamalar şifrelerinizi çalmak için hazırlanmaktadır.

Dördüncü Yol – Tanıdığınız Birinin Hesabının Hacklemesi

Sosyal mühendislik olarak tabir edilen yoldur. Başka bir tanıdığınızın hesabını çalarak onun adına sizinle konuşup şifrenizi isteyebilirler.

Beşinci Yol – Instagram Şifresi İle Giriş Yapmak

Sahte sayfalar, takipçi kasma ve takipçi arttırma siteleri, sınırsız unfollow siteleri gibi sayfalara hesap bilgilerinizi girdiğiniz anda şifreniz o sitenin sahibine gitmektedir. Bu tarz sitelere Instagram hesap bilgilerinizi vermeyin.

Instagram hesap çalmada hangi yöntemler kullanılıyor konusunda sizleri bilgilendirmeye çalıştığımız yazımızın sonuna geldik. Konu hakkındaki sorunlarınızı yorumlar kısmından bizlere iletebilirsiniz. Instagram’ın yeni özelliklerinden haberdar olmak ve merak ettiklerinizi öğrenmek için sitemizi takipte kalın. Ayrıca Instagram takipçi satın alma ve Instagram beğeni satın alma konularında yardıma ihtiyacınız varsa bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Instagram Hesap Çalmada Hangi Yöntemler Kullanılıyor?

Instagram, günümüzde oldukça fazla kullanılan sosyal medya uygulamaları arasında yer almaktadır. Bu popülaritesini her geçen gün arttırmaya devam ediyor. Bu artışla beraber uygulamanın amacı değişmeye başladığı gibi, farklı iş kolları ya da uygulamalar da boy gösteriyor. Bunlardan bir tanesi de Instagram hesap çalma üzerine yapılan uygulamalar.

Hesap Çalmanın Nedenleri

Hesap çalmanın çok farklı nedenleri olduğunu söyleyebiliriz. Bazıları eski görüştüğü kişilerin neler yaptığını ya da kimlerle görüştüğünü merak ettiği için yaparken, bazı kişiler ise tamamen iş odaklı yapmaktadır. Yaptıkları bu işlemler sonucu para kazanmaktadır. Peki Instagram hesap çalmada hangi yöntemler kullanılıyor? İnsanlar neden birinin hesabını çalmaya çalışır? Hesabınızın çalınmasına engel olmak için neler yapmanız gerekir? Bu yöntemlerden detaylı olarak bahsedeceğiz. Biri olmazsa diğerini deneyerek amacınıza ulaşma ihtimalinizi de arttırmış olursunuz. Hadi başlayalım.

Eğer Instagram hesabınız çalındıysa mutlaka “Instagram Hesabım Çalındı Ne Yapmalıyım?” makalemizi incelemenizi tavsiye ederiz.

Hesaplar Neden Çalınır?

 • Teknolojinin gelişmesiyle birlikte iş alanları farklı sahalara kaymaya başladı. İnsanlar artık internet üzerinden gelir elde edebiliyor. Gelir elde edebilmek için ise yüksek takipçi sayısına sahip olmanız önemli. Popüler hesaplar kimi zaman reklam alarak kimi zamanda farklı tanıtımlar sonucu para kazanabilmektedir. İş sahaları bu alan olduğu için, kullandıkları hesaplar altın değerindedir. Bu hesapların ne kadar önemli olduğunu bilen kişiler bu alanda yetenekli ise  hesap çalma yoluna gidebilmektedir. Çaldıkları bu hesapları, yüksek fiyatlara sahibine tekrar satmaktadır. Böylece hesabın sahibi, hesabına mağdur olmamak adına parayla tekrar sahip olmaktadır. Böylece insanlar başkalarının hesaplarını çalarak bu işten para kullanabilmektedir.
Diğer sebepler
 • Eski sevgiliniz ya da merak ettiğiniz biri var. Neler yaptığını ya da kimlerle konuştuğunu merak ediyorsunuz. Böyle durumlarda anlayan biriyle irtibata geçerek, hesap çalma yöntemine gidebilirsiniz. Böylece aklınızda var olan soru işaretlerini de gidermiş olursunuz.
 • Bazı uygulamalar, hesabı çalma yöntemine benzer olarak hesaba virüs gönderilebilmektedir. Bu virüs aracılığıyla hesabınızda paylaşım yaparlar. Bu paylaşımlar virüs olması nedeniyle siz kontrol edemezsiniz. Bunun amacı da kendi reklamlarının, başkaları tarafından yapılmasıdır. Virüsleri hesabınıza bulaştığında, Instagram hesap çalma yöntemi başarıyla tamamlanmış demektir.

Instagram Hesap Çalma Yöntemleri Nelerdir?

Bu hesap çalma yöntemlerini dikkatlice inceleyiniz.

Her sosyal medya uygulamasında güvenlik açığı olabilir. Bu açıkları kollayan kişiler, bu zayıf nokta aracılığıyla başka kişilerin gizli bilgilerine erişebilir ya da hesaplarını çalabilir. Özellikle önceki zamanlarda bu sorunu yaşayan uygulamalardan bir tanesi de Facebook. Güvenlik açığı oluşması nedeniyle kullanıcılar birçok sorunla karşı karşıya kalmıştır. Bu nedenle insanların bir çoğu diğer uygulamalardan uzaklaşarak, Instagram uygulamasının daha güvenli olması nedeniyle buraya yöneldi.  Ancak unutulmamalıdır ki bu sorun diğer sosyal medya uygulamalarında olduğu gibi Instagram üzerinde de olabilir. Güvenlik açığı olduğunu fark eden hackerler, hiç durmadan gerekli çalışmaları yapacaktır. Buraya kadar anladığımıza göre, hesap çalmak için neler yapılması gerektiği konusuna geçelim.

Yöntem: Tanıdığınız birinin hesabını çalmak

Tanıdığınız birinin hesabında neler olup bittiğini merak edebilirsiniz. Bu nedenle tanınan birinin hesabını çalmak diğer yöntemlere göre daha kolay ve masumdur. Çok yakınınızda o kişiye ait şifreleri biliyorsunuzdur. Ya da onunla ilgili özel bilgileri bildiğiniz için kişiye ait bazı şifreler üretebilirsiniz. Basit şifre kombinasyonlarıyla kişinin hesabını daha kolay bir şekilde çalabilirsiniz.

Yöntem: Virüs göndererek birinin hesabını çalmak

Günümüzde sıradan Instagram hesap çalma yöntemlerinin aksine, kişilerin bilgisayarına virüs bulaştırılarak bu yöntem kullanılmaktadır. Bu sistemin ayarlanabilmesi için, alanında uzman olmak gerekiyor. Özellikle yasaklı sitelerde bulunan ya da gördüğünüz herhangi bir reklama tıklamamaya özen gösterin. Bu reklamların içerisinde virüs olabilir. Cihazınızda antivirüs programı olmadığında, bu zararlı yazılımlarla savaşacak bir uygulama olmaz. Tıkladığınızda bu virüsler cihazınıza bulaşır ve size ait tüm özel bilgileri alır. Bu sadece hesap bilgilerini almakla kalmaz, bazı virüsler yaptığınız işlemler, özel bilgilerinize kadar tüm bilgileri detaylı olarak öğrenebilir. Hesabınızın çalınmasını istemiyorsanız, bilmediğiniz hiçbir reklama ya da linke tıklamayın. Cihazınızda mutlaka korunaklı bir anti virüs programı bulundurun. Bu önlemler sayesinde, karşı taraftan alacağınız zararı en aza indirebilirsiniz.

Yöntem: Üçüncü taraf uygulamalar

Son zamanlarda oldukça işlevsel görünen uygulamalar gelişmeye başladı. Kimlerin hesabınıza baktığını görme, çıkan takipçileri öğrenebilme, takipçi sayısını ya da beğeni sayısını arttırabilme gibi uygulamalar boy gösteriyor. Peki bu uygulamalar ne kadar güvenli? Hepsi için aynı genellemeyi yapamayız fakat birçok üçüncü taraf uygulamanın güvenliği tartışılır. Bu uygulamaları kullanabilmek için, sizden Instagram kullanıcı adı ve şifrenizle giriş yapmanız isteniyor. Uygulamaların niyetini bilemeyiz. Bu yolla hesabınıza ilgili virüsleri gönderebilir ve hesabınız çalınabilir.

Yapılan araştırmalara bakıldığında sosyal medya kullanıcılarının birçoğu tanınmak istiyor. Bu istek ise beraberinde yüksek oranda takipçi, beğeni ya da buna benzer hizmetleri getiriyor. Bu uygulamaların çok fazla kullanıldığını düşünürsek, hackerlerin en çok tercih ettiği hesap yönteminin bu olduğunu görebiliriz. Bu riski göze almıyorsanız, özel bilgilerinizi girdiğiniz uygulamaları çok iyi araştırmanız gerekir. Yoksa sonuçlar oldukça zarar verici olabilir.

Yöntem: Farklı bir e-mail adresine doğrulama kodu gelmesini sağlama

Hesap çalmak isteyen kişilerin kullandığı bu yöntem oldukça değişik. Bunun için uygulamanın kafasını karıştırıp, farklı bir e-mail adresine kod gelmesini sağlıyorlar. Bu kafa karışıklığını sağlamak için, çalınacak hesabın konum bilgileri detaylı olarak öğreniliyor. Bu konum bilgilerine ulaşıldığı için, Instagram kişinin kendisi olduğunu düşünerek doğrulama kodunu ilgili e-maile gönderiyor. Ve sonuç olarak Instagram hesap çalma işlemi tamamlanmış oluyor.

Hesabın Çalınmasını Engelleme Yolları

Yukarıda da gördüğünüz gibi, hesap çalmak için birbirinden farklı yöntemler kullanılmaktadır. Bu yöntemleri kullanabilmek için belli oranda bilgisayar ve uygulama bilgisine sahip olmanız gerekiyor. Böylece istediğiniz kişinin hesabını çalma ihtimaliniz artıyor. Hesabı çalınan kişilerden biri de siz olabilirsiniz. Oldukça korkutucu değil mi? Hesabınızın çalınmaması ve güvenli bir şekilde kullanabilmek için bazı noktalara dikkat edilmesi gerekiyor. Bunlara uymanız durumunda sorun yaşamadan, uygulamayı kullanabilirsiniz. Hesabın çalınmasını engelleme yolları:

Instagram Hesabımı Nasıl Güvene Alabilirim?

Instagram hesabını güvene alma yöntemi-1

Hesabın çalınmasını engelleme yolları arasında belki de en önemlisi özel bilgilerin başka kişilerle paylaşılmaması dır. Siz ne kadar güvenseniz de sonunda hoş olmayan durumlar ortaya çıkabilir. Bu nedenle en yakınınız dahi olsa özel bilgilerinizi, kullanıcı adı ya da şifrenizi hiç kimseyle paylaşmamaya özen gösterin. Şifrenizi hiç kimseyle paylaşamadığınız gibi, hesaba giriş yapmak için kullandığınız parolanın zor olması gerekiyor. Unutmayın parola ne kadar zor olursa, insanlar hesabınızı ele geçirmekte o kadar zorlanırlar. Basit bir parola kullanıyorsanız, hemen çok daha zor ve karışık bir parola edinmeyi ihmal etmeyin.

Instagram hesabını güvene alma yöntemi-2

Girdiğiniz sitelerde yan taraflarda görünen reklamlar oldukça dikkat çekici olabilir ya da şuraya ulaşmak için bu linke tıklamanız gerekir gibi uyarı metinleriyle karşı karşıya kalabilirsiniz. Fazla merakın iyi olmadığını bu sorunun sonucunu görerek deneyimle bilirsiniz. Bu konuda deneyim yaşamamak için ise tek yapmanız gereken, reklam ya da link bilmediğiniz hiçbir şeye tıklamamanız. Böylece hesabınıza ya da cihazınıza virüs bulaşmaz, özel bilgileriniz hiç kimsenin eline geçmez.

Instagram hesabını güvene alma yöntemi-3

Hesabınızın herkese açık olması da olası tehlikelere zemin hazırlayabilir. Özel bilgileriniz başkaları tarafından daha rahat öğrenilir. Bu nedenle hesabınız herkese açıksa, bunu diğer kişilerden gizlemeniz yararınıza olacaktır. Böylece hem diğer kişiler ne paylaştığınızı görmez hem de kimlerin sizi takip edebileceğine karar verebilirsiniz. Takipçi kısmını kendiniz yönetebilirsiniz.

Instagram hesabını güvene alma yöntemi-4

Takipçi arttırma ve buna benzer hizmet veren uygulamalara karşı dikkatli olmalısınız. Özellikle bu uygulamalar arasında, Instagram kullanıcı adı ve şifre isteyenler olursa iki kat dikkatli olmanızı öneriyoruz. Hepsi kötü olmamakla beraber, güvenilir olmayan yerler hesabınızı ele geçirebilir. Kötü amaçlar için kullanabilir. Bu noktada daha hassas ve dikkatli olmanızı öneriyoruz.

Instagram hesabını güvene alma yöntemi-5

E-mail adresinize gelen mailler tehlikeli olabilir. Bu nedenle gelen mailleri açmadan önce kimden gelip gelmediğini kontrol edin. Tanımadığınız bir yerden ya da şüpheli bir yerden gelenleri açmamanızı öneriyoruz. Açtıysanız bile ek kısmında yer alan dosyaları açmayın ve kesinlikle indirmeyin. Yoksa hem hesabınıza hem de cihaza virüsleri bulaştırıp, özel bilgilerinizin ele geçirilmesine neden olabilirsiniz.

Ekstra bilgiler:

 • Instagram hesabı çalma son zamanlarda çok fazla araştırılan ve incelenen dijital konular arasında yer almaktadır.
 • Instagram kullanıcıları bazen yakın bir arkadaşlarının bazen sevgililerinin bazen ise hiç tanımadıkları kişilerin instagram hesaplarına erişebilmek isterler.
 • Bu doğrultu da instagram hesabı çalma yöntemlerine başvurabilirler. Peki, instagram hesabı nasıl çalınır?
 • İlk olarak instagram hesabını çalmak istediğiniz kişinin kullanıcı adını instagram uygulamasına yazın.
 • Daha sonra bu kişi eğer yakın arkadaşınız ya da sevgiliniz ise kullanabileceği şifreleri deneyin.
 • Bu şifreler doğum günü, kardeşinin adı, kardeşinin doğum günü, tanışma yıldönümünüz, annesinin adı vs. şeklinde olabilmektedir.
 • Şifre deneyerek instagram hesabı çalma en popüler instagram hesap çalma yöntemlerinden bir tanesidir.
 • Bu nedenle eğer şifre kırmak isteyen değil instagram hesabını korumak isteyen kişilerden iseniz yapmanız gereken ilk şey kendinize güçlü bir instagram şifresi oluşturmaktır.
Öneriler:
 • Şifrenizde isminiz, doğum tarihiniz, sevgilinizin ismi, tanışma yıldönümünüz, ailenizden herhangi birinin ismi ya da 15790 tarzında tahmin etmesi kolay rakamlar bulundurmamalısınız.
 • Bunun dışında instagram hesabınızı koruyabilmek için şifrenizi ve kişisel bilgilerinizi başkaları ile paylaşmamalısınız.
 • Hesabınızı gizli tutarak instagram hesabınızı koruyabilirsiniz. Kişisel bilgilerinizin, fotoğraflarınızın ve özel tarihlerinizin başkaları tarafından öğrenilmemesi instagram hesabınızı koruyabilmeniz için en önemli noktalardan bir tanesidir.

Sonuç

Gördüğünüz gibi Instagram hesap çalmada konusu üzerine birçok yöntem ve korunma yolları bulunmaktadır. Bu konular hakkında detaylı olarak bilgi sahibisiniz. Yazdıklarımızı dikkatli bir şekilde uygulamanız durumunda mağdur olmayacağınızı göreceksiniz.

Instagram hesap çalma adına önlem almak için iki faktörlü kimlik doğrulaması yapabilirsiniz.

Instagram hesap çalmada hangi yöntemler kullanılıyor konusundaki videoyu aşağıdan izleyebilirsiniz.

Sıkça Sorulan Sorular

Instagram Hesap Çalma Yöntemi Nedir?

İnstagram hesap çalmak için; Keylogger ve trojan yöntemleri ile okullarda ve internet kafelerde instagram hesabına giren kişilerin şifreleri kaydedilir.

Instagram Hesap Çalma Nasıl Engellenir?

En yakın arkadaşınız dahi olsa güvenmemeli ve bilgilerinizi paylaşmamanız gerekmektedir.

Instagram Hesap Çalmak Suç mu?

Instagram, kişisel bilgileri içerisinde barındıran bir sosyal platform olduğu için burada yer alan profillere izinsiz erişmek, kişisel hakların ihlaline girer ve cezai işlem gerektirir.

İki Aşamalı Doğrulama Nedir?

Çift aşamalı doğrulama hem e-posta hem de telefon kaydı ile oluşturulan doğrulamadır.

Instagram Hesabım Çalınır İse Ne Yapmalıyım?

Instagram hesabınızın çalınması durumunda direkt olarak destek merkezi ile itibarata geçmelisiniz.

Instagram Hesabımı Silersem Bilgilerim Kalır mı?

Instagram hesabınızı silmeniz sonrasında tüm bilgileriniz de kalıcı olarak silinir.

Sosyal Medya hakkındaki bir önceki yazımız olan ile de ilgilenebileceğinizi düşünüyoruz.
[Toplam: 63 Ortamala: 4.7]
Enes Bulut

Yazılar: 477

Ben Enes Bulut, 2014 yılında Yeditepe Üniversitesi Reklamcılık bölümünü tamamladıktan sonra İçerik Yazarlığı ve Editörlük alanına yöneldim. Bu alanda yaklaşık 6 yıldır Instatakipci.com bünyesinde çalışıyorum. Sosyal medya ve dijital pazarlama uzmanlık alanım olmak üz...

148 yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

 1. avatar
  Rojbin Zeliha deniz

  Benim instagram hesabım çalındı dün geri alabillirmisin . Lütfen fotoğraflarım duruyor çalan insan takipçilerimi kandirabilirim

  1. Merhabalar maalesef hesap çalma, hackleme, patlatma gibi kişisel verilere zarar verecek hiçbir aktiviteyi doğru bulmuyor ve bu konuda sizden de aynı hassasiyeti bekliyoruz.

 2. instagram hesabım calındı gerı almamda bana yardımcı olabılecek vaaaar mı lutfen ulassın bana yardıma ıhtıyacım var adıma baskalarına mesajlar atılıyormus

  1. Instagram hesabımı bir süre giremedim çalındığını düşünmüştüm. Destek ile iletişime geçerek hesabını tekrar aktif hale getirdim. Sizde giremiyorsanız destek ile görüşün

 3. Arkadaşlar ben biliyorum hesap çalmak veya hesabını geri almak isteyenler instagramdan sanssizjojuk25 hesabından dm atsın nasıl olacağını anlatam

 4. Merhaba arkadaşlar bu durum biraz sıkıntılı biliyorum ancak kendime bu konuda güveniyorum normalde ismimi verip gerçek hesabımla bunu yapmam ancak yorumları okudum ve çoğu kişinin başına gelmiş elimden geldiğince yardım eder ve büyük olasılıkla geri almanıza yardımcı olurum eğer bu konuda hesabı çalınmış olan varsa yardım ederim ancak başkasının hesabını çalmayı teklif etmeyin lütfen instagram: kivanc_cgty aktif olarak kullanıyorum ulaşmak isterseniz takip etmeden de DM atabilirsiniz.

  1. Merhaba Hüseyin Bey,
   Hesabınızın çalınması ile ilgili şifre değiştirme adımlarını uygulayabilirsiniz. Mail hesabınıza gelen onay kodu ile hesabınzı geri alabilirsiniz.

 5. Instagram şifremi unuttum e postami hatirlamiyorum numarami degiştirdim ne yapabilirim acil bilgi lutfen benim için çok önemli bi sayfa telefonu sifirladigim için sadece kullanici adimi biliyorum

  1. Merhaba,
   Hesabınızı geri almak için, Instagram şifremi unuttum diyerek e-posta adresinize veya numaranıza kod gönderilmesini talep edebilirsiniz. Eğer ikisi de değiştirilmişse hesabı şikayet ederek kapattırabilirsiniz.

 6. İnstagram hesabımı çaldılar 🙁 Lütfen yardımcı olabilir misiniz? Bütün arkadaşlarımı engelemişler sayfam görülmüyor ,ismimi ,numaramı değiştirmişler lütfeen yardım istiyorum :((

 7. benim bir tane instagram hesabım var ama ben oraya girdiğimde direkt çıkıyorum . neden? çünkü benim takipçim yok önüme kimse çıkmıyor takipçi sayımı hatırlamıyorum çünkü takipçim yok eğer yardımcı olursanız ?

 8. a.purvapal_0d6e adlı kişi Instagram hesabımı çalıştır ve ben de giriş yapamıyorum sizden bu konuda bana yardım etmenizi bekliyorum teşekkür ederim

 9. Benim kullanmış olduğum bi hesap vardı hesap herkese açık şifresini unuttum e postama kod gönderiyor fakat o e postayı kullanmıyorum o hesabı nasıl geri alabilirim yardımcı olursanız çok sevinirim

 10. Hesabımı çaldılar. e -posta ve numarayı değiştirmişler. fotoğraflarımı kullanıyorlar. En önemlisi argo ve cinsel içerikli konuşmalar kullanılıyor.

 11. merhaba
  benim instagram hesabım çalındı ve geri alamıyorum herşeyi değiştirmiş ve benim adım uzerinden insanları dolandırıyo lütfen yardım edin

 12. Gençler ben @openatasoy diye biri ver sanaldan tanıştık o çocuğa 30₺ karşılığında caldiriyorum 5 hesap caldirttim hepsinde Max 10dk içinde şifresini verdi bana burdan okuyorsa saolsun.

   1. Merhabalar benim hesabım iki defa çalınmaya çalışıldı, kurtardım ama şuan dondurdum. İlkinde hesabımdan direk çıkış yaptı giriş yapılamıyor şifremi değiştirmeyi istiyor. Maille kurtardım. İki gün sonra tekrar aynı şey oldu hesabınız başkası tarafından ele geçirilmiştir lütfen şifrenizi değiştirin diye üç saat uğraştım resmen kurtardım ama şuan dondurdum. Acaba açtığımda aynı şey başıma gelir mi? İki faktörlü kimlik doğrulama açık normalde kod geliyordu gelmedi bana yardımcı olurmu sunuz ?

 13. Merhaba , instagram hesabım çalıdı epostası değiştirilmiş , telefonuma kod almak için bağlamamıştım şuan hiçbir şekilde.geri alamiyorum ne yapmalıyım